Напитката квас?

  • 20 538
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 272
извинявайте, че питам отново, но какво да правя с останалия накиснат вече хляб? доста ми остана. Мога ли да сложа пак мая и ахар и да повторя процеса?

# 31
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  В буркана слагаш нова порция сухари,заливаш ги с вода да се запарят,като изстине добавяш половината от старите накиснати сухари с малко от водичката(аз запазвам утайката,тя е най-силна),захар и не слагаш повече мая(в закваската има живи дрожди).Останалата половина от старите сухари изхвърляш.И така на всяко ново зареждане.

# 32
  • Мнения: 272
Благодаря от сърце за отговора. Поздрави!

# 33
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Моята поредна порция квас,оставих го по-светъл,за да мога да го ползвам и за окрошка.



В халба от 0,5л., помните ли?  Hug Wink Sunglasses

# 34
  • Мнения: 22 867
Оооо, Лина, това е непоносимо...........и с тия пузырьки..........Пена, пузырьки и газ - это настоящий квас! Grinning Изглежда страшно съблазнително. Май ще трябва да се захвана. bouquet

# 35
  • Мнения: 1 252
Дано не греша , че кваса е типично руска напитка. Защото аз съм го пила в Москва , а и сега се продава в кафяви пластмасови бутилки.
Пак в Русия.

Моля ви кажете от къде да намеря гъба за кефир?
толкова много ми се пие, а и е полезен.

# 36
  • Мнения: 22 867

Моля ви кажете от къде да намеря гъба за кефир?
толкова много ми се пие, а и е полезен.

Виж в темата, имаше момичета, които предлагаха гъба.  bouquet

# 37
  • Мнения: 22 867
lina kaz, silval, какъв хляб използвате за кваса?

# 38
  • Мнения: 1 252
labrex , благодаря!   bouquet Златна си Hug

# 39
  • Мнения: 125
lina kaz, silval, какъв хляб използвате за кваса?

И мен това интересува  Rolling Eyes

# 40
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
lina kaz, silval, какъв хляб използвате за кваса?

И мен това интересува  Rolling Eyes

  Момичета,използвам ръжен хляб,но на коя фирма ще кажа утре като отида да купувам отново,защото изхвърлих упаковката.Черна малка буханка,пише 100% ръжен хляб.И този по ми хареса от предишния,който купувах на една местна пекарна,по-истински му е вкуса,леко кислее,както трябва да бъде. Grinning Peace

# 41
  • Мнения: 22 867
lina kaz, silval, какъв хляб използвате за кваса?

И мен това интересува  Rolling Eyes

  Момичета,използвам ръжен хляб===============

На мен това ми е проблем, да намеря истински ръжен хляб. А пък откакто една позната, работеща в бранша, ми каза, че такъв просто няма на пазара, защото ръжта била по-скъпа и хляба щял да е скъп, а тези, дето ги продават не са истински ръжени, съвзем ми увисна носът. Така че lina kaz , ако не те затруднявам, сложи снимка на твоя хляб, поне такъв да търся, щом с него се получава. Тая чаша горе и насън и наяве ми е постоянно пред очите.  bouquet

# 42
  • Мнения: 60
продават ръжено брашно - 2 лв. килограма , купих  от Фантастико , хубаво е и е истинско ...

# 43
  • Мнения: 272
Аз ползвах хляб направен в машината в къщи. Не го скопосах този квас. Не стана така газиран. Какъв може да е проблема?

# 44
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Егати съвпадението!  Shocked

Тъкмо чета тази тема и по руската ТВ дават предаване за кваса!  #Crazy

Ох, как и на мен ми се допи квас в тази жега, ама истински, съвременния в пластмасови бутилки е газиран, пфуу! Нищо общо!

Общи условия

Активация на акаунт