Защо да намаляват къпанетата??

  • 3 404
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 383
Не знам как трябва, ама определено повече ми харесва да си къпя бебето всеки ден. Той повръща доста, а лятото се потеше, с нетърпение чаках вечер да се изкъпем и двамата и да го гушна да го кърмя чистичък. Гел използвам само за дупето и ръчичките, шампоан през 2-3 дни. А на големия ми син първия месец косата му беше много мазна, казаха ми че били някакви секрети от фонтанелата. Тогава му я миехме всеки ден с шампоан.

# 76
  • Мнения: 532
Къпем се всяка вечер със сапун , косата през вечер с шампоан.Това от първият ден в къщи и не смятам да се променя.След това детето спи като къпано LaughingЗа всички лели , баби и т.н. да си гледат в техните бани.
ПС: имам позната която не си къпе детето като се разболее ( а то често боледува ).Представяте ли си да си с температура , изпотен , крив..... и да не можеш да се изкъпеш , направо тръпки ме побиват при мисълта.Ама всякакви хора на тоя свят. Hug

# 77
  • Мнения: 2 839
Аз се къпя всеки ден, ако не го направя по някаква причина ми е крив света. Не виждам защо да лишавам децата си от удоволствието. Виждам, че и на тях им е кеф, играят, пръскат се във ваната. Не ги къпем само ако са нещо болни на легло /да чукам на дърво това са редки случаи/, или ако се приберем от някъде много, много късно и вече са прави заспали /също единични случаи/. Косите им мием само веднъж седмично, че голям рев настава, както казваше едно време братовчед ми "Няма гавата, само гъ`за"  Mr. Green

# 78
  • Мнения: 843
Никога не съм къпала детето си болно.. въпреки Т, и про.. Хайде холан.. Просто ми е проветрива стаята... А  със бебчето сега  .. климатика духа... и пак е проветрива. Нищо не мори децата така , както вятъра, течението. Можеш да го изкараш във Финлания на - 10 градуса, адекватно облечено, но без вятър. И е добре за детенце.../ съобразно климата/
     Къпя я всеки ден..., но когато е заспала здраво и е далече от храненето, не се втелявам... Още пълзи из леглото си... какви ти Гооолеми микроби.   прескачам къпания заради нейното   спокойствие. и точка.

   няма да съветвам... Аз правя така... : Когато детето ми е неразположено , просто измивам личицето и дупето и преобличам/ ако е много разплакано..., само сменям памперс и измивам личице, за да не разбудя унасящото се и плачещо същественце./

 по съвет на педиатърката ми.. детето до ден днешен се  къпе с със сапун Бебе.. , Бэлгарски шампоан Бебе/ и моята коса престана да капе, прочее/мажеше се със  студено пресован зехтин... претоплен на водна баня. Но е голяма и мажа само дупето.   Има време за маркова козметика... / не ме яжте, предпочитам така/

# 79
  • Мнения: 843
към горния постинг...

 БАТКО И на малката е на 20 г  пак случих на педиатър пък и бившата ми свекърва е отгледала 4 деца... синът ми беше къпан до 6 месеца ..  всеки или през ден... Зимно бебе, но апартамент с ТЕЦ / Не се смейте и това е важно/ само с бръснарски сапун, най. нежното и невероятно  измиващо  средство за бебе. 
    Къпан е само с него до 3 години.. почти.


  За дъщеричката си не намерих такъв сапун... антибактериален антисптичен и напълно безвреден... и си послушах Педиатърката.. Бебе и олио.-  не ми е до парите.. мога да купя всичко.... но се доверих и не съжалявам.

# 80
  • Мнения: 410
От новороден го къпя всеки ден. В родилната клиника дори сутрин и вечер. Ползвам само сапун. Шампоаните се измиват много трудно и настава мрънкане за очите. И ми оставят чувството за неизмито, хлъзгаво. Има време да се мие с шампоан. От както се захлади пропускае главата от време на време и като беше болен, минахме само на миене - лице, ръце, дупе, в легена. Щом пуснат парното пак ще подновим честото миене на главата. Мисля така по-малко се изнежва. И не суша косата, а само с кърпара обтриваме.
Ами той си умре за къпане. Как като викне бани, бани, сапуни, мий, мий,  да му кажа днес няма да те къпя.  Thinking
А и от бебе, като го изкъпя всяка вечер,  той се отпусне хубаво, кефи се на масажчетата. А сега как се маже с кремчета и тоал. мляко след баня -  newsm37

# 81
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
И на мен ми е странно! И мен ме питат дали вече съм разредила къпанетата! Че то преди по можеше да се пропусне къпане, когато лежи и не мърда, но сега - абсурд! Откакто се е родил съм пропускала 2 пъти, защото беше заспал нощния си сън!
А пък лятото го къпех по 2 пъти - преди следобедния сън и преди вечерния!
Докато аз се къпя всеки ден и той ще е така!

# 82
  • Мнения: 46 520
..... само с бръснарски сапун, най. нежното и невероятно  измиващо  средство за бебе.....

Да, такъв беше, докато не се появи сапун/гел за бебетата.
Бръснарския сапун просто е по-малко ароматизиран и оцветен, в сравнение с останалите по онова време на пазара, затова се препоръчваше за бебета, не че е нещо специално  Wink

Общи условия

Активация на акаунт