Пролетна НОЕМВРИЙСКА раздумка

  • 26 787
  • 729
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 199
ВесеHug и от мен, дано скоро да ни се похвалиш с хубава новина Hug Hug Hug.
Сладурче, добре че писа. Дано всичко лошо е зад гърба ви Hug.
Роси, айде да се наплажувате хубаво. И аз броя дните вече, дано не ни мине котка път Praynig.
Юлче, леко да изкара варицелата Иво Hug.
Галенце, добре звучиш вече, ето нареждат се нещата Hug. Честито махане на памперс, Цеце и на вас също Simple Smile.
Таш, къде се покри, ще заминеш без да ни се обадиш ли Sad?

 Heart Eyes

# 661
  • Мнения: 1 546
Ето как си растат дечицата ни и не ни питат много-много - сбогуваме се с памперсите, някои с бибите... Whistling Mr. Green

Веси, прегръщам те! Hug Не ти е леко, предполагам, но кураж и вяра и чакаме да се похвалиш с малка тупкаща точица скоро! Hug

Роси, да си изкарате хубаво на моренцето. Не сте ли мислили да разширите пазарите къмто нашия край? Whistling Hug

Таш, стана ли вече мома Хангличанка? Да си изкарате жестоко на концерта, як шопинг и да се разнообразите максимално. Че няма да си починете то е ясно  Wink, но аз много се зареждам от такива екскурзии. Grinning

Сладурче, браво, че Ивче е по-добре. Hug А всъщност стана ли ясно от какво е била Т?

Гале, ще се опознаете и с новите колеги. Ти си толкова приветлив човек, че няма начин да не се харесате. Wink

започна да подскача. Пускам.

# 662
  • Хасково
  • Мнения: 79
Момичета благодаря ви за милите и окуражителни думи! Hug Какво щях да правя без вас?  Hug Никой не знаеше за бременността ми дори родителите ми, само аз и мъжа ми. Естествено, с никой освен с вас, не съм споделяла и за аборта Cry И сега след толкова положитела енергия, добри пожелания и приятелски Hug се чувствам по-добре. Благодаря ви!!!

Росе, приятно изкарване на моренцето! Донесете по някоя мидичка, а Wink Hug
Таш и на теб приятно изкарване, на концерт някакъв ли си newsm78 Май не си спомням. Както и да е, да се заредиш с много положителни емоции, парцалки Wink, обущенца и т.н. глезотийки Hug
Сладурка, целувки за Ивче! Heart Eyes Радвам се, че е по-добре. Пиши! Hug
Юлче, леко минаване на варицелата на Иво!
За всички мъници без памперси и биби вече ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

П.П. Щях да забравя. Нашата почивка на море се очертава в края на август. От 29-ти до 6-ти септември на къмпинг Каваците. Общината има страхотна база там и случайно се уредихме с карта Mr. Green

# 663
  • Мнения: 33
Тук съм!!!!!

Привет на всички, малки и големи!

Пу, за мен нямам нищо хубаво да кажа!!! Mr. Green Ето защо не пиша - то от проблеми човек не се отървава никога, но пък и от друга страна не ти стигат твойте тревоги, ами и ако почне човек само да се оплаква на хората, които най-малко заслужават, то ти идва в повече, та затова съм решила каквото и да става няма да мрънкам - най-малко на вас. Hug

За детето, какво да кажа - без детегледачка сме/ не ме питайте, как се справяме!!! Sick/, казва си за пишкането, но с акането, все още имаме малки поражения, но сме почти на финалната права, даже  категорично отказва да слагаме памперс през нощта. Иначе е характер, та знае ли се - все на неговото да стане. Единствено ме притеснява това, че все още не може да говори - караме я на неговия си бебешки език, който е разбираем за всички вкъщи, но предполагам, че като тръгне на градина от септември и това ще се промени към по-добро. А, дано! Praynig

Гале, честито ново работно място!
Весе, миличка, герой си ти Hug! Спокойствие, любов и всичко ще е наред за теб и семейството!
Роси, приятно моренце за децата и за теб и Сашо! Хубаво време и много поздрави на всички ви. Надявам се, като се появиш в София да не ме забравиш.
Вчера си мислех за Таш, а то явно, защото е отлитала за Лондон на хубав "трип". Приятно изкарване и след това искам снимкиииии....
Цеце, прегръдки и за теб Hug Hug!
Сладурче
, ама и типрез какво си минала...Пожелавам ви здраве и спокойствие...
Много ми трепти екрана и не мога да видя последно написаните редове, при вас така ли се получава?
До скоро!

# 664
  • София
  • Мнения: 165
Хубав ден на всички  Hug

# 665
  • Мнения: 199
Добро утро,

Кате,  Hug
Сонче,  и ние сме на тоя хал с говоренето. При нас почти всичко е "ъ-ъ-ъ" и мама изпълнява. В една от темите тук четох, че е хубаво да общуват с други деца и възрастни. Ама при нас все сме сами, а по площадките много не се общува Crazy. Измислил свои думички за нещата, не бебешки, а някакъв си негов език и когато някой го пита например какво си носиш, той казва "ольо" (слончето Crazy). Иначе не спира да говори и много пее, измислил си е микрофон от една играчка и не спира, но на негов език Laughing. На себе си казва "Ъ" едно тъничко такова специфично негово си и са "Дуди и Ъ" ooooh!.  Обаче от скоро започнах като на игра да го уча докато се разхождаме да казва "Васи, куче, коте, дай моля, мерси" някакви елементарни думички и казва всичко абсолютно правилно, без да пропуска букви, втрещи ме Shocked. Явно някъде подхода ми е куцал. И въпреки, че казва вече че той е Васи, когато иска да ги слагам в кошарата да играят са пак Дуди и Ъ. Племенникът ми е бил същия случай и когато на 2г9м майка му отишла на очни (за първи път го оставяла сам) и се върнала, той казал докато вървели по улицата:"Мамо, внимавай да не стъпиш в локвата", а до този момент нищо  Laughing. Та май по тези стъпки вървим и ние, какво е това инат, мързел, наследственост, грешка и недостатъчна мотивация от наша страна незнам Thinking. Не се е метнал на мен-аз бърборя и чета от много малка bowuu. Ох улях се.
Марианка, нищо не каза за Корфу, разказвай де и снимки може Simple Smile.

Последна редакция: чт, 17 юни 2010, 09:56 от Lilcho

# 666
  • Мнения: 3 435
Лилчо,Сонче ще се разговорят мъниците,ще видите. Ивчето също проговори нормално някъде след рожд.ден,а сега няма спиране,даже наскоро ме попита"Мамо,аз откъде съм дошла? От детската градина ли? Неее..чичо доктор ме оставил в корема на мама.." Shocked Абе не съм подготвена за някои неща,все си мислех,че по-късно ще се развият за подобни въпроси. А като бяхме в болницата,последната вечер явно беше по-добре,защото ме побърка,пя,вика,въртя се и това до 12 вечерта,а всички деца спят и знаете как се чува,аз и се карам,а тя ми вика"тихо бе мамооо,тука е болница,не разбираш лии" Joy Joy Joy е,мина ми Laughing Но определено до 2-те годинки знаеше само"мама,баба,тати..вода,ей такива".
Имам работа,ще ви наглеждам.

# 667
  • Мнения: 528
Арабелче, и аз много искам да се видим  Cry За съжаление, не съм в състояние, в което да убедя Сашо  Confused Започнала съм да го подготвям от повече от месец, но...в случая е непробиваем. Сестра ми е свидетел как една вечер дори ме разрева  Cry Най-силният му довод е, че никога не сме стъпвали във Варна, а той, както и аз самата, се притесняваме и изнервяме от неизвестното за нас, ако ме разбираш  Rolling Eyes И все пак ще сме в Ресторантски комплекс Кристал на устието на Камчия  Peace Май е доста далеч от Варна  Rolling Eyes

Сонче, ето , мила, как се "получават' нещата, затова вече не бързам да давам обещания  Confused Но искам много да ви видя, не съм спряло да го мисля  Heart Eyes , затова ако дай Боже всичко е наред, има време - цяло лято  Hug

Милички, целувам ви всички и отивам да си оправя маникюра и същевремено да сбирам багаж, че може и посред нощ да потеглим  Crazy

# 668
  • Мнения: 1 546
Сладур, и Симона знае, че чичо доктор я е извадил от корема на мама и един ден ми вика - а как съм влязла там??? Thinking Laughing Смотолевих нещо. Mr. Green

Ще проговорят всички мъници, нали се разбирате, това е най-важно. Simple Smile Симона също много говори и ме изумява какви "абстрактни" думи използва. Като се глезоти да й купя нещо и я питам какво искаш и тя - "ох, мисли, мисли...мамо, и ти мисли!" А вчера й показвам една книжка и тя - "тази йисица пиича на онова, оххх, че го забйавих  Laughing, как се казваше..." "л" и "р" никакви ги няма. Повод ли е това да се притеснявам? newsm78

# 669
  • Мнения: 27
Здравейте сладурки!
Весе  Hug, съжалявам за случилото се и стискам палци скоро да се похвалиш. И не чакайте цели 6 месеца. Това са остарели схващания. Да ти се възстанови цикъла 2-3 месеца и давайте  Simple Smile
Лили, какво да ти кажа за Корфу. Почивката беше много приятна, но кратка. Докато се поогледаме и вече започнахме да обсъждаме пътя наобратно. Видяхме страхотни места, намерихме хубави плажове, морето е супер чисто и спокойно и съвсем на плиткото плуват рибки. Водата беше леко хладничка, но като свеикнеш се търпеше. Аз доста си покиснах. Дара с голям мерак ходеше на плаж и се оказа, че с дете на тази възраст на море хич не е трудно. Заиграваше се на пясъка или си седеше на брега да я плиска водичката, с голям кеф влизаше във водата, даже и надълбоко за нея т.е. до вратлето не се страхуваше. Хотелът също беше на добро ниво, храната изобилна и не особено качаствена, но гладни не сме останали, Дара се изхранваше предимно със сладолед  Laughing Снимки честно казано мисля вече да се въздържам да пускам в интернет пространството по многобройни причини, така че тъкмо ще имаме повод да се видим и да ги покажем  Heart Eyes
За говоренето да кажа Божидара вече всичко говори в едни дълги изречения. Предполагам, че голяма роля изигра за това яслата. Копира всичко от нас включително и маниера на говорене, така че имаме възможност да се видим отстрани. Много е смешна като ме види без чехли вкъщи и нержда с пръстче: "Боса не". А като имаше пъпки от варицелата един път гледа баба си, че и тя има пъпки и й каза "Бабо с тия пъпки и ти си за лекар". Много интересно, че умее да казва Р само в края на думата и набляга на него малко като френско става. Хайде чао засега, пък дано се уговорим нещо за срещичка вече, този уикенд го дават по-хладен.

# 670
  • Мнения: 324
Роси, аз го разбирам Сашо  Grinning
С много малко време разполагате наистина. Гледай си семейството, насладете се на тези два дни почивка и отложи срещите за друг път  Hug
Далечко е Камчия, да. Но и да не беше, при това положение, не бих се вписала сама в план програмата ви  Laughing
Приятно изкарване!
Ако имаш нужда от някакво упътване или от каквото и да било друго, можеш да ми звъниш по всяко време.  Heart Eyes
Сладурче, чак днес прочетох за премеждията ви  Blush Да не те плаши повече Ивчето така и да не допирате никога вече до болница  Hug
Лилчо, браво, много уютен е станал дома ви! Почерпих и аз идейки от теб  Laughing Mr. Green, че то все има нещо за дообзавеждане  ooooh!
Сонче,  Hug и за теб и да намаляват проблемите!
Дитта, нямаш поводи за притеснение.  Grinning
Елица не е от много разговорливите. Разбираме се - къде с по една дума, къде с кратки изречения, къде и на нейния език  Crazy, но още не се е отпуснала да говори спокойно. Аз правя само сравнение с кака й на същата възраст и ме гложди понякога, дали й обръщаме по-малко внимание  Thinking или пък просто още не й е дошло времето, в крайна сметка всички деца са различни  newsm78 Сигурно и от двете по малко. Но се вижда напредък, де , като се обърна назад. Така че не си съм си го сложила все още много на сърце.
И последно, благодаря ви за поздравите към нашата кака!   bouquet
Лек ден и хубава вечер!

Последна редакция: чт, 17 юни 2010, 16:15 от арабела

# 671
  • Варна
  • Мнения: 208
Роси, и тук да кажа - прати телефон за връзка. То в петък май няма да остане  време да се видим предиобяд, а следобяд съм на работа. По вероятно събота сутрин.
Арабела, ако не я е страх бих я повозила в колата с децата  Mr. Green
Само дето се притеснявам, бронхита дали не е заразен  newsm78 Влади се е влошил и по-скоро това ме спира. Почнахме антибиотици от днес. Пак...

Та, за Влади, излиза че всяка една вирусна инфекция, я приключва с обострен бронхити и антибиотик. Препоръчаха ни да спираме яслата. Курортно лечение, специализирана детска градина  и т.н. А няма да споменавам и каква сума пари давам всеки месец, особено при това бавене на заплати ...
Сега чета за алерголозите във Варна, че и за теста искат едни трицифрени суми  ooooh!

Цеце, бих се кандидатирала за билета ти, че още не съм си купила, но мен концерта май ще ми се размине . Първо компанията ми се разпадна. После, срам не срам, си намерих мъжка компания. Второ обаче, спестените пари дадох за лекарствата.  Та до понеделник ще го мъдря де, пък и мъжо може да реши да ме спонсорира  Whistling
Та може да и да ти звънна, но не се ангажирай с мен. Ако успееш да си го продадеш, аз ще си купя, все още се намират свободни места в продажба.  Peace
За бибата, и аз не знам как устисках. За сметка на това за всичко друго ме обвиняват, че съм мекушава - памперса,  нощното хранене.
И Влади е от бебешки приказващите, въпреки че напоследък се опитва почти всичко да повтаря, и да прави изречения от по 3 !!! думи.
Но основното е - искам - не искам и дай  Crossing Arms

Креми, Влади е със същите съмнения за вашата диагнозата. Едната от бабите ми е с таласемия, Влади е може би носител на това нещо. Но това е по-лекия вариант - другия е майор. Обясниха ми, че децата по-бавно се поддават на лечение на каквото и да е, ако са носители на такава анемия. Също и че е добре да се знае че са носители, за да не се женят с друг партньор носител на тази анемия. Или нямало да имат деца или децата им щели да бъдат от нещо болни... Ще ме прощавате за немедицинския ми изказ  Peace
Иначе имаме направление за хоспитализация от 8 месеца, за да направят изследвания, които ги пращали в София, тъй като там  ги правели само, но не сме оздравели от другите неща за да направим тези изследвания. Даже и ние с мъжа ми си пуснахме направления, които изгоряха вече, тъй като и нас трябвало да изследват, бяхме приготвили парите за таксите, но кога ще стане е божа работа.
Та, накратко, доцентката обясни, че ако не е болно детето, просто било добре да се знае за носителството на този ген, заради бъдещите наследници.
И освен това, това не било желязо-дефицитна анемия, т.е. не бил необходимо да ги мъчим с храни заради желязо. Което не значи, че аз не го правя де  Wink - добре че яде спанак , аз не кусям  Sick

Айде до скоро.

# 672
  • Мнения: 37
Здравейте мацки,
едва намерих време да прочета и да наваксам, вчера и днес не мога да си вдигна главата.
Весе - миличка - с нови сили в скоро време ще се получи и новото ви начало Simple Smile Късмет.
Роси - приятна почивка. Не му се сърди на Сашо, аз съм като него Simple Smile
Сладурче - добре сте си дояли в къщи, здравички вече Simple Smile  Peace Hug
Сонче - така искам да те посетя, ще измислим нещо в скоро време Simple Smile
Валенце - сериозно ме притесни с тези изписани последни редове, дано, дано не са истински тези съмнения и с боледуването незнам какво да ти кажа, то не че е много ходил на яслата Влади, просто ужасно ми стана за вас. Прегръдки.
Марианче - чудесно е било значи, няма как почивката винаги е кратка ...., щом е хубаво и уюутно Simple Smile
Аз нямам търпение да идва 14.07 да отидем малко до Барселона. Така ми се почива и разхожда. ама то 3-4 дни ще литнат като кратък миг, но ще остане хубавото и спокойно преживяване там !
Да не бъдем егоисти.... все пак!

# 673
  • София
  • Мнения: 1 262
 Hug

Валенс, надявам се всичко с дечко да е наред  Peace За таласемията е вярно това, което си написала. Аз обаче първо ще изследвам себе си и таткото и едва тогава Кари. Ако някои от нас не е носител, тя не може да има. За радост тази анемия не прескача поколения т.е. това, че баба ти е имала, не значи че ти или детето сте носители  Peace Дано и при вас, и при нас, всичко да е фалшива тревога  Praynig

Лилчо, супер е станал апартамента  Peace И аз ще крада идеи, но по-нататък, че сега съм на червено  Blush

Аз работя доста напоследък, затова не мога много адекватно да се включа. Лека нощ!   bouquet

# 674
  • Мнения: 528
Добро утро, милички!

Много съм зле, грам не съм мигнала, така не съм се вълнувала и притеснявала до степен да не спя, откакто ходих на изпити  Crazy Не знам как ще гледам като ме пекна и едно слънце  Whistling

За говоренето сте се разбъбрили  Grinning Лили не спира да говори. Непрекъснато нарежда нещо, философства, а когато е сама и си нарежда пъзелите, разказва приказките, които и чета  или пее познати песнички по неин си начин Heart Eyes Най-често това е:"Мамо, мамо... Мамо 'осе, колко 'бичам тебе!"  Joy (това е от "Мила моя мамо!  Laughing). На мода са и броилките :"Онче-бонче, счупено пи'онче, махай се оттука, 'иба щука, ъ-ъ-ъ...махай се оттука, отивай на боклука!"  Crazy казвам и го правилно, но тя НЕ, така било.
И тя като Симонка използва много абстрактни думички все на място, копира ни като Дара, но сме мнооого зле с "р" и "л" в някои срички .
Майка казва, че Лили я връща 25г. назад. Аз съм била такова весело, бъбриво и несъздаващо грижи дете, освен с непрекъснатите въпроси "Защо?"  Whistling

Валенце, и аз съм била като Влади с непрекъснати бронхити от 5-месечна възраст и затова и аз не съм ходила на градина. През месец-два съм била на инжекции (това и аз си го спомням  ooooh!). Имам спастичен бронхит. Едно лято на майка ми и писнало, мисля, че съм била на малко повече от 4 години, та ме пуснала цяло лято да ходя боса, някой си я бил посъветвал, и се приключило с боледуването  Peace Спастичният бронхит го усетих едва, когато ме налегнаха алергиите, преди това само, когато карах сезонните грипове  Peace Дано скоро и при Влади приключи тази одисея, а Таласемията да се окаже само предполагаема диагноза  Hug

Юле, вие наварицелихте ли се вече  Hug

Лилчо, и на мен ми хареса дома ви, особено в частта с кухнята и всекидневната  Hug А дечицата ти са прекрасни  Heart Eyes

Гале, как се чувстваш на новото място? Свикна ли вече?  Hug

Цеце, ти какво правиш будна посред нощите  Wink Браво на майчицата ти и на Васето  Hug Лили също е без памперс от доста време, дори и по време на следобедния сън, но вечер още не смея да я оставям, въпреки, че почти винаги и е сух памерса сутрин  Rolling Eyes. Снощи в суматохата с багажите , а и една дружка фризьорка ни подкара наред да ни оправя прическите и да ми покаже как горе долу да се вкараме в приличен вид за сватбата  Crazy, Лили си легнала без памперс и в 2 вече беше пуснала малко. Ама и аз не съм разбрала кога си е легнала, та и не бе чишнала преди това  Confused

Скреч, вие докъде стигнахте с акото ? Преди време нали ви споменах, че Лили не бе акала от 3 дни, оказа се, че се притеснява да ака у нашите  Rolling Eyes Вкъщи ака всеки ден. Единственото ми логично обяснение е, че там е като хан - непрекъснато се влиза и излиза, шумно е... , а вкъщи почти винаги сме си само двечките Rolling Eyes

Марианка, радвам се за спокойно прекараната почивка  Hug И аз се надявам нашата да мине така леко и приятно, макар и за кратко  Heart Eyes

Катенце, Клематисът ми се е освежил страхотно  Heart Eyes Дано само не увисне много докато се върнем от морето, че Сашо уж щеше да прави арка, по която да се увива  Whistling

Друго май не се сещам  Thinking Един мъдрец в момента ме мъчи много яко  ooooh! Редуват се ту от единия край, ту от другия и така години наред, но този път вече ми разказа играта  ooooh! Две седмици съм като някоя баба - почти не мога да ям. Хубавото е, че вече съм 3кг надолу  Crazy Обаче тези кълки, нямат смъкване  Crossing Arms Явно и годините вече си казват думата, съвсем ми се измени фигурата  Crossing Arms
А противозачатъчните ми се отразиха чудесно (днес пия последното хапче, ако докторът не каже друго, де  Whistling) - косата ми издържа както преди поне 4 дни чиста и лъскава, кожата на лицето ми е чиста и свежа, като бременна съм  Whistling

Вече нямам търпение Таш да се завърне с очарователен разказ  Heart Eyes Дано си изкарват страхотно и да си е купила хубави обувки  Mr. Green

Хайде, милички, целувам ви за 3 дни  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Хубав уикенд!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт