Има ли такива, които са се справили с проблема - мазна коса

  • 43 633
  • 153
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Здравейте пак и от мен! Вчера си купих шампоана на Милва с катран от кварталната аптека, под 2 лева беше цената. Предполагам, че го има във всяка друга аптека. Довечера ще се измия с него и ще споделя отзиви!

# 31
  • Мнения: 293
Мия косата си през ден и за мен се омазнява напълно нормално.

Tango, по-добре чиста коса, отколкото мръсна.

# 32
  • Мнения: 1 282
Моята коса трябва да я мия всеки ден. До 14-15 годишна възраст си миех косата по два пъти в седмицата, косата ми не е изисквала по- често миене тогава.   Влезнах в пубертета и тогава започна бързото омазняване. Продължавах да я мия два пъти в седмицата. Омазняването си продължи, а аз ходех повече вързана, отколкото с пусната и чиста коса.  ooooh!
Разбрах, че това не е решение и тогава започнах да я мия всеки ден. Не смятам, че всекидневното миене влошава положението. Моята коса има нужда да се мие всеки ден, използвам добри шампоани и маски.  Peace

Направила съм си всички възможни хормонални изследвания, посещавах дерматолози- всичко ми е толкова наред, че повече няма накъде.
Защо не може да се приеме, че както има суха кожа/коса, така има нормална, а също и мазна. Значи и хората със суха кожа/коса имат някакъв проблем???

# 33
  • Мнения: 293
Да, до коса си е. Не бих си я носила на опашка, ако е мръсна. Просто бих я измила. Косата трябва да се мие тогава, когато е мръсна.

# 34
  • Мнения: 1 765
момичета,момичетааа,чакайте че сега се сетих за едни ампулки,които преди време бях ползва(само една оба4е Blush защо-незнам) и останах си спомням тогава доволна и сега като минавах през един козметичен магазин изведнъж се сетих за тях и влезнах да проверя-имаше,1.50лв.,на тях пише OZO SISTHEME URTICA. мисля,че във всеки такив магазин сигурно ще ги има! иначе пак не намерих Милва Sad

# 35
  • Мнения: 1 282
Дори и вързана, пак си личи, че косата е мръсна. За мен това не е решение.

# 36
  • Мнения: 0
Да бе, така е личи си, че е мръсна дори и вързана, но какво да се прави - супер често нямам и време...мия я на 3 дни и пак си е мазна така че сиг сте прави, че мазнотата не се влияе от честотата на къпане. Но като цяло (не само за моя случай) мисля, че мазната коса не е чак такъв проблем.  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 418
от 2 седмици съм на къна, амла, шикакай и т.н. /вижте темата Хенапристрастени/. косата ми преди това издържаше 1ден , на втория вече изглеждаше мръсна. сега имам съществен прогрес - мия я на 3-4дена, отделно изглежда по-плътна и обемна
простих се с всичките си шампоани, съдържащи SLES, купих си reve de miel на Nuxe /друг подходящ е Node на Bioderma/ . Поддръжката отнема повече време /и плескане/ , си заслужава.
и определено няма да се върна повече към продукти като L'Oreal и Pantene

# 38
  • Мнения: 1 765
от 2 седмици съм на къна, амла, шикакай и т.н. /вижте темата Хенапристрастени/. косата ми преди това издържаше 1ден , на втория вече изглеждаше мръсна. сега имам съществен прогрес - мия я на 3-4дена, отделно изглежда по-плътна и обемна
простих се с всичките си шампоани, съдържащи SLES, купих си reve de miel на Nuxe /друг подходящ е Node на Bioderma/ . Поддръжката отнема повече време /и плескане/ , си заслужава.
и определено няма да се върна повече към продукти като L'Oreal и Pantene

не съм прочела(ще се поправя)но тези амла,шикакай и т.н. не поядисват ли по някакъв начин косата или само я подхранват или? може да ми е тъп въпроса,но казах че сега ще прочета.пък искам да питам първо,да не изтърва Mr. Green

# 39
  • Мнения: 418
боядисва само къната, но моята коса е тъмно кестенява, без бели косми, а и аз искам малко по-шоколадена гама. за тази цел се забърват разни 'адски'смеси Mr. Green между къна и индиго, като в зависимост от пропорциите цветът става от шоколад до черно.
но темата е за мазната коса /ако не искаш цвят просто пропусни къната/ така че можеш да пробваш маски с касия и амла.

# 40
  • Мнения: 1 765
и това ще се пробва значи! Rolling Eyes

# 41
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
И аз съм с мазна коса и всичко започна през пубертета. Преди това я миех 2 пъти в седмицата.
Сега я мия през ден. Един ден съм със спусната коса, един с вързана или частично прибрана и вечерта мия.
Опитвала съм май всичко вече - сухия шампоан на Клоран ми действа много добре, но косата ми е много странна.
Все едно съм се намазала с пяна и няма никакъв блясък. А и свършва за 10-ина дни и ми идва малко солено да купувам по 3-4 флакона месечно.
Пробвах и шампоана Reve de miel на Nuxe, други шампоани, маски, да разредя миенето, боядисвам се от години, винаги я суша със сешоар обърната надолу и нищо  Crossing Arms
Само това с пресата не съм пробвала, както и този шампоан Милва с катран. За него ще изчакам мнението на gabrielade  Wink
Ще чета с интерес опита на останалите за някоя хитринка  Peace

# 42
  • Мнения: 1 765
така че можеш да пробваш маски с касия и амла.


а от къде точно се сдобиваш с тези чудесии?

# 43
  • София
  • Мнения: 1 914
И аз моята я мия всеки ден. Решение не съм намерила.

Ползвах сух шампоан на Клоран. Хубава работа върши, но си докарах страхотен косопад с него.  ooooh! Не бих повторила повече.  Tired


Сигурна ли си, че косопадът е точно от сухия щампоан?



За този сух шампоан четох, че е подходящ за светли коси, защото на тъмни личи и затова не съм го пробвала догега. 

Моята е тъмна и си го ползвам. Просто трябва да се пръска по по- малко и отдалече.

# 44
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Eдинственият лек срещу бързото омазняване е да се мие косата по-често. Сухите шампоани и всякакви други трикове са все едно да си сложиш парфюм върху потта за да я замаскираш. Моята коса винаги се е омазнявала страшно бързо и затова я мия всеки ден. Според мен никакъв шампоан или друг продукт не може да накара косата да се замърсява по-бавно - то си зависи от хормоните, от замърсяването на въздуха, от много различни фактори, които не виждам как един шампоан или балсам може да оправи. Ако мислите, че шампоаните са прекалено тежки - ползвайте бебешки.

Общи условия

Активация на акаунт