дали има някой с моя проблем?

  • 6 583
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 369
значи проблема е с мама.тя иска да дойде още преди раждането,а честно казано...аз и сама си мога.ама неиска само на гости да дойде,а за доста дългосрочно оставане...около година да кажем,че и после не се знае. аз започнах да се чудя какво ме е огряло. въпроса ми е ако има някой с подобен проблем моя да сподели как се справя или ще се справи с това!!! при мен има и друг проблем.в чужбина съм и може и да неможе да стои повече от 6 месеца,а тя може да иска нелегално..да,ама моя мъж не е съгласен на този вариант и ще стане много проблематично! ще ми се отвори сериозен проблем.
а до тук се стигна,след като с мъжа ми решихме аз възможно най/скоро след раждането да тръгна на 50% работен ден,че не ни достигат финансите,въпреки,че той на две места работи.мислихме,мислихме и решихме да търсим детегледачка,която ще ни струва половината от това,което аз на половин работен ден ще изкарам...пак си е нещо,но за сметка на това тя ще живее в нас и ще помага не само за детето,ами за цялото домакинство (надявам се не и за съпружеските ми,креватни задължения Mr. Green)...та от тази гледна точка и от гледната точка,че в българия малко не сме възпитани да имаме чужди елементи в къщата си на мене ми беше проблем....в същото време мама изпада в трудно положение българия/лични проблеми с мъжа и,няма къде да живее сама и т.н.та аз решавам,че за начало мама може да ми помогне хем и тя да поостане малко тук на спокойствие,ама това става въпрос за поне два,три месеца след раждането,че и до 6.ок казах и,тя се въодушеви,но.....започна не след дълго да ме пита когаще идва и като и казах наскоро,че нали за есента сме  разбрали тя се нацупи и едва ли не ме изкара,че съм я излъгала и съм  идала напразни надежди.казах на мъжа ми,а той ми предложи да доиде ули месец,когато ще раждам,за да ми хем и помогла...ок,кандисах аз и на това и сега мама трябва да дойде ули,ама пак нещо мрънка,че искала май месец.е това вече и казах да го забрави. после като се размислих,че тя...май ще си остане тук завинаги и...незнам.винаги съм била против родители да ми пречат.сега нестава да не я взема.хем е в труден момент и не е само каприз от нейна страна,хем пък осъзнавам,че ми се нарушава семейната интимност и живот.

# 1
  • Мнения: 572
На твое място ще намеря квартира на майка си  за сумата която бих плащала на детегледачка. Така мама ще помага а не чужд човек , хем няма да се пречка постоянно Hug

Дано съм ти била полезна Grinning

# 2
  • България
  • Мнения: 757
С две думи-нищо не разбрах Rolling Eyes
Искаш или не искаш майка си?
Хем ти трябва помощ,но не искаш да е от нея,или не съм разбрала?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
говорете открито с майка ти
няма за какво да се цупи-ще дойде,когато ти кажеш и ако тя иска разбира се.мисли първо за вашето семейство и се съобрази и с мнението на съпруга ти.

и най-важното е-изобщо не си го причинявай това нещо-да живееш с майка ти.а като прибавим и щриха,че може да не иска да си тръгне изобщо,и ще трябва да мислиш как да й го кажеш по-деликатно,и тя да прави сцени ooooh!
помислете още веднъж  Peace

# 4
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Здравей,

По принцип си права за пребиваването на майка си. Всъщност по закон има право на 3 месеца. Ако ги пресрочи има вероятност властите да я депортират.  ooooh!
Но все пак си мисля, че е редно майка ти да се вслуша в твоето мнение, за да ти осигури спокойствието в такъв момент. В чужбина нещата стоят по-различно и стандарта на живот е по-висок. Очаква Ви страхотно събитие, за което Ви предстои сериозна подготовка, която ще изисква и също толкова сериозни финансови ресурси. Опитай да поговориш с майка си и да й обясниш твоята гледна точка за нещата. Надявам се тя да прояви разбиране и да не се засегне от това. Но родителите са такива, в стремежа си да помогнат и да се чувстват съпричастни не усещат, че понякога не остават възможност на семейството да се сблъска с моментите от живота само и да намери правилното решение за себе си. Може би ще е хубаво , ако ти помогне в първите месеци, докато си организираш дейностите.  Peace Но все пак си мисля, че нещата най-правилно биха се решили чрез диалог, колкото и да ти е трудно да обясняваш за пореден път.
Искрено ти желая успех!   bouquet

# 5
  • Мнения: 381
говорете открито с майка ти


Ето това е отговорът на твоя въпрос. Какво повече може да ти каже някоя съфорумка?
Та тя ти е майка, ако не можете да се разберете и човешки да й кажеш какво искаш и не искаш...
Успех.

# 6
  • Мнения: 2 369
˙·٠•●СРАМЕЖЛИВКА●•٠·˙ ами мислех го и това.квартира неможе на тази сума да взема,а тук наемането на квартири става АМА МНОГО трудно.и се дава депозит в размер на три месечни наема мисля,но така или иначе трябва да е на име на човек с легални документи,а такива сме само ние и си имаме вече.втора няма как да стане,а и наемите са много високи....абе абсурд,но...дават стаи в хотели за по 600/700 фр да кажем,което пак е скъпичко,защото мама идва и без пари разбира се на наша издръжка тотално,а аз не работя...демек всички падаме на издръжка на моя мъж.виж аз,ако работех вече е по/друго нещо,но нали ето затова съм се ядосала на мама,че ме изнудва.тя иска да дойде много по/рано,отколкото аз си правех сметки,че ми трябва някой.преди да работя аз всяка стотинка изхарчена по нещо странично н е в тежест.мале омагьосан кръг.може би е най/добре да говоря с нея,за д ане стане така,че пак аз да съм виновната,когато по една или друга причина се наложи да си тръгне по/рано от очакванията и. аз да си кажа под секрет,че знам какви са и очакванията,а именно да остане тук завинаги.в нас докато не намери друг вариант,а другия вариант е почти невъзможен/легална работа.

velislavа искам я за месец,два,а не за година и евентуално не се знае.щото и тя си прави някакви фантасмагорични планове за собственото си бъдеще,дето нямат нищо общо с реалността,която я очаква.освен това ми трябваше помощ някъде от октомври най/рано,че и до януари,февруари можех да си гледам детето плътно и да не работя,а да бутаме някакси,но в случая,че тя идва трябва едва ли не с лохийте да тръгвам на работа....щото иначе неможе.

Elfita ето такова,като твоето  е и моето мнение,но немога пък и да я зарежа в трудния и момент.просто ще се наложи да си говорим много реално,ама повярвай ми,че тя в момента не мисли реално! като малките деца е. но благодаря...аз все пак мения  и съвети исках да чуя Hug

MISHANA13 мисля,че на гости има право да дойде два пъти за по три месеца,като трябва д аима месец между тях,за да е тотално легална,но тя дори ме врънкаше да съм и намерела работа на черно и да оства на черно. АБЕ ФАНТАЗИЙ ОТ 1001 НОЩ! ще говоря с нея да....ще дойде,както съм и обещала,но нетрябва да очаква кой знае какво. ох мале....ма дано това ми е най/сложния проблем за в бъдеще де Grinning аз се чудех какво ли лошо ще ме изтресе,че толкова хубави неща накуп ми даде господ и какви ли не щуротий ми минаваха през главата,като от сорта на,че ще умра при раждането или нещо с бебето ще се случи.а дано е това с мама ми е най/страшния проблем Mr. Green

Щастливата
е да..то е ясно,че никой неможе д апоеме моите отговорности и проблеми,но просто ми хрумна да питам тук за малко акъл,а и ако някой е имал подобни перипетий какво е направил по въпроса Crazy

Последна редакция: вт, 20 апр 2010, 21:05 от marittaa

# 7
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Права си за престоя, това е правилният начин. Иначе какви са тези мрачни мисли.  Naughty Трябва да си мислиш само за хубави неща. Абстрахирай се от това, което те тормози неоснователно. Момичетата правилно са написали. Действай смело.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 679
Направо ти съчуствам, честно незнам какви са ви отношенията ние с моята майка много се обичаме, но по телефона като ми дойде на гости и на 3 ден съм яхнала метлата. Дори като живеех вкъщи с баща ми се разбирахме, а с майка ми не можех да мелям както се казва. Дори сега когато имам 3 малки хлапета и определено имам нужда от помощ в повечето случай се обаждам на детегледачката, а само в много крайни на майка ми нищо, че е пенсионерка и живее на 15 мин. от нас ама като не се понасяме по-добре да не си вгорчаваме живота.
Моят съвет е да си поговорите открито аз поне така правя и да ми се разсърди и минава, това се отнася и за мен.

# 9
  • Мнения: 103
ако питаш мен, изясни й нещата открито докато е време и не разчитай, че ще дойде и след 3 месеца ще ти е по-лесно да й обясниш лично колко ти пречи, без да се изпокарате. Усещам, че я съжаляваш и мислиш за трудното й положение, но мисля, че е редно и тя да се замисли над твоето положение и да те разбере. По-добре е сега да ти се разсърди за известно време и да се сдобрите, отколкото после да си опънете нервите взаимно до край и нещата да ескалират до там, че да не се погледнете повече. Успех!

# 10
  • Мнения: 9 776
Струва ми се, че майка ти се хваща за теб - дъщерята в чужбина, като удавник за сламка ooooh!. За да реши личните си проблеми. Я се разбери с нея от раз, щото после ще те боли глава Naughty.

# 11
  • Мнения: 4 187
Говори с майка си открито, за нейните очаквания и твоите възможности !

# 12
  • Мнения: 2 558
Говори с майка си открито, за нейните очаквания и твоите възможности !
И аз съм на това мнение  Peace

# 13
  • Мнения: 73
Ти пък какво си тръгнала да се кахъриш от рано!
Въобще не е сигурно че на майка ти ще и хареса, най-вероятно съвсем не. Без език и без контакти ще се чувства самотно и изолирано и ще си драпа и сама да си ходи.

Нека дойде и види пък тогава ще го мислиш.

Моите пък въобще не мога да ги накарам да дойдат. Laughing

# 14
  • Мнения: 25 662
Майка ти е бездомна, проблеми с мъжа и...
Защо не се огледате и не я сватосате за някой подходящ за нея местен?  Mr. Green
Хем ще ти е наблизо, хем няма да ти е в къщата, хем и животът и ще се уреди.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт