Кои са при4ините заради които бихте се развели

  • 5 077
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
Смятате ли,че трябва да са няколко или е достатачно наличието само на една от изброените, като например липса на чувства, апатия, безразличие. Какво подсказва, че краят наблизава и трябва ли да се предаваме лесно или да се борим до последно?

# 1
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 193
Много сложен въпрос, а и според мен строго индивидуален е отговора, който зависи и от други фактори.
Аз често се замислям колко е висок прагът ми на търпимост или голяма наивността ми, че може да спасим отношенията си.....
 Sick

# 2
  • Мнения: 2 175
От опит ти казвам - няма отговор.. Sunglasses

Зависи докъде ти е прагът на търпимост.. hahaha

# 3
  • Мнения: 8
За всеки е различно, всеки има различен праг и ниво на търпимост! Някои жени търпят побоища и пияници вкъщи, аз това казвам си не бих Naughty Но пък се наложи да се справям с раните от изневярата. Най - важното не се налага да го търпя, защото все още ми е хубаво с него, все още сме най-важни и за него. А за апатията, безразличието - може да се дължат и на външен фактор - проблеми с работата, финанси, здравословни проблеми, много неща.

# 4
  • Мнения: 637
Появата на ДРУГАТА забравихме !!!

# 5
  • Мнения: 3 634
За мен отговора на този въпрос е много лесен:

1. Физическо/психическо насилие над мен или детето.
2. Да не се стремим към общо бъдеще.
3. Липса на уважение.

При наличие само на една от тези причини съм готова да си тръгна.

# 6
  • Мнения: 148
Липса на уважение, под каквато и да е форма.

# 7
  • Мнения: 156
аз не съм омъжена дори, но да си кажа все пак каквото измислих за половин минута. смятам, че е много важно в една двойка да има общи ценности и стремежи. ако започнем да си представяме бъдещето в две коренно различни посоки, би било проблем. това като най-общо. вече ми се е случвало да прекратявам връзка заради това. но не казвам, че само това може да бъде причина - случват се всякакви неща, очаквани и неочаквани. така че, не мога да съм по-конкретна... но поради изневяра едва ли бих прекратила.

# 8
  • Мнения: 2 657
1.Липсата на уважение
2.Стемежа ни към общо бъдеще
3.Липсата на чувства от която и да е страна

# 9
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 249
Шамар, обиди. Гробарят от Биг брадър нарече жена си пръдня.

# 10
  • Мнения: 82
А,той Биг Брадъра е уникален!
Аз не бих се развела с никого от мъжете в къщата ,защото първо не бих се омъжила за който и да е от тях Peace
На въпроса от темата-смятам ,че тия неща се обмислят още преди да се омъжиш!
Аз не бих се омъжила за човек който злоупотребява с алкохол ,жени,обиди и шамари.Такъв
екземпляр просто няма шанс!

# 11
  • Мнения: 4 965
Предполага се, че не съм се омъжила насила и съм познавала добре човека до себе си - т.е. преценила съм, че можем да мелим заедно.
Бих се развела, когато спра да обичам човека до себе си, той спре да ме обича и/или обичаме други хора.

# 12
  • Мнения: 473
Когато се почувствам самотна в брака.Когато не ми се прибира в къщи след работа.Когато няма какво да си кажем или да се засмеем.

# 13
  • Мнения: 4 651
1. Насилие
2. Приятелството е "взело -дало".

# 14
  • Мнения: 4 569
Може би ако се чувствам сама.Само че живота е толкова сложен и непредвидим че незнам ако ми дойде до главата какво ще правя.

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
ако се чувствам сама, дори и когато той е с мен.
насилие в каквато и да било форма, включително и психическо.
безразличие.
липса на секс и желание за такъв.
липса на приятелство, уважение и доверие.
а докога може да се търпи не знам, при всеки е различно. не съм убедена, че има смисъл да се търпи ако вече се е стигнало до там...

# 16
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 193
ако се чувствам сама, дори и когато той е с мен.
насилие в каквато и да било форма, включително и психическо.
безразличие.
липса на секс и желание за такъв.
липса на приятелство, уважение и доверие.
а докога може да се търпи не знам, при всеки е различно. не съм убедена, че има смисъл да се търпи ако вече се е стигнало до там...
Дори при наличието на всичко изброено пак можеш да търпиш.... но до време .....а причини за търпението или оправдание все се намира  Sick

# 17
  • Мнения: 1 844
Много е сложен този въпрос и едва ли има еднозначен отговор.Лесно е кажеш "Изневяра","Чувствата изстинаха"..ама в реалния живот ако си отговорен човек не затваряш най-важната страница от живота си с лека ръка.
Не ми се иска много-много да мисля за такива неща,които биха били причина за развод. SadНякак гадно ми става.
Но определено съм ЗА развод във всички случаи и при всички семейства ако има НАСИЛИЕ!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 064
Не мога да си ги представя засега. Минали сме през какво ли не. И оцеляваме като семейство вече почти 11 години, преди това бяхме заедно 6. Трудно ми е да си представя някаква супер изненада от страна на мъжа ми, доста добре го познавам.
Но, човек никога не знае.

# 19
  • Мнения: 5 370
Ами....липса на отговорност към семейството във всичките и аспекти.
Също и ако спра да го обичам. Респективно той мене.

За изневярата имам по-особено мнение, споделяла съм го.

# 20
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Когато се почувствам самотна в брака.Когато не ми се прибира в къщи след работа.Когато няма какво да си кажем или да се засмеем.
Това е и при мен на прима виста. Peace

# 21
  • Мнения: 3 066
Неуважение, ако спра да обичам или мен да ме обичат поради ...причини,физически тормоз,изневяра -в какъвто и ред да са!

# 22
  • Мнения: 2 556
Конкретно с моя мъж, ако продължи да си е такъв, какъвто е сега, не бих се развела, освен ако той не поиска развод по някаква причина.

# 23
  • Мнения: 241
И аз се разведох,от самота,понеже бях самотна в брака.От липса на диалог и неразбиране по важни теми.И от постоянното му отсъствие в къщи.Други причини за които бих се развела-насилие под всякаква форма,неуважение.

# 24
  • София
  • Мнения: 23 098
Зависи докъде ти е прагът на търпимост.. hahaha
Също така зависи кога половинката сам ще си събере парцалите и ще се изнесе  Peace

# 25
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Причините трябва да са комплексни.
Ако спра да го обичам- трябва да съм така осигурена, че да мога да гледам сама децата си. Ако той спре да ме обича има по-голям шанс да стигнем до развод.

Ако стане гей- пак не бих се развела. Ако ме пребие- също, просто ще го пребия и аз, но няма да се разведа.

Сетих се за една причина- ако перколяса и стане опасен за семейството си.

Изневярата категорично я изключвам като причина, освен в случай, че вече не ме обича, но пак не е сигурно какво бих предприела.

# 26
  • Мнения: 2 133
Мале, Ерика, егати точната формулировка Peace

# 27
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 193
Причините трябва да са комплексни.
Ако спра да го обичам- трябва да съм така осигурена, че да мога да гледам сама децата си.

За съжаление това определя и прага на търпимост при една майка ....... Sick

# 28
  • Мнения: 1
1. Фалит
2. Ако се влюбя в по-подходящ

# 29
  • Мнения: 1 907
1. Фалит
2. Ако се влюбя в по-подходящ

 hahaha Мимс, обичам те newsm51

При мен, по темата- малко са причините, но са категорични.
Много съм ревнива, имам силно чувство за собственост и една изневяра би била причина. Това е положението, много съм задръстена  Blush Знам какво мога и какво не мога да преглътна. След изневяра, дори да не го напусна аз, ще ме напусне той, след не много дълго време. Познавам се, и той ме познава Blush

# 30
  • Мнения: 1
И аз те обичам ели Hug Hug Hug
излизам от темата, че да не ме пропъдят напълно.....

# 31
  • Мнения: 2 401
1. Фалит
2. Ако се влюбя в по-подходящ

М..а му тука не мога да се въздържа.  По-малоумни причини не бих могла да си представя, честно.
Иначе  подкрепям всичко написано до момента преди този пост.

# 32
  • Мнения: 1
Смяташ, че изневярата е по-малко малоумна причина. А, кихащо цвете?

# 33
  • Мнения: 2 133
1. Фалит
2. Ако се влюбя в по-подходящ

М..а му тука не мога да се въздържа.  По-малоумни причини не бих могла да си представя, честно.
Иначе  подкрепям всичко написано до момента преди този пост.
О, Мизи, че ти много си пропуснала JoyМимето така си пише Peace

# 34
  • Мнения: 364
Ако съм нещастна в брака ни и причината е в него. Какво би ме направило нещастна? Ако не ме обича и уважава.

# 35
  • Мнения: 2 401
Смяташ, че изневярата е по-малко малоумна причина. А, кихащо цвете?

Изневярата също слагам в тая група. Ама то всъщност си зависи и от изневярата, щото някои носят последствията изброени по-напред, пък други - не.
Ако ходи да се чеше някъде, пък всичко в къщи е ОК, то какъв требе да е проблема..

# 36
  • Мнения: 1 907
Ако ходи да се чеше някъде, пък всичко в къщи е ОК, то какъв требе да е проблема..
Разни хора, разни...к`во беше  Laughing причини...
Аз да задам същия въпрос- ако всичко в къщи е ОК, що требе да се чеше някъде  Whistling Или щото всички мъже така правят, а  Mr. Green
 

# 37
  • Мнения: 5 776
За мен изневярата си е причина е се замисля много сериозно,това е свързано с доверието,а инъче без да се замисля за всякакъв вид психически и физически тормоз и не на последно място липсата на уважение

# 38
  • Мнения: 2 401
Ако ходи да се чеше някъде, пък всичко в къщи е ОК, то какъв требе да е проблема..
Разни хора, разни...к`во беше  Laughing причини...
Аз да задам същия въпрос- ако всичко в къщи е ОК, що требе да се чеше някъде  Whistling Или щото всички мъже така правят, а  Mr. Green
 

Това е другото малоумно клише - кръшка, щото дома не му е ОК.  Мъжовете са жувотни, требе да осеменяват. Това е по-силно от тях. И няма никаква връзка с климата и взаимоотношенията в семейството. 

# 39
  • Мнения: 1 907
Това е другото малоумно клише - кръшка, щото дома не му е ОК.  Мъжовете са жувотни, требе да осеменяват. Това е по-силно от тях. И няма никаква връзка с климата и взаимоотношенията в семейството. 

  Joy Да, да, аз нали това казах. Всички мъжове така правят  hahaha

# 40
  • Мнения: 5 370
Аз тази вечер говорих на тема "изневяра" в компанията на кума ми, сина му и моят мъж, като първият е изключително сериозен мъж, с две деца и двама внуци. Ми....и тримата под една или друга форма изказаха вече казаното от Минзи.А, да. И че липсите вкъши са безумно клише, пак измислено от мъж. Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 907
Явно ще обръщам резбата, видяло се е  Whistling
Че липсите в къщи са клише е факт неоспорим. Ама и теорията с осеменяването малко ми издиша. Защо ли аз не съм я чула от нито един мъж- нито приятели, нито от брат ми, нито от когото и да било (не визирам мъже, с които съм имала интимни връзки). Само жени я развиват...newsm78 Малко като момента с домашното насилие ми звучи- "ми те всички мъже така правят..."

# 42
  • Мнения: 5 370
Явно ще обръщам резбата, видяло се е  Whistling
Аз няма да я обърна, а просто съм си задействала вътрешния файъруол. Ако искаме да се съхраним, на мъжете трябва понякога да отвръщаме по мъжки.

"Оооо, мили, ти си ми изневерил?? Мииии, лошо няма, ама....знаеш ли какво, дай ми назаем един от твоите Дюрекси, че само на тях може да се  има доверие"

# 43
  • Мнения: 156
Причините трябва да са комплексни.
Ако спра да го обичам- трябва да съм така осигурена, че да мога да гледам сама децата си.

За съжаление това определя и прага на търпимост при една майка ....... Sick
точно затова не бива никоя жена да допуска да не може да се справя сама с издръжката на себе си и децата си. защото е тъжно и унизително да си с някого, само заради парите му или хайде, приноса му към издръжката на семейството.

# 44
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
То, че всички изневеряват е ясно - поне като чета тук, но интелигентният мъж няма да допусне жена му да разбере за това - ето тук идва уважението - да не нараняваш чувствата на този до теб, ако ти пука де...
Бих се развела при изневяра, но не заради самата нея, а заради това, че е допуснал да разбера за нея. След като не мисли на първо място за мен и душевния ми комфорт прав му път.

# 45
  • Мнения: 1 907
"Оооо, мили, ти си ми изневерил?? Мииии, лошо няма, ама....знаеш ли какво, дай ми назаем един от твоите Дюрекси, че само на тях може да се  има доверие"

 Peace Сега разбрах, че милУтУ ти е Теленце- избрала си чудесна тактика  Joy Бъди сигурна, че ще е моногамен до гроб  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 5 370
Хммм????
Винаги ме е уверявал, че не ме ревнува....да му вярвам ли? newsm78
Наистина, никога не ме е спирал нито да ходя по тийм билдинги, нито на коценрти/клубове/дискотеки без него, защото той не обича такива места.

# 47
  • Мнения: 1 907
Хммм????
Винаги ме е уверявал, че не ме ревнува....да му вярвам ли? newsm78
Наистина, никога не ме е спирал нито да ходя по тийм билдинги, нито на коценрти/клубове/дискотеки без него, защото той не обича такива места.

Телецът е много свободолюбив и затова уважава и дава свобода на хората до себе си. Моят мъж също ходи къде ли не без мен, и това не ме притеснява, щото му имам по-голямо доверие, отколкото на себе си. Но НЕ-ревнив Телец нЕма  Laughing То не е точно ревност, а чувство за собственост- и към вещите и към хората, които обича.

# 48
  • Мнения: 5 370
Елиас, ти ме замисли сериозно. newsm78
Иначе, да, свободолюбив е. Но за собствеността.....дрги теории ми е развивал.

Както и да е, да се върна на темата-лесно не бих се развела с него АЗ лично. Той ако реши-ми....хубу.

# 49
  • Мнения: 1 907
Не искам да превръщаме темата в тема за изневярата, такива има много. Никой никого няма да убеди в нищо. Обаче се дразня от това, че темата е за конкретни причини, някой ги казва (аз, де  Laughing) и веднага се започва- уууу, то това е тъпо. Тъпо, остро, всеки си има вътрешно усещане и би трябвало да познава себе си. И за мен е тъпо да дърпя някой тулуп, щото съм си позволила да бъда финансово зависима от него, но не бих се изказала остро срещу жените, които го правят  Hug

# 50
  • Мнения: 46 543
Физически или психически тормоз над мен или детето.
Липса на заинтересованост към мен, дома или детето (вкл. финансова и нефинасова).
Липса на уважение (тук включвам и всякакви лъжи и измами, без значение дали са за жени, мъже, пари или др.).

# 51
  • Мнения: 426
Физически или психически тормоз над мен или детето.
Липса на заинтересованост към мен, дома или детето (вкл. финансова и нефинасова).
Липса на уважение (тук включвам и всякакви лъжи и измами, без значение дали са за жени, мъже, пари или др.).
И за мен тези неща са най-важни  Peace. Но за да се разведа, първо трябва да се омъжа, а не искам. Брака ми е много  Sick
Така си живееме чудесно.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 5 704
Като единствена причина, за която съм 200% сигурна, че ще приключим мога да кажа само - НАСИЛИЕ.

# 53
  • Мнения: 46 543
И за мен тези неща са най-важни  Peace. Но за да се разведа, първо трябва да се омъжа, а не искам. Брака ми е много  Sick
Така си живееме чудесно.

Аз Разведа казвам на раздяла, независимо дали сме на семейни начала или в брак. Живяла съм и по двата начина, разлика нЕма.

# 54
  • Мнения: 2 175
Ето причината, заради която аз се разведох - почувствах се предадена.. Sunglasses

# 55
  • Мнения: X
То наистина, това 650-тата тема за изневярата Simple Smile
Аз бих се развела ако има емоционална изневяра с друга, случва се зад гърба ми, отдавна - и тя е по-красива Simple Smile

# 56
  • Мнения: 2 175

Е, това пък с какво ти "помага"? newsm78

# 57
  • Мнения: 2 643
Развеждала съм се един път.Причините бяха тотално безхаберие към мен ,вкл.и сексуално,тормоз от майка му, незаинтересованост към каквото и да е общо бъдеще.Бившият след женитбата продължи да си живее все едно нищо не се е променило,даже и заплатката си сам харчеше,изтъквайки,че аз не си знам сметката.
Като цяло много бяха причините,трудно ми е да обобщя.

# 58
  • Мнения: X

Е, това пък с какво ти "помага"? newsm78
Grinning това ми пречи - може да не мисля правилно, но вътрешното ми себеусещане е, че ако тя е по-красива, ще се чувствам много предадена. Сигурно защото много държа на външния вид...

# 59
  • Мнения: 57
Ако нарани, мен или детето ни съм готова да се разведа въпреки, че го обичам много.
Но той също ни обича много и не вярвам някога да го направи. Не вярвам  да  ми изневери, защото връзката ни е чудесна от където и да погледна, но никой не застрахован, така, че ако го  направи, тогава  не знам как бих реагирала. Може да поискам развод, но може и да простя. Но, ако той престане да ме обича и поиска развод-има го!

# 60
  • Мнения: 313
Като единствена причина, за която съм 200% сигурна, че ще приключим мога да кажа само - НАСИЛИЕ.
На същото мнение съм  Peace
Всички други причини, освен насилие могат да бъдат предолени някак... ако има желание разбира се...

# 61
  • Мнения: 46 543
Grinning това ми пречи - може да не мисля правилно, но вътрешното ми себеусещане е, че ако тя е по-красива, ще се чувствам много предадена. Сигурно защото много държа на външния вид...

Красотата е нещо много субективно. За него може тя да е по-красива, нищо, че ти гледайки я мислиш обратното.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 554
Бих се развела заради насилие и изневяра.

# 63
  • Мнения: 7 947
Една или няколко - все тая - но ако от тях да се чувствам нещастна - не виждам причина да ме държи насила с някого. Може би ще се замисля малко по-обстойно, отколкото преди - заради детето. Но пък човек трябва да знае защо и кога и да може да прави компромиси, иначе на ден по сто пъти може да си намира причини за развод.
Не е нужно да споменавам за насилието, което само по себе си е престъпление.

# 64
  • София
  • Мнения: 23 098
Много ми е смешно, когато някой гръмко обяви, че би се развел заради изневяра. Когато на човек му дойде да главата, едва тогава разбира на колко много компромиси е способен.

# 65
  • Мнения: 7 947
Така е, и аз съм ис мислела никога няма да допусна това или онова в живота си като цяло - пък какво излиза после - допускала съм много неща, които съм отричала преди.

# 66
  • Мнения: 1 907
Много ми е смешно, когато някой гръмко обяви, че би се развел заради изневяра. Когато на човек му дойде да главата, едва тогава разбира на колко много компромиси е способен.

Не е като да не ми се е случвало  Crazy Аз съм способна на адски много компромиси- търпеливо животно съм. Но си имам принципи и мъжът до мен е прилежно информиран и запознат с тях. Ако не ги уважи и ги пренебрегне- това какво означава? Че не уважава светогледа ми. Щом е така- има ли смисъл?

# 67
  • Мнения: 7 947
Е, и аз не съм си мислела, че всеки ден ще се гледа мач вкъщи и ще намаля обикалянето по магазините за сметка на разходки в парка - ама на, случи се  Wink

# 68
  • Мнения: 1 907
Е, и аз не съм си мислела, че всеки ден ще се гледа мач вкъщи и ще намаля обикалянето по магазините за сметка на разходки в парка - ама на, случи се  Wink

ТцТцТц, съчувствам ти  Hug

# 69
  • Мнения: 7 947
Е, и аз не съм си мислела, че всеки ден ще се гледа мач вкъщи и ще намаля обикалянето по магазините за сметка на разходки в парка - ама на, случи се  Wink

ТцТцТц, съчувствам ти  Hug
За кое? За това, че съм щастлива ли?  newsm78

# 70
  • Мнения: 1 907
Е, и аз не съм си мислела, че всеки ден ще се гледа мач вкъщи и ще намаля обикалянето по магазините за сметка на разходки в парка - ама на, случи се  Wink

ТцТцТц, съчувствам ти  Hug
За кое? За това, че съм щастлива ли?  newsm78

Къде си споменала, че си щастлива? С неприкрита ирония описа компромисити, които правиш- гледането на мач и разходките в парка. Съчувствам ти за тях- за компромисите, които търпиш в името на семейството.

Щом иронзираш другите, трябва да търпиш ирония и върху себе си. Това повтарям на деветгодишната си дъщеря всеки ден, бележа небивали успехи  Peace

# 71
  • Мнения: 7 947
Каква ирония неприкрита видя, бе жена  Joy

Когато човек прави семейство - той трябва да е наясно, че вече ставате двама или трима и съответно целия ти живот се променя. Липсата на компромиси говори само за личния егоизъм на половинките най-малкото.

# 72
  • Мнения: 3 641
По-особено мнение имам за изневярата.Не е причина за развод според мен. По-скоро липса на бъдещи съвместни планове, отчуждаване, постоянни свади, безотговорно отношение към мен и детето

# 73
  • Мнения: 0
Аз не бих се развела.
Само ако той поиска да се разведе с мен, няма да има какво да направя.
Иначе съм склонна на много компромиси.

# 74
  • Мнения: 1 560
Психическо или физическо насилие. Унижение. Апатия. Ако ме предаде.

# 75
  • Мнения: 8
Много ми е смешно, когато някой гръмко обяви, че би се развел заради изневяра. Когато на човек му дойде да главата, едва тогава разбира на колко много компромиси е способен.

Абсолютно вярно Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 12 554
Много ми е смешно, когато някой гръмко обяви, че би се развел заради изневяра. Когато на човек му дойде да главата, едва тогава разбира на колко много компромиси е способен.

А на мен ми е много смешно, когато някой се опитва да се прави на много разбиращ.
Компромиси с принципите си не правя. Изневярата е нещо, което АЗ не прощавам, не приемам и не разбирам като поведение на зрял човек.

# 77
  • Мнения: 1 907
А на мен ми е много смешно, когато някой се опитва да се прави на много разбиращ.
Компромиси с принципите си не правя. Изневярата е нещо, което АЗ не прощавам, не приемам и не разбирам като поведение на зрял човек.

Това се опитах и аз да кажа, но ССФ каза- твърдо нье, това е глупост и така говориш, щото не си се наспала  ooooh!
Щом мъжът до мен знае принципите ми и знае кое ще ме нарани, а въпреки това го направи, има ли смисъл от каквото и да било. Приемам го като изплюване, с извинение, на моя светоглед.

По горната логика, да кажа- всички се пенят, че никогаЖ няма да простят физическо насилие. Обаче, ако ви се случи, ще си кажете- "Ми то само едно шамарче, пък и аз си бях виновна  Outta Joint". Това заключение не е базирано на собствени наблюдения, просто влизам в тона ви.

# 78
  • Мнения: 2 723
Много ми е смешно, когато някой гръмко обяви, че би се развел заради изневяра. Когато на човек му дойде да главата, едва тогава разбира на колко много компромиси е способен.

Незнам кое толкова ти е смешно, но хората са различни и праговете им на търпимост са различни.
Аз се разведох заради изневяра. Изобщо не мисля, че допуснах грешка.
Това, което за теб е нормално, за мен е недопустимо, това не означава, че някой от нас е лош човек.

# 79
  • Мнения: 182
И на мен никак не ми се вижда смешно, даже бих могла да кажа,че изневярата е най-естествената причина за раздяла или развод.

# 80
  • Мнения: 323
Физически или психически тормоз над мен или детето.
Липса на заинтересованост към мен, дома или детето (вкл. финансова и нефинасова).
Липса на уважение (тук включвам и всякакви лъжи и измами, без значение дали са за жени, мъже, пари или др.).
И аз съм на това мнение.

# 81
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
По принцип избягвам да давам мнение по такива теми , защото когато бях по -млада бях и по-голям идеалист , но сега  вече мисля по различен начин от преди 10 г. абе както е казал народа " никога не казвай никога ". Мисля че ,  всеки човек е с различна  ценностна система , възпитание и мироглед и при всеки е много индивидуална причината която може да доведе до този край.За един е изневяра , за друг тормоз , за трети липса на разбиране и уважение , а не съм съгласна с това че човек когато се омъжва е наясно какво очаква от брака и от другия до него , защото в началото водеща е любовта но с годините нещата се променят а и щом аз се променям не мога да обвиня човека до мен че се е променил . Не мога да отговоря искренно какаво би ме накарало да се разведа .

# 82
  • Мнения: 1 894
човек много учи в борбата, изходът не е толкова важен, ако не е станало, животът продължава. а и понякога е много интересно  Sunglasses

# 83
  • Мнения: 93
Аз бих се развела, ако усетя , че ме пренебрегва, както и детето. Всякакъв вид насилие-физическо,психическо. Започне да липсва уважението между нас. Започнем да гледаме в различни посоки на живота. Разбира се ,ако спра или той спре да ме обича. За изневярата мисля, че не е само физическа-така, че ще включа и нея. Всякакъв вид предателство...то тази тема е доста обширна и е трудно дори да опиша с думи. Все пак всеки е различен, а за търпимостта е много относително, зависи за какво точно става дума ...тъпиш,търпиш, но всеки си знае за него си.
И едно от най-важните неща, както прочетох и при други- ако спра да имам желание да се прибирам вкъщи и да прекарваме времето си заедно, няма за какво да си говорим и да се забавляваме заедно !

# 84
  • Мнения: 0
Много ми е смешно, когато някой гръмко обяви, че би се развел заради изневяра. Когато на човек му дойде да главата, едва тогава разбира на колко много компромиси е способен.

Точно така!
По мои наблюдения от 100 мнения,мисля че само 2 са на разведени.....закакво изобщо се обсъжда подобно нещо?Човек не знае какво би направил докато не му се случи....изневяра,шамар,неуважение...
Винаги има причина да си тръгнеш и причина да останеш,въпроса е.....Искаш ли?
Истината е ,че сме готови да оправдаем почти всичко и само когато то стане непоносимо,тогава си тръгваме..................и пак се питаме,дали случайно причината не е в нас.Мазохисти сме,всичко бихме изтърпяли,прочетеното до тук ми показа само,че всички имате висок праг на търпимост ............търпите всичко без побои и изневяра.Като дойде и тва на главите ни,се чудим за какво друго да се хванем ,за да спасим брака си,ако няма си казваме.......ами заради децата Wink

# 85
  • Мнения: 158
честно казано незнам защо бих се развела. не понасям изневяра, лъжи, пренебрежение и неуважение, но незнам ако се случи бих ли стагнала до развод. просто зависи от фазата в която се намираме и от нещата, които сме преживели. Мисля си, чем може да се стигне до развод и за нещо много дребно, което за други би изглеждало незначително, но така не мога да кажа точно за какво. дано никога не разбера де .......

# 86
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
...ако няма си казваме.......ами заради децата Wink
Ей това ми е от любимите причини да си губиш времето с някой дръвник  Twisted Evil
Аз пък на бившия му казах,че точно заради детето му бия шута.И ще го направя заради детето още 100 пъти ако се наложи. Whistling

# 87
  • Мнения: 0
...ако няма си казваме.......ами заради децата Wink
Ей това ми е от любимите причини да си губиш времето с някой дръвник  Twisted Evil
Аз пък на бившия му казах,че точно заради детето му бия шута.И ще го направя заради детето още 100 пъти ако се наложи. Whistling
Евала! И на мен ми е любима.Но истината е,че често ги използваме като оправдание или причина,защото нямаме смелостта да си тръгнем и да поемем отговорността от решението си.Съчетано със страха от провал и самота,обеснява защо много семейства са нещастни,но все още женени.И тъй като винаги се намира някой близък роднина или приятел,който да ти каже,че така не бива,че не е редно,че жената трябва да търпи..........ти просто си седиш на дупето и гледаш отстрани как живота ти минава и като станеш на 70 год. ,разказваш на внуците...Ех, аз някога ако бях.........е да ама не! Wink

Общи условия

Активация на акаунт