Пролетна НОЕМВРИЙСКА раздумка

  • 26 740
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 614
Роси, лек път и приятно изкарване!  Hug

Аз вчера ги свърших едни....Бях първа смяна и следобяд като съм отпрала един сън, направо в несвяст  ooooh! в 21.30 ме събудиха сестра ми и зет ми на пожар на вратата, звънели по телефона и се притеснили да не ми е станало нещо лошо. Аз пък не знаех къде се намирам, явно ми се е насъбрала много умора и затова така съм потънала. Сега сестра ми е сърдита и не ми говори, защото пък оня ден пак си бях изключила телефоните следобяд и пак идва да ме проверява жива ли съм  Whistling Ама утре имаме сватба и се надявам да й мине  Mr. Green

За говоренето съм сигурна, че си е строго индивидуален процес при всяко дете и няма нищо общо с интелектуалните му заложби, затова и не мисля, че има място за притеснение. Аз до 2 години съм мълчала като пукал, даже мамо не съм казвала, хем съм расла покрай сестра ми, която е с 1 година по-голяма от мен и на 1 годинка е проговорила. После съм се отприщила от раз и на 3г. и 8м. вече съм чела приказки на децата в детската градина. Василия и тя много говори, абе направо си говори всичко, и много правилно, с Р и Л няма проблеми отдавна /което си е по-скоро изключение на тая възраст/. Явно се е метнала на леля си  Whistling

Закъснявам за работа, чао!

ВесеHug Hug Hug Hug Hug Hug Всичко е Божа работа!!!

# 676
  • Мнения: 3 205
Юле, вие наварицелихте ли се вече  Hug

Неее, Иво още избива нови плюски, но кара доста по-леко от Даниел - много по-малко пъпки и тъй като не стават големи мехури, все още не е осеян с кафяви корички. На лицето положението е добро. Почти не го сърби.
Обаче Дани какво ни спретна снощи. Не съм писала, но мин петък, като го докараха от село, имаше кърлеж - на главата, в косичката. Махнахме го, но не сме ходили на спешен кабинет, защото прецених, че няма смисъл да му бият противотетанична инжекция - само дезинфекцирах с йод. Излизаме си снощи с Младен на разходка, измерихме дължината на Витошка от край до край и се прибрахме в дванайсет и нещо. Даниел писна, отидох да го вдигна - той гори. Дадохме му панадол, мазахме с водичка с оцет ("Не искам да паиш така! Боли ме!"), като погледнахме мястото на ухапаното, решихме (3 души го гледахме), че е нагноило на върха. Айде на колата, на втория светофар Даниел се оповръща. Сваляме, чистим, той напира да ме гушка, както е омазан - замалко и аз да оплескам пейзажа. Отиваме в Пирогов, а оттам ни пратиха директно в Инфекциозна. По пътя аз държа Даниел легнал в мен, че да не повърне пак и хем си мисля, че най-вероятно събитията не са свързани и детето е с вирус с разстройство, хем репетирам наум как ще откажа тържествено да ни приемат в болницата. Влизаме вътре, една сестра ни уведоми как от осем вечерта сме петите с кърлеж, по едно време изскокна една дребничка весела лекарка, погледна му ухапаното, каза, че няма никаква гной и  наистина нямаше, като погледнахме и ние, раната си беше със съвсем суха коричка  newsm78  Опипа му лимфните възли и ни прати вкъщи с вероятна диагноза - слънчасал или прегрял в яслата, като ни каза пак да мажем с йодасепт коричката. Днес си е вкъщи и си нанка, баба му ми писа, че не е имал темпаратура, като е станал, но изглеждал уморен - което не е изненадващо, при условие, че прекара половината нощ буден в препускане по болници. Аз всъщност не се притесних много, но аз рядко се впечатлявам от такива неща, защото съм фаталист - ако ще става, значи ще става. Днес се консултирах с други потърпевши от кърлежи и знам вече, че на 40 дни и на половин година след ухапването трябва да му направя кръвно изследване за лаймска болест. Между другото той повърна още веднъж сутринта и вече съм 100 процента убедена, че е стомашно-чревен вирус.

За говоренето - Иво се отпусна на първи думи на 2, докато Дани на 2 вече философстваше със завършени изречения. По принцип границата е 3 години, след това ако липсва говор или речта е много неясна, трябва консултация със специалист. Р и Л - към 4 години е нормалната възраст, но може и да се забави. Иво наскоро усвои р, макар че го произнася все още особено, все едно търкаля камъче в устата. Дани не може.

За гърнето - огромен напредък последните дни, даже нощем се буди, ако му се припикае и пищи, докато не получи гърне. Всъщност ако тази нощ не му се беше припикало, нямаше да разберем до сутринта, че нещо става.

# 677
  • Мнения: 1 311
Юле и на тебе ти е било весело тия дни  ooooh!

За приказките - и Тошко много приказва, Л-то му си е ОК, Р-то в повечето думи - също. Но ако ги събереш едно до друго в една дума му е много трудно. В момента актуалната дума "кърлеж" според него е "кържел" и не може да го убедиш в противното  hahaha Освен това за разлика от брат си е много по-дипломатичен. Каквото и да го накараш да прави казва "добре" и после прави каквото си е наумил Joy но не се тръшка и да прави на инат. Пример  от снощи - "няма да се качваш повече на пързалката, защото си тръгваме", "добре" и хоп по стъпалата нагоре. Като му предлагаш нещо, което не иска, казва "не, няма нужда" ... ще ме умори от смях, сутрин така се обличаме, аз нося дрехите, той ги вижда и казва "не, няма нужда дрешките" и отпрашва нанякъде.
Роси приятно изкарване на морето, то вие сигурно сте стигнали, де.

# 678
  • Мнения: 44
Привет от нас!

Веси, много  Hug  Hug  Hug . За съжаление, това се случва често, но се надявам в скоро време да се похвалиш с туптящо сърчице. И според мене 2-3 месеца са достатъчни за възстановяване. А според лекаря, който ми прави секциото, е необходимо да се направи преди всяка бременност един пакет от изследвания http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 756&Itemid=36 , може да ти е от полза.

Сладурка, чудесно е, че лошото е отминало, дано всичко е наред и при тебе. 

Валенсия, Креми, дано не се потвърди диагнозата при децета.

Шлябада, бързо да преборите варицелата.

Лилчо, чудесен е домът ви, а още повече – съкровищата в него, прекрасните момченца.

Галакси, честито ново бюрце и приятели, радвам се, че вече се чувстваш добре и пълноценна на работното си място.

Роси, дано да си изкарате добре, макар че при нас отново морето ври и кипи и е хладничко, но на плажа ми се мяркат фигури.

И ние в момента опитваме да махаме памперса и в повечето случаи се сеща в къщи и навън да си каже за малката нужда, но акото ... не съм предполагала, че за него няма да казва и си го пуска в памперса. Приказва много и употребява доста интересни и намясто думи и изрази. При нея говоренето стана на два тласъка – към 2 години и после към 2.2 години, когато бяхме на гости при моите родители. И дотогава непрекъснато бърбореше, но своите бебешки думи и изрази. Малко ми е срамежлива, обаче, пред възрастни.
Притеснява ме обилното й потене – постоянно е мокра при ходене, игри, спане, дори и в статично положение от емоциите. А не я обличам дебело. При вас така ли е?

Хубав ден!

# 679
  • София
  • Мнения: 12 469
Здравейте, великолепни!  bouquet

Започвам с въпрос: пораснаха ли всичките 20  зъба на вашите хора? У нас растат два от последните 4 и е много забавно. Crazy

Памперса го махнахме преди месец изведнъж и се получи много добре. Сега слагам само нощем и чакам поне седмица да е сух, за да махна и него. Първите дни го подсещах, а сега сам се сеща, казва си и отива в тоалетната.

За говоренето- говори много, но малцина го разбираме напълно, защото половината думи в изречението ги казва на френски, а другата половина на български. До година- две ще раздели езиците, но засега е много забавно. И той започна да говори изведнъж по- обилно, а до преди няколко месеца имаше доста по- беден речник предимно от бебешки подобия на думите.

didiga
За потенето нищо не мога да кажа. Вероятно е нещо индивидуално, а и на места с по- влажен въздух и възрастните се потят повече.

Шлябада леко минаване на варицелата. Hug

Цеце
честито ви ново предаване.   bouquet Знам какво, но  съчувствието не помага. Поне остава утехата, че обикновено с времето нещата се стиковат и поуспокояват. При теб с толкова дини под една мишница не знам как ще стане, но се надявам, че от есента с градината и намаляване на сватбите ще има подобрение.

Galaxy_26 разбирам нетърпението ти за Барселона- това е любимият ми град. Heart Eyes сигурна съм, че ще изкарате страхотно.


Valenciq Hug Много е неприятно това с честото боледуване. Вероятно е по- добре да стои до по- късна възраст у дома Влади. Имам едно близко детенце, което беше така, но на 6 отиде на предучилищна и там вече всичко е наред.

Пропускам много от вас, но вие толкова сте изписали, че не мога да ви отразя.

Хубава вечер и весел край на седмицата за всички!  bouquet

# 680
  • Мнения: 37
Ехо, иде уикенда Simple Smile суперрррр!
Много изморено ми е вече, не сме спали много, много - едно мятане от стая в стая, жега  и то стана 7ч.
Ние сме сами в нас, мъжа е от офиса на обучение и утре следобед го очакваме, посетихме МОЛ-а до нас, вечеряхме си Simple Smile и поиграхме, сега изкъпахме двамата и той пак яде сладка царевица с масло и малко солчица.  Crazy
Юле - тръпки ме побиха от разказа ти, как не си се уплашила викаш...? Аз на твое място щях да съм припаднала. Бързо оздравяване .
Бояна - мерси и на мен е един от любимите, но класацията ми води Виена!
Цеце - за сърдене си е работата/ сестра ти/ , обади се- кажи че ще си почиваш да не се тревожат.  Heart Eyes
Таш - много, много ми домъчна за теб./ Еличка къде е и тя??????
Роси - свикнах си, няма грижи - товарят ме като магаре и още и още, ще видим до кога Simple Smile То кадърното си е кадърно! хаххаха  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Embarassed Да ме поомачкат още малко, да навляза във всичко де що е работа и ще им извия ръцете !
Гадове мръсни.
Айде сега лека вечер и приятна почивка мили дами.

# 681
  • Мнения: 24
Юхууууууууу Mr. GreenЛюбими мои,здравейтеее Hug
Позабравихте ли ме,а?

От много отдавна все се каня да пиша,но все не виждам какво.Всеки ден е подобен на предишния и не намирам нищо интересно за споделяне.Чета ви от време на време и така.

Ние сме супер.Гледаме се с Тонката и не знам още колко време ще е така,защото здравата оплесках работата с градината за на есен.От канене всеки ден да мина през някои и друга градина ,за да го запиша да чакаме ред,се оказа в един момент,че те хората без да ме чакат си подавали молби,записявали са се и са си запълнили групите Confused И сега не знам какво ще се случва изобщо Rolling Eyes Никсъна и той се разсърди по тоя повод и така.....С приказките сме добре.Цял ден нещо приказва,водим диалози(някои от тях доста забавни),за щастие май сме далеч от неудобните въпроси Praynig ,Р и Л категорично се изпускат от повечето думи,но не смятам засега ,че е притеснително.Доста често ме изненадва с нови думи и ми отнема известно време да разбера какво значат.Като цяло изговаря вече научените думички добре,но когато започне да вкарва нови става интересно.Тази вечер докато приказвах по телефона ми вика"Мичко бади се".В началото си мислех,че е сложил прякор на някой,докато разбера,че ми казва"Мъничко да се обадя" Joy
С махането на памперса напредваме бавно.Вкъщи всичко е ОК.Откакто сме го махнали нито веднъж не е правил беля.И той като Никича абсолютно сам държи да се обслужва,дори понякога решава да ходи да пишка в тоалетната.В такъв случай ,аз не съм допусната там.Сам си вдига седалката на тоалетната,пишка,пуска седалката и капака и пуска водата.На обяд и вечер все още спи с памперс.Още не е сух като се събуди.Проблема се появява като излезем без памперс и му се допишка.Не иска да му свалям гащите навън.Подгонило го е нещо като срам и вместо да се изпишка,стиска докато се приберем от магазина,например.ОПитах се да му обясня ,че няма нищо страшно,но не  Naughty Това се е случвало всъщност само 2-3 пъти и не знам дали да продължавам да обяснявам,че няма нищо страшно и срамно да пишка навън,или да го оставя да му мине  Thinking Вие как мислите?

Бояна,имаме пълния набор зъби още от около преди година.Напълно те разбирам колко е забавно,защото на Антон му избиха последните 6 или 8(нямам вече спомен за точния брой) наведнъж Shocked

Веси,съжалявам за случилото се.Голяма  Hug и от мен и знам ,че скоро ще дойде времето,когато ще се похвалиш  с хубава новина  Hug

Сладурче,надявам се Ивче да е вече добре и никога повече да не попадате в такава температурно-болнична ситуация  Hug Вчрвам,че нещата и при теб ще се наредят.За съжаление за момета не мога да ти дам конкретен съвет за питането ти ,но много скоро ще се опитам да измисля нещо.Ще ти пиша на лични. Hug

Креми,Валенсия,дано да се окаже невярно поставена диагноза.За съжаление в медицинската ни действителност не е рядко явлениегрешната диагноза .Имате стиснати палци от мен да се окаже така  Hug

Роска  Hug пожелавам на цялото ви семейство една приятна почивка,макар и кратичка.Наистина имате нужда и си я заслужавате много. Идвайте в Стара Загора да продавате динките.Тука на пазара са 80 стотинки до 1-1.10лв,но не знам какви са като произход Rolling Eyes

Юле,доста ти се е събрало наведнъж и на теб Shocked Съвсем сериозно-прекланям се пред спокойствието ти.Аз в такава ситуация с обикаляне на болници посред нощ,с такива съмнени,щех да съм изгубила разсъдъка си още в самото начало.Да се оправят по-бързо геройчетата ти  Heart Eyes Аз както съм споделяла неведнъж,много ме е страх от шарки.Аз н есъм карала ни една такава и с ужас чакам Антон да се ошари и да си я караме двамата.Миналата неделя уж цял ден чакахме малко да се разхлади(че тука беше Ад),че да излезем детето да поиграе.....Е разхлади се ,излязохме,отиваме да играем на едни катерушки,пясъчник и тн. и след 10 мин виждам как на пързалката преди Антон се пуска едно момиченце със шарка.Ами дотам беше играта.Изнесохме се със скоростта на звука(за светлинна скорост не успях,че пак съм напълняла бая  Whistling) И сега всяка сутрин с малко страх проверявам щателно за пъпки.Още 15 дена ще полудея,честно.

Лилчо, Shockedлеле Васко колко е станал голям.Малкия ти сладур е уникален Heart Eyes Да го нацелуваш много много много

Гале няма ли да си идвате към Зарата че много ми е мъчно?

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquetЗА ВСИЧКИ ВАС,МИЛИ МАМИ.Прегръщам ви и ви целувам много и искате ме не искате ще ви наглеждам често  Mr. Green




Добро утроооо.Желая ви хубав и прохладен weekend  Hug

Последна редакция: сб, 19 юни 2010, 07:50 от Luchka

# 682
  • Мнения: 1 546
Лучи, радвам се, че си ни пуснала такъв хубав и дълъг постинг. Много обичам да чета за нашите сладури. Heart Eyes И аз изпитвам ужас от шарка.  Tired Казвала съм ви хиляда пъти, че я карах 10ти клас, с 8 пъпки на кръст и не ходих цяла седмица на даскало. Кеф! Mr. Green Сто пъти предпочитам и Симона да я изкара като малко по-голяма.

Вале, каня се да те питам какви е тая специализирана ясла? newsm78 Дано съмненията при Влади и Кари се окажат неоснователни! Hug

Бояна, и ние чакаме още 3 кътника. 2 и половина всъщност, защото на единия му се е показал единия ръб.

Диди, Моната също се поти. Вечно по ръбчето на косичката й има капчици пот. Дали наистина това е притеснително? newsm78


Юле, ама преживяване! Евала ти правя за хладнокръвието. И целуви за героите. Hug

Ние днес се разходихме из Арбанаси, ходихме до конната база, видяхме кончета, после пауни, Бамби  Laughing, кози, пихме сок в едно прохладно заведение с голяма поляна и люлки, беше много приятно.

Целувам ви! Hug

# 683
  • Мнения: 3 205
При нас вече е ново двайсет (животът трябва да е интересен и изпълнен със събития и неочаквани случки  Mr. Green ), след като вчера Даниел беше цял ден с температура (по едно време над 39) и му се появиха едни странни обриви като зачервени петна на дясната ръка и на десния крак, вечерта го заведохме в спешен център. Лекарката погледна обрива и веднага ме попита дали го е хапал кърлеж. Аз си признах и й казах, че сме го водили в Инфекциозна, ама тогава нямаше още обрив. Тогава тя му погледна и гърлото и се оказа, че е силно червено и с плюски, така че сме с диагноза нетипична скарлатина - в смисъл, че няма типичния обрив и малиновия език, така че по-скоро е като ангина, но причинителят бил същия - стрептокок и затова и Дани има петна (появяват се при първа среща със стрептокока като алергична реакция към токсините). За съжаление нямаше как да вземем гърлен секрет в петък вечер. Изписа антибиотик и каза да го почваме веднага, защото ако чакаме, утре щял да вдигне и над 40 градуса и да се появи и гной по гърлото. И така почнахме антибиптика от снощи заедно с останалия куп лекарства, като се оказа, че същия антибиотик се изписвал и за лаймска болест, така че сега ми е спокойно - от каквото и да е болен, ще го излекуваме  Mr. Green Дани веднага свали температурата и днес нищо му няма на външен вид, даже и петната от обрива са силно избледнели и ако не знаеш какво търсиш, не можеш да ги забележиш. След като мине курса с антибиотика, ще му правим пълни изследвания - секрет, кръв и урина, за да видим дали всичко е чисто.

Ами не знам защо, но не се притеснявам - може би защото не ми се случва на мен, може би имам доверие в лекарите, може просто да имам вътрешно усещане, че нещата не са толкова страшни, колкото изглеждат. Предолагам, че ако наистина беше нещо страшно, щях да усетя и да се паникьосам порядъчно. От цялата история най-много се уплаших, като ми се стори, че видях гной на ухапаното от кърлежа място, защото при всички случаи да имаш гной толкова близо до мозъка е опасно. Затова сега си го йодирам порядъчно и смятам, че поне за известно време ще избегне и опасността от гуша  Mr. Green

# 684
  • Хасково
  • Мнения: 79
Юлче Hug Hug Hug, аз се ошашках само от прочетеното Shocked. Стискам силно палци, вътрешното ти усещане и интуиция да са на прав път Praynig, съвсем скоро всичко да е наред!

# 685
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Весе  Hug Hug Hug. Това, което си преживяла е гадно, но колкото по-малко мислиш, толкова по-добре ще ти става. Аз вече съвсем рядко се сещам.
Сладурка, много  Hug за Ивче и дано никога вече не се налага да се доближавате до болница
Шлябада, целувки за варицеленото човече  Hug. Дано Дани бързо да се оправи Praynig. А на теб шапка ти свалям   bouquet
Лилчо,дома ви е станал страхотен
Роси, приятно изкарване на почивката  Hug
Бояна, преди месец израстна и последния кътник, слава Богу ooooh!
Гале, а така. Няма да им се даваш лесно на гадините мръсни Naughty
Гледам за говорене си приказвате. Мишка като беше малка и баща и вика "Ех, кога ще проходи" - сега не застава Crazy
после" Айде по-скоро да проговори" - сега не млъква, понякога мислите не мога да си чуя от нея  Mr. Green
след това "дДали скоро ще каже Р" - сега не само, че го казва но го слага абсолютно навсякъде, дори и в думи, в които няма нито Р нито Л Mr. Green .Тя се "рура на рулката", вижда"пиренце", четем крижка и  т.н.. Но пък реши ли да не говори вика само "ъъъъъъъъъъъ" и сочи нещо, което обикновено е заобиколено от други неща и като не се сетим какво точно иска настава рев  Mr. Green. А вече казва и такива работи къде направо ме шашват от къде ги знае. Преди 2-3 седмици ме пита нещо" Мамо, какво е това?", аз почвам да обяснявам и като свърших тя ме погледна с най-замисления си вид и изръси "Аааааааааа, и аз така си го помислих" и клати глава замислено. Неудобните въпроси се свеждат до разликата при момчета и момичета за сега, а един ден аз излизайки от банята свалям кърпата, за да се облека, а тя една такава хем учудена, хем радостна застава пред мен слага си ръката под корема ми  Embarassed и съобщава " Мамо, ти нямаш като тате" и се хили хитро  Mr. Green. Направо щях да падна  Mr. Green. А сега пак е в някакъв период, който се надявам бързо да отмине, че ме друса яко нервата. Каквото и да кажеш отговора е "Не, не искам, нямаааа'" И го казва едно такова натъртено с ръце на кръста. Абе направо ми идва да и заплющя 2 шамара  Mr. Green
Ние и тая година няма да ходим на море, заради финансови съображения  newsm45

# 686
  • Мнения: 37
Good Morning  Hug Heart Eyes

Тук един дъжд ни праска, то сигурно навсякъде вали, ама аз да си кажа/ да се оплача/, хладничко е поне и се живее.
Тази седмица съм само до сряда, че пуснах 2 дни да се прибираме към нашите вече, хем да починем, хем работа да посвършим.
Лучи - знам, мисля те всеки път и все не ми остава време, ако съм в СтЗ = на вилата/ Гледам да оставя Ники и да почина малко, не ми се ходи долу към града и така минават нашите 2 дни там. Сега ще сме 4 дни, но са запълнени с много ангажименти и работа по завършване на мансардата на вилата/което ще е нашето апартаментче горе под звездите/ Simple Smile Страхотен пост, липсваш ми много.Прегръдки.
Юленце -  Praynig ooooh! как ви тръгна на вас!? Хубаво е че вътрешния ти глас е хладнокръвен и действаш спокойно. Понякога и аз съм така, но мн рядко. Хайде това да е последното ви оплакване вече,а?
Дитка - ей тез Арбанасси, аз не съм ходила никога, ама ще взема да се метна някой ден , че да видя описаното от теб и после в прохладното заведениие, ддзззъъъц Simple Smile  Joy
Цеце - как си?
Роси - моренцето, времето как е?

Моя син само се съблича гол!!!!!!!!!!, освен че е маниак и си "такова достойнството", сега и си се мандрахерца голичък. А да речеш да е много топло, не! Умирам си от страх, че ще се разболее пак...., само ходя и го моля да склони поне чорапи да сложим, не!  ooooh! ooooh! ooooh! От сега си бера кахъра за морето, големи драми ще са. То само във водата ще е, едва ще се прибираме, ще е все превъзбуден от слънцето и водата. То затова за 2-3 дни и към дома Simple Smile

Вчера го изтървах от поглед за 1 сек точно  в МОЛ-а и си изкарах акъла, какво ли не ми мина през главата. Скрил се под едни щандове с дрехи и си играе с колата.Баща му в пробната, аз гледам едни рокли и седи до мен, обръщам се след секунда и изведнъж никъде....., тичам тук-там.....? пред магазина, по коридора няма бе. Питам продавачката - вика не, не е излизал. А той се крил и после като чул , че викам името му тръгнал към баща си в пробната. Много ги мразя този МОЛ вече, няма да ходя там. Голяма паника настава.

# 687
  • София
  • Мнения: 165
Добро утро и от нашият  сектор  Flutter.
Галенце, прохлада-прохлада ама носи и дъжд, а това значи в къщи ( или в друга къща ...маса, ядене...гадост с една дума ). Ичач нужда да съм на вън, НИна да тича и да се умори и нощем да спи  Mr. Green.
Вчера ходихме до зоологичската градина, еж колелото носихме, но май само го носихме ooooh!. Добре, че беше една пирятелка ( Ники беше по задачи) да помага с носенето, че не знам кое по-напред щях да нося.
Нинка и тя се съблича за секунди гола, като стане време за влизане в банята, а за това се пазари от сутринта. Влиза се с един арсенал водни помпи, пистолети и шишета. Война водят с баща си...
Викат ме....

# 688
  • Варна
  • Мнения: 208
Здравейте  Hug

Аз не успях да се организирам за среща с Роси  Confused Къщните ми поосуетиха плановете, за капак аз хич не съм за плаж, поради женски проблеми, а Влади толкова нервен беше, имат различна прадстава с баща си за разходка.

Влади е без памперс от 3 дни,  bowuu За 1 ден успяхме да го махнем. Лошото е че го научих, навън, докато се разхождаме и сега като си е във къщи пак иска да препикава храсти и градинки. Едва успявам да опазя саксиите и градинката.  Mr. Green
Само като спи му слагам, но няма как - с това нощно ядене.
Гале и Влади щъка гол из къщи. Може би му харесва като ново усещанто за свобода - без памперс. Кофти преживяване в МОЛ-а.

Дита - това са заведения - тип градини и ясли за деца с различни заболявания. Може би им правят разни профилактики там, докато ги учат и на другите неща - като обикн. градини.Едната е логопедична, другата санаториална, в която всички варненски клечки си вкарват децата с връзки , минават фалшив ТЕЛК и така. даже и аз го мислих като вариант, пък то - виж какво стана  Rolling Eyes ние сме си за такава. И едва около 30% от децата са болнички, другите са здрави. Групите са малки - по около 6 деца и естествено им се отделя повече внимание. За това зора за тях е голям.
Гого на Биси ходи на такава ясла, сега не знам дали е в такава градина.

Виктоалия май Гръцко ви е по-близо на вас. А пък за септември пускат супер ласт минит оферти  Wink Уви и при нас е такава ситуацията, ама аз все се надявам - я на уикенд, я случаино нещо да излезе  Grinning Сега, за Костенец, стискайте палци през НОИ да успеем да минем, че иначе много дебело.
Все се надявам някой ден, да мога да ви кажа, ми заповядайте у нас - на гости  Mr. Green  Ама сега с тези 4 поколения у нас ... Прескачаме се едни други  Wink
Айде чао - парцала ме зове.

Последна редакция: нд, 20 юни 2010, 10:36 от Valenciq

# 689
  • Мнения: 199
Здравейте,

Ох живее се вече, повече ми харесва така временцето, седим си вкъщи днес и на тераската, прохлада Simple Smile.

Радвам се, че ви харесаха произведенията ни (и одушевените и не-) Simple Smile Hug.

Юлче, косата ми се изправя като те чета, стискам палци да се оправят бързо момчетата Praynig.
Лучи, ех че се разписа, най-накрая Hug. Много ми се иска да го видя Тончо бонбончо Simple Smile.
Бояна, при Васко беше останал един горен кътник доскоро, ама може и да е излязъл вече. Честно казано не ги усещам зъбите.
Диди, Васко не се поти, ама да е притеснително не съм чула Thinking.
Ditta, чудна разходка сте си направили Simple Smile. И ние отвреме навреме водим младежа да яхне конче или пони и да го поразходят Simple Smile
Вале, Креми, стискам палци и аз за дечицата  PraynigHug Hug
Вики, дано намерите добра оферта и да успеете да скокнете поне за малко до морето Hug.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт