Ремонт на алуминиева дограма - секюрити обков

  • 7 192
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 091
Здравейте,
искам да ви попитам правили ли сте ремонт на алуминиева дограма и ако да - коя фирма избрахте?

Има ли смисъл да сменяме обкова, с т.нар. секюрити обков?


# 1
  • Мнения: 127
Не съм съвсем сигурна какво точно е секюрити обков...Ако имаш предвид  дръжките на прозорците да са   със заключващо устройство,за да се предпази евентуално да не ги отвори детето-да,ние го направихме.Извикахме фирмата,която ни постави дограмата и те смениха старите дръжки с нови,които имат ключалки.

# 2
  • Мнения: 0

Привет Ламята неСпаска,

Аз се казвам Диана Добрева и съм служител в Рехау. Видях вашето питане и реших, че мога все пак да ви бъда полезна по темата за смяната на секюрити обкова, въпреки че нашата компания произвежда PVC, а не алуминиева дограма.

Според нашите специалисти (до които си позволих да се допитам) смяната на обикновения обков със секюрити обков може да бъде доста полезно, тъй като той силно възпрепятства проникването на разбивачи през прозорците. Технологията, която ние използваме, се нарича „Secustik". Принципът на системата е, че при него има начин на захващане в точките на заключване, наподобяващ захващане на плосък зъб в тесен канал, с две обособени една срещу друга стени на прихлупване, които оформят тесен канал, в който зъбът се движи наляво/надясно.

Надявам се, че съм ви била полезна и ще се радвам, ако мога да ви помогна с още информация.

Поздрави,

Диана

# 3
  • Мнения: 10 604
Да се възползвам и аз от професионалиста в темата.
Искам да попитам колко години е гаранционния срок на стъклопакета според БДС или Наредбата за минималните гаранционни срокове?

# 4
  • Мнения: 3 091
Диана, много благодаря! точно това, за което пишете, имам предвид!

Всъщност и нашата дограма е PVC.

# 5
  • Мнения: 0
Привет отново,

Мога да предоставя сравнителна информация за гаранцията на PVC-профилите на Рехау. За стъклопакети не мога да дам инфомрация, тъй като ние не предлагаме такива. Иначе мога да ти кажа, че PVC-профилите на Рехау са с 5 години гаранция. Тя гарантира устойчивостта на формата на повърхнините и издържливосттa на външни атмосферни влияния. Надявам се, че все пак съм била от полза.

Поздрави

# 6
  • Мнения: 3 091
Много благодаря!

# 7
  • София
  • Мнения: 896
Здравейте,
Точно тема по поръчка за мен. Живеем в нов блок и от южната страна е незастроена и залесена територия. През нощта е тъмно и безлюдно - чудесно място за атаки и чудесно за бързо бягство и скриване. На партера са гаражи, първите етажи бяха атакувани вече, няколко успешни влизания. Ние сме на втория етаж и преди дни една ранна сутрин установих, че са се качвали и са се разхождали по балкона. Ние с детето спяхме в тази стая и не знам какво ги е спряло, защото не беше пробвано за се отвори вратата, а тя се отваряла много лесно. На парапета имаше завързано въже с примка, което са ползвали за слизането. Полицаите, които направиха огледа, ни посъветваха да сменим обкова. точно за такъв обков, за който говори Диана Добрева. Освен това разбрах, че обкова дава възможност при отворено положение отгоре/когато се отваря хоризонтално/ също да бъде така заключено, че да не може да се влезе. А и датчици на СОТ имало, които могат да са на отворен прозорец и ако се отвори повече реагират. Иначе лятото нощно време какво ще правим Crazy
Диана, можете ли да кажете каква е цената за смяна на обкова на стандартна балконска врата - ПВЦ дограма.
Много благодаря.  bouquet

# 8
  • Мнения: 0
Здравейте!
Като представител на първата специализирана фирма за ремонт на дограма в България ще си позволя да изкажа мнение относно "секюрити обкова" и други варианти :

    Тъй-наречения "секюрити обков" е точков миханизъм за заключване на прозорци и врати базиран на класическия обков, но с променени-видоизменени детайли единствено в участъците на взаимодействие между крило и каса! Съществуват марки обков за дограма, които предлагат цели или отделни градивни компоненти така, че дори в последствие бихте могли да промените вида заключване при необходимос и желание за това. Внимание: Важно е да знаете, че при промяна на механизмите за заключване от "стандартен" на "охранителен" в голям процент от случайте възниква необходимост от много прецизно ново регулиране на всички системи, както и ново преостъкляване на крилото - врата или прозорец. В противен случай са възможни последващи проблеми, затова внимателно направете своя избор на техник за подобна интервенция!

    Друг вид заключване е вътрешно заключване (от към стаята) посредством монтирането на допълнителни две или повече ръкохватки (дръжки). Те работят на принципа на познатото резе и се прихващат към крилото и касата от противоположната страна на пантите. Внимание: Това заключване е превантивно, но при монтаж на такова основно разчитайте на сигнално охранителна техника!

    Третото заключване е познатото на мнозина "директно заключване на дръжка", но освен да предпазите децата с него за друго е непрактично!

     Според мен и практиката ми като цяло в сферата на дограмите простираща се от 1995г. до днес, смея да предложа оптимален вариант на сигурност в съотношение с прилична цена за труд и материали. За жалост системата е практично възможна само при едноосово отваряеми крила, но е ефективна, надежна и позволява гладко и леко движение на всички движещи се механизми:
- От страната на пантите се монтират допълнително две или повече "средни панти с повишена здравина и стабилно захванати към металната армировка в дограмата. В противоположната посока  (от към дръжката) се монтира "секюрити обков".

Изглежда просто...нали? newsm78  Предимсвата са: здраво заключване, много по-добро прилепване на гумените уплътнения и по добра изолация, гладко и разтоварено движение на дръжката поради липса на "гръб-обков".

Надявам се съм бил от полза  Wink  Успех!  bg

 
     

Общи условия

Активация на акаунт