Цьолиакия-тема 5

  • 50 256
  • 735
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 151
Миленка да ти е жив и здрав    bouquet и нека всяко негово и ваше желание, се превърне в наше пожелание!

# 451
  • Мнения: 472
Подарък за малкия Филип!!!
Да е жив,здрав и да папка много,за да стане силен и пребори болестта!!!
А на мама,да е все така най-добрата и грижовна мама  bouquet  bouquet  bouquet

# 452
  • Мнения: 2 755
Да са ти живи и здрави децата и много щастлив живот на малкия Филип! Да му е честит рождения ден!

# 453
  • Мнения: 168
Честит Рожден ден на малкия Филип!!!
Да ви е здраво,щастливо и усмихнато момченцето!Пожелавам му най-прекрасното детство ,а на мама и тати да са най-щастливите родители!
  smile3525

Ние днес пуснахме изследвания , хемоглобина е 128,левкоцитите 12 /малко завишени/,белтъка и албумина са се вдигнали  Simple Smile.Чернодробните са малко завишени,но са спаднали от изписването ни преди месец.Като цяло съм доволна ,не очаквах че за толкова кратко време ще се променят,но то се вижда детето яде и усвоява ,вече 1,500кг. е качила Laughing

# 454
  • Мнения: 186
Честит Рожден Ден [/right] на малкия палавник Филип и от мен!!!  newsm59 Пожелавам му весело и безгрижно детство,много  здраве и много, много да ви радва!!!

# 455
  • Мнения: 743
Честит рожден Ден на Фили и от нас nbirthday!Много,много здраве и щастливо детство,да радва мама и тате всеки ден с нови знания и умения!
Миленка,а защо с фанта,тя позволена ли е за нашите деца?Писах на Poxy,понеже тя давала на малката Нестий,че не бива,да не съм я заблудила?Нали само с отметка или домашни можем да пием?

Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 12:58 от rozi-maxi

# 456
  • Мнения: 186
ох дайте наистина да разнищим темата за сокчета и безалкохолните,на мен от болницата ми дадоха една книжка за цьолиакията и там пише че може да се дава безалкохолно.Моля споделете кой каквото знае че малката обожава Нестий  а аз не разбирам много от етикетите-сякаш няма нещо страшно,но все пак нека някой компетентен да каже.Днес сутринта Миши като се изпишка на гърнето много ми замириса на ацетон-да взема да пусна една урина че да не започва някоя инфекция-не дай боже............Тъкмо се зарадвах че изглежда по-добре-дано не е нещо страшно..........

# 457
  • Мнения: 46
Здравейте ,моята Вики сега ще бъде първи клас.След шест месечно захранване минахме отново на диета.За трите месеца след като започнахме диета е натдала 4 кг.Сега е 24 кг. и висока 126 см.Винаги си е пила безалкохолни,кола,сокове-капи ,куинс,студени чайове.При нас това не е оказвало проблем.Чернодробните и показатели по време на диета никога не са били завишени.Яде си близалки и дъфки -орбит,желирани харибо,киндерчета.За всяко дете си е индивидуално.Свиква се с диетата и след време не изглежда толкова страшна,просто трябва време и спокойно приемане на реакцията ,защота децата много усещат безпокойството на родителите. Hug

# 458
  • Мнения: 31
Честит Рожден Ден на малкия Филип,
бъди вечно здраво като диаманта
бъди вечно усмихнато като слънчицето
бъди вечно щастливо като своята майка
newsm59

# 459
  • Мнения: 1 849
Благодаря ви за хубавите пожелания, мами!  Hug

За да сме наясно с безалкохолните от типа Кока-кола, Спрайт, Фанта, сокове Капи и Лифт, пуснах запитване (на техния телефон за връзка с потребителя) към технолога на Кока-кола кампъни, които ги произвеждат. До утре ще имам отговор - дали стават за хора с нашия проблем. Очаквайте включване.

Светле, защо започнахте отново диетата? Ти каза, че нямате външни признаци и й понася добре на стомахчето, биопсията ли показа проблеми? Или в по-късна фаза на захранването имахте проблеми? Антителата по кой тест ги правихте, ЕМА-та или ТТГ-то? Те как са последно?
Факта, че след диетата е качила толкова, все пак показва, че сте имали задържане, поне на кг  newsm78

Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 14:52 от M_Nik

# 460
  • Мнения: 46
Да биопсията показа закърняване на вилите.Теста за антитела беше положителен ,всички други кръвни показатели нормални,желязото-високо.Нямаше разтройство или болки в корема,нямаше намален апетит,но не беше качила килограмите,а даже спаднала с 200гр.,но пък беше пораснала на височина за тези 6 мес.Току що разговарях с служител на фирма Бони -М за техните карначета със стикер стара планина,увериха ме ,че няма глутен,но може да се пусне официално запитване.Аз вече дадох на Вики много и харесаха.

# 461
  • Мнения: 1 849
Хубава новина - всички тези продукти - Кока-кола, фанта, спрайт, сокове Капи и Лифт - НЯМАТ ГЛУТЕН!
Отговориха ми, че като една от най-големите фирми държат да се знае, че строго спазват изискванията на ЕС и при наличие на алергени (глутен, мляко, фъстъци, яйца, соя, мекотели и др.) са длъжни изрично да го упоменат на етикета!

Аз лично не държа малкият да пие газирани напитки, но ако случайно децата пият от тях - не е проблем от страна на глутена. Макар че газираното дразни и раздува стомаха, в някои от соковете и дъвките - има изкуствени оцветители и аромати, консерванти - и те биха дразнили донякъде...

# 462
  • Мнения: 186
ехеееееее наистина добри новини!!!Щом можем да си пием и Нестий,и сокче на Капи това е чудесно,защото когато с каката седнем някъде на заведение си е голяма улеснение просто да поръчам и на малката Мишонка защото гледа всичко от кака WinkМного и харесаха суровите ядки кашу и бадемите,но незнам дали все още е рано за стомахчето и или няма проблем.Прочетох и в началото на темичката че сте правили запитване и за Горнооряховси суджук ,вие давате ли?И някъде из форума  прочетох че има майонеза на олинеза  която става за нас но не мога да намеря къде точно го видях,ако някой знае да помага  Embarassed

# 463
  • Мнения: 743
Е,супер новини,особено за сокчетата на Капи!Ние никак не сме по соковете,но е хубаво да знаем,че стават за нас.Миленка благодарности   bouquet,добавям ги с кеф към списъка!

Много странно,в сайта си Тандем са махнали подробният опис на съдържанието на продуктите,изтрито е,пише само месо,Е-тата ги няма  Thinking!тогава да напиша,че за нас стават дълготрайните колбаси-шпеков салам,луканки,пъстърма,филе елена ,горнооряховският суджук е супер,и сушеницата също,и шунките стават за нас,не стават кренвиршите и суровите им продукти.Аз лично ги збягвах в началото на диетата,само шунка давах,че имат мазнина повече,но сега си ги хапваме на сандвичи,пица.
http://www.tandem.bg/products/article78.html
Имат и нова серия Етъра.Пуснали са и те Стара планина.

Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 17:51 от rozi-maxi

# 464
  • Мнения: 186
значи-мога да давам горнооряховски суджук и сушеница?Сигурно малката ще се зарадва thumbsup

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт