Лечение и профилактика на хрема и синузит, трета сливица. Цинабсин

  • 142 053
  • 122
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 98
Здравейте,
Детето  посещава  ли  детска  градина?
Има ли увеличени  лимфни  възли  в  областта  на  шията  и на  друго  място?
През  нощта  хърка  ли?
Какъв  е  бил  обривът  и  колко  време  е  траел?

# 31
  • Мнения: 206
Да,малко съм прибързала с изводите. Rolling Eyes
Резултати от изследванета EBV IgG 4.12/ref <8/ положителен
                                              EBV IgM 0,22 /ref.<8/отрицателен

Това означавало,че сме се срещали с вируса и го имаме ,но не сме болни.
Всички други изследвания са ОК,леко завишени лимфоцити.
Имаме трета сливица,която секретира назад,когато е възпалена са ми казвали,че еколкото череша,сега при последния преглед била малка,каквото и да означава това.
На въпросите-да ,посещава детско заведение,нямаме лимфни възли в момента ,но при по упорита настинка съм напипивала такива,колкото грахово зърно.
Прохърква през нощта,в момента носа е чист,но пак го чувам да хърка леко без да спи.
Обривът е трети подобен.Миналата година се обрина от ушите до петите поетапно с дребни пъпки,около врата имаше даже кървавиточици/петихии или нещо подобно/.Случи се след прием на лекарства,различни видове в продължение на 3-4 месеца.След това обрив излеза от дяснопод гърдите,като пътечка няколко пъпкйи,наситоно червени,несърбящи и големи.от близо ми приличаха на малки херпсчета,но без течност.Минаха за 10 дни,може и повече,като дълго бяха червени.
Сега обрива започна паралелно с приема на Аугументин ,но единични пъпки и не го спряхме.След като го пи 7-8 дни ,започнаха да излизат по слабините и окло врата,под мишниците ,краката....Днес е 15 ден откакто започнаха да излизат и старите са завехнали,но има и такива ,които червенеят.
Изглеждат ,като ухапано от бълха но инфектирано,т.е вижда се нещо ,като точка в средта,но аз лично не мисля ,че е насекомо.излизаха ми пред очите.Обрива не е толкова многоброен ,като първият.
Това е ако имате още въпроси питайте.

# 32
  • Мнения: 98
Здравейте,
Завишеното  Иг Г  показва действително  ,  че  сте  се  срещали  с  вируса, причинител  на  Инфекциозната  мононуклеоза  - вирус на Ебщайн Бар.
Инфекциозната мононуклеоза  е  по-сериозна  инфекциозна  болест, която  се  характеризира  с  висока  температура, силно зачервено  гърло  с  налепи, уголемени  лимфни  възли  по  шия  и  дребно  петнист  обрив  по  цялото  тяло. Среща  се  и  увеличение  на  черен дроб  и  слезка.
Не  ми  е  ясен  обривът ,който  вие  описвате. Може  да  е  и  от  ухапване.
Препоръчвам  съчетание  на  Цинабсин  и  Имунокинд  за  3  месеца.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 33
  • Мнения: 206
Добре,благодаря,но по каква схема?Наистина не съм запозната с хомеопатията.
Ако обрива е от насекоми е най-добрия вариант,но незнам защо се съмнявам,интуиция....
Днес излезе и резултата от носовия секрет-нормална флора при жълто-зелен сопол,много лепкав. Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 98
Обривът  трябва  да  се  прецизира  от  лекар  след  преглед.
Двата  хомеопатични  препарата, които  ги  препоръчвам  се  приемат  три  пъти  по  1  табл.  за  около  2  месеца.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 35
  • Мнения: 206
Не съм споменала ,но ходихме на кожен лекар миналата седмица,както на педиатър,УНГ,инфекционист.В общи линии не сме спирали да ходим по доктори една година почти през ден.Вече наистина се уморих много.
Кожният лекар беше на мнение,че е ухапване от насекомо,УНГ то ни напри изследване за мононуклеоза ,защото съвпадна с прием на Аугументи.
Съмнявах се в това ,че е насекомо,НО.............. Mr. Green Mr. Green Mr. Green току що открих гадинката,малка ,черна подскачаща БЪЛХА в леглото на сина ми.Явно сме си я донесли миналата седмица от Костенец.
Започваме таблетите от днес.
Благодаря Ви д-р Янакиев.  bouquet

# 36
  • Мнения: 564
Здравейте!

Синът ми е на 2.8 месеца, има трета сливица, която вече 2-ма УНГ казват, че трябва да бъде оперирана. Опитахме лечение с Лимфомиозот, всевъзможни антибиотични капки през нослето, но ситуацията не се променя. Има течност в ушите и лекарите казват, че чува доста по-слабо от нормалното, заради тази течност. Бихме ли могли да опитаме с Цинабсин?

# 37
  • Мнения: 206
Личното ми мнение е ,че бихте могли да опитатае,но по-добре я извадете.Щом слуха е засегнат вече незнам...........
Аз бих я извадила на секундата. Peace


Д-р Янакиев,да дам ли калиум бихромикум или ще е прекалено?
Изписаха ни FOR KIDS  вчера,но незнам дали да го купя,Имунокихд нали е достъчен?

# 38
  • Мнения: 143
Здравейте!

Дъщеря  ми е на 3,4 години, 16 кг. и е висока 104см. Родена нормално в 40 седмица ,тегло 2900гр. Кърмена е до 4-ия месец.Спокойно дете, много усмихната и добронамерена. Активна е обича да играе с децата. Всеки ден и стискам сокове и се храни много добре, но въпреки всичко много боледува. Ходила е на ясла и сега на градина, като края на януари я изследваха носен секрет и изолираха стрептококи плевмония и ни изписаха зинат, 3 седмици след лечението се разболя и направи бронхит, тогава пи клацид. От тогава е със запек, преди това си ходеше редовно. Реших да я пусна на градина след 2 месеца почивка,  сега ходи от понеделник до сряда и пак е с хрема, секрета и течен и нослето и хърка докато спи. Днес я водих при педиатърката, каза че и гърлото и е леко зачервено и леко лимфните възли и предписа  Лимфомиозот 3х8к., Биозин по 1т. дневно. Аз от снощи и давам алиум цепа 15сн на всеки час и преди сън олинт в носа да и се отпуши. Моля ви кажете какво да и давам? Направо я отрових от лекарства.
Много ви благодаря!

Последна редакция: чт, 22 апр 2010, 23:28 от lia25

# 39
  • София
  • Мнения: 2 323
И като споменахте за наследствеността при алергии и честото приемане на антибиотици в темата за Ринитал да попитам тук.
6-годишното ми момченце от 9 дни поддържа температура. Започна си като традиционен грип - хрема със запушен и гъгнещ нос и кашлица без да може да откашля. По-късно кашлицата си стана влажна. Първоначално Т беше висока - 38.5, в понеделник падна до 37.5 и последните 3 дни ту пада под 37, ту в следобедните часове 37.1, 37.3. Вечер след като го сложим да спи, един час по-късно е потен - "вир-вода" и го преобличаме.
Водих го в МА на УНГ и пулмолог в понеделник. Зачервено гърло, уж отслабено дишане, лек хрип, ама диагноза няма. Изписаха ни Клацид и ме посъветваха ако не вдигне над 37.3 да изчакам. Кръвните изследвания са сравнително добри, СУЕ 29, леко олевяване.  Джипито пък ни каза да не се мотаем и да даваме ведна АБ. Вчера пак на 3-ти лекар, който ни каза, че това било вирусна инфекция с "дълга опашка" и ге гърдите са му чисти и ще отмине от самосебе си. Днес вече съвсем паникьосана след поредното 37.2 направихме рентгенова снимка - всичко е чисто.
Сега намеренията са ми да му пусна и гърлен секрет. Давам му цинабсин на всеки 1-2 часа вече трети ден, но носът му си стои като затлачен, а секретите не са обилни. По сливиците има едни подутинки като гроздовидни израстъчета, но не са гнойни или с различен цвят - не казаха да има ангина. Много разчитах на цинабсина в борбата със "синузитните олаквания", но  Sad
Междудругото цяла зима малкият си говори "на нос", похърква от време на време и спи с отворена уста, дори когато няма хрема.
Какво бихте ме посъветвали да предприема?

# 40
  • Мнения: 34
И като споменахте за наследствеността при алергии и честото приемане на антибиотици в темата за Ринитал да попитам тук.
6-годишното ми момченце от 9 дни поддържа температура. Започна си като традиционен грип - хрема със запушен и гъгнещ нос и кашлица без да може да откашля. По-късно кашлицата си стана влажна. Първоначално Т беше висока - 38.5, в понеделник падна до 37.5 и последните 3 дни ту пада под 37, ту в следобедните часове 37.1, 37.3. Вечер след като го сложим да спи, един час по-късно е потен - "вир-вода" и го преобличаме.
Водих го в МА на УНГ и пулмолог в понеделник. Зачервено гърло, уж отслабено дишане, лек хрип, ама диагноза няма. Изписаха ни Клацид и ме посъветваха ако не вдигне над 37.3 да изчакам. Кръвните изследвания са сравнително добри, СУЕ 29, леко олевяване.  Джипито пък ни каза да не се мотаем и да даваме ведна АБ. Вчера пак на 3-ти лекар, който ни каза, че това било вирусна инфекция с "дълга опашка" и ге гърдите са му чисти и ще отмине от самосебе си. Днес вече съвсем паникьосана след поредното 37.2 направихме рентгенова снимка - всичко е чисто.
Сега намеренията са ми да му пусна и гърлен секрет. Давам му цинабсин на всеки 1-2 часа вече трети ден, но носът му си стои като затлачен, а секретите не са обилни. По сливиците има едни подутинки като гроздовидни израстъчета, но не са гнойни или с различен цвят - не казаха да има ангина. Много разчитах на цинабсина в борбата със "синузитните олаквания", но  Sad
Междудругото цяла зима малкият си говори "на нос", похърква от време на време и спи с отворена уста, дори когато няма хрема.
Какво бихте ме посъветвали да предприема?

Разбирам ви напълно! Никак не ви е лесно, но първо вие трябва да се успокоите, защото вашето момченце „отразява” преживяванията ви, без да го осъзнава.

Не се притеснявайте за имунната му система, ако има предрасположеност към алергии, то по-скоро е склонен към свръхреакция, отколкото към имунодефицит. Детето добре се справя с респираторната инфекция.

Какво бих направила аз в тази ситуация? (Споделям не само като лекар, но и като майка на три деца – с всяко от тях сме „ходили по мъките” по подобен начин)

1.   Не давам противотемпературни лекарства, не капя в носа съдосвиващи капки.
2.   Продължавам Цинабсин 3 пъти по 2 таблетки под езика.
3.   Добавям Инфлуцид 3 пъти по 2 таблетки под езика. Това го правя, защото заболяването на вашето момченце има картина на аденовирусна инфекция (особено гърлото), а Инфлуцид е силен там.
4.   Накапвам в носа капки на основата на морска вода – Низита, за да стимулирам изчистването.
5.   Давам витамин C – предпочитам естествен , ако са таблетки то по 500мг през ден.
6.   Всяка вечер правя гореща вана на ходилата – слагам ги в топла вода с морска сол и добавям гореща, докато може да търпи. Целта е крачетата да се зачервят добре. После правя масаж на ходилата и обувам топли чорапи – тази процедура силно подобрява състоянието на носа.
7.   Преди лягане массажирам добре поред: ушичките до зачервяване, гръбчето – особено между лопатките и гърдите в областта на гръдната кост, накрая пръстите на ръцете, докато се затоплят добре.
8.   За да откашля добре му давам 3 пъти дневно по 5 мл сиропче Проспан.
9.   Старая се да не го натоварвам с храната – давам му това, което той желае, но в никакъв случай не го насилвам да се храни. Храната му е лека . Опитвам се да избягвам прясното мляко в този период, защото то малко пречи на нормалното образуване на секрети.
10.   Старая се да давам обаче достатъчно течности – изцедени плодови сокове и чай.

При тези грижи самата аз се успокоявам, не бързам, не искам всичко да свърши като с магическа пръчка, радвам се стъпка след стъпка на леките постоянни подобрения и знам, че ако самочувствието на момченцето е добро, ако има сили да играе и е в настроение, то останалите процеси ще си отшумят постепенно. Виж, ако вземе, че легне, не иска да става, да играе и т.н. дори и да е без температура бих била неспокойна.

Това мога да ви кажа от далече. И да ви стискам палци, защото виждам, че сте сериозен, отговорен и мислещ човек, който ще се справи!


# 41
  • София
  • Мнения: 2 323
Много благодаря за съветите д-р Петрова. Голяма част от тях прилагам и аз, за другите непременно ще опитам.
След днешното ни посещение при УНГ и молбата ми да му вземат гърлен секрет, направиха експресен тест за бетахемолитичен стрептокок и се оказа положителен. Cry Изписа 7 дневен антибиотичен курс с Дилацин Ц. Чудех се, дали да го повторя в понеделник в ХЕИ, но резултати с антибиограма ще има чак следващата сряда и не знам, дали си заслужава да чакаме до тогава. Детето определено се оправя - много е игрив, апетита му се върна, гърлото му е ОК. Докторът каза, че изглежда е само носител на бактерията и се е активирала от вирусната инфекция от което поддържал и тази субфебрилна температура, но че била опасна за ставите и сърцето. Има ли смисъл да продължавам с хомеопатичните при положение, че трябва да пием антибиотик?

# 42
  • Мнения: 206
Мацка,какви са тези експресни тестове и къде се правят и ние имаме нъжда от втори.
Мерси  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 2 323
Мацка,какви са тези експресни тестове и къде се правят и ние имаме нъжда от втори.
Мерси  bouquet
Ами на нас ни го направиха в УНГ кабинета в МА. Тестът е като касетъчен тест за бременност. Натъркаха го отгоре със секрета от гърлото и се видя втора бледа червена линийка. Д-рът заключи, че количеството не е голямо и че е само носител. Каза, че му ги били оставили рекламни и този му бил последният. Защо не провериш в големите аптеки? Във всеки случай всички лаборатории работят с посявка.
Говорих с една докторка от ХЕИ и тя ме увери, че тестът си е ОК и няма смисъл да го повтаряме. Въпросният антибиотик не бил включен в техния списък АБ-ци за антибиограма, но чувала,че го изписват често за този стрептокок. Много се чудя какво да правя. Днес още не е вдигнал температура. newsm78

# 44
  • София
  • Мнения: 512
Здравейте и от мен  Hug
Синът ми е на 3г8м, 15кг и 100см. Ходи на градинка, развива се добре, малко е злояд, но не прекалено  Wink
Миналата година пролетта се борихме с увеличена трета сливица и течност в едното уше, но се преборихме, поне тогава.
Ходи на детска градина и тук е проблема- все подсмърча. Нещо, като задна хрема. Понякога спи с отворена уста, не хърка. Но говори носово.
Но почти не подминаваме вирус  Tired Даже по Великден изкарахме и пневмония.
Та искам, да ме посъветвате, какво да му давам, за да се позакрепи.
В момента давам- пчелно млечице /натурално/, саменто и мултивитамини.
Цинабсин? Имунокинд?

Общи условия

Активация на акаунт