Отговори
  • Мнения: 75
   За мен е всичко от изброеното и също приключение при енергийното пътуване през чакрите. Нека да се лекуваме и да живеем природосъобразно. Йога упражнения и философията ме завърнаха към единението ми с природата.
   Ето какво се случи с мен. През третата си бременност ходех на курс по йога, за да подобря дишането си. Защото при първите две ( естествени) раждания от болката ми беше трудно да дишам и имах усещането, че се задушавам. Освен, че третото (естествено)  раждане мина безпроблемно и много по- бързо от другите две, бях свикнала вече да дишам с целия обем на дробовете си. И за това нямах ужасното задушаване. Това беше началото. Известно време след раждането продължих да тренирам йога комплекса, но рядко. След известно време при работата ми като хомеопат почувствах голяма умора и липса на енергия. Вероятно, защото работя с хора. А и грижите за децата и домакинството допълнително ме изморяваха. Чувствах  се като смачкана. Реших, че вече е време да се върна към активни йога упражнения. Всеки ден. След 2-3 месеца се почувствах в страхотна форма и разбрах, че в Сентрал Мол търсят инструктор по йога.  И ето как се получават чудесата, аз се чувствах вече готова да направя група по йога. От 5 мес. съм инструктор по йога.  Всичко което правим в групата е до положение приятно раздвижване и разтягане, без насилие върху възможностите на телата ни.  А не насилието е много важно в личния ни живот, във взаимоотношенията ни с другите хора и в отношението ни към природата. После релаксации, които ни обръщат навътре към себе си, към душите ни, създаваме си усещане за уют и хармония на нас самите тук на земята. Това усещане е много важно за всеки един човек, за да почувства стабилност и сигурност в живота си. Една от техниките се нарича "аманаска"- ум свободен от мисли и желания. Тази техника поставя основата на състояние в което се изгражда "атмията"- чувство на единение с природатаи вселената. Използват се и други техники на физическо и духовно ниво. На физическо ниво най-важно е да се научим да дишаме с целият обем на дробовете си. Не само защото това ни предпазва от респираторни заболявания, но  мисълта и съзнанието стават по- изчистени, възприемчиви и отворени. Йога философията казва, че човешкият живот не се изброява с годините, а с броя и дълбочината на дишането ни. За мен е важно, че активно работя върху себе си, върху моето духовно развитие. И резултатите вече са налице- намерих относителна хармония и гъвкавост, които ми помагат при стресови ситуации. Вътрешният си мир го пренесох в къщи. Децата ми го усетиха и започнаха да тренират с мен в къщи, но най- вече харесват релаксациите. Най- хубавата награда за мен е, че успявам да помогна на редовно идващите в групата по йога.

# 1
  • Мнения: 730
 Homeopat Звучи много силно,а и ви разбирам, защото ние същи си имаме група и практикуваме йога и виждаме нейната огромна сила. Пожелавам да го усетят всички това чувство.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 75
   Не случайно на скоро нашумелият филм "Аватар" шеметно докосна душите ни. За мен този филм не само ми напомни как да живея в хармония с всичко около мен. Но в превод от индийски думата "аватара" означава спускане, идване или въплъщение на бог. Десет такива аватари има Вишну. За мен не случайно този филм се появи точно сега. Та за какво иде ред, да забележим дребните знаци в живота ни, да променим енергията си, да усетим и видим чудесата, които ни се случват всеки ден. Това е магията на живота- чудесата. Те са като жалоните в личния ни живот, които са ни отправни точки, какъв път да следваме по нататък. За мен всекидневните релаксации и медитации по време на йога комплекса са магията, която всеки път ми дава различно усещане, изживяване и емоционално знание. Отворете темата, споделете вашите лични чудеса, съвместно да обменим усещанията и емоциите си?   Simple Smile

Последна редакция: пт, 12 мар 2010, 15:28 от Homeopat

# 3
  • Мнения: 75
Homeopat Звучи много силно,а и ви разбирам, защото ние същи си имаме група и практикуваме йога и виждаме нейната огромна сила. Пожелавам да го усетят всички това чувство.  Simple Smile

  И аз го пожелавам на всички... Hug Благодаря, Дани Аврамова!   bouquet

# 4
  • Мнения: 90
Чудесно е, че има такава група и че наистина успява да помогне на хората. Йога е много добра система стига да се прави с постоянство.

