Има ли такива, които са се справили с проблема - мазна коса

  • 43 700
  • 153
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 700
Добре де, момичета, не е ли по-добре да се мие косата ежедневно и да си е чиста така, вместо да се тъпче и третира с тон химия само и само да се избегне миенето. В днешно време живеем сред толкова замърсен въздух, косата се омърсява, както си мием кожата на лицето примерно, така трябва и косата.
А и не ми е ясно, не е ли по-лесно да се измие човек целия под душа вечер, вместо да си пази зорлян косата суха, и после да се чуди с какво да я поръси, че да изглежда чиста?
да ви кажа момичета и на мен много бързо  ми се омазнява косата,но съм забелязала че зависи най-вече от  съчитанието на шампоана с балсама.особено най-ми се омазняваше  при смесването на Глис шампоан с балсам на Шаума.някакъв ужас  ooooh!  коса ми се омазнява чак на 3 ден затова тогава я мия.така че Тарилилей колкото повече я миеш толкова повече се омазнява явно нямаш такъв тип  коса и незнаеш какво мъчение  може да е най-вече за момичетата в пубертета.естестено че най-хубаво е да си вземеш душ и да си я измиеш,но този проблем не е просто "козметичен",а свързан с хормоналното ниво в самият човек,понякога и е генетичен.вече спрях да купувам маски от магазините,защото ми я омазняваха допълнително и сега правя домашна маска веднъж седмично.при изправяне ако съм я измила косата предният ден и я правя на следващият косата се омазнява.така че ако я изправяте най-добре я правете след като сте се изкъпили.измивате я ,сложете и пяна или там каквото и слагате.изсушете косата със сешуар обърната надолу.и тогава идете и я изправете,но не слагайте никакви допълнителни вакси,спрейове,пяни защото задължително ще се омазни направо изправявате косата и накрая слагате само лак за коса.засега това е моето решение на проблема ми с омазняването.а вие как го решавате?

# 121
  • София
  • Мнения: 10 335
Добре де, момичета, не е ли по-добре да се мие косата ежедневно и да си е чиста така, вместо да се тъпче и третира с тон химия само и само да се избегне миенето. В днешно време живеем сред толкова замърсен въздух, косата се омърсява, както си мием кожата на лицето примерно, така трябва и косата.
А и не ми е ясно, не е ли по-лесно да се измие човек целия под душа вечер, вместо да си пази зорлян косата суха, и после да се чуди с какво да я поръси, че да изглежда чиста?

Не мога да я третирам всеки ден! За мен миенето означава сешоар+преса, което предпочитам да правя веднъж на три дни, а не всеки ден  ooooh!

# 122
  • Мнения: 1 389
Добре де, момичета, не е ли по-добре да се мие косата ежедневно и да си е чиста така, вместо да се тъпче и третира с тон химия само и само да се избегне миенето. В днешно време живеем сред толкова замърсен въздух, косата се омърсява, както си мием кожата на лицето примерно, така трябва и косата.
А и не ми е ясно, не е ли по-лесно да се измие човек целия под душа вечер, вместо да си пази зорлян косата суха, и после да се чуди с какво да я поръси, че да изглежда чиста?
Много бързо ми пада боята и затова си  мия косата на третия ден и ползвам сух шампоан за бретона,че той ми се омазнява най-много.

# 123
  • Мнения: 1 700
Добре де, момичета, не е ли по-добре да се мие косата ежедневно и да си е чиста така, вместо да се тъпче и третира с тон химия само и само да се избегне миенето. В днешно време живеем сред толкова замърсен въздух, косата се омърсява, както си мием кожата на лицето примерно, така трябва и косата.
А и не ми е ясно, не е ли по-лесно да се измие човек целия под душа вечер, вместо да си пази зорлян косата суха, и после да се чуди с какво да я поръси, че да изглежда чиста?
Много бързо ми пада боята и затова си  мия косата на третия ден и ползвам сух шампоан за бретона,че той ми се омазнява най-много.
и на мен ми се омазнява първо бритона,но моят е настрани ,но си личи и е грозно просто  ooooh! правя го отгоре на главата и го прибирам с малка шнолка тип"въшка",но не съм пробвала досега сух шампоан.според вас кой е най-хубавият ,които ви върши работа  newsm78

# 124
  • София
  • Мнения: 38 905
Установих, че късата коса се омазнява много по-бързо от дългата.
Преди я миех на четвъртия ден, сега на втория е като баница.
Даже се чудех на потребителките, които си миеха косата всеки ден, ама сега видях какво е.
Пак ще я пусна дълга.

# 125
  • Мнения: 765
И аз от скоро се сдобих с бързоомазняваща се коса. Tired Почти го преживях,но не мога да спра да се чудя как така изведнъж от суха,хубава коса,стана такава.Омазнява се само в корените,надолу е хвърчаща и суха.Отдавна минах възрастта на пубертета,противозачатъчни пих дълго време и мислех,че е от тях.Спрях ги преди половин година,мислех,че ако е от тях,вече щеше да спре да се омазнява.
Ползвам предимно шампоаните на Милва и Тео.И тъкмо днес се замислих,дали са за ежедневна употреба?!На тези на Тео си пише,но на тези,на които не пише,значи ли,че не са?

Не ми пречи да си мия косата всеки ден или през ден,обаче имам чувството,че много я изтощавам така.А иначе мога да не я мия 3-4 дни,не е толкова зле,но само като се погледна и видя лъщенето в корените,колкото и малко да се забелязва..... Sick

# 126
  • Мнения: 4 740
И аз след раждането се сдобих с бързоомазмяващи се корени.... И боядисването не помага,  даже с някои цветове, мръсотията се личи повече... Какво ли не ползвах,  нещо не помага.  Сега ползвам само професионални серии за коса,  но отново ми се омазнява скалпа на втория ден... И за да изглежда прилично до вечерта, използвам сухи шампоани. Пробвах и шампоани за комбинирана коса, но освен заплитане и изсушаване на дължините, не намалиха омазняването... Мисля си,  че проблемът е вътрешен, свързан или с хормонален дисбаланс или липса на някои витамини и минерали.  Четох например за липсата на Вит.В2, че води до мазна коса и кожа.  Мисля да взема някакви витамини и хранителни добавки за коса и кожа... А за миенето, то е ястно, че няма начин да се разреди... Но поне да си намеря шампоан, от който косата да изглежда чиста и да я усещам такава и след едно преспиване.. А не сплескана,  мръсна и обезформена, все едно не съм я мила предната вечер... Който има такава коса, знае за какво става въпрос.... Sick

# 127
  • Мнения: 1 700
И аз след раждането се сдобих с бързоомазмяващи се корени.... И боядисването не помага,  даже с някои цветове, мръсотията се личи повече... Какво ли не ползвах,  нещо не помага.  Сега ползвам само професионални серии за коса,  но отново ми се омазнява скалпа на втория ден... И за да изглежда прилично до вечерта, използвам сухи шампоани. Пробвах и шампоани за комбинирана коса, но освен заплитане и изсушаване на дължините, не намалиха омазняването... Мисля си,  че проблемът е вътрешен, свързан или с хормонален дисбаланс или липса на някои витамини и минерали.  Четох например за липсата на Вит.В2, че води до мазна коса и кожа.  Мисля да взема някакви витамини и хранителни добавки за коса и кожа... А за миенето, то е ястно, че няма начин да се разреди... Но поне да си намеря шампоан, от който косата да изглежда чиста и да я усещам такава и след едно преспиване.. А не сплескана,  мръсна и обезформена, все едно не съм я мила предната вечер... Който има такава коса, знае за какво става въпрос.... Sick
сигурно са ти се разбъркали хормоните като си родила.ти преди колко време роди?може да е временно...за косата и кожата съм си купувала "Мерц"  витамините и Геритамин съм пила,но знам че се пият преди овулация явно по-някакъв начин влияят на бебеправеното

# 128
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Лм се справи с проблема за месец и половина  с помощта на това


http://www.emmedicosmetics.com/immagini/prodotti/purlozione.jpg

# 129
  • Мнения: 4 740
Родих преди 3 години,  но оправяне няма.... Sick Не е фатално положението,  но се дразня, че на втория ден едвам си трая косата на работа... Пия всяка есен "Мерц", но файда никаква. Сега си поръчах едни много прехвалени таблетки за коса и кожа от един чуждестранен сайт. Да видим... Ще пробвам и геритамин поне за месец... Ако не помогнат за омазняването на скалпа, за кожата са добре...
А тези ампулки от къде може да се купят и за какво точно са, може ли малко по-подробна информация....Мерси...

# 130
  • Мнения: 49
И аз след раждането се сдобих с бързоомазмяващи се корени.... И боядисването не помага,  даже с някои цветове, мръсотията се личи повече... Какво ли не ползвах,  нещо не помага.  Сега ползвам само професионални серии за коса,  но отново ми се омазнява скалпа на втория ден... И за да изглежда прилично до вечерта, използвам сухи шампоани. Пробвах и шампоани за комбинирана коса, но освен заплитане и изсушаване на дължините, не намалиха омазняването... Мисля си,  че проблемът е вътрешен, свързан или с хормонален дисбаланс или липса на някои витамини и минерали.  Четох например за липсата на Вит.В2, че води до мазна коса и кожа.  Мисля да взема някакви витамини и хранителни добавки за коса и кожа... А за миенето, то е ястно, че няма начин да се разреди... Но поне да си намеря шампоан, от който косата да изглежда чиста и да я усещам такава и след едно преспиване.. А не сплескана,  мръсна и обезформена, все едно не съм я мила предната вечер... Който има такава коса, знае за какво става въпрос.... Sick
сигурно са ти се разбъркали хормоните като си родила.ти преди колко време роди?може да е временно...за косата и кожата съм си купувала "Мерц"  витамините и Геритамин съм пила,но знам че се пият преди овулация явно по-някакъв начин влияят на бебеправеното

Да, влияе. Дори може да го загубиш.

# 131
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Родих преди 3 години,  но оправяне няма.... Sick Не е фатално положението,  но се дразня, че на втория ден едвам си трая косата на работа... Пия всяка есен "Мерц", но файда никаква. Сега си поръчах едни много прехвалени таблетки за коса и кожа от един чуждестранен сайт. Да видим... Ще пробвам и геритамин поне за месец... Ако не помогнат за омазняването на скалпа, за кожата са добре...
А тези ампулки от къде може да се купят и за какво точно са, може ли малко по-подробна информация....Мерси...
Ако въпроса е към мен, нанасят се след измиване ма влажна коса и регулират омазняването.
Купени са от  специализиран магазин за професионална козметика за коса

Последна редакция: ср, 03 сеп 2014, 17:49 от sl

# 132
  • Мнения: 4 740
sl, благодаря...
Едно откритие, което направих за себе си... След измиване на косата и след като изсъхне добре, напръсквам в корените отпред, отгоре и над ушите малко от спрея за морски къдрици Sea mist на Lakme. Оставям да изсъхне така. Той има слаба фиксация... На втория ден преди работа пръскам и малко сух шампоан и косата ми не е омазнена, има обем (не е сплескана) и блясък... Невероятно!!!  Grinning

# 133
  • 1st floor
  • Мнения: 9 135
А какви сухи шампоани ползвате?

# 134
  • Мнения: 1 389
А какви сухи шампоани ползвате?

Най-доволна съм от този на Клоран с коприва

Общи условия

Активация на акаунт