Сами ще сме си майстори!

  • 38 493
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
В една от темите накой се възмути от "майстори".И ние се напатихме с такива,които могат всичко.Сега сама правя финна шпакловка на стените в бъдещия ни дом,но се оказа че разклонителните кутии са замазани с мазилка Sadи трябва да къртим.Може ли да ми дадете съвет за банята!?Таванът е неравна бетонова плоча,но не искам гипсокартон.Мисля да сложим стиропор или направо да го изравним със шпакловка от циментово лепило newsm78.Моля,дайте съвети!

# 1
  • Мнения: 577
Предлагам ти навсякъде да сложиш стиропор на тавана така, ще изолираш шум от комшии.

Банята ни е стиропор и гипсокартон. А др. стои са стиропор, вата и гипсокартон.

# 2
  • Мнения: 182
sonkanen, много хубаво сте решили, ние покрай  опита ни с майстори вече почти всичко с мъжа ми правим сами,а на мен ми доставя и удоволствие   Peace
Ето  резултата от последната ни дейност:
http://tea1.snimka.bg/daily/dom.462561.18029714
Тавана съм го шпакловала сама, а стените заедно с мъжа ми.Три ръце са достатъчни, но има значение и от шпакловката, с  някои се работи доста по-добре.
А за твоя таван на плоча, един съм правила подобен  в банята на майка ми, направо с шпакловка, 3-4 ръце мисля , досега 2г. не е имало никакъв проблем.
Но ако искаш първата ръка я направи с гипсово лепило за по-добро сцепление.Със стиропор нещо по-голяма играчка ми се струва.


Р.Р. Отностно майсторите, ако мога да не им ползвам услугите ще съм много доволна, но за всичко няма как.До преди малко дооправях с виброшлайф "майсторлъка" на този, който ни цикли паркета. #Cussing out

# 3
  • София
  • Мнения: 1 742
Може тавана да го направиш с фибран.Но обезателно слагай дюбели и мрежа.

# 4
  • Мнения: 634
Тази темичка ми харесва!  Grinning
И ние за повечето неща решихме вече сами да сме си майстори.
Аз тъй като излязох в принудителен отпуск, мисля да се заема със шпакловката и боядисването вкъщи.
Te@, много хубава шпакловка, едно голямо браво Simple Smile
Аз миналата седмица боядисах банята и само как лъсна шпакловката на майсторите....мъка ми стана, ама какво да направя...
Дайте съвети каква шпакловка, как да шпакловам, какво е това гипсово лепило за първа ръка  Embarassed , явно е грунд, но аз за пръв път разбирам, че шпакловката е няколко ръце  Embarassed
Много ще съм благодарна, ако дадете съвет, че веднага след празника се заемам  със стените Twisted Evil

sonkanen, толкова ли е крив тавана, че чак стиропор? Няма ли да мине само с мазилка и шпакловка?
А и този стиропор в банята....  newsm78

# 5
  • Мнения: 2
Здравейте на всички заинтересовани от темата!Откакто я пуснах ,нямах време да пиша,защото си довършвах шпакловката  в спалнята. HugУра,готова е в цялото ни жилище,което е само 50кв. Пристройка над гаража,залепена към къщата.Ще снимам разултата ,за да се похваля Simple Smile."Невидимка",ако си готова да се нагълташ със солидно количество прах,пожелавам ти успех!Нашите стени са измазани с варова мазилка.Първо ги грундирах с акрилен грунд(на него има инструкции-става за преди шпакловка,преди латекс ,върху бетон ,цимент и тн.),който е задължителен.После със супер кит на СТРОМ21 бъркаш с ел.бъркалка ,взимаш маламашката и започваш.Непременно на вътрешните ъгли се слага хартиена лента,а на външните-алуминиев профил.Като изсъхна,аз я изтърках на ръка с много ситна шкурка,защото от виброшлайфа се вдига прах.Остават дупчици,затова я изметох и втора ръка пак шпакловка.Става лесно втория път и не е нужно да се търка много със шкурката.Преди латекса или каквото ще слагаш ,пак грунд ,за да обере праха и споява .Утре ще пусна снимки.

Последна редакция: пт, 02 апр 2010, 00:31 от sonkanen

# 6
  • Мнения: 577

sonkanen, толкова ли е крив тавана, че чак стиропор? Няма ли да мине само с мазилка и шпакловка?
А и този стиропор в банята....  newsm78

Няма проблем от стиропор или фибран в банята нали се запечатва. Но както е казал Румен трябва мрежа. Все пак външните изолации се правят по същия начин.

# 7
  • Мнения: 634

sonkanen, толкова ли е крив тавана, че чак стиропор? Няма ли да мине само с мазилка и шпакловка?
А и този стиропор в банята....  newsm78

Няма проблем от стиропор или фибран в банята нали се запечатва. Но както е казал Румен трябва мрежа. Все пак външните изолации се правят по същия начин.

Ясно за външните, но се чудех за вътрешно влажно помещение

# 8
  • Мнения: 2
Невидимка,крив е тавана.Пристройката е правена 1993г и плочата е наливана върху старите ламаринени платна.Отпечатали са се и има ръбове между тях,дебели около сантиметър.Мисля си направо с теракол ама ще падне шпакловкааааа Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2
                                            
    
Това е тавана в спалнята.

Този е в банята.

А това ни е дневната Grinning
Сега да се похваля със шпакловката Embarassed


Последна редакция: пт, 02 апр 2010, 22:39 от sonkanen

# 10
  • Мнения: 804
Не виждам от кой град си, но ако си от София - моля те мини до вкъщи  Rolling Eyes

Супер е станало, ако ми дойде музата и аз ще пробвам - но пустата му фобия от високо  ooooh! Ако се кача на стълба ще ми се пръсне сърцето от ужас  Embarassed

# 11
  • Мнения: 2
Madchen,у нас най-високата стена е 2.50м Grinning.Един стол върши работа.От София съм,но занаята ми е друг.Благодаря за похвалата,макар че не се вижда добре ,ама аз си знам,че няма дупки.От утре започвам тавана в спалнята-ще го изравнявам с циментово лепило Laughing

# 12
  • Мнения: 440
записвам се да ви следа,че лятото и аз ще правя ремонт

# 13
  • Мнения: 353
и ние доста неща правиме сами у дома, идваха майстори за шпакловка и боядисване, ние си сглобихме секцията в хола, кухнята наредихме, 2 бюра сглобихме и сега ни чака един ъглов гардероб + антре, а също и монтиране на вана с параван. Аз пък не обичам да ми влизат майстори - идват да правят едно - рушат друго. От както един майстор си изпусна клещите и ми направи дупка на плочката гледам да не влизат много много Wink тези пък, които монтираха климатиците, цялата стена под прозореца я бяха изцапали с нещо черно, та после пребоядисахме само нея...

# 14
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 228
Мисля, да следя как се развива темата. За мен е много полезна, защото също започвам ремонт и мисля аз сама да се справям. Интерес за мен представлява, как точно се справяте с шпакловането на стените, и защо ползвате лепилото, по лесно ли се работи с него??

Общи условия

Активация на акаунт