Бременност след противозачатъчни

  • 10 258
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 066
Доста години преди да забременея пиех противозачатъчни. Дъщеря ми е жива и здрава. Не мисля, че има от какво да се "пречистваш" и да чакаш.
И май сте по-компетентна и от лекарите подочувам!Защо ткаива крайни изказавания за неща които са препоръчани от лекари,а не просто от съфорумките тука?

# 16
  • София
  • Мнения: 44 271
Те лекарите различно препоръчват както се вижда...
На самите хапчета пише 1 месец - само заради цикъла...
На мен лекар ми препоръчва ако може моментално забременяване преди още първият цикъл...
На теб са ти препоръчали 4 месеца...

Къде е истината?

# 17
  • Мнения: 3 066
Те лекарите различно препоръчват както се вижда...
На самите хапчета пише 1 месец - само заради цикъла...
На мен лекар ми препоръчва ако може моментално забременяване преди още първият цикъл...
На теб са ти препоръчали 4 месеца...

Къде е истината?
3 месеца поне ми препоръчаха!А и смятам,че и един месец влиза в графата поне 3 месеца преди забременяването!просто не харесвам само-диагностициране!

# 18
  • София
  • Мнения: 12 555
Те лекарите различно препоръчват както се вижда...
На самите хапчета пише 1 месец - само заради цикъла...
На мен лекар ми препоръчва ако може моментално забременяване преди още първият цикъл...
На теб са ти препоръчали 4 месеца...

Къде е истината?
3 месеца поне ми препоръчаха!А и смятам,че и един месец влиза в графата поне 3 месеца преди забременяването!просто не харесвам само-диагностициране!

И да не са ти ги препоръчали аз примерно забременях след 2 цикъла.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 271
Къде видя само-диагностициране?

Ако желаете да забременеете, препоръчително е да изчакате появата на нормалния менструален цикъл, преди да опитвате да заченете. Това ще помогне да изчислите термина.
Това е от листовката на Ясмин.... което няма нищо общо с пречистване на организма...

# 20
  • Мнения: 3 066
Здравейте,

Искам да попитам дали е опасна бременността след прием на Диане 35 за около година и половина с почивки? Опасност в смисъл - за бебето и за вероятно ст от спонтанен аборт?

Има ли мами забременели по този начин - веднага след спирането на хапчетата?


Аз бях почти 4 години на контрацептиви и лекарят ми препоръча поне 3 месеца преди забременяването да ги спра,да се пазим с кондоми през това време  да започна с ФК ,здравословният начин на живот(ако още не сте) и да минат тези месеца за да се изчистят всичките хормони от организма и овулацията да се възвърне напълно!Това ми каза той,така и направихме и след 40 дни резултат беше  EFPУспехи!!!
И аз това казах-оцветеното със  синьо!

# 21
  • София
  • Мнения: 44 271
може би така просто става по-бързо и лесно....

# 22
  • София
  • Мнения: 39 856
При нас пък не стана хич бързо. Аз си мислех, че е заради това, че пих противозачатъчни дълго време.

С дъщеря ми пък бях много притеснена, заради антибиотици.
Не помня вече кога (като месец, може би февруари) направих абсцес на сливицата. Бях на по 6 инжекции на ден, за седмица. Мисля, че април ме оперираха. Тогава май не пих много лекарства. Май месец забременях.

# 23
  • Мнения: 2 658
Ами да, аz също това имах предвид zа "градската легенда"  Wink
Т.е. пак така твърдя - не става по-бърzо и по-лесно zабременяването просто zаради хапчетата и при всяка жена. Но ако са предписани (както и на мен, например) zаради хормонални смушения, кисти и т.н., тогава помагат, да. То така и трябва. Аz също zабременях веднага след спирането им.
Но просто не е правило zа всички жени и всички случаи, това е  Peace

# 24
  • Мнения: 193
Моят въпрос беше - дали е вредно при вече установена бременност. Понеже единствената причина за препоръката да се изчака е да се възстанови овулацията и да се изчисли термина, ясно е че явно е имало овулация, при положителен тест.

Аз не се самодиагностицирам  Naughty - просто питам какво точно влияние биха могли да имат хормоните от хапчетата, ако са останали такива, върху плода.

Това което съм чувала са най-различни неща - от рода на - влияе на половите белези на детето и прочие, което незнам колко е научно обосновано, по-скоро ми прилича на врели-некипели. newsm78

За някои жени, забременяването след спирането на хапчета е по-лесно, а може би дори единствения възможен начин. Едно време се е смятало, че има някакъв риск от спонтанен аборт, заради това че матката не е "свикнала" да се удебелява през последните месеци, и затова може да не се удебели достатъчно и веднага след хапчетата.

Когато обаче се разрових да чета причините за спонтанен аборт, прочетох какво ли не, само не и "прием на хапчета непосредствено преди зачеването"....



А и междудругото - засега теста си е една черта  Tired

# 25
  • София
  • Мнения: 12 555
Моят въпрос беше - дали е вредно при вече установена бременност. Понеже единствената причина за препоръката да се изчака е да се възстанови овулацията и да се изчисли термина, ясно е че явно е имало овулация, при положителен тест.


Не, не е вредно. Съвременните противозачатъчни съдържат естроген, а не тестостерон.

# 26
  • Мнения: 193
нана, и аз така мисля, че не са вредни - просто незнам каква логика имат хора, които са с медицинско образование и казват че наврежда на детето???  newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 44 271
mimimi_k - опасното е ако ги пиеш, забременееш без да се усетиш и продължиш бременна да ги пиеш.... тогава може от хормоните, просто да не се задържи плода.
Иначе пък...познавам 2 момичета забременели по време на прием на противозъчатъчни, радващи се на прекрасни, здрави дечица в момента..така че и това не е  гаранция за нищо....

А и ти си правила почивки, така че реално няма натрупване на хормона... за да има такова поне година непрекъснат прием трябва да имаш, че и повече, за да продължат да действат месец-два след спирането им.

Та...не се притеснявай чак толкова....
За теста - ако го искаш - пожелавам ти скоро 2 чертички - или просто си пусни кръвен.... или иди на ехограф, ако е по-голямо закъснението.

# 28
  • Мнения: 2 011
Доста години преди да забременея пиех противозачатъчни. Дъщеря ми е жива и здрава. Не мисля, че има от какво да се "пречистваш" и да чакаш.
И май сте по-компетентна и от лекарите подочувам!Защо ткаива крайни изказавания за неща които са препоръчани от лекари,а не просто от съфорумките тука?

Аман от всезнаещи и съдещи. Къде прочете, че съм по-компетентна? Написала съм "Не мисля, че...". Не съм поставяла диагнози. И ако твоят лекар е препоръчал нещо подобно, то изобщо не значи, че той е най-кадърния в страната. Може да е поредното недоразумение на Здравната система в БГ. Или мислиш, че само ти ходиш на лекар?

# 29
  • Мнения: 67
Август месец спрях приема на противозачатъчни и септември забременях. Надявам се на бебка да й няма нищо  Praynig въпреки че доктора каза, че няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт