За близнаците и гърнетата

  • 20 034
  • 159
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 414
При нас проблем,акането искат си помперс,слагам акат там идават махам слагам гащи.5 дни не бяха ходили голям зор клизма правихме,пищене не искат да седнат на тоалетната за голяма нужда.Какво да правя?
Иначе пишкането за 2 дни точно неможах да повярвам

# 61
  • Мнения: 7 803
и мен ме беше страх, че може така да реагират, затова и рано рано ги напънах да махат пампата. докато още не разбират е по-лесно. дано им мине скоро  Praynig

# 62
  • София
  • Мнения: 3 414
Ама миналата година щях да се удавя в А и П,период на отрицание им беше ooooh! Казвай Дж-то  `що да правя,да им слагам памперс за акането или да ги мъча без?Без мозък останах то нямах сега го изпарих съвсем

# 63
  • Мнения: 7 803
щом 5 дни са стискали е сериозна работата. може и да пускаш при теб в тоалетната да видят, че няма нищо страшно. или като са на тоалетната много яко да ги залисаш. теди ми ревеше като акаше, някакси я беше страх. с много гушкане и говорене мина всичко за седмица, но не е отказвала да ака. малка беше и не и е хрумнало предполагам. а тони си акаше без проблеми. та не мога да съм ти много полезна

# 64
  • София
  • Мнения: 3 414
От 1 година идват с мен в тоалетната и с баща си,няма спокойствие,незнам.Много дни беше,иначе за пишкането пишкат на тоалетната на гърнето на вън,казват си всичко е ок.

# 65
  • Мнения: 7 803
имаше някакви психоложки обяснения за акането, но не помня точно какво беше  newsm78 нямам идеи как може да се справиш. дано се обади препатила мама

# 66
  • Мнения: 4 306
Иве, не се ли хващат на глупостите за барабонките, дето искат да излизат и да ги освобождават. Пускаме ги в канала и т.н дивотии? Моите с такъв интерес отблизо си наблюдават творенията  ooooh!

# 67
  • София
  • Мнения: 3 414
Не,казват Тихо мамо ако спинка,ще го събудим ooooh! а аз,Хайде време е да излиза на вън това ако да го разгледаме ooooh!

# 68
  • Мнения: 4 306
Баси откачалките, дето станахме покрай гърнетата! ooooh!

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мдааа... това за откачалките е вярно.  hahaha Напоследък животът ми е пикане, пране, простиране, гърнета, бърсане на локви... и пак от начало. Мъжът ми твърди, че се вманиачавм и само за това мисля ама какво да направя.  newsm78 За 3 седмици единия горе-долу схвана до там, че всеки път като го сложа на гърне пишка и даже понякога се казва. Вече общо взето рядка се напикава (средно по 1-2 пъти дневно). Но другия.... никакъв напредък. На гърнето в къщи нищо не прави, само седи. Пикае само в гащите. В яслата пикае понякога и на гърне. А може, защото в яслата имаха два цели дни, в които не се бяха напикали нито веднъж. Започвам да си мисля, че това е някакъв конкретен протест срещу мен и го прави нарочно. Днес само до обяд се напика 6 пъти.  smile3511

# 70
  • София
  • Мнения: 1 711
Ива, сега видях че си писала и тук. Аз ти отговорих в другата тема. При нас с Лора беше както при Дж-то, просот я беше страх да го пиусне в тоалетната. Аз сядах срещу нея, хващах я за ръчичките и много говорене и успокоения и трябваше 1 път да се престраши. То при нас и с пишканеот беше такава драма, че тя като се напишка първия път и пак така позна да стиска, но тогава за 1 ден и се справихме.
И аз не знам точно какво да ти дам като съвет.
Аз това което си мисля е че не трябва да им показваме че се изнервяме, дори и да го свършат в гащите, да обясняваме че това не е хубаво и следващия път ще кажат да седнат на тоалетната или гърнето.
Ние наскоро махнахме нощния на Дани, той започна да отказва да му слагам, понеже гледа от Лора, обаче не се събуждаше и се напикаваше, даже и като се напикае си спеше мокър и пак не се будеше. Накрая спрях да му обръщам внимание, т.е. не му се карах, не го коментирах даже. Вечер почнах да го залисвам като го обличам да не забележи, че слагаме памперс (ползваме от тези памперс гащите). Така преди 3 седмици се върна от 4 дневна почивка при баба си и изведнъж почна да се събужда през нощта да пишка. Така 2 седмици сух памперс и го махнах и вече 2 седмци сме без и няма пропуск, единствено един път беше пуснал няколко капки, но  се беше събудил и ме викна да се доизпишка.

# 71
  • София
  • Мнения: 80
Поздравления за всички, които са се справили с това предизвикателство! Браво!!!! Аз тъкмо започнах и времето се скапа. Не мога са ги пусна в това хладно време с напикани дупета. Лошото е, че на девойките не им пречи да си стоят напикани, а младежа се усеща, но като вече е свършил работа. Искам да ги махна тези памперси, че се разорихме вече, но започвам да се отчайвам... newsm78

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ние почти не се напикаваме вече да се похвалим! Само инцидентно като се разсеят, но то е рядко.  newsm44 За акането скоро четох съвет на психоложката - да се "овласти" детето го нарича тя. Даваш му една кукла бебе и обясняваш, че трябва да я научи да ака в гърне. Да и покаже, защото тя е голяма и знае как, и е кака (съответно батко) и т.н.

# 73
  • София
  • Мнения: 80
Ние почти не се напикаваме вече да се похвалим! Само инцидентно като се разсеят, но то е рядко.  newsm44 За акането скоро четох съвет на психоложката - да се "овласти" детето го нарича тя. Даваш му една кукла бебе и обясняваш, че трябва да я научи да ака в гърне. Да и покаже, защото тя е голяма и знае как, и е кака (съответно батко) и т.н.

Поздравления!!!  newsm10 smile3501 Колко време отне чудото?

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
5 седмици. С уговорката, че и сега се напикават понякога, но вече рядко и само като се разсеят или аз забравя да ги изпишкам. Което не го броя.

Общи условия

Активация на акаунт