Възможно ли е наемател да поиска намаляване на наема?

  • 3 482
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
....и молбата му да бъде удоволетворена от наемодателя?!

Живеем в това жилище от 8 години, всяка година хазаина вдигаше наема/без да прави,каквито и да е ремонти и обновявания, изцяло ние поддържаме жилището/, но в момента, като гледам цените на наемите в нашия квартал, плащаме доста висок наем за жилище от 90-те години, при положение,че новите напълно обзаведени жилища с нови мебели и техника, наемите  са с по 100лв по-ниски, за горе долу същата квадратура! Ще кажете да сменим квартирата щом не ни изнася, но аз много съм свикнала с всичко тук, пък и с малко дете не ми се пренася багаж, поне докато не се сдобием със собствено жилище!

Последна редакция: пн, 05 апр 2010, 17:53 от somebody

# 1
  • софия
  • Мнения: 9 590
ами пробвай Peace. ние намалихме наема на нашите наематели с малко над 10%. криза е все пак. а пък те засега са свестни и си плащат всичко, така че предпочетохме да го намалим, когато попитаха, отколкото тепърва да търсим нови хора. наемите наистина са паднали малко, но хубавите жилища не са съвсем евтини.

# 2
  • Мнения: 26
Според мен сте длъжни да пробвате след като има и по-добри предложения. Ако той е далновиден ще разбере, че в момента има криза в отдаването под наем и му е по изгодно да ви намали наема от колкото да остане без наематели неизвестно колко време. А ако не е далновиден според мен човек не следва да се примирява и робува на идеята, че бил свикнал и му било удобно. Намира ти си най-доброто за вас от към цена и качество мобилизирате се и давате напред Simple Smile. Успех  Peace

# 3
  • Мнения: 1 844
Пробвайте.Криза е,възможно е да се съгласят.Разбира се поискайте намаление в разумен размер,големи цифри всеки го стряскат. Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 1 524
Ние пък купихме на нашите миялна машина - та всъщност сме го намалили.

# 5
  • Мнения: 2 467
Моят съвет е да поискате корекция на наема.Най-вероятно и наемодателите ви знаят,че сегашният наем е по-висок от пазарният.Както правилно са те посъветвали момичетата,ако са далновидни ще го намалят.Все пак вие сте дългосрочни и коректни наематели и едва ли биха рискували да ви загубят.Успех! Peace

# 6
  • Мнения: 2 231
Ние сме дали апартамент под наем. Знаем, че настана криза и сме мислили с мъжо за някакво поощрение към наемателите, затова още през ноември им предложихме и още заплащаме 50 % от сметките (ток, парно, вода, кабелна, телефон). Ами зимните месеци сметките бяха около 200 лв., от които ние плащахме около 100. Това смятаме, че е някаква компенсация, жест. Peace
p.s. Винаги мъжо като взима наема ги пита дали имат проблеми, искат ли да купим или подновим нещо, но те все казват, че всичко е О.К. Ако си бяха поискали можеше и наема да им намалим мъничко, ама щом така ги устройва, за какво да се набутваме Mr. Green
Та мисълта ми е питайте, може да Ви направят някакво намалени Peace

# 7
  • France
  • Мнения: 726
Ноември месец намалих наема с 15%.

# 8
  • Мнения: 19
От опит глава не боли! Ние така декември месец намалихме нашия наем от 420лв на 350лв,според мен е добре да видите и как вървят наемите около вашата квартира и да дадете пример,поне ние така направихме. Късмет!

# 9
  • Мнения: 1 475
Благодаря за отговорите! Ще опитаме да разговаряме с хазаина, дано се получи, нашия наем е 600лв и се надявам да стане поне 500-520лв!Ако се получи ще пиша, за да се "похваля"!

# 10
  • Мнения: 4 306
Скоро пусках тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=481021.0

След проведени преговори, наемът ни чувствително беше намален Peace. И отново е среден като стойност за този тип имот.
Успех Peace

# 11
  • Мнения: 1 354
Наемите падат,особено от преди 2-3 години,ако са били фиксирани.
Даваме един ап.под наем и намалихме наема с близо 15 % ,понеже квартирантите намаляха и ни помолиха. Мисля,че щом се гледа пазарната цена,винаги би било уместно да се говори.
Има го и другият случай- бяхме на много висок наем(близо 100 лв. над реалния) и искахме от собственика да намали (а и нямахме акт 16 и високи сметки).Той не отстъпваше и с 1 лв,както се казва.Хванахме си всичките мебели и чарколаци и  се преместихме в по-хубаво жилище, със 100 лв.по-малък наем,а предишното вече 3 месеца седи празно.На тази цена и условия абсурд някой да го вземе.Той губи  hahaha

# 12
  • Мнения: 26
Напълно е възможно.Ние намалихме наема на нашите, защото предпочитам те да останат, защото си имаме доверие и не искам да търся в момента нови.
По-добре по-малко, но сигурни, отколкото повече, но я ги получа, я не.

# 13
  • Мнения: 8 999
Ако не искате да сте голословни, когато водите разговорите, е добре да поогледате на място и други квартири в района и да съпоставите с вашата. Така реално ще прецените дали сте на добър наем, или е възможно да намерите по-добро жилище на по-ниска цена. Защото, когато тръгнете да търсите, с идеята, че наемите са паднали и се предлагат /на хартия/ чудесни неща за без пари, ще осъзнаете, че повечето оферти са не съвсем реални. Описанието е едно, а като отидеш и видиш на място, се оказва, че всъщност условията са супер мизерни, квадратурата е доста по-малка от обявената, разположението на помещенията е неудобно, етажът не е първи, а си е направо партер, апартаментът е външен и без изолация /това значи и по-високи сметки за отопление през зимата/ и т.н.
А може пък да се окаже, че съвсем наблизо се предлага най-величественият апартамент със супер луксозни мебели и ремонт, с две стаи повече,  за по-малко пари. В такъв случай аз лично не бих се поколебала да сменя квартирата на мига, въпреки малкото дете и чудесията по местенето.

# 14
  • Мнения: 1 209
Като наемодател от юни 2009 досега намалих наема на 2 пъти като общото намаление е 19-20%. Толкова е и реалният спад на пазара. 

Общи условия

Активация на акаунт