Паническо разстройство - част 5

  • 170 224
  • 737
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 305
ами ,Бони аз ,както казах освен заради гастрита го взимах и за напълняване и затова го взимах в комбинация с масло,но за съжаление аз имам такава обмяна ,че това което качих с толковаааааааааа труд #Cussing out го свали да знаете и това не е лесна работа  Sick Embarassedаз повече от 43 кила не мога да дигна ако ще слон да изям ,ама се примирих

# 181
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Мария и за бях така като по-млада,сега съм 50 кг. пак има малко за качване,но не е чак толкова зле.
И аз си купих тахан,сега го пробвах,чист е гаден Confused,но незнам въобразявам ли си или веднага ми успокои стомаха.Аз по принцип доста си хапвам,но от това повръщане сутрин от нерви си съсипах стомаха,дано ми помогне.
И да ви се оплача другата седмица ще се наложи да ходя до София за изследвания,страха ми отново започва да се възвръща.

# 182
  • Мнения: 305
тахана веднага действа от първа лъжица това е факт,ама аз чист без мед не мога да го ям.за какво чак в София ще се изследваш ако не е тайна

# 183
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами явно имам някакво автоимунно заболяване и тукашните доктори не могат да разберат какво е та ме гледат като извънземно.Получава ми се нещо като обелване на лигавицата в устата,само на места не навсякъде.За сега не ми създава кой знае какъв дискомфорт,но все пак искам да разбера какво е.То е ясно,че тези болести се подържат само симптоматично,но все пак искам да си знам.

# 184
  • Мнения: 16
Докато се рових из един хубав сайт намерих това http://www.jenite.net/2009/10/panichesko-razstroistvo.html

# 185
  • Мнения: 305
Имам една колежка ,която преди години и откриват някакво подобно заболяване и я бяха наплашили много,за нелепост на съдбата точно по това време се оказа и бремена и от там се започнаха еднииии,лекарите я караха да направи аборт тъй като  при нейното заболяване е било противопоказано да се ражда имало риск за бебето и нея,като видяха ,че няма да се откаже я накараха малка преди да роди да се подпише ,че те не носият отговорност за нея и бебето ,милата беше страшно стресирана аз направо шапка и свалям от нерви и стрес тя не ядеше по цял ден само цигари и кафе и дозата лекарства за заболяването беше седми месец когато мен ме наеха на нейно място тя излезе в болничен ,казвам седми месец тя тежеше 45 кила и е висока 170 никой не знаеше ,че е бремена ,след няколко месеца дойде да ме види в магазина нямя да ви казвам бебе за чудо и приказ никакви последствия нито за нея нито за него ,аз между другото бях мн изненадана защото тя не се хр.по цял ден цигари и това заболяване и лекарствата абе какво да говоря.,но какво следва от това и медицината греши така ,че каквото и да ти кажат недей да се стресираш както се казва имаш ли си век имаш си и лек,има здрави прави хора пък.....а за нейното заболяване при нея избиваха петна по лицето и рацете .просто всичко е от стресссссссссссссссссссссссс

# 186
  • Мнения: X
Днеска пак ми казаха че съм отслабнала...а аз спрях умишлено да се тегля....
Добре де възможно ли е да се храня нормлно и пак да съм отслабнала....просто от сезона или от стреса...
пак започвам да търся причините другаде.............
П.П. бях на мамолог и всичко е наред.

# 187
  • Мнения: 2 070
Днеска пак ми казаха че съм отслабнала...а аз спрях умишлено да се тегля....
Добре де възможно ли е да се храня нормлно и пак да съм отслабнала....просто от сезона или от стреса...
пак започвам да търся причините другаде.............
П.П. бях на мамолог и всичко е наред.
и аз съм така, търся причините във физическо заболяване и се побърквам Confused
само че аз не се храня като преди, движението ми е много, а това напрежение, като вибрации в цялото тяло ме довършва.проблемите ми започнаха преди 4-5 месеца, в началото и да е било само внушение , сега вече е физическо и психическо изтощение.от 3 дни не взимам Ривотрила, и ми избива баланса.а го пия от 2 месеца.

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 19:38 от Пали

# 188
# 189
  • Мнения: 135
Момичета да ви имам проблемите  Laughing аз се чудя как да отслабна а вие...стига сте го мислили слабеете от стрес.
И аз бях така,но само първият път докато разбера какво ми е.Когато диагнозата ПР беше ясна и започнах да си взимам АД-та всичко се оправи.А от последния приемна Ципралекс който беше малко след раждането така ми увеличи килограмите и ги задържах,че сега се чудя как  да свалям  Whistling

# 190
  • Мнения: X
Е слабеенето от стрес по принцип немога да си обясня как става и именно за това се притеснявам...
ако някой ми обясни как може да се храниш нормално и да си отслабнал защото си под силен стрес......ще съм му благодарна.

# 191
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Е слабеенето от стрес по принцип немога да си обясня как става и именно за това се притеснявам...
ако някой ми обясни как може да се храниш нормално и да си отслабнал защото си под силен стрес......ще съм му благодарна.
Момичетата по-горе го обясниха. Организма ти хаби два пъти повече калории от обикновено, за да се справи с атаките, физически и психически. Под стрес организма произвежда адреналин, той от своя страна кара сърцето да работи на по-високи обороти, от там и ускорения пулс, екстрасистолите... Надбъбречната жлеза и тя работи на макс. Направи си сметка колко органи работят изкуствено на максимални обороти, само защото мозъка им е задал грешен ход (хипохондрията например). Аз бях постоянно с ускорен пулс и дълго пиех бета-блокер, просто трябваше да вкарвам блокаж от вън, защото организма ми не можеше да се справя сам. За това са и транквилантите и АД, когато има нужда да се помогне на организма под стрес.
Мен докато ме тресеше миналата година, едно че отслабнах за 14 дни 5 кг. от нерви, но и нямах и апетит. Бях 55 и станах под 49, а това е твърде малко за мен, започнах да чувствам слабост. После започнах да си хапвам добре, но продължавах да съм нервна. Организма ми бавно и полека си възстанови килограмите, дори натрупа в аванс. Сега правих една диета, за да ги смъкна. Беше ме страх как ще ми се отрази диетата психически, но всичко беше ОК, свалих 3 кг и се чувствам добре. Дори да се похваля, най-важното за мен е, че ми изчезнаха екстрасистолите, който ме мъчиха повече от година и не се повлияваха от нищо.

# 192
  • Мнения: X
Изглежда толкова безобидно и елементарно....
защо неможем да го приемем.....ние с хипохондрията и паническите атаки примерно.
Много трудно е когато чувстваш физически симптом да му отдадеш психическо значение.

# 193
  • Мнения: 305
barfly,казвай за диетата, че положението е трагично. Вече съм сигурна, че Ципралекса е виновен за моите килограми. На перманентна диета съм и не мога и грам да сваля. Нищо не действа, а преди не свалях трудно.
mamast, колко качи от Ципралекса? Вече започвам да изпадам в ужас. Дали ще спре този процес на напълняване или така ще си дебелея докато го взимам   ooooh!

# 194
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Aми, тя диетата ми е много, как да кажа "измислена". Исках да изчистя организма си от натрупаните 2, 3 кг. и да ми спадне корема, че приличах на бременна в 4 месец. Първи ден само кисело мляко, до 2 кг. (аз изядох 3 кофички), втори ден - зеленчуци (сурови, варени, печени без сол и мазнина), трети ден - месо (варено, печено без мазнини и сол), аз хапвах риба, четвърти ден - плодове, пети ден - млечни (извара, изкиснато сирене). Пие се много вода, самия организъм си иска. Това е на принципа на разделното хранене. Сега ям нормално, но съобразявам количеставта, но коремчето ми пак се изду... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт