Напитката квас?

  • 20 555
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Аз ползвах хляб направен в машината в къщи. Не го скопосах този квас. Не стана така газиран. Какъв може да е проблема?

   Стафиди сложи ли ? newsm78

# 46
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  Ето този хляб ползвам,хареса ми,има почти истински вкус и мирис на руския ръжен хляб. Grinning Hug

# 47
  • Мнения: 22 867
 Ето този хляб ползвам,хареса ми,има почти истински вкус и мирис на руския ръжен хляб. Grinning Hug


lina kaz , благодаря ти, на Вита и аз си купувам хлебчета, точно тоя не съм, но ще го потърся.  bouquet

# 48
  • Мнения: 272
Сложих. Само леко се газира.

# 49
  • Мнения: 22 867
Днес сложих закваска, да видим какво ще излезе. След обяд десет пъти ходих да я гледам, нито ври, нито кипи. Момичета, lina kaz и silval (пак вас ще тормозя), по какво познахте, че ферментира и, че е готова? Ще я изчакам "двое-трое суток" и ще действам по-нататък. Не знам, ще яде ли Асан баница, ама пет дена докато минат, ще ми се увидят. И дано поне има някакъв резултат накрая. Grinning

# 50
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  Не мога да дам съвет по какво да я познаеш - помирисваш,кусаш,като има леко кисел вкус - продължаваш по-нататък  Peace.Аз при тези високи температури не го държа много - 24 часа и готово.Сега като имам готова закваска за един ден и разливам по бутилките и в хладилника.Даже сега запичам поредната порция черен хляб,а водата ми вече кипна и я оставих да изстива.
  Утре се каня да купя ябълков сок в кутия и ще правя ябълков квас - ще пиша после за резултата.

# 51
  • Мнения: 22 867
lina kaz , а такъв бърз квас правила ли си?

Квас газированный.
 
Вариант 1:
на 10 литров теплой воды 2 стакана сахара, 1 стакан сахара пережаренного на сковорде, 1 ст.л. лимонной кислоты, 1 ст.л. дрожжей сухих. Все стоит в открытом ведре 3 часа, затем разлить по плассмасовым бутылкам и посавить в холодильник на 1,5 дня.
 
Вариант 2:
на 3 литра теплой воды  1 стакан сахара. 1 ч.л. лимонной кислоты, 1ч.л. кофе растворимого, 1 ч.л. дрожжей сухих, 10 шт. изюма. Все смешать в 3х литровой банке, накрыть марлечкой и поставить на солнце.Через 3 часа разлить по плассмасовым бутылкам и в холодильник.Как остынет можно пить.

Хранится в холодильнике в пласмассовых бутылках, чем дольше стоит тем газированнее. Больше недели у меня никогда не стоял, т.к. быстро выпивается, особенно летом.

# 52
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
lina kaz , а такъв бърз квас правила ли си?

Квас газированный.
 
Вариант 1:
на 10 литров теплой воды 2 стакана сахара, 1 стакан сахара пережаренного на сковорде, 1 ст.л. лимонной кислоты, 1 ст.л. дрожжей сухих. Все стоит в открытом ведре 3 часа, затем разлить по плассмасовым бутылкам и посавить в холодильник на 1,5 дня.
 
Вариант 2:
на 3 литра теплой воды  1 стакан сахара. 1 ч.л. лимонной кислоты, 1ч.л. кофе растворимого, 1 ч.л. дрожжей сухих, 10 шт. изюма. Все смешать в 3х литровой банке, накрыть марлечкой и поставить на солнце.Через 3 часа разлить по плассмасовым бутылкам и в холодильник.Как остынет можно пить.

Хранится в холодильнике в пласмассовых бутылках, чем дольше стоит тем газированнее. Больше недели у меня никогда не стоял, т.к. быстро выпивается, особенно летом.

 Не,ползвам си все мойта рецепта,т.е. почти на око,но ползвам закваската от предния път и така не дъха кваса на мая,само затова.Иначе не е сложно да се опита с половин доза. Grinning

# 53
  • Мнения: 22 867
Не,ползвам си все мойта рецепта,т.е. почти на око,но ползвам закваската от предния път и така не дъха кваса на мая,само затова.Иначе не е сложно да се опита с половин доза. Grinning

lina kaz , закваската къде я държиш и колко време изтрайва за повторна употреба? Моят квас вече е в трилитровия буркан и засега изригва - вървят балончета нагоре и аз само го опитвам, ама хич нямам търпение. Ще трябва още поне един ден да изчакам. Надявам се до довечера да спре да ферментира, да го прецедя, да постои ден в хладилника и най-после  спокойно да си сипя в чаша. Grinning

# 54
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Не,ползвам си все мойта рецепта,т.е. почти на око,но ползвам закваската от предния път и така не дъха кваса на мая,само затова.Иначе не е сложно да се опита с половин доза. Grinning

lina kaz , закваската къде я държиш и колко време изтрайва за повторна употреба? Моят квас вече е в трилитровия буркан и засега изригва - вървят балончета нагоре и аз само го опитвам, ама хич нямам търпение. Ще трябва още поне един ден да изчакам. Надявам се до довечера да спре да ферментира, да го прецедя, да постои ден в хладилника и най-после  спокойно да си сипя в чаша. Grinning

   Като прецедя готовия квас по бутилките,това което остава на дъното на буркана с малко течност го прехвърлям в по-малък буркан с винт и го слагам в хладилника.Може да се запази до две-три(сигурно и повече) седмици,само през седмица му сипвам по една чаена лъжичка захар,да има какво да хапват дрождите  Mr. Green.После като ми свърши готовия квас,пак изсипвам в трилитровия и т.н.

 П.С.  Можеш и да не го изчакваш да спре да ферментира,пробвай на киселинност,като ти се стори леко киселко и прецеждай(сега е доста топло и бързо превира)

# 55
  • Мнения: 22 867

  
 П.С.  Можеш и да не го изчакваш да спре да ферментира,пробвай на киселинност,като ти се стори леко киселко и прецеждай(сега е доста топло и бързо превира)

Благодаря ти!  bouquet Аз от много опитване ще го преполовя май, докато дойде време да го насипя в шишета! Joy

# 56
  • Мнения: 22 867
Най-после, направо съм  newsm44 newsm68! Квасчето ми е готово, вече обърнах две халбички! hahaha Не знам как го докарах тоя вид и цвят на фанта портокал, но туй да му е кусурът, на вкус е разкошен - резлив, леки киселичък, почти не сладък, мечта! Heart Eyes



Сега от закваската ще правя с бял хляб, да видим какво ще излезе и от там. Peace

# 57
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
   Ooooo,Labrex,наздраве!!! Peace  Peace Peace
Страхотен цвят,много апетитен ! Shocked

  След белия хляб,опитай и със ръжено брашно - запарваш няколко лъжици с вряла вода,разреждаш с подсладена и слагаш закваската - става светъл квас,също е много вкусен. Peace

# 58
  • Мнения: 22 867
   Ooooo,Labrex,наздраве!!! Peace  Peace Peace
Страхотен цвят,много апетитен ! Shocked

  След белия хляб,опитай и със ръжено брашно - запарваш няколко лъжици с вряла вода,разреждаш с подсладена и слагаш закваската - става светъл квас,също е много вкусен. Peace

Лина, тоя квас е от ръжен хляб Вита, същия, който ти показа на снимката. Що стана такъв портокалов - не знам. Мисля сега с бял хляб да пробвам и със закваската, дето ми е в хладилника. Ще пробвам и с ръжено брашно, само да си купя. Днес цяла сутрин ровя по руски сайтове и си насъбрах един куп рецепти с плодове - лимонов, малинов, ябълков,  и всякакви. Ще ги пробвам, много обичам квас. Peace

# 59
  • Мнения: 1 446
Днес открих един руско-украински гастроном на Ботев и видях, че там има квас на прах и разни други благинки, за които или само съм чела тук от Лабрекс или съм опитвала от приятели.

Общи условия

Активация на акаунт