Напитката квас?

  • 20 539
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22 867
Тая сутрин вместо кафе пих квас. Grinning Взех да си мисля, че ми липсват я витамини от групата В, я нещо друго, дето го има в кваса. Каква е тая настървеност, с която му налитам, не знам.....Но днес вече е истински - с балончета. Лина, почти като твоето смайлче
! Peace

# 61
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Разкошен е !!! Peace

# 62
  • Мнения: 22 867

Лина, като гледам друг не ще да пие квас Grinning, теб ще те тормозя пак, колко време може така да се оставя закваска от предния квас и да се използва за следващия?  bouquet
А това е новата ми реколта, по-светъл и с пяна - от бял хляб е и закваска от ръжения от предния квас.



# 63
  • на втория етаж
  • Мнения: 248

Лина, като гледам друг не ще да пие квас Grinning, теб ще те тормозя пак, колко време може така да се оставя закваска от предния квас и да се използва за следващия?  bouquet

  И пяна,и газ,и цвят си му докарала,супер!!! Peace #Crazy

Не,ползвам си все мойта рецепта,т.е. почти на око,но ползвам закваската от предния път и така не дъха кваса на мая,само затова.Иначе не е сложно да се опита с половин доза. Grinning

lina kaz , закваската къде я държиш и колко време изтрайва за повторна употреба? Моят квас вече е в трилитровия буркан и засега изригва - вървят балончета нагоре и аз само го опитвам, ама хич нямам търпение. Ще трябва още поне един ден да изчакам. Надявам се до довечера да спре да ферментира, да го прецедя, да постои ден в хладилника и най-после  спокойно да си сипя в чаша. Grinning

   Като прецедя готовия квас по бутилките,това което остава на дъното на буркана с малко течност го прехвърлям в по-малък буркан с винт и го слагам в хладилника.[b]Може да се запази до две-три(сигурно и повече) седмици,само през седмица му сипвам по една чаена лъжичка захар,да има какво да хапват дрождите [/b] Mr. Green.После като ми свърши готовия квас,пак изсипвам в трилитровия и т.н.

 Grinning Hug Peace

# 64
  • Мнения: 22 867
Да, чела съм го, ама кой да помни, извинявай. Embarassed Peace Сега за трети път сложих, а от два дена кафе не съм пила, което е твърде странно за мен, дето пия кафе вместо вода! Grinning

# 65
  • Мнения: 342
Зарадвах се , че има такава тема в БГ сайт!!
Стра е но се надявам пак да има включвания в нея))
Аз си правя домашен квас от 1 месец. Хляб си пека в домашна хлебопекарна.

Общи условия

Активация на акаунт