Има ли такива, които са се справили с проблема - мазна коса

  • 43 633
  • 153
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 718
Мазна и тънка коса няма оправяне, от личен опит го казвам. Биошампоани, скъпи шампоани, бабини рецепти...нищо не помага. За един ден е добре, на другия мазна. Сухите шампоани единствено задържат положението за още ден и това е  Sad

# 151
  • 1st floor
  • Мнения: 9 126
Аз намирам разлика в шампоаните. В полза на евтините!  Wink Ползвала съм безуспешно и медицинска козметика, не останах очарована. С две ръце съм за шампоаните на Арома - най-вече яйчния. Също така на моята коса й е добре с Шаума. Три и нещо 400мл на промоция! hahaha

# 152
  • Мнения: 1 084
Здравейте, ще следя темата. От 13 годишна се боря с това животно мазната коса. Това е ген. Не съм убедена, че само тънките коси страдат. Моята сестра е с дебел косъм, моят мъж също. На втори ден и при двамата не може без да се измие. Аз лично съм с тънка коса, слава богу обаче, че навремето страдах и от акне, а сега вече не. Мазна коса и акне, кошмар.
Мия я през ден. Лятото всеки ден. На втори ден е на опашка или кок, след измиване, полувдигната, работя в болница, никога не понасям, ръцете ми да са на косата да я прмествам или мачкам, никога не искам мета с нея. Има хора го правят.
В момента ползвам стимуланта на Икаров, не заради омазняване само, но и заради сезонен косопад, сега се закрепи, вече не капи. Не съм усетила обаче още ефект срещу омазняването може би не ме сърби главата, като я мия и суша понякога ме засърбява, но не винаги. newsm78. Както и да е. Определено без миене не става, шампоаните за мазна коса само изсушават скалпа, сухия шампоан, изхабих около 5 флакона преди година, отказах се правят ми пърхут и ефекта е 2 часа, до вечерта все едно не съм си мила косата десет дни.
Евтините шампоани са по добрия вариант. Мисля си, че може би като стана баба някой ден няма да се омазнява, не съм видяла възрастна жена с мазна коса.  newsm78 Rolling Eyes Joy

# 153
  • Мнения: 21
И аз да се включа по темата-не съм намерила решение на мазните ми корени и сухи дължини.Но пробвам и отсявам-като сух шампоан ползвам сух розов цвят матира корена,няма ефект пърхат и е икономично и безвредно).Другото е морски спрей също съм доволна

Общи условия

Активация на акаунт