Топирането или пресата изтощават повече косата?

  • 9 003
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Споделете кое според вас вреди повече - да си гориш косата с преса или да я накъсваш с топиране? Това с идеята да постигнеш обем на косата.

# 1
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Аз навивам косата си с маша всеки ден и вече взе да ми писва.  Confused Ако е влажно времето, все едно , че не е навивана - веднага се сплесква. Слагам пяна всяка вечер като я изкъпя, а след навиването я пръскам с лак. Но косъмът ми е тънък и, за съжаление, вече изтощен. Но ще следя темата, за да науча нещо ново за придобиване на обем.  Peace

# 2
  • Мнения: 13 626
Ползвам редовно преса заедно с протектор против топлината. Косата ми си е жизнена, мека. Нямам проблеми с нея.
За това според мене топирането е много по-вредно. Правила съм го известно време и косата ми тогава беше ужасна.
Супер накъсана и суха. Самите фризьори не го препоръчват да се прави често.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 573
И двете са вредни по различен начин - топирането накъсва косата, а пресата я гори. Можеш обаче да ползваш хубава керамична преса и качествена козметика за термична защита и по този начин да намалиш вредата й. Тогава определено пресата е по-малкото зло.

# 4
  • Мнения: 35
и според мен пресата е по-малкото зло,защото има много козметика за предпазване от топлината,а за топирането няма какво да се сложи за да не се накъсва косата....аз лично съм изпробвала и двата начина за постигане на обем и смея да твърдя,че след топиране косата ми е много изтощена,стърчаща и накъсана .... Flutter

# 5
  • Мнения: 2
 И аз мисля, че топирането изтощава повече...директно се къса косата дори и еднократно да се направи. А пресата ако е наистина хубава и се ползва качествена козметика вреди малко по-малкло..поне по мое мнение  Wink

# 6
  • Мнения: 1 290
С преса я правя,на вафли или малко я навивам с другата приставка,не позлвам протектори,а слагам пяна,гледам да не е редовно  Rolling Eyes Топирането не го умея и никога не ми се е получавало  Blush

# 7
  • Мнения: 850
  и двете унищожават косата ... това вече не е ли извън модните тенденции , имам предвид обемната фолкаджийска коса  newsm78

# 8
  • Мнения: 6 713
Според мен топирането е по-лошо за косата.

# 9
  • Мнения: 1 416
Топирането е по-лошо и аз така мисля. И пресата уврежда разбира се, но топирането мисля, че е дори по-вредно. Не ползвам нито преса, нито се топирам и бях озадачена какво да отговоря на анкетата как придавам обем на косата си. Отговорих с ролки, макар че не ги ползавам с цел обем, а с цел букли /които бързо се развалят, но това е друг въпрос/. Не харесвам изобщо модерните в последните години обеми, правещи главите като телевизори, квадратни направо. Много грозно и неестетично ми се вижда такъв квадратен обем отгоре и косата пресована, права като дъска надолу да виси. И вафлички като видя лошо ми става, но всеки си има вкус и е свободен да се носи както на него му харесва Peace Даже във facebook наскоро мернах някаква група, която гласеше нещо от сорта на "Вафличките трябва да са само храна, а не прическа"  Laughing

# 10
  • Мнения: 142
и мен не ме кефят вафличките с преса, не че не е красиво, но при мен няма особен ефект  Tired

# 11
  • София
  • Мнения: 16 070
За да няма поражения от топирането е важна техниката на разресване на косата след това.
Има си специални начини, питайте фризьора, който ви топира как да се решите.

# 12
  • Мнения: 256
Вафличките са храна, не прическа (това го пишеше някъде)  Joy Аз също топирам косата и пръскам с малко лак, ако искам повече обем, но това го правя главно, за да задържа цялата коса назад например, да не ми пада в очите. Не я правя бухнала или вдигната, изглежда съвсем естествено, просто е по-подредена.

# 13
  • Мнения: 31 238
Топирането е по-вредно.

# 14
  • в.преслав
  • Мнения: 242
Аз правя и двете.Мисля,че пресата е по-малкото зло.Наскорох прочетох един начин за постигане на обем без да се тормози косата с топиране или преса-вдигате кичур коса нагоре и пръскате лак в корените,след това със студената струя на сушоара издухвате и като пуснете кичура си седи все едно е топиран.Пробвах го това и наистина става...................
   Мисля,че когато се ползват точните продуктите и се полагат правилните грижи, косата се запазва здрава и в добър вид.Останалото е въпрос на гледна точка. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт