Отговори
# 45
  • Мнения: 146
Гъвкаво, изправено и все по-здраво тяло да... Раздвижват се и много мускули за които едва ли сме и подозирали че имаме  Laughing, но определено няма ефекта за релефа на тялото който гонят много хора с фитнеса.. или може би за такъв ефект ще са нужни много години постоянство... При йогата ползите са малко по-други. За мен лично поевече и по-важни. Все пак е добра физическа активност.

Тais свързано е с енергиите...  просто взимането на душ би променило създалите се енергийни действия след упражненията така да се каже.
 Peace

# 46
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
И тъй като все пак естественото сътояние на тялото не е с релеф, според мен няма как да се постигне с йога /която все пак има за цел да го освободи от натрупаното напрежение, да освободи движението на енергията и т.н./.
Минимаус, Благодаря   bouquet

# 47
  • Мнения: 585
Страхотен релеф се постига с йога но минава повече време и трябва да си слаб  , при инструктора ми по йога идваха културисти преди състезания точно за да постигнат по- добър релеф на корема и още някъде , ама второто го забравих къде ,. Аз правя много бързо добър релеф с йога ,но съм слаба и обикновенно и сле д3 дни упражнения разликата е видима/ръце,гръб ,корем , дупе/ , но там където имам мастна тъкан в повече при мен краката са по -пухкави само с йога не ми се получава да се изчисти , за крака се натоварвам и с други упражнения , предполагам че след година тренировки и с йога само ще се получи ,но не ми се чака толкова.Има значение и точно с кой вид йога се занимаваш аз пиша за аштанга

# 48
  • Мнения: 7 770
За мен йога се превърна в начин на живот. Преди година имах вътрешното усещане, че това е нещото от което имам нужда. И така започнах да ходя на йога.

 Heart Eyes

# 49
# 50
  • Мнения: 75
        Хари Ом!
Авирати, благодаря за интересната тема!
  Тези дни имах отново изпитания на вярата и упорството ми. Едно слабо чувство на гняв се опита отново да се настани в душата ми. Направих грешка да го послушам и да го пусна в себе си. Вечерта правих йога упражнения, дишане, визуализация, медитация и отново чудото се случи. Когато свърших с йога дразнещото чувство го нямаше. Изпитвах само мир, добрина и блаженство в себе си. Йога ми помага да се приема такава каквато съм.  За сетен път се убедих, че постоянстването в йога прави чудеса, както се случва с мен. Предполагам и с много други от вас. Упорството ми е добър приятел и съветник.  Grinning
 Много добър и разнообразен сайт...  http://yoga.start.bg/

# 51
  • Мнения: 75
           Хари Ом на всички!
 
  Използвайте знанието и енергиите си за градивни и съзидателни дела!
 Много е важно какво създаваме тук и сега, за да оставим творчество, светлина и енергия  на човечеството. Да започнем положителната промяна от себе си, за да можем чрез нашите светли действия да оставим на земята безсмъртна светлина! Безсмъртието според Бхагават Гита е: "Знай, че това, което прониква цялото тяло, е неразрушимо. Никой не може да унищожи вечния Дух... той е нероден, вечен... Той не може да бъде убит, когато убиват тялото."
  Пожелавам ви усмихнат, вихрен и творчески ден!
  За всички които се стремят към знание, духовен път и творчески, ползотворен живот...
  http://new-civilization.hit.bg/immortality.html#17

                Hug

# 52
  • Мнения: 75
   Бях дала заявка към вселената, че се нуждая ситуациите в живота ми да се случват по един мистичен начин. И йога практиките заедно с медитациите и пранаямата, но дишане до припадък, така ме изстреляха енергийно на горе... Попаднах на Ошо, отдавна търсех такъв мистик, който така силно да ме разтърси с думите си. Искам тук да споделя с вас негови мисли... Grinning
   "Не го наричай неустановеност — наречи го чудо.
Не го наричай несигурност — наречи го свобода.
Не съм дошъл да ви давам някаква догма. Догмата кара човека да се установи. Не съм дошъл да ви давам обещания за бъдещето - всяко обещание за бъдещето прави човека сигурен. Аз съм тук просто да ви направя будни и осъзнати - тоест да бъдете тук и сега, с цялата несигурност, с цялата неустановеност, с цялата опасност, която представлява животът.
Знам, че идвате тук да търсите някаква установеност, някакво верую, някакъв „изъм", нещо, на което да принадлежите, на което да се осланяте. Идвате тук поради своя страх. Търсите някакъв прекрасен затвор - за да можете да живеете без никакво осъзнаване.
Бих искал да ви направя по-неустановени, по-несигурни - защото животът е такъв, Бог е такъв. Когато има повече несигурност и по-голяма опасност, единственият начин да се отговори на това е чрез осъзнаване.
Има две възможности. Или ще си затвориш очите и ще станеш догматик, ще станеш християнин, хиндуист или мюсюлманин... ще станеш като щраус. Това няма да промени живота ти, а просто ще ти затвори очите. Просто ще те направи глупав, неинтелигентен. В своята неинтелигентност ще се чувстваш сигурен - всички идиоти се чувстват сигурни. Всъщност само идиотите се чувстват сигурни. Истински живият човек винаги ще се чувства несигурен. Може ли изобщо да има сигурност?
    А слабите, само слабите хора живеят с главата си - уплашени, те се обграждат със сигурността на логиката. Уплашени, те затварят всички прозорци и врати - с богословие, с концепции, с думи, с теории - и се скриват вътре зад тези затворени врати и прозорци.
  Пътят на сърцето е път на смелостта. Той означава да живееш в несигурност, да живееш в любов, и да се уповаваш; той означава да навлезеш в непознатото. Той означава да оставиш миналото и да позволиш на бъдещето да бъде. Смелостта означава да се движиш по опасни пътища. Животът е опасен и само страхливците могат да избегнат опасността - но тогава те вече са умрели. Този, който е жив, истински жив, интензивно жив, винаги ще навлиза в непознатото. Там има опасност, но той ще поеме риска."

    Е, какво по- голямо чудо от това да се докоснем  до тайнственото и тихо място дълбоко в душите ни... Grinning

# 53
  • Мнения: 7 770

привет  Heart Eyes

какво означава Hari Om Tat Sat?

пиша тук за да споделя случка от миналата седмица
случайно попаднах в едно село, където Петър Дънов
е пребивавал по време на бомбандировките над София
живял е там около година, направил е изворче на доброто и изворче на здравето.........

къщата е стопанисвана от хората като музей
и на книгата му 'Красотата на душата' беше написано Tat Sat

# 54
  • Мнения: 146

привет  Heart Eyes

какво означава Hari Om Tat Sat?
http://www.yoga108.info/meditation_yoga/hari_om_tat_sat.html  Peace

Последна редакция: пн, 19 апр 2010, 02:20 от miniemouse

# 55
  • Мнения: 1 849
 Има две възможности. Или ще си затвориш очите и ще станеш догматик, ще станеш християнин, хиндуист или мюсюлманин... ще станеш като щраус. Това няма да промени живота ти, а просто ще ти затвори очите. Просто ще те направи глупав, неинтелигентен. В своята неинтелигентност ще се чувстваш сигурен - всички идиоти се чувстват сигурни. Всъщност само идиотите се чувстват сигурни. Истински живият човек винаги ще се чувства несигурен. Може ли изобщо да има сигурност?

Щрауси са тези които хулят неща които не познават лично!
Занимавала съм се с йога преди да повярвам в Христос... Проява на интелигентност е когато говориш с етикети за другите да си ги опознал лично, от извора, а не какво е написал някой за тях. Не знам каква светлина носи на света хуленето по другите и наричането им идиоти. Това за мен е още едно доказателство, че съм избрала правилния път и, че съм се отървала от това лицемерие...

# 56
  • Мнения: 75
   Преди да стигна до йога и Ошо, минах през християнството, открих Христос и после догмите на църквата.  Simple Smile Запазих религиозността си и Христовата любов, но не приех догмите. Предпочетох личностната си свобода, която ме прави много по радостна и градивна. И ако някой се обижда от думите на Ошо, нека да погледне дълбоко в себе си и да види, какви са неговите личностни рани, които го заслепяват да вижда ясно реалността, такава каквато е. И по- важното да намери начин да си излекува реално собствените рани. А не да си хвърля прах в очите, че привидно е намерил мирът в душата си, а раните са вече излекувани.  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 849
Предпочетох личностната си свобода, която ме прави много по радостна и градивна.
Защото няма точни и ясни критерии за добро и зло. Нали?  Wink Laughing
Да, красивите думи са като прах в очите...
Никога Христос не слагаше етикети на обикновените хора.
"По плодовете им ще ги познаете"...
А аз от както познавам лично Христос нямам личностни рани, защото Той ги изцели. Христос не е религия! И ако наистина го беше познала щеше да разбереш.
Това което те призовавам да направиш е да не хулиш по различните от теб.

Последна редакция: вт, 20 апр 2010, 11:35 от migito

# 58
  • жителство на место
  • Мнения: 81
каква голяма нужда имам да общувам с хора като вас Heart Eyes хомеопат, голямо благодаря!!! За мен ти си изключително богата личност и възможността да те чета в тази тема ме радва много!!!
Мигито, май всички сме на една вълна, пътят ни е различен!!! Не се сърди, сигурна съм, че душата ти не одобрява Wink

# 59
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
извинявам се че се включвам с едно въпросче, но.... има ли някой информация къде във Варна има курсове по йога, но които да започват след 19,00 часа. Дневният ми режим е такъв че засега не позволява по ранни посещения а това което успявам да намеря е най късно в 18,30. Дали ще може някой да ме насочи.

Докоснах се за съвсем малко /около месец/ до подобен род практика и много ми допада. Има едни диск от списание Стандарт, но у дома ми е невъзможно да го пусна засега. Не мога да подредя така нещата че да се откъсна за час при положение ме съм в къщи. Затова ми се иска да е нейде навън - така само мисълта че ми предстои нещо подобно ме кара да повиша вибрациите си.

Общи условия

Активация на акаунт