# 5
  • Мнения: 154
Дааам,Йога е изключително добра философия!Стига да има постоянство се подобрява както състоянието на цялото тяло,така и психическото равновесие! Hug

# 6
  • Мнения: 620
Homeopat , чудесна е темата Peace За Аватар  Hug и аз като теб го приех вълшебно и много ми домъчнява като чувам отзиви,  че виж ти страхотни ефекти иначе нищо особено Sad

Сподели техники, аз използвам тези на  Петър Дънов за дишане и се чувствам прекрасно.

# 7
  • Мнения: 146
Ммммм йога... едно от най-големите открития в живота ми  Grinning
Като малка баща ми запали интереса ми с чудатите упражнения които прави  Laughing... Безкрайно съм му благодарна за това... Благодарна съм от все сърце и на учителя ми по йога Пракаш... а принципът за ненасилието ми е много по сърце...
В периода в който практикувах най-много йога съм се чувсвала най-прекрасно.  Страхотно ме балансира дава ми енергия, виталност, успокоява немирния ми ум, забавлява ме абе само хубави неща мога да кажа... За мой голям срам от известно време мнооого съм занемарила... нямам възможност да се упражнявам в група и се опитвам сама вкъщи или ако е хубаво времето на плажа, но... не съм никак редовна... надявам се идващото хубаво време да ме стимулира за йога на плажа, но.. съвсем различно е в група и с инструктор (който обаче ти допада)... опитвала с учител който не ми е вдъхновяващ... ами.. не е същото... Явно за мен е и своеобразен начин за общуване... Много ме забавлява да се упражнявам с дъщеричката на приятеля ми  Grinning. Тя самата се забавлява не по-малко от мен и сама ме кара да правим йога, което меко казано много ме радва...
Намасте!  Peace

# 8
  • Мнения: 730
Много е интересно, защото покрай нас се запалват и децата ни. Понякога вземаме и децата на йога и са толкова щастливи и радостни...И на мен ми е нужно повече постоянство  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 146
Ами мисля, че защото им е интересно и забавно, от друга страна са гъвкави и лено им се удава, а и все пак те обичат да копират възрастните, особено родителите си. А и самия факт, че правим "котка", "куче", "дърво", "лъв" в моя случай й е много забавен...  Laughing

# 10
  • Варна
  • Мнения: 567
Здравейте, йогини Wink

Аз току що се връщам от занимания по йога и споделям тук.
Занимавам се около година и половина вече, сравнително редовно. Още от първия път попаднах на страхотна инструкторка и съм много, много доволна. Чувствам се прекрасно,  по-спокойна и уравновесена,  което за мен е важно. Радвам се, че освен асаните, практикуваме и медитации, йога нидра, релаксация, пранаяма. Изобщо се набляга на различните  аспекти в йогата, а не само на физическите упражнения като при други инструктори. А когато имам време и в къщи се занимавам.

# 11
  • Мнения: 58
Децата са гъвкави (не знам до кога) и занимания с йога и/или друг спорт запазват тяхната естествена гъвкавост. Освен това спомагат за правилното израстване и създават добри навици - както си личи от споделеното от miniemouse.... Приветствам създаването на тема за ЙОГА, както има теми за РЕЙКИ (например). Хубаво е да се развива човек хармонично - т.е. не само духовно, но и тялом. "Здрав дух - здраво тяло" са казали древните...

# 12
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
  bouquet

# 13
  • все тук
  • Мнения: 1 716
А дали може да дадете линкове с онлайн йога упражнения за вкъщи.  Praynig

# 14
  • Мнения: 146
Има и в замунда и в арена и в чуждите торенти. Някои ми допадат някои не съвсем... Разтърси се ще намериш... Повечето са на английски мисля че само "Йога за всеки" в замунда е на български. Последното ми откритие е Shilpa Shetty's Yoga Program, самата тя е актриса доколкото разбрах, не е йога гуру, но програмата и атмосферата ми харесват. Програмата е разнообразна, застъпени са много различни видове упражнения, дишане, релаксация и са преставени по приятен начин. Не знам точно от кой торен го изтеглих, но не беше български. Търсене му е майката... Междудругото и в youtube могат да се намерят някои кратки, но интересни неща.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт