Бременност след противозачатъчни

  • 10 254
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 193
Здравейте,

Искам да попитам дали е опасна бременността след прием на Диане 35 за около година и половина с почивки? Опасност в смисъл - за бебето и за вероятно ст от спонтанен аборт?

Има ли мами забременели по този начин - веднага след спирането на хапчетата?

# 1
  • Мнения: 7
Здравей. Не мисля, че има някаква опасност, тъй като много доктори препоръчват пиенето на такива таблетки при жени, които не могат да забременеят, тъй като след употреба се забременява по- лесно. Не се притеснявай. Ти се съмняваш за бременност или се презастраховаш ?

# 2
  • малко градче
  • Мнения: 188
Имам прекрасно момченце след такова забременяване.  Никога не съм си и помисляла , че може да има проблем.     Бременността не беше планирана, но сега купонът в къщи е голям. Grinning Grinning Grinning
  Не съм имала никакви проблеми.  Работих си до последно.

# 3
  • Мнения: 193
Мерси, Енигма
Simple Smile

И аз го знам това за лесното забременяване, но нали някои мнения са, че не е полезно за детето затова се притеснявам - нямам даже още положителен тест - само малко закъснение Simple Smile

Затова ми се искаше да чуя опита на майки забременели така. Ако някой ме питаше за съвет, сигурно и аз бих казала - спокойно, ама става въпрос за мен и затова малко преувеличавам може би Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 658
Здравей и ти  Sunglasses
Не, абсолютно невероятно ми се струва да има каквато и да е опастност zа бебето в таzи ситуация. Много жени пият противоzачатъчни, спират ги и после zабременяват. То и самата им идея е общо вzето такава  Wink
Аz първия път също zабременях, след като около година и половина - две вzемах противоzачатъчни ( не същите, но все пак противоzачатъчни). Всичко си беше наред, а и никой не ми е каzвал обратното  Peace

А това zа по_лесното zабременяване, след като една жена е била на противоzачатъчни е някаква градска легенда, не zнам и от къде е дошла. Не е вярно, няма общо.

# 5
  • Мнения: 1 677
И аз смятам, че няма защо да се притесняваш.
Ако си бременна, успокой се и се наслаждавай на бремеността си.
Ако тестът излезе отрицателен и теб все още те тормозят разни мисли, изчакай месец, два и тогава работете за бебче.

# 6
  • Мнения: 193
Благодаря ви за отговорите и подкрепата момичета!  Hug

Ще пиша резултат скоро от теста , изчаквам малко време Simple Smile  Whistling

# 7
  • София
  • Мнения: 39 814
Няма опасност.
Преди 2рата си бременност пих противозачатъчни повече от 5г.

# 8
  • Мнения: 326
Аз също съм от тези, които забременяха веднага след спирането на противозачатъчните. Бих искала да подчертая, че тази "градска легенда" ми беше препоръчана от един от най-добрите доктори в Тина Киркова и при мен проработи безотказно. Правихме опити в продлжение на повече от 6 месеца може би (след спонтанен аборт в 16 г.с. бях) и не се получаваше даже с тестове за овулация, въпрки че си ми я отчитаха и то редовно. Тези хапчета просто регулират хормоналните отклонения, ако има такива и за това работи този метод, при хора с леки отклонения в хормоните................така си го обяснявам аз, въпреки, че след аборта правихме тестове и си бяха ок. Но след това се пазихме 6 месеца, а аз имах и глупостта да правя една диета да отслабна и предполагам си поразбутах хормоните. Но както и да е, важното е че до броени дни ще си гушна съкровището, така чакано и искано.....
Не виждам никакъв проблем за бебето, на този етап се развива много добре, даже казват че е голям нашия разбойник, скоро ще го видим.
От мен успех и не се притеснявай за нищо.

# 9
  • Мнения: 193
Честито Валееее  Hug

Много се радвам за теб, сигурно нямаш търпение Simple Smile Леко раждане ти пожелавам и много приятни емоции, които ще те сполетят скоро !  Hug


На всички ви благодаря, успокоихте ме Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 44 223
Има опасност само ако забременееш по време на прием на противозъчатъчни, от спонтанен аборт...
Иначе щом си ги спряла - няма проблеми...дори  и да стане още първият месец...(на мен даже ми препоръчват, ако  реша да имам второ да опитам още първият месец да забременея, защото правя кисти на яйчниците, иначе по принцип се изчаква да мине един цикъл, за по-лестно определяне на пола.)

# 11
  • Мнения: 1 424
След спирането на хапчетата няма проблем. Аз също пиех противозачатъчни и когато решихме да имаме бебе ги спрях. Скоро след това се появи и резултатът. Желая ти успех и скоро да се похвалиш с двете чертички. Hug

# 12
  • Мнения: 3 066
Здравейте,

Искам да попитам дали е опасна бременността след прием на Диане 35 за около година и половина с почивки? Опасност в смисъл - за бебето и за вероятно ст от спонтанен аборт?

Има ли мами забременели по този начин - веднага след спирането на хапчетата?


Аз бях почти 4 години на контрацептиви и лекарят ми препоръча поне 3 месеца преди забременяването да ги спра,да се пазим с кондоми през това време  да започна с ФК ,здравословният начин на живот(ако още не сте) и да минат тези месеца за да се изчистят всичките хормони от организма и овулацията да се възвърне напълно!Това ми каза той,така и направихме и след 40 дни резултат беше  EFPУспехи!!!

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте,

Искам да попитам дали е опасна бременността след прием на Диане 35 за около година и половина с почивки? Опасност в смисъл - за бебето и за вероятно ст от спонтанен аборт?

Има ли мами забременели по този начин - веднага след спирането на хапчетата?



Не естествено. Бях пила три години ЯСмин преди да ги спра и да забременея със сина ми. Нищо му няма-

# 14
  • Мнения: 2 011
Доста години преди да забременея пиех противозачатъчни. Дъщеря ми е жива и здрава. Не мисля, че има от какво да се "пречистваш" и да чакаш.

# 15
  • Мнения: 3 066
Доста години преди да забременея пиех противозачатъчни. Дъщеря ми е жива и здрава. Не мисля, че има от какво да се "пречистваш" и да чакаш.
И май сте по-компетентна и от лекарите подочувам!Защо ткаива крайни изказавания за неща които са препоръчани от лекари,а не просто от съфорумките тука?

# 16
  • София
  • Мнения: 44 223
Те лекарите различно препоръчват както се вижда...
На самите хапчета пише 1 месец - само заради цикъла...
На мен лекар ми препоръчва ако може моментално забременяване преди още първият цикъл...
На теб са ти препоръчали 4 месеца...

Къде е истината?

# 17
  • Мнения: 3 066
Те лекарите различно препоръчват както се вижда...
На самите хапчета пише 1 месец - само заради цикъла...
На мен лекар ми препоръчва ако може моментално забременяване преди още първият цикъл...
На теб са ти препоръчали 4 месеца...

Къде е истината?
3 месеца поне ми препоръчаха!А и смятам,че и един месец влиза в графата поне 3 месеца преди забременяването!просто не харесвам само-диагностициране!

# 18
  • София
  • Мнения: 12 554
Те лекарите различно препоръчват както се вижда...
На самите хапчета пише 1 месец - само заради цикъла...
На мен лекар ми препоръчва ако може моментално забременяване преди още първият цикъл...
На теб са ти препоръчали 4 месеца...

Къде е истината?
3 месеца поне ми препоръчаха!А и смятам,че и един месец влиза в графата поне 3 месеца преди забременяването!просто не харесвам само-диагностициране!

И да не са ти ги препоръчали аз примерно забременях след 2 цикъла.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 223
Къде видя само-диагностициране?

Ако желаете да забременеете, препоръчително е да изчакате появата на нормалния менструален цикъл, преди да опитвате да заченете. Това ще помогне да изчислите термина.
Това е от листовката на Ясмин.... което няма нищо общо с пречистване на организма...

# 20
  • Мнения: 3 066
Здравейте,

Искам да попитам дали е опасна бременността след прием на Диане 35 за около година и половина с почивки? Опасност в смисъл - за бебето и за вероятно ст от спонтанен аборт?

Има ли мами забременели по този начин - веднага след спирането на хапчетата?


Аз бях почти 4 години на контрацептиви и лекарят ми препоръча поне 3 месеца преди забременяването да ги спра,да се пазим с кондоми през това време  да започна с ФК ,здравословният начин на живот(ако още не сте) и да минат тези месеца за да се изчистят всичките хормони от организма и овулацията да се възвърне напълно!Това ми каза той,така и направихме и след 40 дни резултат беше  EFPУспехи!!!
И аз това казах-оцветеното със  синьо!

# 21
  • София
  • Мнения: 44 223
може би така просто става по-бързо и лесно....

# 22
  • София
  • Мнения: 39 814
При нас пък не стана хич бързо. Аз си мислех, че е заради това, че пих противозачатъчни дълго време.

С дъщеря ми пък бях много притеснена, заради антибиотици.
Не помня вече кога (като месец, може би февруари) направих абсцес на сливицата. Бях на по 6 инжекции на ден, за седмица. Мисля, че април ме оперираха. Тогава май не пих много лекарства. Май месец забременях.

# 23
  • Мнения: 2 658
Ами да, аz също това имах предвид zа "градската легенда"  Wink
Т.е. пак така твърдя - не става по-бърzо и по-лесно zабременяването просто zаради хапчетата и при всяка жена. Но ако са предписани (както и на мен, например) zаради хормонални смушения, кисти и т.н., тогава помагат, да. То така и трябва. Аz също zабременях веднага след спирането им.
Но просто не е правило zа всички жени и всички случаи, това е  Peace

# 24
  • Мнения: 193
Моят въпрос беше - дали е вредно при вече установена бременност. Понеже единствената причина за препоръката да се изчака е да се възстанови овулацията и да се изчисли термина, ясно е че явно е имало овулация, при положителен тест.

Аз не се самодиагностицирам  Naughty - просто питам какво точно влияние биха могли да имат хормоните от хапчетата, ако са останали такива, върху плода.

Това което съм чувала са най-различни неща - от рода на - влияе на половите белези на детето и прочие, което незнам колко е научно обосновано, по-скоро ми прилича на врели-некипели. newsm78

За някои жени, забременяването след спирането на хапчета е по-лесно, а може би дори единствения възможен начин. Едно време се е смятало, че има някакъв риск от спонтанен аборт, заради това че матката не е "свикнала" да се удебелява през последните месеци, и затова може да не се удебели достатъчно и веднага след хапчетата.

Когато обаче се разрових да чета причините за спонтанен аборт, прочетох какво ли не, само не и "прием на хапчета непосредствено преди зачеването"....



А и междудругото - засега теста си е една черта  Tired

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
Моят въпрос беше - дали е вредно при вече установена бременност. Понеже единствената причина за препоръката да се изчака е да се възстанови овулацията и да се изчисли термина, ясно е че явно е имало овулация, при положителен тест.


Не, не е вредно. Съвременните противозачатъчни съдържат естроген, а не тестостерон.

# 26
  • Мнения: 193
нана, и аз така мисля, че не са вредни - просто незнам каква логика имат хора, които са с медицинско образование и казват че наврежда на детето???  newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 44 223
mimimi_k - опасното е ако ги пиеш, забременееш без да се усетиш и продължиш бременна да ги пиеш.... тогава може от хормоните, просто да не се задържи плода.
Иначе пък...познавам 2 момичета забременели по време на прием на противозъчатъчни, радващи се на прекрасни, здрави дечица в момента..така че и това не е  гаранция за нищо....

А и ти си правила почивки, така че реално няма натрупване на хормона... за да има такова поне година непрекъснат прием трябва да имаш, че и повече, за да продължат да действат месец-два след спирането им.

Та...не се притеснявай чак толкова....
За теста - ако го искаш - пожелавам ти скоро 2 чертички - или просто си пусни кръвен.... или иди на ехограф, ако е по-голямо закъснението.

# 28
  • Мнения: 2 011
Доста години преди да забременея пиех противозачатъчни. Дъщеря ми е жива и здрава. Не мисля, че има от какво да се "пречистваш" и да чакаш.
И май сте по-компетентна и от лекарите подочувам!Защо ткаива крайни изказавания за неща които са препоръчани от лекари,а не просто от съфорумките тука?

Аман от всезнаещи и съдещи. Къде прочете, че съм по-компетентна? Написала съм "Не мисля, че...". Не съм поставяла диагнози. И ако твоят лекар е препоръчал нещо подобно, то изобщо не значи, че той е най-кадърния в страната. Може да е поредното недоразумение на Здравната система в БГ. Или мислиш, че само ти ходиш на лекар?

# 29
  • Мнения: 67
Август месец спрях приема на противозачатъчни и септември забременях. Надявам се на бебка да й няма нищо  Praynig въпреки че доктора каза, че няма проблем.

# 30
  • Мнения: 193
Angel_Dust Simple Smile Благодаря ти много - искам да, затова при закъснение от един ден правя тест Simple Smile Закъснението го смятам при цикъла от 30-31 дни (толкова ми е дълъг без хапчета по принцип, с хапчетата ми е около 27-28 дни) Евентуалното зачеване е около 20-23ти март, началото на посления ми цикъл е 7ми март. Затова си мисля, че просто ми закъснява леко, явно не е бременност щом е отрицателен Sure Check Streamer-a Simple Smile

# 31
  • Мнения: 3 066
Доста години преди да забременея пиех противозачатъчни. Дъщеря ми е жива и здрава. Не мисля, че има от какво да се "пречистваш" и да чакаш.
И май сте по-компетентна и от лекарите подочувам!Защо ткаива крайни изказавания за неща които са препоръчани от лекари,а не просто от съфорумките тука?

Аман от всезнаещи и съдещи. Къде прочете, че съм по-компетентна? Написала съм "Не мисля, че...". Не съм поставяла диагнози. И ако твоят лекар е препоръчал нещо подобно, то изобщо не значи, че той е най-кадърния в страната. Може да е поредното недоразумение на Здравната система в БГ. Или мислиш, че само ти ходиш на лекар?
Не,не мисля!И не съм ходила в Бг на лекар ,само родих тука ,дойдох си в 35 г.с.,та имах няколко лекаря за 2 и 3 мнение,за да се подсигуря,а в Бг ми казаха същото в частната клиника където раждах при подобен тип въпроси за следваща бременност,защото започнах контрацептивите от 1ият месец след раждането!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт