Топирането или пресата изтощават повече косата?

  • 9 005
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Вижте аз използвам преса от близо година,бях с дълга коса и се подстригах за да се освежи косъмът, косата ми не е рядка-напротив сравнително гъста е! Най-важно е да знаете,че на мокра коса преса НЕ СЕ използва и също така ако сте си купили шампоан за изправяне на коса/аз съм използвала на две известни марки и  не действса! по-добре си закупете за подхранване или нещо подобно../не трябва да се използва преса.Ако искате да използвате преса,то да е хубава,с керамични приставки,а за обем аз си правя през една седмица две и то по следния начин..:след като се изкъпя вечерта и на сутринта косата ми е суха зареждам пресата за изправяне изправям я старателно и после слагам приставките за едри вафлички и САМО на корените правя вафлички разресвам косата и слагам малко пияна на корените.След това отделям отзад от косата си кичури и топирам-бързо е по-добре отколкото един кичур две минути.. след като съм топирала кичура,дори и да е с много голям обем станало слагам лак за коса а имайте предвид че с вафличките топирането става много по-добре и след като съм готова с обема отзад и от свете страни сресвам леко отгоре,за да стане равномерно отвсякъде а по темата кое най-много вреди то ще ви кажа от топирането се КЪСА косъма още от корена .. от пресата ви се изтощава цялостно косата,а от лакът за коса почва да пада,затова моя съвет е по-малко преси и никакъв грим,но аз все пак никога не съм си боядисвала косата а ако е боядисано то все едно сте използвали преса лак и топиране една година на всяко боядисване .. ):

# 16
  • Мнения: 0
Ами по-скоро топирането нацепва косата, а пресата я изсушава  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 142
откакто започнах да си изправям косата с професионална преса ми изглежда доста по - добре от преди противно на всякаква логика, мажа я с термозащитен крем, изсушавам и изправям. в корените понякохга вафлички и лак, а понякога и топиране за по - голям обем.

# 18
  • Мнения: 293
Има много ... криворазбран обем

# 19
  • Мнения: 90
И топирането и пресата изтощават косата при всекидневна употреба.

# 20
  • Мнения: 139
От както видях  Sad статиите и снимките в тези два сайта: http://hennafox.wordpress.com/2009/10/18/%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B … 0%BA%D0%BE%D0%BF/http://www.pgbeautygroomingscience.com/hair-damage.html  съм изхвърлила и преси, и маши и стилизанти, сешоар ползвам само в най-краен случай през зимата.

# 21
  • Мнения: 0
откакто започнах да си изправям косата с професионална преса ми изглежда доста по - добре от преди противно на всякаква логика, мажа я с термозащитен крем, изсушавам и изправям. в корените понякохга вафлички и лак, а понякога и топиране за по - голям обем.
Би ли споделила какъв термозащитен крем ползваш. От 2 дни избирам и не мога да реша, за тънка коса.

# 22
  • Мнения: 142
откакто започнах да си изправям косата с професионална преса ми изглежда доста по - добре от преди противно на всякаква логика, мажа я с термозащитен крем, изсушавам и изправям. в корените понякохга вафлички и лак, а понякога и топиране за по - голям обем.
Би ли споделила какъв термозащитен крем ползваш. От 2 дни избирам и не мога да реша, за тънка коса.
ето този:
Общо взето сред повечето ми приятелки този е най - добрият и най - ползван.

# 23
  • Мнения: 93
Аз постигам обем с преса.Косата ми е права и няма нужда от изправяне,правя само вафли в корените без никакви стилизиращи продукти.Всеки ден ползвам пресата.Имам хубава коса и до сега нищо и няма. Simple Smile Колкото и демоде да казват,че са вафлите,аз продължавам така да се правя и се харесвам Peace

# 24
  • Мнения: 142
не бих казала че са демоде  Crazy

каква ти е пресата за вафли, че аз си търся за мн ситни и не мога да открия подходяща с този ефект, който искам.

# 25
  • Мнения: 0
Аз също се изсушавам със сешоар и си правя вафли,топирането не ми се отдава Simple Smile Аз също мисля,че тези преси,сешоари изтощават косата,но  в крайна сметка съм на 22 години и ако сега не се правя хубава,то кога?На 50 години никой няма да ме харесва,не е ли така ? Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт