За близнаците и гърнетата

  • 20 036
  • 159
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 285
Каро не се отчайвай Мади се научи много трудно гърнето и до сега не го признава първо на терасата след подканване от моя страна на 19,07 и от тогава ако не я попитам си вършеше работата в гащите сега пишка в легенче и си казва от два дни иначе май месец махнах памперсите края на юни Ники вече беше свикнала и вършеше пиш в гърнето Сега са без памперс изобщо Ники някой път се изпуска през ноща но нямам намерение да го връщам а и детето не иска и да чуе за него  Mr. Green

# 106
  • Мнения: 730
Здравейте момичета! И ние се опитваме, за съжаление безуспешно да махнем памперса... Седят и по половин час на гърнетата без да правят нищо и като станат, веднага свършват работата... Как да се оправя с това, незнам...  newsm78

# 107
  • Мнения: 495
Нефертари и ние бяхме така като вас, само в периода в който ходеха на ясла сами искаха да сядат на гърнетата и пишкаха дори в тях. Един ден реших и пробвах девойката на приставка за тоалетна чиния та взе че и хареса, особенно да си пуска сама водата от копчето. След още няколко дни реших да я пробвам да поседи в къщи без памперс, след това и навън. Изобщо не беше лесно, в началото доста често се напишкваше в гащите, но накрая се получи, е имаме пропукси, но рядко. След нея и брат и, понеже му стана интересно и той се пробва и научи.
Ако имаш желание и мнооого търпение и нерви, може да пробваш единия да е с гащички в къщи, повечето деца не искат да се мокрят и се научават след дни/седмица-две обучение Simple Smile.   
 

# 108
  • Мнения: 741
Аз го оставях по няколко минути с мокри гащички /стояха без памперс, когато са будни/. Обяснявах как са мръсни и мокри, и те започваха сами да ги дърпат и да се събличат. В рамките на няколко дни свикнаха да казват първо след пишкането, а след това и преди него.

# 109
  • Мнения: 730
Нефертари и ние бяхме така като вас, само в периода в който ходеха на ясла сами искаха да сядат на гърнетата и пишкаха дори в тях. Един ден реших и пробвах девойката на приставка за тоалетна чиния та взе че и хареса, особенно да си пуска сама водата от копчето. След още няколко дни реших да я пробвам да поседи в къщи без памперс, след това и навън. Изобщо не беше лесно, в началото доста често се напишкваше в гащите, но накрая се получи, е имаме пропукси, но рядко. След нея и брат и, понеже му стана интересно и той се пробва и научи.
Ако имаш желание и мнооого търпение и нерви, може да пробваш единия да е с гащички в къщи, повечето деца не искат да се мокрят и се научават след дни/седмица-две обучение Simple Smile.   
 
Ами оставям ги с гащи и като се напишкат започват да реват и сами си ги свалят. Само обяснявам къде какво се прави, пяна ми излезе вече на устата, ама успех - никакъв. Определено се дразнят като са свършили работата, независимо дали са с памперс или гащи, искат веднага смяна, ама да кажат предварително - не се е случвало. Отчайвам се вече, лятото минава, сега е моментът, а те се инатят Praynig

# 110
  • Мнения: 7 803
а може би простоне расбират какво искаШ от тях. моите отнаЧалото не вдяваха иzобЩо, докато не ги иzдебнах спяЩи и ги паркирах на гьрнето и те в просьница се иzпиШкаха

# 111
  • Мнения: 730
а може би простоне расбират какво искаШ от тях. моите отнаЧалото не вдяваха иzобЩо, докато не ги иzдебнах спяЩи и ги паркирах на гьрнето и те в просьница се иzпиШкаха
Peace
Ами незнам, обяснявах, сочих, мотивирах, само дето на кукуто не съм седнала... Mr. Green

# 112
  • Мнения: 7 803
така беше и у нас. не знаех как точно да им покажа какво искам от тях. при моя приятелка подейства друго. младежа беше големичък вече и просто се инатеше. бяхме им за 2 дни на гости и видя моите как сами си ходят и като си тръгнахме казал на майка си да махат пампата и това беше.
иначе най-често пишкат директно след хранене и сън. пробвай да издебнеш и да сложиш на гърне.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 334
Момичета, какво успяхте да постигнете това лято с гърнетата? При нас нещата са в застой вече повече от три месеца. Равносметката ми е, че каквото успяхме да направим за почти месец, това и си остана. С момиченцето може да се каже, че нещата са добре, но при младежа нямаме никакъв напредък. За сън без памперс (дори и дневен от 1 час) не мога и да мечтая. Жалкото е и че през деня често прави бели. Навън по-рядко се изпуска, но и навън го прави особено, като се увлече в игрите. Вкъщи нещата са трагедия. Абе ако не му сваля гащичките да го изпишкам най-вероятно ще ги подмокри. Надявам се вие да сте успели напълно.

# 114
  • Мнения: X
Ние още нямаме 2г, нещата напредват бавно и славно, но честно казано и аз не давам много зор. От гледна точка на пране и на по-малко дрехи, лятото може да е добър сезон за махане на памперса, но пък за мен е най-удобно да ги следя вкъщи, а прекарваме навън колкото се може повече време. Не си представих как ще сменям на излизане по 4-5 чифта дрехи на дете, освен това попътувахме и не беше удачно да опикават превозни средства, чужди къщи и квартири. Стигнахме до там, че ги слагам след ставане от сън и след всяко хранене и в гърнето винаги има нещо, по-често пишкано, но напоследък и ако започна да се появява. С девойката бяхме напреднали дотолкова, че можеше цял ден да стои суха, но ако аз я слагам на гърне т.е. тя не си казва сама, но ако я слагам регулярно си пишка вътре. Това го пробвах чак след като започна да се събужда от дневен сън със сух памперс - сигнал, че може да се регулира сама. Но отидохме за една седмица на море и там, гола на плажа си е пишкала където и когато свари и май се върнахме малко назад в "обучението". Тя не иска да ака в гърнето, иска си "пама", за да се изака. Напоследък обаче младежът ака всяка сутрин в гърнето и тя се увлича от похвалите към него и май ще се отпусне - имаше вчера един половинчат опит. Като се има предвид, че от около 3 месеца изобщо знаят какво е гърне, мисля, че се движим напред, макар и бавно. За добро или за лошо бяхме по чужбина, където децата са с памперси до по-късна възраст и някак ми действаше успокояващо. Да видим ... аз по принцип съм привърженик на по-плавния подход, който може би точно при махането на памперса няма да се окаже най-добрия вариант, но мисля, че имам още около половин година да се коригирам. А за нощните памперси мисля, че се махат доста след дневните, така че не бързай с това.

# 115
  • Свищов
  • Мнения: 209
За моя изненада много бързо успяхме да махнем памперсите. На 1.7 г започнах да ги слагам след сън и да ги оставям голички в къщи. Първо пишкаха много често и където решат-вкл. и акаха по същия начин. Аз обяснявам, но обратна връзка не усещам. Един ден едната каза "пиш" и се реших да ги махна и на разходката като взема гърне. За една седмица Маги ми казваше, а Боги под час я слагах на гърнето. След един месец Боги ми показва и рядко намокрят дрешките. Вече ходим и без количка и без гърне на разходка. Мисля, че децата не трябва много да се претискат, когато дойде осъзнаването(за всяко нещо), майката ще усети момента. Е и аз се информирам за развитието, но децата са различни.

п.п. когато спят си имат памперси и мисля да не се зоря. Първо трябва да спрат да пият по 500 гр. вода  Laughing през нощта. А кога става това?

# 116
  • Мнения: 154
Ние махнахме  памперсите на 2,5г.,късничко,но изведнъж.Преди това знаеха къде се пишка и ака,но не искаха,стояха си с гащи мокри,все едно нищо не е.Така пробвах няколко пъти,особено лятото като беше топло,обаче не ставаше.И на вън с по три комплекта дрехи на дете,беше си ужас.Някак си при нас на тази възраст явно узряха и почнаха сами да си сядат да си вършат работата,че после и гърнетата си изхвърляха.И двамата са се напишкали по веднъж и това им беше.Според мен не ги припирайте децата,при някой се получава по-рано при други по късно,ама се получава.Съзнават си го в един момент и почват сами да си вършат работата,защото нали са големи вече Grinning

# 117
  • Мнения: X
ole, даваш ми надежда, че постъпвам правилно като не ги пришпорвам. Просто ги слагам, когато има нй-голяма вероятност да направят нещо, за да свикнат с гърнето и да знаят какво се прави там. Пък ми се струва, че един ден просто ще стане. 2,5г не е толкова късно. Мои познати си махнаха памперса на 3г. момче без никакви драми - просто го махнаха - няма дневен, няма нощен и никога не се е напишквало. От друга страна момиченце с махнат памперс на 2г. до 7-8 годишна възраст се напикаваше нощем.

# 118
  • Мнения: 154
Elroy,те сами ще си покажат,нека знаят за какво са гърнетата.И аз много се терзаех,че стават големи и разбират пък с памперси.Много ги поощрявах като свършеха работата където трябва,и в един момент те сами почнаха да се хвалят един друг.Просто стана изведнъж.Като махнахме дневния,след седмица две махнахме и нощния,засега драми няма.

# 119
  • София
  • Мнения: 76
Аз имам един въпрос как успяхте да ги научите да седят на гърне ,моите са на 1 годинка и се опитвам да ги науча да седят на гърне, но в момента в който ги сложа се извиват на дъга и не искат да стоят , а едно от изискванията в яслата да ходят на гърне ,скоро ще тръгват а ми се иска да ги науча аз за да не ги тормозят лелките в яслата с гърнето ?

Общи условия

Активация на акаунт