Цьолиакия-тема 5

  • 50 214
  • 735
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 849
В голяма част от дъвките и безалкохолните (без захар) има изкуствени подсладители от типа на манитол, сорбитол, аспартам - те са доста вредни за хора без проблеми със захарта, предизвикват и диария даже (на някои си пише). Не че имат конкретно глутен, но имат доста други неща. Не че и моят не хапва на 2-3 дни по 1/4 дъвка от детските (розовите), но гледам да ги избягвам.
Нестий е на същата компания и становището на технолозите беше: щом не пише наличие на глутен в състава - значи няма.
Аз например, когато давам натурален сок, гледам да не е гъст, тип нектар, а да е бистър - най-често давам ябълка (грозде), защото колкото нещо е по-гъсто толкова повече има вероятност да има нишесте/някакъв сгъстител.

Ето тази е шунката на КФМ - Премиум, има я и на калъп, на вакуумна опаковка й пишеше: без глутен и ГМО.

Майонезата на Олинеза беше Домашна майонеза - пише Без модифиц. нишесте и консерванти, като се обадих казаха, че няма глутен, но в нашите 3 магазина я няма, само в по-големите магазини, а на село си я имаше  Simple Smile
Даже в сайта им я няма, но пък стои по билбордовете като реклама, в пластмасова малка кофичка е.

# 466
  • Мнения: 335
Здравейте мами!
С голяма радост можем да се похвалим с още един продукт!
Радост си мечтаееше да хапне кренвирш!

 08 септември 2010

"Белла България" ще пусне на пазара новата си линия колбаси за деца "Сачи" в средата на септември. Това обяви днес на официална пресконференция Мая Герасимова, маркетинг директор на "Белла България". Към края на месеца се очаква новите продукти да влязат в масова дистрибуция в цялата страна, обясни още тя.

В момента линията включва три продукта - пилешко филе, колбас с моркови и кренвирши. Колбасите са разработени специално за консумация от деца, тъй като не съдържат оцветители и соя и са с намалено съдържание на сол. В състава им липсва алергенът глутен, който се съдържа в някои зърнени храни и освен това са обогатени с витамини А, В и С и калций, обясниха от мениджмънта на компанията.

Според рецептурата в състава на колбасите е вложено картофено нишесте, в което липсва рисковата съставка глутен, каза доц. Евгений Генев, председател на Българската педиатрична асоциация (БПА), в консултация с която са разработени продуктите.

Комуникацията на новата линия ще включва тв спот и игрови сайт, който ще представя продуктите и ще информира за ползите от консумацията им.

Цената на колбас "Сачи" за деца ще бъде под 3 лв. за количество от 300 гр. Дали ще разширим асортимента в последствие зависи от това как ще бъдат възприети първите три продукта на пазара, обясни още Герасимова.

# 467
  • Мнения: 186
bisi.s това е прекрасна новина!!!Ехееее напоследък все хубави неща чуваме,дано и занапред да е все така!!!Искам отново да благодаря на всички майки които правят всичко възможно да ни помагат  и споделят своя опит и отговарят винаги на "странните" ни въпросчета.Хубав и спорен ден и много здраве на всички малки съкровища!!!

# 468
  • Мнения: 743
И от Тандем ми отговориха,че всички продукти с лого Стара планина,не съдържат глутен!Асортиментът ни се увеличава всекидневно  Grinning.Ето ги
http://www.tandem.bg/products/article77.html
немога да им се нарадвам,още утре ще потърся кебапчета,кренвирши  Grinning,дребният ще е във възторг!

Последна редакция: чт, 09 сеп 2010, 20:02 от rozi-maxi

# 469
  • Мнения: 1 849
Страхотни новини, момичета!  Peace Все повече неща и за нашите дечица!

Биси допълвате ли списъка? вече доста е пораснал  Simple Smile

# 470
  • Мнения: 31
Досега от Кауфланд съм купувала на Вики шунка Премиум на КФМ,но последно като ходих й намерих варено-пушен салам "Пирин" също на КФМ (на състава пише че не съдържа ГЛУТЕН и ГМО).Много се радвам ,че се увеличава броя на продуктите подходящи за нашите малчугани Simple Smile))

# 471
  • Мнения: 168
Страхотни новини наистина.Много се радвам че има все повече и повече неща за дечицата,ще си хапват вкусотийки, а нас няма да ни се налага да сме постоянно в кухнята и така ще имаме повече свободно време за забавления и игри със тях. Grinning

Аз пак да попитам мога ли за давам от  оризовия грис на фирма Бежаву ,извинявайте ако някъде сте споменали ,а аз съм пропуснала.


Последна редакция: пт, 10 сеп 2010, 08:57 от Мarieta

# 472
  • Мнения: 1 849
Мариета, давала съм от гриса, но често е залежал и мирише странно, виж му трайността. Иначе можеш да смелиш в мелачка за кафе ориз и става почти същото.
Аз си правя мляко с ориз или плодове/кисел направо със сварен ориз или с царев. нишесте.

Да споделя нещо: На Фили от дрехи с изкуствени оцветители/тип китайски (арабски) му излизат пъпки по крачетата - на свивките. Докато се усетя, че е от 2 анцунга, които съм взела от български магазин, но явно не са качествени боите, прекупуват ги. После загледах, че са на една и съща фирма етикетите им. А мислех, че се обрива от някаква храна. Някои имал ли е такива проблеми?

# 473
  • Мнения: 186
ох дали наистина може да се вярва на етикетите,изглежда ми толкова хубаво че чак не ми се вярва......Вчера търсих пак в Кауфлант такава шунка без глутен-пак не можах да я открия,също така и майонезата ,направо вече се отчаях.Може ли такова нещо,пускат някакъв продукт,рекламират го постоянно а като тръгнеш да го търсиш по магазините вечно нищо няма.Е все пак аз съм от малък град,но имаме Кауфланд-и пак нищо.Толкова много ми се искаше да купя нещо ново на малката-но уви........Ще чакаме серията на Сачи.Видях че има и кайма със знака на Стара планина и кебапчета-вие ще давате ли ,мен много ме е страх да не объркам нещо.Искам да ви питам на Миши кожата на гръбчето и много се лющи-има наколко ситни пъпчици но повече я сърби и много се бели.На някои от вас случвало ли се е,кожната ми изписа серията на Мустела-Стелатопия и сега ще чакаме резултат.Чудя се дали  е от алергията или организма и се изчиства ,ние сме на диета едва от около 10 дни?

# 474
  • Мнения: 186
някоя мама ми беше пратила много хубава рецепта за кекс (без мляко )-с безглутеновото брашно и брашно от рожков  но я загубих  Embarassed,ако някой я има може ли да ми услужи  PraynigТъй като никога досега не съм правила какъвто и да е сладкиш искам да ви попитам ванилията и бакплувера също ли са безглутенови или може и от магазина.

Последна редакция: пт, 10 сеп 2010, 14:07 от poxy 80

# 475
  • Мнения: 1 849
poxy 80, виж на 3 страница горе (в момента), на Рози в поста е.

Майонезата и шунката на КФМ ги имаше във Фантастико вчера  Peace

Взех този новият кекс (оказаха се 2 мъфина с боровинки=5,90 лв.  Shocked) са на фирма Schnitzer, внася ги фирма Балев, също и Лимоновия кекс - 7 лв., но той е с по-голям грамаж, а също и едни крекери със сирене на същата фирма Schnitzer. Всичките са и Био - затова и тази цена.
Безглутенов шоколад е и суровия шоколад - био (7 лв.), много е вкусен, но цената  Shocked Иначе има 4 вида
http://www.bio-magazin.eu/bio-chocolate/715-surov-shokolad-sas-s … bademi-70-gr.html

За чипса - българския, на фирма Ники - казаха от диетичния магазин, че е без глутен, само олио и сол има+картофите. Също и Рафълс - само със сол.

# 476
  • Мнения: 743
Ето ги симпатягите
http://business.actualno.com/news_314640.html
Аз днес търсих Стара планина на Тандем,обаче нямаме нищо.Купих Стара планина кренвирши на Бони,ще правя пица.Наподобяват старите кренвирши,обаче и те имат този опушен аромат,който никак не ми допада,но това е.Зная че са по един стандарт,една рецепта,обаче се надявам като намеря на Тандем да са по-хубави.

http://www.health.bg/index.php?page=articles&id=11472

Искам да споделя,че понеже ме хвана шубето за тези кренвирши,звънях на фирмата,все пак с тях не съм говорила.Обадиха ми се след като човекът беше разговарял с технолозите и ме увери,че няма абсолютно никакъв глутен.

Последна редакция: пт, 10 сеп 2010, 18:21 от rozi-maxi

# 477
  • Мнения: 186
какво ще кажете за това соево-шоколадово мляко-дали става за нас,видях и суров шоколад ,който е без лактоза и без глутен.А дали някой е пробвал този шоколад ,да сподели за вкуса ,че да взема на мъничката? http://www.bio-magazin.eu/soya-products/305--1.html А някой да знае дали може да приготвям кремче със соево мляко,при непоносимост към лактозата и към глутена?

# 478
  • Мнения: 1 849
Ние пробвахме този шоколад, много е вкусен, ама дали ще го хареса малката  newsm78 Иначе би трябвало да няма проблем със соевото мляко, но и дай мъничко в началото, някои деца (на моя малчо) не им понася добре, друг проблем е, че ако не е изрично био/органик, може да е ГМО. Има и оризово мляко в картонени кутии.
http://www.zelenbio.com/vegan/405 Не само био, а и в магазините.

# 479
  • Мнения: 2 755
poxy 80 според мен не бива да даваш никакъв шоколад. Изчакай детето да се изчисти напълно. Казваш, че има и алергичен проблем с кожата, а шоколада е алерген.  Също избягвай ядки , цитруси, и домати в началото.

Общи условия

Активация на акаунт