Има ли такива, които са се справили с проблема - мазна коса

  • 43 724
  • 153
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 10 344
А какви сухи шампоани ползвате?

Виж предишната страница!

# 136
  • Мнения: 183
Дано не ме изядете, че е реклама....
Преди две седмици, запалена от "малката тема за големите масла" реших да си накупя няколко. Влязох в някакво био магазинче, там масла бол, честно казано не съм се интересувала много от качество, произход и т.н., средна цена 6лв. за шишенце. Продавачката ми каза: "Виждам, че взимате масла за коса, мога ли да ви препоръчам нещо" и ми показва една гарафа, от прозрачно стъкло, пълна с тъмна течност и ми обясни, че те си правят микс от масла специално за коса. Имаше изброени на листче, написано на ръка, до гарафата  около 10 масла. Имаше и микс за ставни заболявания. Не съм капризна, нито чувствителна, затова мажа всичко на косата си и на лицето си, затова си взех една бутилка от 50 мл.
2 пъти съм си сложила от този микс, спах намазана, много ми хареса ефекта. Досега си миех косата 3 пъти седмично - неделя, вторник и четвъртък. Тези две седмици я мия, защото е мръсна от околната реда /цигари най-вече/, а не защото е мазна. Момичето ми обясни, че съдържа масло, което регулира мастната секреция на скалпа.
Та така, много съм доволна! Мия си косата 2  пъти седмично - след маслата и в сряда и тя е жива и мека, без да е мазна. И мирише на бор, смола.
Сори за дългият пост....

# 137
  • София
  • Мнения: 10 344
Кажи къде е въпросното магазинче  Mr. Green

# 138
  • Мнения: 183
Извинявам се  Embarassed В София, на ул. Граф Игнатиев, срещу колоните на валентините, не знам как се казва, май пише само "Био магазин"

# 139
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Някой, ако си купи може да запише и списъка от масла, за да си бъркаме и ние далеч от София  Grinning

Маслото от гроздови семки е подходящо за мазна коса, а също етеричното от чаено дърво. Аз даже си слагам по 15-тина капки от него в шампоана. Обаче има специфична миризма - може и да не ви хареса.

# 140
  • Мнения: 345
Споделям и аз моите истории с бързоомазняващата ми коса..

Дори да не ям мазни храни и да ограничавам въглехидратите до минимум, работата е същата. Вегетарианка съм от 5 години и въпреки ограниченията, няма ефект. На третия ден най-късно трябва обезателно да се измие, освен ако нямаш нищо против да си се разхождаш все едно някой ти е натрил корените на косата с олио. Като че ли при избягването на гореизброените единствено се забелязва по-малко омазняване като количество, но дори и така, то пак е достатъчно, че да изглежда мръсна косата..

Елсев светлорозовия прави косата ми да изглежда доста добре, но.. ми предизвиква пърхот и дори акне по кожата на главата и го спирам от употреба. Шампоаните за мазна коса карат косата ми да се омазнява дори по-обилно и още на втория ден вечерта е готова. Хумата прави косата доста твърда, да, по наблюдения от личен опит. Хубаво е да се ползва като маска (на който му се занимава) по веднъж-два пъти месечно само върху скалпа, за да изсмуче токсини и мазнотия от кожата. На Милва шампоаните в общи линии са хубави според мен. Шампоанът им с хума премахва неприятна миризма от скалпа (който е страдал от това, знае за какво иде реч - дори да не е мазна косата, скалпът мирише на швейцарско сирене.) Никакви Хед енд Шоулдърси не помогнаха срещу тая смрад. Измиваш се и след два-три часа се появява.. само шампоана с хума на Милва. В момента ползвам пак техен, но с коприва - "оправям" си косата след три-четири пъти шампоанене с Елсев светлорозовия - постепенно маха пъпките и лющенето. Милва с хума се употребява после с балсам по дължината - да не е твърда косата. И в общи линии това. Ползвала съм и шампоанчетата на Алверде - ако някой търси нещо по-натурално, което да прилича на нормален си шампоан, но да не е и твърде скъпо, да пробва Алверде шампоанчетата - в дм между 4-5 лева. : ]

# 141
  • Мнения: 166
Да напиша и моите най-добри попадения за мазна коса, едновременно с това тънка, рядка и без обем:

Единственият шампоан, който до сега мога да кажа, че ми действа най-добре е на Виши лилавият - ВИШИ ДЕРКОС НЕОГЕНИК ШАМПОАН ЗА СГЪСТЯВАНЕ НА КОСАТА - косата ми има обем от него, усещам я измита;

Сухите шампоани не са за препоръчване, защото запушват спалпа. Вместо тях аз използвам една хитринка - взимам хума на прах разтърквам си я по ръцете и след това минавам по дължината на косата и хубаво разресвам с четка с наведена глава, за да се насити косата с хума, но без да се посипва по скалпа. Така хумата отнема от мазнотията по косата и можете да изкарате поне още един ден.

Слагам балсам само в крайщата, не в корените - ползвам на Ревалид.

Отварата от дъбови кори е прекрасно нещо, но се разваля бързо - ползвала съм я и определено мога да кажа, че има ефект против омазняването. Затова съм решила да си сваря по-голямо количество, но да го замразя във фризера като лед на кубчета и вечерно време да втривам в корените по едно разтопено кубче. Иначе е много непосилно за мен всеки ден да си варя дъбовите кори.

Нямам бретон - защото няма как да го поддържам; избягвам да си пипам косата или да я реша - само веднъж-два пъти най-много на ден.

# 142
  • Мнения: 222
Аз мислех, че косата ми е мазна преди, когато я миех на два дни, но сега виждам, че миещите всеки ден твърдят, че тяхната е мазна. Simple Smile
Личното ми мнение е, че трябва да забравите за всички шампони, които твърдят, че са за мазна коса. Ясно е, че при такава коса има по-голяма секреция на себум и колкото повече се опитваш да я подтиснеш, толкова повече ще се увеличи. Значи трябва да се наблегне на нещо като регулиращи съставки, а не подтискащи. Тоест просто пробвайте  нормални шампоани, тези за нормална коса. 
Второ, мисля, че миенето всеки ден стимулира омазняването. Тествала съм един два пъти( и това ме убеди) да не си мия косата цяла седмица. Да, ужасно е, и да, стоях си вкъщи в края на периода. Но ефектът след това беше, че косата осезаемо се омазни по-бавно.  Затова не мога да се съглася, че миенето всеки ден е полезно кой знае какво, освен ако не е само с вода.
Трето, маските с масла върху скалпа много ми помогнаха - масло от жожоба или гроздови семки като базово с добавени етерични масла от мента, чаено дърво, мащерка и евкалипт. Към това добавям и отварата от коприва, набрана от балкана. И аз, както споменаха по-горе, слагам понякога в шампоана от тези масла по няколко капки.
Четвърто, пробвайте с шампоан със салицилова киселина. Лореал имат такъв от професионалната си серия. Тази киселина също има регулираща функция при омазняването. Имам два такива шампоана, макар че за момента ги ползвам веднъж на няколко седмици, защото имам да изхабя други преди това.

# 143
  • Мнения: 1 700
моята коса не е чак толкова мазна и ползвам шампоани за тънки коси,за обем така ми беше казала една стара фризьорка.не мия с шампоани за мазни коси и за нормални омазняват ми я повече даже.и също ми спомена фризьорката за "немиенето за седмица" че ставало и се оправяла секрецията.не си мия косата всеки ден,а на 3-4 дни.

# 144
  • в.преслав
  • Мнения: 242
Понеже коментирате сухите шампоани, искам да споделя, че аз омазняването го боря със сухите шампоани на Батисте. Това е английска марка, която почнаха да зареждат вече и в Елитис. Те са няколко вида. От същите купувам и на синът си, който е тийн и е със страшно мазна коса и кожа. Така изкарвам 2-3 дена и после мия. Иначе преди я миех през ден.
    От тези шампоани косата става като измита и има обем. Другото, което ползвам пък за подхранване е кокосово масло и стимуланта на Икаров.
  Ако искам да спестя още един ден миене си правя косата с ретро пресата и така изкарвам още един ден.Хубавото е, че отдавна отказах цигарите и поне косата ми не мирише на гадно.
  Друг фактор за бързото омазняване на косата е водата. При нас е много варовита и мръсна.

# 145
  • Мнения: 330
Аз също си реших проблема със сух шампоан или в моя случай с два. Смесвам Bumble and Bumble Pret a Powder и Ambiance Volumizing Natural Dry Shampoo в съотношение 3/1 във флакончето с четка на  Ambiance, само с  Ambiance ми цапа прекалено много а с Pret a Powder ми белее  Mr. Green
Резултата е перфектно измита коса с обем, още 2 дни. Омазнява ми се ден след измиване, а с този шампоан я мия на 3тия ден, може и на 4тия, но на мен ми е некомфортно, косата обаче не изглежда мазна.



Откъде купуваш сухия шампоан на Ambiance? а и другия и какви са цените им?

# 146
  • Мнения: 183
След толкова битки с мазната коса си извадих няколко извода:
 - маслата действат добре, дори първоначално да не е видим ефекта, а дори и обратен;
 - колкото по елементарен е шампоана - толкова по-добре. Отказах се от всякакви рекламирани марки, използвам Милва, Дева и т.н. И никакъв балсам, дори на връхчетата. Когато косата е мека и се омазнява бързо, не виждам смисъл да я омекотявам. Колкото по твърда, толкова по добре;
 - никакви шампоани за мазна коса. Явно те имат по-силен измиващ ефект, след който скалпа се опитва да навакса /опитах го и с крема за лице. Кожата ми е мазна и винаги взимах крем за мазна кожа. Вече взимам крем за суха и чувствителна кожа, нанасям, чакам да попие, излишъка го забърсвам и ефекта е положителен/ Така че само шампоани за суха коса, а още по-добре някакви само с измиващо действие;
 - пяна за коса или лек лак. Държи косата суха доста дълго време. С пяна за коса, но на опашка след 3-4 ден изкарвам до края на седмицата;
 - последно - колкото по-малко миене,толкова по-добре. Зимния период е подходящ да се отвикне косата от честото миене, особено ако може да се връзва.

# 147
  • 1st floor
  • Мнения: 9 144
И аз се отказах от скъпите шампоани. Какво ли не пробвах, сега съм с Шаума и яйчния на Арома. Това ми е спасението.  Grinning За пяната също съм съгласна, а и спреят за обем в корените на Ейвън върши чудеса! Simple Smile

# 148
  • Мнения: 21
Използвай сух шампоан. Аз преди си миех косата всеки ден или през ден и резултата беше, че в краищата ставаше все по суха, самата коса изглеждаше много изпръхнала и накъсана от честото миене, а корените продължаваха да си стават мазни за нула време. След като открих сухите шампоани направо се родих. Сега си мия косата най-много два пъти в седмицата, много често и един път седмично. Не е мазна и мръсна, изглежда много по загладена от преди, защото омазняването на косата я подхранва по-добре от всеки продукт, не е накъсана. Използвам  сух шампоан вече повече от година и мога да кажа, че положението е овладяно и вече дори нямам проблем с бързо омазняване. Косата ми просто свикна да се мие по-рядко и сега е ОК, не се нуждае от често миене. Препоръчвам сухите шампоани на Rene Furterer и Batistе. А също така съветвам да спреш с продуктите за мазна коса и да заложиш на по - леки и щадящи.

# 149
  • 1st floor
  • Мнения: 9 144
Ползвам пяната за обем на ДМ и мога да кажа, че ми решава част от проблема. Не омазнява, не слепва на клечки, а повдига косата от корена и придава обем. Някак по-бавно се омазнява, като няма досег до скалпа.

Общи условия

Активация на акаунт