Сами ще сме си майстори!

  • 38 510
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 634
Основата мисля, как да кажа, си е нормална...в случая правя нещо като освежаване, така че явно ще чакам по-дългичко  Peace мерсии

# 31
  • Мнения: 440
Дайте ми съвет какво да сложа в кухнята - теракот или гранитогрес.Досега съм била с паркет и мозайка,но искам да направя ремонт,а мозайката е много стара и начупена.Притеснява ме че теракотът се пързаля ,а не зная как ще се поддържа гранитогреса в кухнята.

# 32
  • Мнения: 634
Няма проблем с поддръжката на гранитогрес в кухнята, прилага се масово. Търси първо качество, да не е от китайския, че той остава петна.

# 33
  • Мнения: 440
Благодаря Peace

# 34
  • Мнения: 634
Да подбутна малко темата: някой може ли да ми каже с какво сечение трябва да е кабел, който захранва печка, хладилник и микровълнова едновременно  Embarassed

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 522
Да подбутна малко темата: някой може ли да ми каже с какво сечение трябва да е кабел, който захранва печка, хладилник и микровълнова едновременно  Embarassed

Минимум 2х4 кв.м.

# 36
  • Мнения: 154
Много хубава темичка,на нас също ни предстои основен ремонт и някой неща сами ще си гиправим,та ще сте ми полезни да ви чета!А имам и няколко въпроса- Някой има ли впечатлиния от корковите плоскости и могат ли да се използват като вътрешна изолация и другият ми въпрос е някой използвал ли е т.нар."течен тапет"за стени?

# 37
  • София
  • Мнения: 1 743
Да подбутна малко темата: някой може ли да ми каже с какво сечение трябва да е кабел, който захранва печка, хладилник и микровълнова едновременно  Embarassed

Най-добре печката да е на отделен предпазител и да е вързана направо на кабел 4кв.

# 38
  • Мнения: 2
Офффф!!!Това да се изправя таван като нашия е ужас.Много трудно се лепят стиропорени плочи на тавана.Още повече,ако не си го правил никога.Само се надявам утре да няма паднали.Добре,че преди това решихме да шпакловаме тавана с циментово лепило(гъсто,че иначе капе)на две ръце,та разликите от 1-2см.станаха по-малки.Въпреки това като сложихме първата плоча,тя хлътна по извивките на тавана.Свалихме я! #Cussing outНанесохме лепилото с маламашка-едър гребен,като при вдлъбнатите места сложихме повече.Открихме,че трябва да се тупка за залепване само по издатините,а на другите места само да се натисне леко.Малко ме притеснява,че плочата залепва само тук-там,дали ще държи.Ясно за какво са дюбелите Laughing SickТрудно е ,ама не е невъзможно!



Оказа се,че ъглите не са ни прави Sick #Cussing out newsm78

# 39
  • Мнения: 6 343
Защо не слагате кабелите в тръби, а ги лепите за тавана направо с цимент и ги зазиждате? После как ще се издърпват тези кабели или да се прибавят нови, ако се наложи?
При нас всички кабели са в такива тръби и няколко пъти съм била благодарна, че кабелите могат да си "вървят" в стената, а не да трябва да се кърти или пък да стоят отвън и да се чудим как да ги скрием. Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 1 743
Трябваше да разминавате листовете стадиопор.Защото така има вероятност да се разпука фугата.

# 41
  • Мнения: 2
Цитат
Защо не слагате кабелите в тръби, а ги лепите за тавана направо с цимент и ги зазиждате? После как ще се издърпват тези кабели или да се прибавят нови, ако се наложи?
Кабелите ни ги прави "майстор",който може всичко,но не ни каза,че трябва да са в тръби,а ние не се усетихме навреме.Добре,че са яки и са свързани добре,а и са раздалечени един от друг.В старата ни къща инсталацията е по същия начин и още не е дала проблеми,а е  с едни жициии...Май е най-важно как е вързано всичко.Дано да е наред !

# 42
  • Мнения: 2
Румен,изпълнихме дотук всичко,както каза.Снимката не е ясна,но плочите се разминават,а като стегна  лепилото,днес набихме и дюбели(по 5 на плоча).Ще снимам по-ясно и ще покажа когато мога.Ама не е лесно за аматьори Grinning

# 43
  • София
  • Мнения: 1 743
При такъв неравен таван можете да ги лепите на топки,както правят алпинистите.

# 44
  • Мнения: 154
Цялата тази схема с тавана ми прилича на изолациите на стените, а върху плочите ще слагате ли мрежите и другите неща както при изолацията?Ние сме в голяма чуденка ,кое е най добрия вариант за вътрешна изолация на северна стая,пък и на последен етаж,всички казват стандартна изолация,но риска от мухъл как да се избегне!? Peace

Общи условия

Активация на акаунт