дали има някой с моя проблем?

  • 6 588
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 369
значи проблема е с мама.тя иска да дойде още преди раждането,а честно казано...аз и сама си мога.ама неиска само на гости да дойде,а за доста дългосрочно оставане...около година да кажем,че и после не се знае. аз започнах да се чудя какво ме е огряло. въпроса ми е ако има някой с подобен проблем моя да сподели как се справя или ще се справи с това!!! при мен има и друг проблем.в чужбина съм и може и да неможе да стои повече от 6 месеца,а тя може да иска нелегално..да,ама моя мъж не е съгласен на този вариант и ще стане много проблематично! ще ми се отвори сериозен проблем.
а до тук се стигна,след като с мъжа ми решихме аз възможно най/скоро след раждането да тръгна на 50% работен ден,че не ни достигат финансите,въпреки,че той на две места работи.мислихме,мислихме и решихме да търсим детегледачка,която ще ни струва половината от това,което аз на половин работен ден ще изкарам...пак си е нещо,но за сметка на това тя ще живее в нас и ще помага не само за детето,ами за цялото домакинство (надявам се не и за съпружеските ми,креватни задължения Mr. Green)...та от тази гледна точка и от гледната точка,че в българия малко не сме възпитани да имаме чужди елементи в къщата си на мене ми беше проблем....в същото време мама изпада в трудно положение българия/лични проблеми с мъжа и,няма къде да живее сама и т.н.та аз решавам,че за начало мама може да ми помогне хем и тя да поостане малко тук на спокойствие,ама това става въпрос за поне два,три месеца след раждането,че и до 6.ок казах и,тя се въодушеви,но.....започна не след дълго да ме пита когаще идва и като и казах наскоро,че нали за есента сме  разбрали тя се нацупи и едва ли не ме изкара,че съм я излъгала и съм  идала напразни надежди.казах на мъжа ми,а той ми предложи да доиде ули месец,когато ще раждам,за да ми хем и помогла...ок,кандисах аз и на това и сега мама трябва да дойде ули,ама пак нещо мрънка,че искала май месец.е това вече и казах да го забрави. после като се размислих,че тя...май ще си остане тук завинаги и...незнам.винаги съм била против родители да ми пречат.сега нестава да не я взема.хем е в труден момент и не е само каприз от нейна страна,хем пък осъзнавам,че ми се нарушава семейната интимност и живот.

# 1
  • Мнения: 572
На твое място ще намеря квартира на майка си  за сумата която бих плащала на детегледачка. Така мама ще помага а не чужд човек , хем няма да се пречка постоянно Hug

Дано съм ти била полезна Grinning

# 2
  • България
  • Мнения: 757
С две думи-нищо не разбрах Rolling Eyes
Искаш или не искаш майка си?
Хем ти трябва помощ,но не искаш да е от нея,или не съм разбрала?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
говорете открито с майка ти
няма за какво да се цупи-ще дойде,когато ти кажеш и ако тя иска разбира се.мисли първо за вашето семейство и се съобрази и с мнението на съпруга ти.

и най-важното е-изобщо не си го причинявай това нещо-да живееш с майка ти.а като прибавим и щриха,че може да не иска да си тръгне изобщо,и ще трябва да мислиш как да й го кажеш по-деликатно,и тя да прави сцени ooooh!
помислете още веднъж  Peace

# 4
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Здравей,

По принцип си права за пребиваването на майка си. Всъщност по закон има право на 3 месеца. Ако ги пресрочи има вероятност властите да я депортират.  ooooh!
Но все пак си мисля, че е редно майка ти да се вслуша в твоето мнение, за да ти осигури спокойствието в такъв момент. В чужбина нещата стоят по-различно и стандарта на живот е по-висок. Очаква Ви страхотно събитие, за което Ви предстои сериозна подготовка, която ще изисква и също толкова сериозни финансови ресурси. Опитай да поговориш с майка си и да й обясниш твоята гледна точка за нещата. Надявам се тя да прояви разбиране и да не се засегне от това. Но родителите са такива, в стремежа си да помогнат и да се чувстват съпричастни не усещат, че понякога не остават възможност на семейството да се сблъска с моментите от живота само и да намери правилното решение за себе си. Може би ще е хубаво , ако ти помогне в първите месеци, докато си организираш дейностите.  Peace Но все пак си мисля, че нещата най-правилно биха се решили чрез диалог, колкото и да ти е трудно да обясняваш за пореден път.
Искрено ти желая успех!   bouquet

# 5
  • Мнения: 381
говорете открито с майка ти


Ето това е отговорът на твоя въпрос. Какво повече може да ти каже някоя съфорумка?
Та тя ти е майка, ако не можете да се разберете и човешки да й кажеш какво искаш и не искаш...
Успех.

# 6
  • Мнения: 2 369
˙·٠•●СРАМЕЖЛИВКА●•٠·˙ ами мислех го и това.квартира неможе на тази сума да взема,а тук наемането на квартири става АМА МНОГО трудно.и се дава депозит в размер на три месечни наема мисля,но така или иначе трябва да е на име на човек с легални документи,а такива сме само ние и си имаме вече.втора няма как да стане,а и наемите са много високи....абе абсурд,но...дават стаи в хотели за по 600/700 фр да кажем,което пак е скъпичко,защото мама идва и без пари разбира се на наша издръжка тотално,а аз не работя...демек всички падаме на издръжка на моя мъж.виж аз,ако работех вече е по/друго нещо,но нали ето затова съм се ядосала на мама,че ме изнудва.тя иска да дойде много по/рано,отколкото аз си правех сметки,че ми трябва някой.преди да работя аз всяка стотинка изхарчена по нещо странично н е в тежест.мале омагьосан кръг.може би е най/добре да говоря с нея,за д ане стане така,че пак аз да съм виновната,когато по една или друга причина се наложи да си тръгне по/рано от очакванията и. аз да си кажа под секрет,че знам какви са и очакванията,а именно да остане тук завинаги.в нас докато не намери друг вариант,а другия вариант е почти невъзможен/легална работа.

velislavа искам я за месец,два,а не за година и евентуално не се знае.щото и тя си прави някакви фантасмагорични планове за собственото си бъдеще,дето нямат нищо общо с реалността,която я очаква.освен това ми трябваше помощ някъде от октомври най/рано,че и до януари,февруари можех да си гледам детето плътно и да не работя,а да бутаме някакси,но в случая,че тя идва трябва едва ли не с лохийте да тръгвам на работа....щото иначе неможе.

Elfita ето такова,като твоето  е и моето мнение,но немога пък и да я зарежа в трудния и момент.просто ще се наложи да си говорим много реално,ама повярвай ми,че тя в момента не мисли реално! като малките деца е. но благодаря...аз все пак мения  и съвети исках да чуя Hug

MISHANA13 мисля,че на гости има право да дойде два пъти за по три месеца,като трябва д аима месец между тях,за да е тотално легална,но тя дори ме врънкаше да съм и намерела работа на черно и да оства на черно. АБЕ ФАНТАЗИЙ ОТ 1001 НОЩ! ще говоря с нея да....ще дойде,както съм и обещала,но нетрябва да очаква кой знае какво. ох мале....ма дано това ми е най/сложния проблем за в бъдеще де Grinning аз се чудех какво ли лошо ще ме изтресе,че толкова хубави неща накуп ми даде господ и какви ли не щуротий ми минаваха през главата,като от сорта на,че ще умра при раждането или нещо с бебето ще се случи.а дано е това с мама ми е най/страшния проблем Mr. Green

Щастливата
е да..то е ясно,че никой неможе д апоеме моите отговорности и проблеми,но просто ми хрумна да питам тук за малко акъл,а и ако някой е имал подобни перипетий какво е направил по въпроса Crazy

Последна редакция: вт, 20 апр 2010, 21:05 от marittaa

# 7
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Права си за престоя, това е правилният начин. Иначе какви са тези мрачни мисли.  Naughty Трябва да си мислиш само за хубави неща. Абстрахирай се от това, което те тормози неоснователно. Момичетата правилно са написали. Действай смело.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 679
Направо ти съчуствам, честно незнам какви са ви отношенията ние с моята майка много се обичаме, но по телефона като ми дойде на гости и на 3 ден съм яхнала метлата. Дори като живеех вкъщи с баща ми се разбирахме, а с майка ми не можех да мелям както се казва. Дори сега когато имам 3 малки хлапета и определено имам нужда от помощ в повечето случай се обаждам на детегледачката, а само в много крайни на майка ми нищо, че е пенсионерка и живее на 15 мин. от нас ама като не се понасяме по-добре да не си вгорчаваме живота.
Моят съвет е да си поговорите открито аз поне така правя и да ми се разсърди и минава, това се отнася и за мен.

# 9
  • Мнения: 103
ако питаш мен, изясни й нещата открито докато е време и не разчитай, че ще дойде и след 3 месеца ще ти е по-лесно да й обясниш лично колко ти пречи, без да се изпокарате. Усещам, че я съжаляваш и мислиш за трудното й положение, но мисля, че е редно и тя да се замисли над твоето положение и да те разбере. По-добре е сега да ти се разсърди за известно време и да се сдобрите, отколкото после да си опънете нервите взаимно до край и нещата да ескалират до там, че да не се погледнете повече. Успех!

# 10
  • Мнения: 9 776
Струва ми се, че майка ти се хваща за теб - дъщерята в чужбина, като удавник за сламка ooooh!. За да реши личните си проблеми. Я се разбери с нея от раз, щото после ще те боли глава Naughty.

# 11
  • Мнения: 4 187
Говори с майка си открито, за нейните очаквания и твоите възможности !

# 12
  • Мнения: 2 559
Говори с майка си открито, за нейните очаквания и твоите възможности !
И аз съм на това мнение  Peace

# 13
  • Мнения: 73
Ти пък какво си тръгнала да се кахъриш от рано!
Въобще не е сигурно че на майка ти ще и хареса, най-вероятно съвсем не. Без език и без контакти ще се чувства самотно и изолирано и ще си драпа и сама да си ходи.

Нека дойде и види пък тогава ще го мислиш.

Моите пък въобще не мога да ги накарам да дойдат. Laughing

# 14
  • Мнения: 25 765
Майка ти е бездомна, проблеми с мъжа и...
Защо не се огледате и не я сватосате за някой подходящ за нея местен?  Mr. Green
Хем ще ти е наблизо, хем няма да ти е в къщата, хем и животът и ще се уреди.  Laughing

# 15
  • Мнения: 2 161
Мама е бездомна,дъщерята е в чужбина,обаче не иска да й се диша от въздуха.Вариантът е или да й намерите някой банкер швейцарски или да си смените номера.Сега ми хрумва и друг вариант:мама тръгва през ули пеша за Швейцария,като почука на вратата ви,отваря гавазинът и вие,неприятно изненадани изигравате Пази боже сляпо да прогледа.

# 16
  • Мнения: 230
....аз и тук с удоволствие ще приема майка ми или свекито.И то без задни мисли Mr. Green.....говори с майка си ,едва ли нещата са тоОлкова объркани както ги представяш.Детегледачка????? -аз не бих наела!

# 17
  • Мнения: 0
ако питаш мен, изясни й нещата открито докато е време и не разчитай, че ще дойде и след 3 месеца ще ти е по-лесно да й обясниш лично колко ти пречи, без да се изпокарате. Усещам, че я съжаляваш и мислиш за трудното й положение, но мисля, че е редно и тя да се замисли над твоето положение и да те разбере. По-добре е сега да ти се разсърди за известно време и да се сдобрите, отколкото после да си опънете нервите взаимно до край и нещата да ескалират до там, че да не се погледнете повече. Успех!



Подкрепям!!! Дори и да не е приятно това което ще чуе от теб - не се притеснявай на децата всичко се прощава.  Все пак ще има доста време да премисли.  Naughty

# 18
  • Мнения: 2 369


Delusion беше тук за една седмица и много и хареса.мисля,че няма шанс да не и хареса.даже и е интересно и се е нахъсала д аучи езика...почнала е даже да разбира малко.

Как` Сийка  да за мен това ще е перфектно,ама нямам подходящ мъж на тия години,дето да я сватосам,а тя самата не е и разведена.просто ЩЕ се развеждат,ама кога незнам.не са го пуснали в действие и дори си живеят още заедно...само си говорят.аз лично много се надявам да се здобрят.

мария 123 аз помощ,както казах не ми трябва,ако нетрябваше на работа да ходя.сама съм се оправяла в много по/лоши условия и много по/млада с първото ми бебе...е сега 100 пъти по/лесно пак ще се оправя.с първото дете дори пералня не съм имала и пак се оправих сама! мен това ме е яд,че ще дойде,ще профука времето дето властите позволяват преди да имам нужда и после когато верно имам нужда да ми гледа някой за малко детето тя няма да може да е тук.

всички останали сте прави!

# 19
  • Мнения: 426
Аз още не схващам за какво става въпрос  Thinking

# 20
  • Мнения: 78
Майката е поканена да помогне за бебето на дъщеря си в края на годината за 2-3 месеца/ще бъде на издръжка на младото семейство/. Но тя си прави планове да идва още м.май и иска да и търсят работа на черно. Майката е в процес на раздяла с партньора си и май се надява да се установи при дъщеря си. На марита не и харесват нейните планове, но нищо не и е казала още. Поне аз така го разбрах.  Thinking

# 21
  • Мнения: 2 369
правилно Grinning

# 22
  • Мнения: 426
Лошо. И сега кво ще правиш  newsm78

# 23
  • Мнения: 2 369
ами...ще дойде мама.аз вече и казах,че легално едва ли ще може повече от 6 месеца и тя прие новината.сега си мисли,че за 6 месеца ще успее да се установи тук и да може да живее и без мен,ама това са утопий. остава ми да се надявам тук реалността,като я тресне да се освести малко и да спре да се държи като тийнейджърка.защото мен точно това ме дразни! тя не се държи като моя майка,а аз съм и нещо като настойник в момента! тя не идва тук да ми помогне,а ползва този предлог само!!! ще видя какво ще стане като дойде,ама няма да си рискувам семейното спокойствие много де.ще седна и ще и изясня правилата,както и ще и кажа,че ако усетя недоволство от страна на мъжа ми....ще с еналожи да пътува.ако и изнася.

# 24
  • Мнения: 2 156
От личен опит - допуснеш ли веднъж няма край!
Дори и да намери работа,ще си имаш още един проблем,а не бива!
Мисля,че съпругът ти правилно е усетил нещата ,а за в бъдеще,при възможност може да я подкрепяш финансово.А вариант :мама 3месеца и 3 месеца - свекърва ?

# 25
  • Мнения: 2 369
красива белла свекървата няма начин как да дойде.тя има три внучета в италия,които гледа,а плюс това и работи,има и мъж (свекър ми де),който абсурд да замине.те ако идват идват наистина за малко.даже на сватбата дойдоха само за два дена Mr. Green....обаче и ма и друго.аз италиански разбирам и мога да говоря развалено,но понеже ме е срам не говоря.така,че тя неможе с мене кой знае колко да си каже Mr. Green

иначе в тази ситуация именно моя хубавец мъжът ми ме намъкна! той няма против мама да дойде,даже той и разреши по/рано да дойде! той иска да почвам работа възможно най/рано,че изнемогвал вече,а незнае,че аз детето на два месеца няма да си хвърля на някаква си непозната да не казвам каква и да хукна с лохийте на работа.ето затова решихме мама да дойде,ама другото го знаете.....от едно започна,а стигна до друго и много се изопачи цялата тази ситуация.вчера като помислих и осъзнах в каква обърквация съм на път да се махакам и лошо ми стана,ама вече няма накъде.
а ти как се справи с нещата?

# 26
  • Мнения: 884
Мама е бездомна,дъщерята е в чужбина,обаче не иска да й се диша от въздуха.Вариантът е или да й намерите някой банкер швейцарски или да си смените номера.Сега ми хрумва и друг вариант:мама тръгва през ули пеша за Швейцария,като почука на вратата ви,отваря гавазинът и вие,неприятно изненадани изигравате Пази боже сляпо да прогледа.
Съгласна съм . На мен ми звучи като "имаш проблеми-оправяй се както можеш, не мога да помогна, защото ще ми пречиш"...Леко ми грубее, честно.Конкретен съвет-ами не знам...Ти можеш и сама, а майка ти има нужда помощ, наистина ли мислиш да я "отсвириш"?

# 27
  • Мнения: 40
Няма да изказвам мнение само идея-може да се направи работна виза като
housekeeper/mother's help  или  housekeeper/ homehelp nanny не знам как точно се формулира тази позиция там.Това е положение когато лесно се издава работна виза за роднина защото е свързана с отлеждане на малки деца  и трябва свидетелство за съдимост и проверка в полициятя,а ако го правиш за някой близък проявяват разбиране и не създават проблеми -поне в Англия е така.А и тук има предимство когато наемеш някого на работа плащаш много по-малко данъци.Много хора с добри приходи го правят за да плащат по-малко в данъчната хазна.По-добре тези пари да ги дадеш на pоднина отколкото да ги плащаш като данък.Може да се назначи с минимално заплащане на половин работен ден като се заяви, че се осигурява  и стая за живеене.Варианти  има  много  трябва само желание.Успех

# 28
  • Мнения: 11 439
Отношението ти към майка ти е същото като начина ти на писане /изразяване/! А именно УЖАСНО  ooooh!

То бива егоизъм, то бива да се самозабравят хората! Цялата драма е, че искаш да използваш майка си да ти гледа детето, но не и ти мъничко да и помогнеш като се криеш зад "семейното си щастие" и кво казал мъжа ти! Защо майка ти да ти е по-длъжна да ти помогне отколкото ти да и помогнеш?

# 29
  • Мнения: 9 776
Дорис, и моето първо впечатление беше такова, но се видоизмени леко впоследствие. Не я съди толкова строго. Майката явно е от онзи тип жени след 40-те и малко преди 50-те, които все още се смятат за млади и както и дъщерята се изразява тинейджърка. Която на тези годни все още си търси мястото, търси спасение при дъщерята в чужбина, като си мисли, че там младите цъфтят и вържат. А там е точно толкова трудно, колкото и тук. Предполагам плащат скъпо и прескъпо квартира, живеят в най-добрия случай самостоятелно в две стаи, от които едната е кухня. И когато тази жена дойде, тя ще трябва да пребивава точно там. И не за да помогне за бебето. Защото то дори ще се роди наесен. А просто така, щото си мисли, че там ще я затрупат с оферти за работа и предложения за женитба от богати мъже ooooh!. И току-виж си устроила живота.
Мила авторке, ако греша, извини ме, ще изтрия поста си.

# 30
  • Мнения: X

Така, като те чета, никога не бих се вкарала в тоя филм.
По-добре без пари в къщи с бебето за няколко месеца, отколкото да си губиш времето за 50% работа, че и мама на главата.
И повярвай ми, тя ще има 3000000000000000 мнения за това как се гледа дете и обещам ти, ще стане "весело".

Опитай се да й подскажеш и помогнеш да си уреди живота в БГ, но май вече се разплита кълбото.

На мен ако мъжа ми ми предложи да започна работа 2 месеца след раждане, щото той не издържал вече, щях да го помета като куцо пиле домат.

Последна редакция: ср, 21 апр 2010, 15:49 от Анонимен

# 31
  • Мнения: 426
А мъжът българин ли е или чужденец ?

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А мъжът българин ли е или чужденец ?

чужденец е
останах с впечатление,че е италианец

# 33
  • Мнения: 5 710
Аз много бих имала нужда от майка си в такъв момент.
Преди раждането и няколко месеца след това, да ми даде 'тон'. Точно защото има опит с предишните си внуци, златна ми е тя, само да е жива и здрава.

# 34
  • Мнения: 2 369
Дорис, и моето първо впечатление беше такова, но се видоизмени леко впоследствие. Не я съди толкова строго. Майката явно е от онзи тип жени след 40-те и малко преди 50-те, които все още се смятат за млади и както и дъщерята се изразява тинейджърка. Която на тези годни все още си търси мястото, търси спасение при дъщерята в чужбина, като си мисли, че там младите цъфтят и вържат. А там е точно толкова трудно, колкото и тук. Предполагам плащат скъпо и прескъпо квартира, живеят в най-добрия случай самостоятелно в две стаи, от които едната е кухня. И когато тази жена дойде, тя ще трябва да пребивава точно там. И не за да помогне за бебето. Защото то дори ще се роди наесен. А просто така, щото си мисли, че там ще я затрупат с оферти за работа и предложения за женитба от богати мъже ooooh!. И току-виж си устроила живота.
Мила авторке, ако греша, извини ме, ще изтрия поста си.

не! не грешиш! истината е почти такава! имаме хол,спалня,детска и кухненски бокс,но всичко е маломерно....кайи/речи си е май на квадратурата на една голяма гарсониера в бг. мъжа ми работи на две места и почти не се прибира.жал ми е направо за него и затова реших толкова скоро да работя поне на 50% и ето тогава ми трябваше някой за детето,а мама не съм и се молила.тя използва този предтекст,за да дойде тука да почва нови животи.аз помолих сестра ми (тя точно това прави за чужди хора/гледа деца) и може би тя именно щеше да дойде срещу заплащане разбира се,както си вървят нормалните тарифи или ако тя неможеше,че има много време и можеше да е заета тогава щях да си наема чужда и чиста ми съвест,ама мама изрева и викам ок...да не си хвърлям детето на чужди,сестра м ие млада и си се оправя,мама има нужда от рамо и да не е сама...ок.....е да,ама ти много правилно разбра как е хавата. да,ама тя иска половин година да дойде преди плануваното! че моя мъж на трета л иработа да се хване? на ношщна смяна????
мисля,че на другите оплюващи ме няма повече какво да отговоря.този отговор беше за тях също.който неможе още да схване значи няма и да схване.и не съдете,защото не м изнаете семейното положение,ама няма да тръгна пък и да го разказвам,защото много @искрено и лично@ стана май.

# 35
  • Мнения: 2 369

Така, като те чета, никога не бих се вкарала в тоя филм.
По-добре без пари в къщи с бебето за няколко месеца, отколкото да си губиш времето за 50% работа, че и мама на главата.
И повярвай ми, тя ще има 3000000000000000 мнения за това как се гледа дете и обещам ти, ще стане "весело".

Опитай се да й подскажеш и помогнеш да си уреди живота в БГ, но май вече се разплита кълбото.

На мен ако мъжа ми ми предложи да започна работа 2 месеца след раждане, щото той не издържал вече, щях да го помета като куцо пиле домат.

да..знам.той мъжа ми не ми е опрял пистолета де...каза,че до 6 месеца,ако искам да си го гледам,а аз като го познавам какъв е ще си го гледам и до година,ако реша.да не мислиш,че някой може да ме застави? просто на мене м ие жал и знам,че иска принципно да му помагам.немога да и откажа на мама вече.ще дойде,но мен ме трови сега факта как ще оправя нещата нататък.

Babe factor италианец е и не говори български,а мама освен български не говори.да не кажа,че и луда от превеждане ставам.

10 c's имате други начини на общуване с майка си,а предполагам и друг живот сте имали преди.на мен майка ми в повечето случай не м ие като майка,а като приятелка,а за тона...нямам нужда.когато съм имала нужда не е имало кой и се научих до сега 100 пъти.
 

Последна редакция: ср, 21 апр 2010, 19:43 от marittaa

# 36
  • Мнения: X
Марита, пожелавам ти търпение и здрави нерви тогава.

# 37
  • Мнения: 2 369
ох стана ми жал накрая.май прекалих вече,ама наистина съм се понапушарила от нейните тийнейджърски капризи.че иска разбирам.хем самата тя там сега се чувства зле,хем сестра ми е в чужбина,аз също,чакам бебе,тя има много ЗА да дойде тук и м ие ясно какво и е чувството,но....трябва малко зряло да се държи.мен това ме ядоса/че не се държи като възрастен индивид.
аз днеска и споделих какво ме притеснява,а именно,че ще дойде сега,ще профука времето,което властите ще и отпуснат,няма да намери швейцарската си голяма любов на живота,няма и работа д апочне,че тук за българи е още много трудно и ще се наложи да си иде точно,когато ще ми трябва! и тя като,че ли разбра....почна да дава отбой,че можело и да не дойде,ако не я искам...та ми стана жал. ох ще я взема пък дано не стане така,както аз си мисля.може и хормоните ми да се бъзикат с мене сега и да съм прекалено нервна.ще видим.

# 38
  • Мнения: 9 776
Чак сега видях, че имаш и друго дете. А то с вас ли живее?

# 39
  • Мнения: 98
Отношението ти към майка ти е същото като начина ти на писане /изразяване/! А именно УЖАСНО  ooooh!

То бива егоизъм, то бива да се самозабравят хората! Цялата драма е, че искаш да използваш майка си да ти гледа детето, но не и ти мъничко да и помогнеш като се криеш зад "семейното си щастие" и кво казал мъжа ти! Защо майка ти да ти е по-длъжна да ти помогне отколкото ти да и помогнеш?



Към авторката на темата: ако не премълчаваш нещо и нямате някакви лични и сериозни проблеми  отношението към майка ти е меко казано чудовищно!
Хубаво  ти  бяха казали няколко поста по-горе пази боже...

# 40
  • Мнения: 2 369
вижте какво,момичета (плюещите ме),първо въпросът от темата ми не беше "правилно ли постъпвам или грешно" и изобщо не ме интересува точно мнението ви по този въпрос. разни хора/разни идеали сме тука.разбира се,че не съм казала всичко.да не очаквате да си изкажа и майчиното мляко тук?? даже смятам,че ПРЕКАЛЕНО много казах! какво е отношението към майка ми си знам аз и моето семейство и защо.от един мой разказ за една конкретна ситуация никой неможе да прецени,защото всичко това е следствие от мноооого фактори,които идват от моя и на цялото ми семейство живот.и изобщо не смятам да ви се обяснявам сега тук защо съм такова чудовище. ок чудовищно ми е отношението и това не е ваша работа.повтарям,че мнението и одобрението на никой не съм искала,а поисках някой да,който е имал подобен на моя проблем в миналото как го е решил,защото аз пък не съм от тези лигли дето стоят до полата на майка си до пенсия! и смятам,че майки и бащи трябва далече от семейството на децата си да стоят. така,че две,три потребителки,които ме критикуват тука ако обичат да си гледат собствените майки и да си ги разнасят навсякъде с тях!

Последна редакция: пт, 23 апр 2010, 15:32 от marittaa

# 41
  • Мнения: 654
Eхо..каквато майката,такава и дъщерята. Mr. Green
Както питаш,така и ти отговарят.Хората не са баба Ванга та да знаят.

# 42
  • Мнения: 98
вижте какво,момичета (плюещите ме),първо въпросът от темата ми не беше "правилно ли постъпвам или грешно" и изобщо не ме интересува точно мнението ви по този въпрос. разни хора/разни идеали сме тука.разбира се,че не съм казала всичко.да не очаквате да си изкажа и майчиното мляко тук?? даже смятам,че ПРЕКАЛЕНО много казах! какво е отношението към майка ми си знам аз и моето семейство и защо.от един мой разказ за една конкретна ситуация никой неможе да прецени,защото всичко това е следствие от мноооого фактори,които идват от моя и на цялото ми семейство живот.и изобщо не смятам да ви се обяснявам сега тук защо съм такова чудовище. ок чудовищно ми е отношението и това не е ваша работа.повтарям,че мнението и одобрението на никой не съм искала,а поисках някой да,който е имал подобен на моя проблем в миналото как го е решил,защото аз пък не съм от тези лигли дето стоят до полата на майка си до пенсия! и смятам,че майки и бащи трябва далече от семейството на децата си да стоят. така,че две,три потребителки,които ме критикуват тука ако обичат да си гледат собствените майки и да си ги разнасят навсякъде с тях!

Защо пускаш тема, като не искаш мнение ? Какво значи някой с такъв проблем? Нима всички сме еднакви и постъпваме по един и същи начин? Ти мнение нямаш ли си? И аз имам проблеми с майка си, но си ги решавам сама, не пускам теми в нета! Не те знам ( и не ме интересува) колко си оправна, ама като гледам си я докарала до съвети стил "Искрено и лично"
И накрая ПРАВОПИСЪТ

# 43
  • Мнения: 2 369
колко пъти трябва да повторя,че исках мнение по друг въпрос,а не дали съм чудовище или принцеса? а "дали има някой с моя проблем" значи буквално дали някой има моя проблем,а именно да неиска да живее за особено дълго с майка си,но да се налага и как се е справил с него.....на какъв език да го напиша????? ти явно нямаш моя проблем,така че......
правописа си е моя работа също.ти нали си добре с твоя,а нямаш и проблеми? пусни си тогава една оптимистична тема щом си толкова добра писарка Joy

гледам да не конфронтирам с никой,ама не! еййй братче! ще взема да си спра и аз добрия тон и ще търся само с кой да се заяждам,както много персони по форумите.

# 44
  • Мнения: X
микеле80, голям съдник се извади.
що не вземеш да й направиш и един психо профил, та дружно да я нахулим.
Аман от всезнаещи пазителки на морала.
Това е форум и хората споделят проблемите си, но винаги се намират такива като тебе да им кажат колко са ужасни.
Дано поглеждаш себе си първо.

# 45
  • Мнения: 98
микеле80, голям съдник се извади.
що не вземеш да й направиш и един психо профил, та дружно да я нахулим.
Аман от всезнаещи пазителки на морала.
Това е форум и хората споделят проблемите си, но винаги се намират такива като тебе да им кажат колко са ужасни.
Дано поглеждаш себе си първо.

За мен не се трвожи, но все пак мерси за загрижеността  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 2 369
и сега да си кажа за бъдещите писателки в този стил занапред,ако обичат да пропуснат,защото ще помоля да затворят темата.както винаги започна да се размива и да взема всевъзможни насоки.

сигурно дори е време да бъде затворена.

# 47
  • Мнения: 654
 #Crazy
Не ви разбирам:питате,отговарят ви и се сърдите.
Винаги когато съм пускала тема,имах готовност и за критики.Мога да се заям с някой в друга тема,но никога когато аз питам.
Ако искате мнение на определени хора ,пишете на лични.
Пък и ти прикриваш някой неща..

# 48
  • Мнения: X
#Crazy
Не ви разбирам:питате,отговарят ви и се сърдите.
Винаги когато съм пускала тема,имах готовност и за критики.Мога да се заям с някой в друга тема,но никога когато аз питам.
Ако искате мнение на определени хора ,пишете на лични.
Пък и ти прикриваш някой неща..

джоджо,
форумът е да си зададеш въпросът и хората да си дадат мнението, а не да квалифицират действията ти, като например "ужасяващи".
За авторката може да не са ужасяващи.
Пък за прикриването...не знам кой си просва мръсните чаршафи в нета, просто ей така.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 217
Ти първо роди спокойно, да сте живи и здрави, пък след това ще видиш колко променен ще ти се стори света....Може после ти да искаш майка ти да е до теб, пък тя да не иска, или да не може...

# 50
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Марита,на мен пьк ми се струва адски егоисти4но от страна на твоята майка да постьпва така Thinking.Не мога да си представя ,как МАЙКА може да използва собственото си дете по този на4ин,още пове4е ако знае за мнението на сьпруга ти.
За сьжаление правилно решение в слу4ая няма Confused,тя ще се цупи при вси4ки положения ако не е нейното ,а ако пьк ти отстьпиш може да си имаш проблеми с половинката,....което води до....НИКЬДЕ.Аз само кьсмет мога да ти пожелая,нищо пове4е...МНННННОООООООГО КЬСМЕТ Hug

# 51
  • Мнения: 194
Ти определяш правилата в собственото си семейство. Да, но като прочетох първия ред на поста ти...(мама), оставам с впечатление, че още не си с прерязана пъпна връв.

# 52
  • Мнения: 1 761
Nqmam kirilica,za syjalenie.
Otgowarqm edisntweno,za]oto i az imah twoq problem predi 2 godini.
Maika mi doide da gleda sina za dwa meseca, prez koito az ucheh vseki den v Universiteta.
Nqmah nikogo drugigo,kym kogoto da se oburna tochno po tova vreme,inache s udovolstvie bih se syglasila da plashtam na drug i shte ti opisha zashto.

1.Maika mi ne doide s ideqta da mi pomaga, a s misylta,che e na ekskurziq.
2.Tq ne razpolaga]e sys svoi sredstva,izcqlo q izdyrjahme nie,no vseki chovek,osven hrana i podslon ima nujda i ot drugi neshta-dori tova da e pari za vryshtane obratno,kafe ili cigari.A az chak tolkova pari-tova si e cqla izdryjka- ne mojeh da i osigurq za dva meseca,platihme samoletniq bilet i hranata u doma.
3.Kogato plashtash na nqkogo,ne se chuvstvash neudobno da postavqsh svoite iziskvaniq.A kogato ti e "na gosti"nqma kak da ne se obidi,ako ne mu idva otvytre da sgotvi,da pusne prahpsmukachka ili prosto da izvede deteto v parka,kogato e slunchevo.
4.Maika mi neprekysnato nedovolstvashe,che cql den e sama i vecher ochakvashe da si prikazvame, a az imah da napazaruvam,da sgotvq i da si napisha domashnite za sledvashtiq den i edva namirah vreme za deteto i myja si.Tq mnogo nedovolstvashe.Vsqka vecher slushah- nameri si nqkoi drug, az si zaminavam za Bylgariq.
5.Vseki den slushan kolko dobre jiveq az, a tq,brat mi ili bashta mi kak mizerstvali v Bg.Tova,che az syshto imam problemi i ne moga da pomagam finansovo izobshto za neq e prosto egoizym.
6.Predi da si zamine nqkolko pyti mi povtori kak neina poznata si gledala vniucite v Angliq eii se pribrala obratno s 1000 evro.Druga hpodila v Amerika da gleda deca i si doshla s pari za nova kola i t.n.
7Abe, moje i da sym kraina,no s rodnini e po-dobre da ne se zanimavash i da ne razchitash na tqh.Napravish li go,osobeno v tvoq sluchai, otnosheniqta ti u doma s myja ti mogat da postradat.
8.Ne e lesno da namersih koi da ti gleda deteto, no ne e nevyzmojno da namerish dobra jena, koqto nqma da ti pravi fasoni po cql den i koqto vecher kato se priberesh shte si hodi i nqma da te zanimava nito da i gotvish, nito da q slushash da ti se oplakva i nai-vajnoto-shte se syobrazqva s tvoite iziskvaniq.Vinagi mojesh da q izgodnish,ako ne si dovolna.

# 53
  • Мнения: 2 369
мдаа....има всякакви положения. добре,ще го измислим. мама идва при всички положения преди раждането,както съм и казала,но новото сега е,че и казах и за някои пречки.тя този път реагира,както исках да реагира (като възрастна и без да се нацупи) и това ме обнадежди.аз се бях стресирала от това,че няма търпение като някое дете и беше малко на принципа "юруш на маслините",както и че си мислеше,че тука някой е постлал червените килими за нея (не говоря за мен и мъжът ми).общо взето това ме раздразни и ме накара да се замисля дали пък не си навличам неприятности,а иначе факта,че с мама живеем ли повече от седмица под един покрив почваме да се дразним една друга си е факт.тя просто си има нейните комунистически виждания (от всяка гледна точка) за живота,а аз моите,които са съвсем други.
както и да е...в крайна сметка проблема (ако има такъв) си е мой.

джоджо виж колко пъти наблегнах,че тук някои не отговарят ТОЧНО на питането ми,а се отнасят да ме критикуват,обаче то да беше критика,ами то и това не е точно,защото те се втурват да дават оценки на моята личност,която едва ли могат да преценят от един кратък разказ за един малък мой проблем и правописните ми грешки! дори се осмеляват да ми се правят на даскалките ми по български език! на това вече аз му викам ЗАЯЖДАНЕ! а от това до критика има малко разлика. ето затова им отговорих по същия начин. на предишните две (мисля) не казах нищо,а ги подминах просто точно,защото неисках да стават подобни диалози,ама накрая взе,че ми преля. надявам се ти отговорих.ако намериш някъде правописна грешка или не се изказвам достатъчно добре отдай го на циганския ми произход и си свиркай Grinning
а за това автора на теми да не се заяжда ок...и аз съм виждала теми пуснати от разни девойки,където ги правят на бъз и коприва и се подиграват с тях,а те просто спират да пишат там.така ли трябваше да направя? да,ама не.това не ми е пък на мен стила.

обаче сега наистина ми се ще да спра вече да се разправям. с контракций съм малко напоследък и не ми се препоръчва да се ядосвам (дори форумно).

Не Мария ами аз си я обичам де Mr. Green мама съм и казвала откакто се помня и никога по друг начин.на баща ми също казвам тати,а на баба ми по бащина линия също мама.така са ме научили.

# 54
  • Мнения: 2 369
АЛЕЛУЯ

kartinka много ти благодаря.да..в доста сходно положение сме.почти идентично.нямам какво повече да добавя! обаче искам да питам как се справи с всичко това,ако не е тайна? или просто си изтърпя до края на двата месеца? при мен проблема именно е,че мама идва тук с ЦЕЛ УСТАНОВЯВАНЕ за постоянно,а аз и идея си нямам как ще стане! ма то не става така,както някои хора си мислят.ей години наред и аз,и сестра ми и обясняваме колко е трудно.с очите си е видяла колко ни е било трудно (да се уредим като бели хора тука),а на сестра ми все още.тя още се блъска по разни работодатели дето само я експлоатират напоследък.та мама си мисли,че аз ще ида и ще я назнача при мен на работа,като детегледачка,а това е най/лесното нещо на света и тези хора тука са яли доматите с колците и не са ги предвидили тези тънкости. сега вместо да мисля за раждането ми и моите неща започнах да мисля къде да ходя да търся на мама работа. и трябва аз да го направя,защото тя не говори езиците,а сещай се пък без език какъв е шанса Mr. Green
просто ми е бедна фантазията Mr. Green ама не съм чак такова ЧУДОВИЩЕ и ще се опитам да направя,каквото е възможно дори с риск да се почувстваме всички дружно неудобно,но ще премеря рисковете де. то и тя сега е под натиск на мъжа си там и само гледа как да се махне,но тук ще се поуспокои и предполагам ще си нормализира и тя психиката.обаче вчера пак ми каза много "мили" думи: "абе как може предварително да купувате беее.вие сте ненормални бееее" (неща за бебето купуваме),ама с гаден тон Sad ами,като дойде и и сервирам,че ще раждам два дена,защото неискам окситоцин (тя е с две ръце ЗА него) и ме гледа тук как се пуля в нас......ще стане доста интересно,ама нищо...може да има неща подходящи за една друга тема,където и двете списваме от време на време,че моя (мъж) и тя се разбират по също интересен начин,когато откажа да превеждам Mr. Green

# 55
  • Мнения: 355
Аз пък не разбирам защо нападнахте авторката, когато в други теми всички съветват другите авторки да се отделят от родителите си, свекърите си, защото две семейства под един покрив не могат да живеят или пък "ти си си родила детето, ти ще си го гледаш и никой не ти е длъжен да ти помага".

Някои пропускат нещо много важно, а именно, че хората нямат достатъчно финански и домът им не е достатъчно голям.
Коя от вас ще се навие да живее с майка си в 2-стаен апартамент с мъжа си и двете си деца? 

Авторката много добре трябва да обясни на майка си, че в чужбина е адски трудно да се намери вече работа. С предимство са местните, а те самите трудно намират такава, какво остава за един чужденец, който дори и езика не владее. Най-много да има късмет да намери работа като чистачка. Обаче със заплата на чистач в чужбина при тая скъпотия е абсурд да успява да се издържа.

Марита, според мен е трябвало съвсем в началото да си поставяш условията, защото сега наистина ще стане така, че майка ти ще дойде преди да се роди детето и ще си тръгне, когато ще ти е наистина необходима. Но станалото - станало. Гледай го от позитивната му страна, че ще се видиш с майка, защото живота все пак е кратък, един ден ще съжаляваш, че не си прекарвала повече време с нея.
Пък после ще успееш да намериш начин да се справиш и сама.

# 56
  • Мнения: 2 369
Queen Klara и за чистачка няма шанс точно тук.тук не е Европейски Съюз.аз споделих тези ми притеснения с мъжа си (за това,че прекалено рано идва и после незнам как ще остане,когато наистина м ие нужна) и той каза,че трябва да ходя да проверя.и аз ще ида пък дано може да я регистрираме някакси.а може да дойде за раждането и да постои,после да си иде и пак да дойде наесен.
да от емоционална гледна точка се радвам,защото тя се радва на бебето ми все пак.ще се занимаваме с него тук двете пък,както някои мацки тук казаха (сестра ми също) на мама може да и писне и сама да реши,че неиска да с еустанови,а да не забравяме и факта,че оставя 10 годишния ми брат на баща му в българия,което нея много я тормози,но си мисли,че може да се оправи тук и после и него да вземе Joy
сещаш ли се какво и е в главичката? Grinning като види,че си е правила сметки без кръчмар и ще слезне на земята.
мерси за подкрепата  bouquet

а в другите теми нападат хората,които живеят с родители,тук мен ме нападат,че пък неискам да живея с родители.....ми то това им е хоби на повечето явно/да нападат някой.

# 57
  • Мнения: 1 761
Ami az sled poslednoto poseshteie na maika mi prosto ne  q kanq i ne i kupuvam bilet.
Naistina, priznavam,che ponqkoga mnogo mi se shte nqkoi da mi pomogne,daje za dva chasa da e.Ama nqma koi.
A "pomoshtta"ot maika mi izliza prez nosa-poluchavam samo nepotyrseni syveti i osven tova neprekysnato si izkazva mnenieto za neshta,koito kasaqt samo men i myja mi,koeto e mnogo drazneshto.Az q izoliram,no tq puk pochva da gleda taka,che mi ide da skocha ot balkona.
Da ti kaja, kato si otide mi beshe mychno,no i mnogo dylboko si otdyhnah,che nai-nakraq shte moga da jiveq spokoino, da spq kogato iskam bez tq da me budi, bez da se mesi v razgovorite s myja mi, bez da me razpiotva neprekysnato za shtqlo i neshtqlo i da mi se oplakva,che bila kato izpydeno kuche na terasata,kogato reshi da pushi.


Ta, lesno,trudno-plashtam na gledachki i disham spokoino.
Moqta maika ne sym q vikala da mi pomaga sled rajdaneto, tq mnogo iskashe da doide.No dobre q poznavam,shteshe da me podludi, a sled rajdane imash nujda ot spokoistvie, ne ot izlishni emocii.

# 58
  • Мнения: 2 369
картинке уплаших се още повече.моята още от сега се затюфка,че неможе да пуши дори и в тоалетната с цигара (това при нея е закон),ама щяла да се опита да ги откаже.А КОЙ ЩЕ И КУПУВА ЦИГАРИТЕ? една кутия струва горе/долу,колкото три бебешки пюрета или почти един пакет памперс (на памперс),а тя пуши минимум кутия дневно.ама мъжът ми предупреди,че тук НЕМОЖЕ да се пуши.дори в тоалетната.ама то и аз неискам да ми омирише цялата къща на турско кафене.а секс как ще правим?нестига,че сме в малък апартамент,ами е и с тънки стени.непрекъснато имаме проблеми със съседите за едни или други шумове....това значи,че мама ще слуша доста интересни неща или ние просто трябва да се откажем. сега плюещите ме може да ме заклеймят и като морално западнала,лека жена щом искам да правя тези мръсни и неприлични неща,като секс Joy
хахаха веселба Grinning

# 59
  • Мнения: X
хехе, маритке, сексът ще ти е последният проблем след раждането Mr. Green

Виж, цигарките може и да ти скъсат нервите.

# 60
  • Мнения: 2 369
лъкии абе да ти кажа ние с моя мъж си го обичаме Mr. Green и сега както съм трудна и нещо неефективна,после докато се възстановя още месец,два така и ще сме като невидели Mr. Green

# 61
  • Мнения: 1 761
Da ti kaja, cigarite naistina se okazaha problem.Az i myja mi ne pushim, u doma nikoi ne pozvolqwame da pushi, a osven tova i priqtelite i sa nepushachi.
Naistina cigarite sa skypi, kakto i viseneto po kafenetata.Dosta ot drebnite udovolstviq v Bg v chujbina sa lux.

Za seksa-moeto dete beshe na 2 godini,kogato maika mi beshe tuk i nie si mislehme,che shtom e tuk pone vednyj shte mojem da izlezem s myja mi vecher bez nego.Obache maika mi na vratata ni iznenada- i tq se oblqkla i se prigotvila za restorant....Myjyt mi ostana s malkiq,az izlqzoh s maika mi, no vsqka hapka mi prisqdashe,poneje imah syvsem druga ideq za vecherta....A i az ne iskam deteto da gleda baba si kak pushi,posle kak shte go ubedq,che ne e hubavo da pushi?
Edna vecher tykmo se bqhme syblekli i sme reshili da se zabav;qvame i si chuvam imeto,proshepnato.Misleh,che mi se prichuva.
Da,ama ne-maika mi pred vratata na nashta spalnq me vika da mi pokaje zarqta v nebeto /beshe nqkakyv praznik/.
Fakta,che az sym omujena jena i sled 12 vecherta sym si v spalnqta ne q trogna...


Slava Bogu,maika mi ne govori chujdi ezici i ideqta da jivee tuk postoqnno nqma kak da stane.Obache kato se razluti za nqkoq glupost i kato izchezne za 4-5 chasa vecherta i vse se chudq dali shte se pribere izobshto,nqkolko pyti me plashi,che shte se udavi v ezeroto do nas.Znam li kakvo i e v glavata.

Mnogo nanagorno mi idvat takiva gosti.Predpochitam da izglejdam egosit,losh chovek,neblagodarna dyshterq i kakvoto se setish drugo v ochite na drugite hora, no da se syhranq psihicheski zdrava i da ne dopuskam maika mi da me podludi.

Ne znam kakvo da ti kaja...Az lichno ne iskam maika mi da idva poveche i namiram za golqma greshka che q povikah i pyrviq/edistven/pyt.
Kato se pozamislish malko,ako se ogledash okolo teb sys sigurnost shte namerish varianti za pomosht,ako imash nujda, pri tova tochno mojesh da iziskvash opredeleni neshta-pazaruvane,pochistvane,ima mnogo grupi na maiki s deca,centrove za pomosht po sysedstvo...Az bqh mnogo nova,kogato rodih,no sega znam,che imam mnogo sysedki, na koito bih mogla da se obadq da mi napazaruvat.A nqkoi daje i da mi nagotvqt.Prosto imah nujda ot vreme,za da gi sreshtna i da se spriqtelq s tqh.

# 62
  • Мнения: 9 776
Попитах по-напред за голямото дете. Къде е то? Thinking

# 63
  • Мнения: 12 677
Айде, правописа не го е..., ама пишеш толкова объркано.  Подреди си малко мислите в главата и ще видиш, че не  е толкова страшно. 

Общи условия

Активация на акаунт