Какво целят лели и баби с подаръчета по улиците?!?

  • 5 647
  • 126
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 558
Не се е случвало непознати да ни правят подаръци,но не мисля че въпросната бабка е била с лоши намерения.По принцип възрастните хора се радват на малки деца. Виж онзи чичко и мен би ме притеснил,поне по начина,по който описваш ситуацията. Confused

# 121
  • Мнения: 1 209
Моето дете е общително, по моему даже нахалее и се опитвам да го посвия малко. Винаги се запознава с хората , удрят си по един здрав разпит в стил "кой какви гащи носи" и обикновено си тръгва с подарък- шарена лепенка от аптеката, мартеничка, цвете, банан. Не винаги ми е приятно да го заговарят големи хора, но приемам, че има люде дето обичат по принцип деца, и общуването с тях им е приятно (вкл. и аз). Когато е под моя поглед не ми пречи кой знае колко. Обратното ми е по-непонятно.

Разбира се в горепосоченото не слагам опитите за контакт на разни странници и свободното вземане на подаръци. Опитвам да обясня и да го накарам да запомни, че неща от непознати без да знаят мама и татко не се взимат, с чужди хора не се тръгва и така.......

Най-стресиращата ми случка от този тип бе когато чакахме в арабски магазин за авточасти на ул. Симеон. Докато чакам половинката да напазарува Сашо седи в количката и се закача с хората. Дойде един арабин и докато кажа а-б отхапа нещо и му го сложи в устата. С половин уста попитах какво е това .... Той явно се усети че изстинах от ужас и ми поясни че е парче бонбон, че се извинява че така е постъпил , че самият той е лекар (което не ме успокои) но че той не може да приеме той да хапва а да не отчупи на дете, така било при тях, забравил че в БГ за момент. Няма да пояснявам как треперих седмица две после да не стане нещо. Слава Богу всичко бе наред. Не всички хора са лоши, просто майките с раждането добиване известна параноя „доживот”.

Ако авторката не се чувства спокойна за детето си в средата на непознати, нека приеме подаръка вместо детето,  да забаламоса детето и след като се раздели със натрапчивата личност, просто да изхвърли подареното. Така нито подаръчният ентусиаст е обиден ако е с добри намерения, нито майката има излишни притеснения. Така бих постъпила аз.

# 122
  • Мнения: 1 251
Филми, паранои, ама като чета, че става въпрос за градската градина в Пловдив, където прекарах почти 3 години всеки ден с детето, мога да разбера за какво става въпрос! Има няколко психаря, две, три наистина луди бабички, с които съм се нагледала на какви ли не инциденти! Няколко наркомана, които ежедневно просят пари, някой от тях безобидни, други не съвсем ако им откажеш да дадеш за поредната доза, та даже и си казват, че за това искат!  ooooh! Whistling
Заради няколко ненормалника съм викала и общинска охрана даже, било то заради заяждане с кърмещи майки, било то заради някакви простотии или неприлични предложения, да не говорим колко циганки или гледачки, джебчийки се навъртат там ежедневно! Вече им знам физиономиите и ги избягвам съвсем съзнателно!
И не виждам защо, като някой се е почувствал от нещо уплашен, веднага го нападате!
Ами не се доверявам на никого, не обичам да разговарям с непознати, да ме разпитват за мен или детето ми!
Луда, не луда, това е положението!

# 123
  • Мнения: 463
Е, да, щом е такова мястото, по-добре човек да го избягва. Странните и опасни персони (срещат се и тук) и аз ги заобикалям отдалече, особено ако съм с детето. Но мисля, че в темата се говореше по-скоро за натрапчиви с любезностите си хора, а не за някакви видни социопати.

# 124
  • Мнения: 3 066
Е, да, щом е такова мястото, по-добре човек да го избягва. Странните и опасни персони (срещат се и тук) и аз ги заобикалям отдалече, особено ако съм с детето. Но мисля, че в темата се говореше по-скоро за натрапчиви с любезностите си хора, а не за някакви видни социопати.
"Видните"социопати в по-голямата си част са напълно прилично изглеждащи персони и нямат никакви алармиращи външен вид и обноски до тогава ,когато вече е късно да се ги припомним с нищо набиващата се в очи външност!Моля ви ,не пишете такива характеристики! Peace

# 125
  • Мнения: 463
Имах предвид по скоро "видими", всъщност, както са описани в по-горния пост -  наркомани, агресивни психопати, пияни, нахални просещи - срещам такива за съжаление и в градския транспорт, и тук-там - и гледам да ги избягвам. Иначе си права, знаем, че обикновено точно серийните убийци например се оказват с ненатрапчиви външни белези, та често и със семейства. Приемам забележката.

# 126
  • Мнения: 3 066
Имах предвид по скоро "видими", всъщност, както са описани в по-горния пост -  наркомани, агресивни психопати, пияни, нахални просещи - срещам такива за съжаление и в градския транспорт, и тук-там - и гледам да ги избягвам. Иначе си права, знаем, че обикновено точно серийните убийци например се оказват с ненатрапчиви външни белези, та често и със семейства. Приемам забележката.
Благодаря!  bouquetТака е ,наистина от такива субекти се пазим веднагически,но другите са по опасни и така непредсказуеми!

Общи условия

Активация на акаунт