предучилищна група - в училище или детска градина

  • 13 794
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 273
Здравейте, имам една питанка, не намерих такава тема ( ако има, изивнявам се).
Детето ми догодина е в предучилищна група. Знам, че има възможност то да бъде в подготвителна група в детската градина или да посещава такава в училище. Аз го записах в ДГ.
Обаче няколко познати взеха да ме убеждават, че било по -добре да ходи в училище. Всъщност основното ми питане е следното, дано не прозвучи тъпо, търся мнения.  Blush
 Тази година, не знам защо се получи така, но синът ми много боледува, лови какви ли не вируси от градината, направи усложения последния път  Cry и сега съм го спряла от градина, защото свекърва ми го гледа. Всички майки ще ме разберат защо се притеснявам при това постоянно боледуване. Други майки ми казват, че когато детето посещава училище, а не градина, боледувало по - малко, защото не спяли там, не се събуждали потни, не си кашляли докато спят, особено пък , ако има възможност човек да си го взима на обяд и да не стои следобед. В името на здравето му, съм съгласна да ходи на предучилищна в училище до обяд и следобед да го гледа жена ( нямаме възможност да плащаме на жена за постоянно, а и предучилищната е задължителна). Не знам обаче до колко наистина е така, дали въобще има значение къде ходи. Аз лично искам да е в ДГ, защото е свикнал с госпожите, аз също много ги харесвам, свикнал е с децата и не искам да го местя. Но ако пак боледува така, както тази учебна година започна, просто не знам - през седмица, че и по-малко.

# 1
  • Мнения: 7 947
В ДГ!
(Още повече, че вие сте ходили и познава всичко там.
Ако е болнав - то и в двата случая ще е такъв.
наблегни лятото на закаляване, витамини и тн за стимулиране на имунната система.

# 2
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Категорично за ДГ. Първоу там ще е целодневно, а в училище само до обяд. Второ, каква е гаранцията, че и в училище няма да боледува?
И трето, както е казано в горния пост, то вече познава всички в градината, а в училището ще минава тепърва период на адаптация.

# 3
  • Мнения: 14 133
И според мен в случая е по-добре детенцето да изкара предучилищна група в детската градина. Познава децата и учителките и няма да има нужда от адаптиция.  Peace

# 4
  • Мнения: 273
 OХ , надявам се, че ще боледува по -малко. Наистина тази година се видах в чудо. Предишната не боледува така. Не знам какво да правя. Сега му изписаха изопринозин -  10 дни давам, 10 дни почива. Храни се пълноценно - аз постоянно готвя, яде салати всеки ден, плодове, не яде джънк фуд, ходим на море, направо не разбирам при условие , че правя всичко възможно, защо е така.

# 5
  • Мнения: 6 031
Криза е ... оставете го в ДГ.  Laughing
Сега сериозно, ако госпожите в ДГ са добри и ще дадат необходимите знания на детето с две ръце съм за ДГ.Все пак там не само учат, но и играят - важно за децата.
Адаптацията към училище цяла година по-рано е трудна - особено за момчетата.
В училище също боледуват и си кашлят един на друг и т.н.
Тази година по време на свинският грип в класа на големият ми син ходеха 6 деца, а в групата на малкият в ДГ ходеха 25 деца.

# 6
  • Мнения: 763
След като детето се чувства добре в детската градина, най-добре е да си остане там. Нямаш гаранция, че в училището ще боледува по-малко.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 507
Аз също не бих преместила детето си при тези обстоятелства.
Оставих дъщеря ми да изкара подготвителната си група в детската градина, въпреки че също боледуваше много. Смятам, че е важно децата да са спокойни по отношение на обстановка, преподаватели и другарчета, другата година така или иначе ще се наложи да премине пред периода на адаптация... а и наистина, половин ден не значи на половин по-малко болести Peace

# 8
  • Мнения: 195
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=464868.0
Ето подобна тема, казусът на авторката е съвсем друг, но има доста мнения по въпроса , които може би ще ти е  полезно да прочетеш.

Аз съм "за" предучилищната в училище, освен всички други преимущества (ще прочетеш в темата), боледуването със сигурност ще е по-рядко, поради причините изброени  от теб.   

# 9
  • Мнения: 2 587
За ДГ.
А при нас това е и единственият вариант.

# 10
  • Мнения: 17 407
Ами, ако трета групичка майки ти кажат, че не е нужно изобщо да ходи в предучилищна?
Виждам, че много добре знаеш какво искаш и какво би било най- добре за детето ти.  Противоречиви мнения и тук, най- много да те объркат...Не е задължително да боледува така и догодина, децата в последната група вече са по- устойчиви, не че не се разболяват, де. Успех, каквото и да решиш!

# 11
  • Мнения: 273
Много ви благодаря. Мисля, че знам какво искам, просто исках да се допитам все пак до други хора. Наистина се надявам да "израстнем" това разболяване.  Hug

# 12
  • Мнения: 7 947
А тези, които са посещавали предучилищна в училище - после децата в един клас ли остават?

# 13
  • Мнения: 800
 Моето дете на есен ще е подготвителна и реших да оставя в ДГ да си я кара

# 14
  • Мнения: 1 568
И аз съм за ДГ!  Peace

И аз преминах през подобна дилема... Тъй като се преместихме в друг квартал и приемането в детска градина е трудно, първо си го записах в у-щето до нас.  Госпожата им беше много добра. Всички деца веднага се адаптираха. Но все пак заниманията са си точно като в у-ще. Играта е по-малко, а ученето повече. Все пак са в класна стая. За щастие приеха синът ми в най-близко разположената до нас детска градина - и аз го преместих. Всичко беше продиктувано от няколко неща. Заниманията са разредени с игри - сутрин и следобед. Съответно там е цял ден. Хранят го с подходяща разнообразна храна. И най-важното за мен към момента беше, че не се обвързвах с час за вземане, тъй като за мен беше безкрайно неудобно тъй като дъщеря ми беше на няколко месеца и се съобразявах главно с нейния режим. А той беше такъв, че в моментите когато трябваше да прибирам сина ми тя или искаше да яде или да спи и въобще е... а беше кърмаче на поискване. Та така.

Да кажа още, че в детската градина не ми боледува. Всичко това се израства. Ако детето по принцип си боледува, няма да има значение дали ходи на детска градина или на у-ще, пак ще боледува, но почти съм убедена че за догодина ще е израстнал честото боледуване.

А тези, които са посещавали предучилищна в училище - после децата в един клас ли остават?
За жалост не! Освен ако госпожата им неводи и първи клас, както не е в у-щето където беше записан синът ми.

Общи условия

Активация на акаунт