Точковата Диета на "УУ" ям каквото си искам и отслабвам трайно!

  • 75 140
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Продукти за палачинките(десет средно големи палачинки)Sadпо 1,5 т. на палачинка и 1 т. за сладкото за една порция)
125гр. брашно (6т)
1 с.л. бакпулвер (0т)
2 с.л. захар (2т)
250 мл. нискомаслено прясно мляко 1,5% (2т.)
2 яйца (4т.)
1/2 ванилия (0т.)
2 с.л. диетичен маргарин разтопен (2т)

Продукти за сладкото:
250гр. ситно нарязани ягоди
250 гр. боровинки или малини етц.
30-40 мл лимонов сок
100гр захар 7т. (или 1/2 ч.л. течен захарин)

Приготвяне:
Брашното, бакпулвера, захарта и една щипка сол се смесват и към тях се прибавя предварително разбитата смес от яицата, млякото и маслото. Рзбива се всичко на ръка или на най-ниската степен на миксера докато се получи пенлива хомогенна маса. След това се печат палачинки от сместта в тефлонов тиган/палачинков или върху тефлонова плоча без мазнина.
Приготвяне на конфитюра: Плодовете заедно със сока от лимон и захарта се слагат в съд и чрез разбъркване се варят на слаб огън около 2 минути, докато се разтопи захарта (ако се слага течен захарин също се оставят 2 минути). Ако се слагат малини, след като се изкара сместта от ягоди, чак тогава се прибавят малините и хубаво се разбърква. За да не се раздробят.
Поднасят се палачинките с топлия мармалад.

# 31
  • Мнения: 159
Здравейте! Този режим ми допада и затова реших и аз да се пробвам от днес, т.к. не съм си превишила явно точките (въпреки, че се записах в друг режим, но този ми се вижда доста разнообразен, а и постя и е приложим дори и през постите). Значи аз си изчислих точките, но все пак моля да ми ги сметнете, ако може, за да съм сигурна значи 27г., 65 кг, 162, седяща работа, без грам движение, талия 72, ханш 100. По дадената схема аз си изчислих 19 точки, но едва ли е нормално да ям по толкова Simple Smile. Благодаря предварително!

# 32
  • Мнения: 159
Оо и исках да попитам дали менюто ми е добро за закуска съм изяла 60 гр мюсли, за обяд 1 кг киви (за няколко часа аз си го правя на шейк с малко вода) и за вечеря съм решила да е елда 80 гр. Ама нещо като точки е мн малко, но пък на мен ми е предостатъчно като количество храна..

# 33
  • Мнения: 0
Здравейте! Този режим ми допада и затова реших и аз да се пробвам от днес, т.к. не съм си превишила явно точките (въпреки, че се записах в друг режим, но този ми се вижда доста разнообразен, а и постя и е приложим дори и през постите). Значи аз си изчислих точките, но все пак моля да ми ги сметнете, ако може, за да съм сигурна значи 27г., 65 кг, 162, седяща работа, без грам движение, талия 72, ханш 100. По дадената схема аз си изчислих 19 точки, но едва ли е нормално да ям по толкова Simple Smile. Благодаря предварително!

Zdravei
правилно си ги изчислила. Имаш 19 точки. Не се притеснявай ще отслабнеш. Като минеш под 60 кг. ще станат 18 точки. И не забравяй много , много вода!

# 34
  • Мнения: 0
Оо и исках да попитам дали менюто ми е добро за закуска съм изяла 60 гр мюсли, за обяд 1 кг киви (за няколко часа аз си го правя на шейк с малко вода) и за вечеря съм решила да е елда 80 гр. Ама нещо като точки е мн малко, но пък на мен ми е предостатъчно като количество храна..

Здравей,

имам и аз няколко въпроса към твоето меню:
1. какво е елда и колко си изпила/изяла? Колко калории и мазнини има на 100мл/гр.
2. какво мюсли яде? С какво е вътре? С прясно мляко ли го яде или с кисело и колко?
3. За един кг. кивита бих си сметнала 2,5 т., защото това е огромно количество плод особено на шейк. Тук отпада и дъвченето. Не забравяйте, че прекомерното ядене на плодове, също може да доведе до напълняване, защото плодовете съдържат захар. Обикновено 3 шепи плодове разпределени през деня са предостатъчно!

Ако ми напишеш от кое колко си яла ще го сметнем

И да, нормално е да се храним повече с тази диета. Все пак тя трябва да е съобразена със здравето. Едва ли ще може човек да се храни цял живот само с плодове и за това трябва организма ни винаги да поема нормално количество храна, за да не се стигне до йойо, след като достигне желаните килограми и решим отново да се храним "нормално". Ако сте свикнали заради други диети да ядете много малко, метаболизма ви ще е доста объркан в началото на тази диета и може първата седмица да не отслабнете, тъй като давате на организма си енергия, която той досега не е приемал. А ако неможе да си изпълните точките просто изпийте един сок, или едно капучини, изяще парче шоколад или пък една вафла!

Последна редакция: пт, 26 мар 2010, 18:58 от weightie

# 35
  • Мнения: 159
Simple Smile Благодаря ти за бързия отговор Simple Smile
Значи мюслито ми е с плодове и ядки всякакви - кал. 321, мазнини - 5 гр - изяла съм 60гр, аз го ям само с вода (без мляко, постя а и така го обичам) + 1ч.л. мед. Киви обелено и почистено е било предполам около 850 гр, не мога без него пия го всеки ден вместо обяд, това е единствения начин да ходя до тоалетна, имам жестоки проблеми Sad А и аз под шейк нямам предвид истински с мляко, а само вода и киви. Елда е нещо като зрънца, прилича на варио, но е от сем. на спанака - кал. 329, мазнини 2,6 гр, аз съм си сварила 80гр. Благодаря ти за отделеното време  Hug

# 36
  • Мнения: 0
Simple Smile Благодаря ти за бързия отговор Simple Smile
Значи мюслито ми е с плодове и ядки всякакви - кал. 321, мазнини - 5 гр - изяла съм 60гр, аз го ям само с вода (без мляко, постя а и така го обичам) + 1ч.л. мед. Киви обелено и почистено е било предполам около 850 гр, не мога без него пия го всеки ден вместо обяд, това е единствения начин да ходя до тоалетна, имам жестоки проблеми Sad А и аз под шейк нямам предвид истински с мляко, а само вода и киви. Елда е нещо като зрънца, прилича на варио, но е от сем. на спанака - кал. 329, мазнини 2,6 гр, аз съм си сварила 80гр. Благодаря ти за отделеното време  Hug

Zdravei:
Значи мюслито ми е с плодове и ядки всякакви - кал. 321, мазнини - 5 гр - изяла съм 60гр - има 3,5 точки
1ч.л. мед - 0т.
Елда е нещо като зрънца, прилича на варио, но е от сем. на спанака - кал. 329, мазнини 2,6 гр, аз съм си сварила 80гр- 4,5т.
ОБЩО: 8 точки

Само мога да ти препоръчам бързо да си дохапнеш поне още 6 точки преди да си легнеш. Това е уникално малко. Така никога няма да отслабнеш трайно. Вярвай ми говоря от опит!!! Трябва да ядеш на ден мин. 2 порции зеленчуци. 1т. минимум мазнини (окей имаш в мюслито ядки) и минимум 1т. калций - мляко: кисело прясно или сирена и кашкавали! Организма ти свиква на това самоубийствено галдува (сори) и един ден когато решиш че вече неможеш само така да се храниш, ще те изненада лошо, събирайки всеки грам който му дадаш. Това се случи и смен и то повече от веднъж... Ако правиш тази диета е важно никога да не падаш под 4 точки под определените ти за деня. И до седмия ден да си изяла всички точки. Сега питах в един друг форум, който е спец за тази диета за кивитата и гледам че са ми писали. Ако не ядеш зеленчуци, които да уравновесят захарта от плодовете трябва да си сметнеш 1т. за кивитата. Ако ядеш пълнозърнест хляб от отзи дето е с "боклуци"(така казва племеницата ми) ти гарантирам че на най-късно от втория ден ще си редобвна в Тоал... Откакато правя тази диета съм повече от редовна Joy Също така помагат мазнини-например зехтин, бананите са врагове в твоя случай и също така много вода. Аз пий по 2 литра на ден. Пробвала ли си зелен чай? Страшно помага-направо светкавично Mr. Green. Само не трябва да се пие редовно, че аз преди 2 години страшно си изпатих от него.

Пожелавам ти успех и добър апетит.

М/ъ другото, в началото след многото диети които бях правила, и на мен ми беше трудно да ям толкова и да съм с настройка за диета. Все си мислех че няма да отслабна. Даже мъжа ми седеше в началото до мен на кантара, защото и той неможеше да повярва че съм отслабнала след толкова ядене... Laughing
Ох имам чувството че звучи като реклама. Май уочърите трябва да ми плащат newsm78

# 37
  • Мнения: 159
 Joy хахах мисля, че хонорара даже ти е малко Simple Smile
Сег ааз да си кажа - от 13 годишна съм на диета! Знам йо - йо ефекта...Била съм над 100 кг, но с много усилия свалих до 54 и съответно си плавам на около 60кг. Сега след постите съм качила, което е нормално де, но ще ги махна. Знам, че за да се отслабне трайно трябва да се яде и затова харесах режима. Ноо аз съм запалена много по разделното хранене и затова някои от храните не ги ям от години (като мляко и кисело и прясно). Аз вярвам, че с този режим всеки би отслабнал, стига да е сриктен, така че започнахме вече Simple Smile Успех и наистина много ти благодаря за информацията Simple Smile

# 38
  • Мнения: 0
Joy хахах мисля, че хонорара даже ти е малко Simple Smile
Сег ааз да си кажа - от 13 годишна съм на диета! Знам йо - йо ефекта...Била съм над 100 кг, но с много усилия свалих до 54 и съответно си плавам на около 60кг. Сега след постите съм качила, което е нормално де, но ще ги махна. Знам, че за да се отслабне трайно трябва да се яде и затова харесах режима. Ноо аз съм запалена много по разделното хранене и затова някои от храните не ги ям от години (като мляко и кисело и прясно). Аз вярвам, че с този режим всеки би отслабнал, стига да е сриктен, така че започнахме вече Simple Smile Успех и наистина много ти благодаря за информацията Simple Smile



РЕСПЕКТ! Peace Постигнала си наистина много!
Но хапвай си повече. Изразходвай точки. А аз тези другите проблеми ги имах като спрях цигарите. Направо ми се плачеше. Но сега всичко е окей!
М/у другото си ми и съгражданка...и аз съм от бургас  Sunglasses

# 39
  • Мнения: 159
Хахах аз разбрах, че си от Бургас - защото даде Сарата като пример за магазин, с черен хляб хахха Simple Smile

# 40
  • Мнения: 0
Хахах аз разбрах, че си от Бургас - защото даде Сарата като пример за магазин, с черен хляб хахха Simple Smile
хм...а така. засечена съм. че само в бургас ли има сара? Аз щото все от там пазаря. най-близо е.ама хайде сигурно и карфора (или както се пише на кирилица) го има, че сигурно там има и по-голям избор.

# 41
  • Мнения: 0
менюто днес ще е следното:
закуска: 200гр. кис.мляко 1,5% (2,5т) с овесени ядки 2 с.л.(1т.) и 1 с.л. диетичен мармалад (0т.)-общо 3,5т.
обяд: Макарони с доматен сос и зеленчуци от вчера (6т)
вечеря: пилешки гърди на скара (3т.) с 2 средно големи картофа с розмарин (2т.) и домати и краставици и чаша вино 100мл(1т) разредено с газирана вода- общо (6т)
гризкане:шоколад 2 квадратчета(1т.), второ кафе с малко мляко (0,5т), плодове - общо (1,5т.)
Общо за деня: 17т. спестени днес за неделя(1т.)

Общо с днес спестени точки за неделя:6,5 и от понеделник ще взема 3,5т: общо за неделя бонус: 10точки!!

# 42
  • Мнения: 257
Weightie, благодаря, че си ми сметнала точките, но предполагам, че не си включила точки относно ежедневната ми работа- та ежедневно съм права, в движение-трябва ли да пробавя още 4 точки? newsm78. В този случай стават 23, което ми се струва наистина множко? Иначе нещата мисля, че горе- долу ги схванах и в понеделник започвам.

# 43
  • Мнения: 0
Weightie, благодаря, че си ми сметнала точките, но предполагам, че не си включила точки относно ежедневната ми работа- та ежедневно съм права, в движение-трябва ли да пробавя още 4 точки? newsm78. В този случай стават 23, което ми се струва наистина множко? Иначе нещата мисля, че горе- долу ги схванах и в понеделник започвам.

Здравей,

днес открихме с една приятелка грешка в изчислението (т.е. описанието на точките за движение/работа. Аз писах на модератора и ще бъдат променени). Тъй като ти си цял ден права и по този начин също изразходваш калории имаш 2 точки (наистина не са 4). Значи имаш общо 21 точки.

Пожелавам ти успех. Гледай обаче ако спестяваш точки като мен за определн ден, да не е това деня преди сутрешното теглене. Иначе кантара може да покаже плюс!

# 44
  • Universe
  • Мнения: 1 556
  bouquet Калкулатор на точките

Калории (на 100 граммов) =Калории (на 100 грама)
Жиры (на 100 граммов) = Мазнини (на 100 грама)
Пункты (на 100 граммов) = Точки (на 100 грама)
Масса (граммов) = Маса /количество, което ще консумираме/(в грамове)
Всего пунктов = Общо точки на масата, която ще консумираме
Посчитать пункты = Изчисли точките


Хайде  newsm10 и да почерпите  smile3521

Общи условия

Активация на акаунт