Пролет, лято, есен, зима настроение във ДОБРИЧ винаги ще има.(64)

  • 31 940
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11 607
Извинете за лиричното отклонение, но едни мили спомени ме заляха.

Големи спомени заливат темата в последните дни.........Наводнениеееее стана.......

Ох...още ми се искам да пиша...ама май ще ходим за няколко часа на басейн...Да видя децата искат ли, не искат ли......Май вятър излезе и още се чудим.....

# 706
  • Мнения: 96
рони за мен е добре когато ми казвате какво да правя как да се справям за което съм ви много благодарна   bouquet .Не се познаваме лично но ви имам за приятелки споделяте мненията си което е добре.Аз се уча от вас.

# 707
  • Мнения: 7 122
рони за мен е добре когато ми казвате какво да правя как да се справям за което съм ви много благодарна   bouquet .Не се познаваме лично но ви имам за приятелки споделяте мненията си което е добре.Аз се уча от вас.
Според мене всички се учим от бебета си.  Wink Много добри педагози са малките лакомничета.

# 708
  • Мнения: 10
AnGeLcHeTyYy , ако искаш нещо много, то става. Вслушай се в съветите ни, щом ги искаш. Не давай АМ. Мъчи се, да кърмиш. Бебето не яде много през първите дни от живота си. А помпата не изкарва това, което бебето може да изяде - личен опит. Ако продължиш да дават Ам, бебето става мързеливо и ще си иска шишето. Ще му бъде много трудно да дърпа от гърдата и ще се откаже съвсем.

Преставам с неисканите съвети Mr. Green, надявам се да не съм досадила. Wink
.bibitka., затова е форумът - да споделяме опита си, а който иска, да го използва.


И аз това и повтарям на Ангелчето (само да не ми се сърди че го казвам и тук, но тя ми е приятелка и мисля, че ще ме разбере) и по скайпа и по телефона, сега и тук че е по добре да кърми, това с АМ въобще да не става на въпрос, пък какво остава да го дава. В никакъв случай, само ако вече няма друг начин, но и тогава е по - добре да се мъчи да кърми. А доколкото знам като я пратих при Карпузов да запише бебчето за пациентка, той и е казал че е по - добре да я запише при Желева, тази лекарка която посещава селото където живеят и той ( Карпузов) и е казал за АМ да използват НАН и мисля че той донякъде е объркал нещата..... за което ако знаех въобще нямаше да я пратя при него с цялото ми уважение като лекар. Мисля че не може да препоръчваш АМ при условие, че може спокойно да кърми, дори да си вземе чай за стимулиране на лактацията и други начини за стимулиране на кърмата сигурно има. И така. А тя се храни. Мисля че бебчето още не е свикнало или бързо се изморява и заспива и после се събужда от това че не си е досукало както трябва. Незнам. Иначе като му давали АМ си спяло хубаво, но това не е решение с АМ. За мен трябва да се мъчи да кърми и нещата ще се оправят. Все пак кърмата е най - хубавото нещо за бебето. ( Е после започват и пюренцата и другите глезотии), но на този етап само КЪРМЕНЕ ! smile3541
ОХ аз и събота ще работя поне със сигурност до обяд. От утре започваме да приемаме документи на учениците след 8 клас - и ако някой иска или има познати чийто деца искат да учат в ПГ по туризъм да заповядат - професиите са готвач, сервитьор - барман, ресторантьор и хлебар. Извинявайте че правя едва ли не реклама на училището, но който му се учи нека заповяда при нас. Hug
Спокойна и хубава вечер ви желая на всички ! newsm10 newsm51

# 709
  • Мнения: 10
рони за мен е добре когато ми казвате какво да правя как да се справям за което съм ви много благодарна   bouquet .Не се познаваме лично но ви имам за приятелки споделяте мненията си което е добре.Аз се уча от вас.
Според мене всички се учим от бебета си.  Wink Много добри педагози са малките лакомничета.
newsm10 МНого си права Рони ! Не ми се беше случвало да пиша пост след пост, но нещо мне е хванала музата за писане.
Хубава и прохладна вечер на всички Hug

# 710
  • Мнения: 200
Ехеее, тъй както е тръгнало ще правя нова тема утре или вдругиден  Grinning

Я и аз да се трясна при съветниците  Mr. Green Laughing
Ани, аз лично докато бях бременна не бях чувала за бг мама, нищо че не ставах от компа по цял ден, Хрисито беше на 6-7 месеца като се регистрирах до преди това само от приятелки, затова сега ти използвай съветите.
В началото сън не спях, колкото и да ревеше аз все и давах да суче, впоследствие се оказа че е ревяла от преяждане  Wink Сън не спях, зъбите си не бях мила една седмица, по цели нощи не съм спала ама в началото, ако детето не сучеше аз се цедях, щото ме боляха гърдите и Т' вдигнах 41' и все цедя и все са камък, после като почна да суче повече всичко се нормализира 10м кърмих да ми е жива и здрава първия месец качи 2кг , 10м кърмих, но се радвам, че и толкова успях  Grinning

Родихме и накърмихме децата, сега следва и с Янева да раждаме Laughing Кой беше казал на една от срещите, че винаги има една дето не е родила и трябва да разкаже  Laughing Laughing Laughing

# 711
  • Немция
  • Мнения: 6 924
А няма ли в Добри4 консултант по кърмене, който да види 4ерно на бяло zа какво, аджеба, Wink иде ре4? Ние си даваме съветите, но 4есто проблемът е индивидуален и иска ръка да пипне , око да хване.
 
И в немските родилни домове дават АМ в на4алото. При мен слу4ая беше, 4е коластрата се появи 4ак на 4/ия ден след раждането, а пове4е млекце слеzе на 5/ия ден. Дотогава беше иzклю4ено да държа детИто гладно, а и той си беше ревлив от мига на раждането, та дрънкаше... Но АМ се даваше под надzор, след като видят , 4е си сложил бебето на гърда, след това даваха определеното коли4ество АМ и zа теzи, които искаха да кърмят, не поzволяваха да се дава млякото с шише, а със спринцовка и май4иното кутре в устата на бебето, zа да поглъща по/лесно млякото.


От утре започваме да приемаме документи на учениците след 8 клас - и ако някой иска или има познати чийто деца искат да учат в ПГ по туризъм да заповядат - професиите са готвач, сервитьор - барман, ресторантьор и хлебар.
А има ли достатъ4но кандидати преz последните години zа там(питам информативно само)?

# 712
  • Мнения: 377

  


От утре започваме да приемаме документи на учениците след 8 клас - и ако някой иска или има познати чийто деца искат да учат в ПГ по туризъм да заповядат - професиите са готвач, сервитьор - барман, ресторантьор и хлебар.
А има ли достатъ4но кандидати преz последните години zа там(питам информативно само)?
   


извинявай за въпроса но ти да не си завършила там и кога ако е така?  Виж сме се оказали съученички.  Wink

Последна редакция: пт, 02 юли 2010, 00:51 от gabriel2

# 713
  • Мнения: 10

  


От утре започваме да приемаме документи на учениците след 8 клас - и ако някой иска или има познати чийто деца искат да учат в ПГ по туризъм да заповядат - професиите са готвач, сервитьор - барман, ресторантьор и хлебар.
А има ли достатъ4но кандидати преz последните години zа там(питам информативно само)?

    


извинявай за въпроса но ти да не си завършила там и кога ако е така?  Виж сме се оказали съученички.  Wink

Добро утро!
gabriel 2 между другото кой набор си, да не се окажем наборки. Аз съм 1975 година родена и не съм завършила в ПГ по туризъм, завършила съм Музикалните паралелки в СОУ ,, Св. Климент Охридски " и после Музикалната академия в Пловдив.bibitka Иначе просто работя в ПГ по туризъм вече 3-та година като технически изпълнител и 3-та година съм в комисията по приема на документи на учениците след 7-ми и след 8-ми клас и дефакто аз и една колежка ги записваме.
А относно това дали има кандидати, ами миналата година направихме 2-а 8-ми класа и 4-ри 9-ти класа, тази година засега имаме направени два 8-ми класа и от днес приемаме до 6-ти документи на учениците които ще бъдат 9-ти клас на първо класиране. Дано да имаме кандидати и да направим приема. newsm10
Лек и успешен ден на всички ! newsm51

# 714
  • Мнения: 2 821
Добро утро!
А няма ли в Добри4 консултант по кърмене, който да види 4ерно на бяло zа какво, аджеба, Wink иде ре4? Ние си даваме съветите, но 4есто проблемът е индивидуален и иска ръка да пипне , око да хване.
Нели - пише във форума и организира лекции, сигурно е консултант към ЛаЛече Лига...Когато има лекция, тя помества съобщението в темата. Обикновено срещите им се провеждат на открито, в парка.

А доколкото знам като я пратих при Карпузов да запише бебчето за пациентка, той и е казал че е по - добре да я запише при Желева, тази лекарка която посещава селото където живеят и той ( Карпузов) и е казал за АМ да използват НАН и мисля че той донякъде е объркал нещата..... за което ако знаех въобще нямаше да я пратя при него с цялото ми уважение като лекар. Мисля че не може да препоръчваш АМ при условие, че може спокойно да кърми, дори да си вземе чай за стимулиране на лактацията и други начини за стимулиране на кърмата сигурно има.
Ако тя е казала, че според нея няма дост. кърма и му дава АМ, какво очакваш от лекаря. Нашите педиатри са по старата схема все още и от 4тия месец почват с пюретата. И вече остава на майката да избира как ще храни детето. Има страшно много информация тук, може да се свърже с ЛаЛече Лига за съвети.
...и изобщо съветите са си съвети, но Ангелчето в крайна сметка ще си реши как да процедира...

# 715
  • Мнения: 10
Добро утро!
А няма ли в Добри4 консултант по кърмене, който да види 4ерно на бяло zа какво, аджеба, Wink иде ре4? Ние си даваме съветите, но 4есто проблемът е индивидуален и иска ръка да пипне , око да хване.
Нели - пише във форума и организира лекции, сигурно е консултант към ЛаЛече Лига...Когато има лекция, тя помества съобщението в темата. Обикновено срещите им се провеждат на открито, в парка.

А доколкото знам като я пратих при Карпузов да запише бебчето за пациентка, той и е казал че е по - добре да я запише при Желева, тази лекарка която посещава селото където живеят и той ( Карпузов) и е казал за АМ да използват НАН и мисля че той донякъде е объркал нещата..... за което ако знаех въобще нямаше да я пратя при него с цялото ми уважение като лекар. Мисля че не може да препоръчваш АМ при условие, че може спокойно да кърми, дори да си вземе чай за стимулиране на лактацията и други начини за стимулиране на кърмата сигурно има.
Ако тя е казала, че според нея няма дост. кърма и му дава АМ, какво очакваш от лекаря. Нашите педиатри са по старата схема все още и от 4тия месец почват с пюретата. И вече остава на майката да избира как ще храни детето. Има страшно много информация тук, може да се свърже с ЛаЛече Лига за съвети.
...и изобщо съветите са си съвети, но Ангелчето в крайна сметка ще си реши как да процедира...
И аз така мисля, остава сама да реши какво да прави. Hug

# 716
  • Добрич
  • Мнения: 958
Аз от сутринта се опитвам да напиша нещо и все не успявам  Crazy


gabriel 2 между другото кой набор си, да не се окажем наборки.

Весе, не сте наборки с Красито  Laughing  Тя е мъничка Wink

... и той ( Карпузов) и е казал за АМ да използват НАН и мисля че той донякъде е объркал нещата..... за което ако знаех въобще нямаше да я пратя при него с цялото ми уважение като лекар.

Е, Весе, все пак Карпузов е лекар отдавна, а едно време имаше /когато започна да има/ само НАН. Какво да му се сърдим на човека?! Това не оправдава обаче този, който без да потърси допълнителна информация се доверява сляпо на другия. Както е писала Борето преди мен, достатъчно информация има в интернет и всеки си избира какво, как да чете и прилага. Лично аз никога не оставам с едно мнение.


Ехеее, тъй както е тръгнало ще правя нова тема утре или вдругиден  Grinning
Още днес, Ленка, още днес  Laughing

# 717
  • Мнения: 11 607
Ехеее, тъй както е тръгнало ще правя нова тема утре или вдругиден  Grinning
Още днес, Ленка, още днес  Laughing

До ти помогнем за да стане по-бързо....Че нЕкои субекти да не се размотават в Градската градина......


Ние вчера в крайна сметка отидохме на басейн, децата си изкараха супер, естествено......Направо се родихме с този басейн точно в двора ни е едва ли не - на 2 мин. път от нас е.

Гледам за кърмене си приказвате....И аз смятам,че ако Нели чете е най-добре да се свърже с Ангелчето и те двете да се разберат...Ангелчето още не знае къде се намира и всичко и е  каша в главата........

Да си кажа и аз без бой........Другия петък по това време силно се надявам,че ще пътуваме вече за Добрич........Ще стоим някъде около 2 седмици, та нямам търпение вече да стягам багаж......Ох....да знаете как обичам да пътувам с кола на дълги разстояния.........

И да се похваля и друго - Сами днес става на 6м. или половин годинка........

Хайде момичета, има няма още 2 страници .......

В събота Милка е в Благоевград........

# 718
  • Добрич
  • Мнения: 958
Цоци, честита половин годинка на Сами!
Все така да ви радва   bouquet

Хайде, чакаме ви  Party


Аз мисля, че е по-добре Ангелчето, да потърси Нели. Телефонът й го има на 1-ва стр.

# 719
  • Мнения: 10
Цоци, честита половин годинка на Сами!
Все така да ви радва   bouquet




newsm51 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт