Пее и играе Февруарското дете, а майка му за сън реве

  • 28 825
  • 718
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 649
Ей Наде, големи гадове тия.
Ти какво мислиш да правиш?

Както казва и Инчето, до 3 годишна възраст на Белка нали не могат да те пипнат. Това поне ти дава възможност да се оглеждаш за нещо друго и в същото време да си свиркаш и да им късаш нервите.

Миме, прочетох и за вашите неволи. Тия измети не знам какво заслужават и как може такава наглост и безочие пред детето да правят такива неща , а и да те бутат.

Мисля, че пропуснах да честитя на M@m@ за двете чертички. Виде, пожелавам ти лека и безпроблемна бременност и по-послушен батко.

Времето пак се скапва и пак започнаха хремите. Уф, тия болести край нямат.
Дано всичките ни дечица вече оздравяват и се чувстват добре.

Доре, оказа се според тях пневмония с отит. Но те ми казаха, че най-вероятно има и другаде инфекция, защото утайката ни беше 4 пъти над нормата.

Успях да разгхледам снимчиците, които сте пуснали. Толкова са пораснали малките сладурковци и сладуки, че вече не са бебета, а малки дечица. Simple Smile

Сега ще пусна и аз една сника, на Йоан от март месец,
. На нея е все още с бузки. За последния месец и свалил около 600 грама и в момента сме под 10 килограма.

   

# 646
  • София
  • Мнения: 311
Десика, много се радвам, че вече е здрав Йоан и сте си вкъщи!
Наде, да си гледат работата, казано цензурирано.

Мишето се разсополиви здраво днес Sad. Дано не е нищо сериозно! Май през нощта и е било студено, че беше само с чаршаф завита.
Пети, а Янчето и гърлото ли и е червено?
Бързо да оздравяват болничките (и на мойто сополанче в това число)!

# 647
  • Мнения: 242
Леле,Десика,много е сладък Йоан.А втората снимка с тати си е направо за списание Heart Eyes
Наде,чета ти аз поста и си мисля,че сериозно трябва да се позаинтересувам за правата си,защото май ще имам  и аз проблемчета с фирмата като ми свърши майчинството Thinking Ама са големи гадове тия "твоите" #Cussing out И ще го кажа вместо мрм-да си е*ат майката Laughing Шъ мъ проща`ате, ама съм си простак и това е Laughing

В тази връзка някой може ли да ми обясни какаво най-вероятно ще стане след като ми свърши майчинството,а работодателите ми не могат да ми осигурят работа? Явно ще ме съкратят.Но май не трябва да се съгласявам на "по взаимно съгласие",защото така няма да ми платят обезщетение...? newsm78 Също така обезщетението ми на колко заплати трябва да е равно? Как е по закон? Защото разбрах,че на колежките ми са изплатили само една заплата /и на тези,които работят там от една година,и на другите ,които работят от 5-6-7 години/.И наистина ли имам право да използвам отпуската си,която не съм използвала през последните две години? Това го питам,защото днес по новините мернах нещо такова....Ако може някой да ми обясни като на малоумна ще съм му много благодарна Blush Много въпроси станаха,ама така е като съм си простичка и хал хабер си нямам.......
Миме,аз забравих в предния си пост да изкажа и моето възмущение от онова прасе дето се е сбило с Баш Алхимика.И аз смятам ,че не трябва да оставяте нещата така #Cussing out Тъпанари прости колкото щеш...
 
И сега да попитам нещо,което е коментирано доста пъти,ама докато не ти се случи някакси пропускаш да запомняш Embarassed В момента Жорето има лека температура /последно премерихме 37,5/.Бях му сложила Панадола в сок,но той не искаше да го пие.Със сигурност ще го изпие през нощта като ожаднее,но ме интересува ако продължи да вдига температура какво да правя,за да му я сваля? Някакви компреси или...?

И докато не съм забравила отново...m@m@,честито и от мен Hug Лека и безпроблемна бременност и здраво,красиво бебче на финала ти желая от сърце Hug

Последна редакция: ср, 05 май 2010, 22:20 от •● foxy81 ●•

# 648
  • Мнения: 143
Привет, изгубих се, но важното е ,че сме здрави (като изключим малко сополки и някоя и друга кашлица) и се разминахме с антибиотика.
Сега ще прочета и ще се включа по актуално!

# 649
  • Мнения: 143
Коте, честит рожден ден! Много здраве, щастие и късмет !
Аз ползвам Baby Vac (нали тази с прахосмукачката?) - и съм много доволна. За няколко секунди се изчиства всичко и не е голям рев, защото докато се усети и е готова.
Някои пита за ларингит- Ралица имаше , и й изписаха Умкалор-това е екстрат от някакво растение и антиалергичен сироп Кларитин. Още на втория ден се върна гласа, но няколко дни се дра от кашлица и често повръщаше.
Деси, много се радвам,че сте се прибрали и неволите са минали. И Ралица отслабна много-всички дрехи са й широки, но като с еима предвид колко е злояда... А снимките са страхотни. С какъв фотоапарат са?
Наде, ужас са тези твои шефове. Аз вече започвам да се замислям за работа, защото ни предстоят много плащания, но като се сетя само какво пазарене ще е за заплатата и как накрая ще ми излезнат с номера "криза е, ти какво очакваше" и ми се убива желанието. Иначе напоследък започна много да ми се работи newsm78

# 650
  • Мнения: 226
Здравейте! Минавам само набързо да почерпя за именния си ден:



Коте, Честит Рожден ден!
Ето и моята котка за теб с пожелания освен за здраве и щастие, и за достатъчно свободно време само за теб!

# 651
  • София
  • Мнения: 66
Деси, много хубави снимки!! Сега остава пак да го охраниш Йоан и да си върне бузките Wink

За работата, фокси, няма такива "по взаимно съгласие"... Ще се минеш жестоко!
Няма сега да ти цитирам конкретно закона, но имаш право на:
-да ти се платят отпуските натрупани до сега, т.е. в твоя случай са поне 2г. по 20дни = 2 месеца
-ако те съкратят без предизвестие /пак казвам БЕЗ ВЗАИМНО СЪГЛАСИЕ/ - заплата за месеците на предизвестие
-в рамките на 1 месец ако не си си намерила работа - заплата за дните, в които си била без работа или ако си намериш но заплатата е по-ниска от сегашната ти - длъжни са да ти платят разликата...
По мои сметки до тук са ти минимум 4 заплати

И Деска, да ти отговоря - аз така ще направя. Ще чакам да ме уволнят. И ще ги съдя след това.
Фокси, ако спечеля делото /тези дела са безплатни; плащаш само на адвкат/ и обявят уволнението за незаконно, ще ме възстановят на работа и ще ми платят месеците през които се е водило делото.  Peace

Марина
, шефовете са гадове, ама нямам допирни точки с тях. Прекият ми ръководител пък е супер лицемерен и надали ще си позволи да ми покаже истинските си чувства.
А колегата, който щеше да напуска, но по стечение на обстотелствата остава, още не знае за моите перипетии, че е младоженец, но съм сигурна че ще ме поздрави за това че си отстоявам правата и интереса.

ИРИС, ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН!!!!   bouquet ПОжелавам ти много здраве на цялото семейство!!!

Последна редакция: ср, 05 май 2010, 22:45 от carbo

# 652
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Фокси,тъй като фирмата се е преместила в друг град ти трябва да я последваш,ако искаш да работиш.Ако не искаш,трябва да напуснеш.На колежките ти е било изплатено обезщетение,защото са съкратени.Теб не могат да те съкратят,но пък ти не искаш да работиш в друг град.Може да си използваш платената отпуска.Също може да се запишеш на борсата-4 м по 120 лв ще получаваш

# 653
  • Мнения: 242
Наде,разбрах те много добре Hug
Само незнам как ще ги накарам да ме съкратят не по взаимно съгласие...Със сигурност няма да ме уволнят без предизвестие.
Иначе аз съм с трудов договор там от май 2003,а през септември 2008 излязох в болнични заради бремеността.Тези две години майчинство и болничния преди това зачитат ли ми се като трудов стаж във същата фирма?
И сега се питам защо на колежките ми са им изплатили само една заплата Thinking Явно никоя от тях не си е потърсила правата или не е имала смелостта да каже...

Ели,а в такъв случай въобще ще ми бъде ли изплатено нещо като обезщетение /щом трябва да напусна по принуда,защото нямам възможността да работя в другия град/? Ти си ми обяснявала и преди,съжалявам че отново питам... Blush

# 654
  • София
  • Мнения: 66
Ааааа, фокси, а защо не поискаш 6м. неплатен отпуск - така ще имате време да видите как ще потръгне в Швейцария. И ако решите да се върнете, ще може да "последваш" фирмата, или да си вземеш всички отпуски и дотогава Гошко и Наско ще станат на по 3 и те ще могат да те съкратят и пак да си получиш обезщетението Wink

И, ДА, всичко ти се води за трудов стаж и се трупа отпуска...

# 655
  • Мнения: 242
Ааааа, фокси, а защо не поискаш 6м. неплатен отпуск - така ще имате време да видите как ще потръгне в Швейцария. И ако решите да се върнете, ще може да "последваш" фирмата, или да си вземеш всички отпуски и дотогава Гошко и Наско ще станат на по 3 и те ще могат да те съкратят и пак да си получиш обезщетението Wink

Наде,ако всичко върви добре се надяваме да сме в Шв. още преди да ми е свършило майчинството.Аз затова питам всички тези неща,за да знам струва ли си да се занимавам с фирмата.Обезщетението ми е важно заради заминаването.Иначе отпуските толкова не ме притесняват./те нашите и без това са по 15 дни в годината/

# 656
  • Мнения: 1 797
Коте, ЧРД!
Ире, ЧИД!

Бъдете здрави и всички мъже покрай вас да ви слушат!

Десика, радвам се, че Йони вече е добре Hug
Наде, много ме радваш, че се гавриш с бабето, продължавай все така!
Аз много се замислям да се махам от сегашната си месторабота, че за година и половина толкова неща са се променили, имам чувството, че в друга фирма работя, пълна лудница Crazy

Миме, надявам се олигокретенът да си получи заслуженото.

Симоната още не ми е оздравяла, 5 дни е с температура вече, умкалор пие и тя, в петък може и да я докара до антибиотик, а в събота ще я кръщаваме.

# 657
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Фокси,явява се напускане по принуда,да.Но законово не е така.Могат да се те съкратят и сега-има варианти и за майка на дете под 3 г.Помоли ги да те съкратят.Но едва ли ще искат да ти изплатят обезщетение при положение,че не са длъжни в смисъл,че във случай като твоя служителя напуска сам след като не иска да последва фирмата.Съкращаването  ще ти помогне да взимаш повече месеци обезщетение.Гледа се стажа до момента от всичките ти работи.Колко стаж имаш?За да видим при съкращаване на колко месеца обецщетение от борсата ще имаш право.Като смяташ и болничните,и майчинството.Защото цялото напъване със съкращаването може да е излишно

# 658
  • Мнения: 24
Инче Честит рожден ден ! Пожелавам ти здраве щастие и радост да те следват всеки ден Simple Smile


Не мога да повярвам , че имам да чета 3 странички  Grinning Бързам да честитя преди да е станало утре и отивам да чета Simple Smile

# 659
  • Мнения: 2 784
Жълтият Ламтурник ,такава количка има в Джъмбо-пълно легнало,голям багажник,две отделни дръжки,лека и относително широка.60 лв струва.Става въпрос за сивата-само този цвят имат
Елфи, във Варна няма Джъмбо, за съжаление. Иначе ми звучи перфектно.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт