набор 2005- от кога на предучилищна в училище?

  • 4 082
  • 30
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
 Здравейте!
 ако случайно някой знае проверена и сигурна информация дете, родено 2005г кога трябва задължително да тръгне на предучилищна, ще му бъда благодарна да сподели.
аз говорих с директорката на училището,което съм избрала.тя ми каза,че законът може би ще бъде приет май месец,но не е сигурно.сега не можела да ми каже нищо повече, кога трябва да подам документи също не знаеше.евентуално сега,но не можа да ми каже нищо конкретно.
звънях и в инспектората по образованието, една женица там ми каза същите неща.
и какво да правя аз тогава не ми е ясно...
"българска" работа, както винаги... Mr. Green

# 1
  • Мнения: 29
здравей,и аз не съм наясно много,питах кого ли не - казаха ми че е прието само на 1 -во четене.Разбрах че ще карат 2-ве год.предучилищна на 5 год. от септеври.
Децата ,които ходят на градина ще си  продължат там,а другите задължително отиват на училище за 4 часа (ОТ 8,30 ДО 12)   newsm78

# 2
  • Мнения: 1 650
Ще следя темата.

# 3
  • Мнения: 2 641
не трябва ли да почнат 1 клас 2012 година? след като не съм записала дъщеря ми за предучилищна тази година, а си върви с групите в училище, не виждам как ще почне по рано? ако започнат от 6 години 2011 трябва сега да са записани за предучилищна, нали така?

# 4
  • Мнения: X
     Поне в пет теми въпросът е обсъждан на дълго и на широко. Децата няма да тръгват на шест години на училище. Просто ще карат две години предучилищна подготовка. Освен това не е задължително, ако детето не е ходило до момента в ДГ, то непременно да кара предучилищна в училище. Естествено това ще се наложи, ако по градините няма свободни места.  Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
аз не искам детето ми да ходи в детска градина. интересува ме единствено предучилищната в училище. и знам,че първи клас е от 7г, а предучилищната е две. интересува ме кога трябва да подам документите на сина ми и кога ще стане ясно дали ще бъде задължително на предучилищна сега септември или 2011.
уж компетентните органи по въпроса, както вече обясних, не можаха да ми отговорят,затова исках да питам какво точно знаете вие по въпроса.

# 6
  • Мнения: 2 641
зная това че всеки си прави каквото иска. в групата на дъщеря ми записаха една година по малки деца които ще започнат на 6 години, а тя на 7 училище. така че дидева може да сте коментирала какво ли не, но факта е факт. както и аз съм казвала познавам деца започнали 1 клас и на 5,6,7 и 8 години. в този смисъл няма нищо задължително, осоено пък за 2 години предучилищна.

# 7
  • Мнения: 2 037
Хубаво е да има нова тема по този въпрос, защото предишната се превърна в спор мужду две съфорумки и стана абсолютно безполезна. Дано тук да успеем да сътворим нещо полезно без такива лирически отклонения. Peace

# 8
  • Мнения: 2
Здравейте, съгласна съм с Anaise, дъщеря мие родена в началото на януари 2005 и тя ще тръгва на училище с набор 2004. Всичко тръгна от ДГ - вместо ясла на 2 г. и 9 м. тръгна в 1 група, което ми се видя по-правилното решение. Не съжалявам.

# 9
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Все още това не е прието със закон.Но ако го приемат ще е задължително.Макар че много деца и от сегашната предучилищна не ходят редовно.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
аз до момента разбрах, че при положение, че детето ми е родено октомври 2005г, трябва да тръгне задължително предучилищна в училище 2011г.

# 11
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 328
Записвам се да следя, малкият ми син е август 2005. Доколкото разбрах още не е официално прието.

# 12
  • burgas
  • Мнения: 488
аз до момента разбрах, че при положение, че детето ми е родено октомври 2005г, трябва да тръгне задължително предучилищна в училище 2011г.
Да точно така е!При положение,че не ходи на градина ,2011 трябва да е предучилищна.Моят син също е октомври 2005г ,2012г завършва 4 група през м.май,а септември е първокласник.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
да, благодаря!
и Честито Възкресение Христово!

# 14
  • Мнения: 4
записвам се да следя темата.

Общи условия

Активация на акаунт