Препоръчайте ми агенция за недвижими имоти!

  • 86 784
  • 126
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 144
И ние с АДРЕС имаме много неприятни спомени.

# 76
  • Мнения: X
Принцпино обявата би трябвало да е свалена от реклама още когато купувачите са заявили сериозен интерес към нея. Тоест, оставен е депозит, водени са преговори м/у страните и т.н.


Явно не е точно така. Когато купувах моя апартамент, аз също се бях притеснила, че е оставен депозит и е подписан предварителен договор, а обявата си стои в нета. В крайна сметка нищо не се случи, явно се качва за определен период от време и си стои, въпреки че, не е актуална.
Аз имам молба към тези от вас, които отдават жилище или живеят под наем. Обмислям вариант да отдам жилището си под наем, чрез агенция, но ме притесняват доста неща. Например това, дали договора по някакъв начин защитава правата ми в случай на неплащане на консумативи от страна на наемателите. Предполагам партидите ще си останат на мое име?Освен това, какво се случва ако след края на договора наемателят отказва да излезе, въпреки моето желание? И тъй като, вероятно ще живеем в друг град, сигурно би трябвало да се упомене в договора, изискването да се превежда наема по банков път? Въпросите ми сигурно са много глупави, но не съм наясно, а и доста се притеснявам от ужасяващите разкази за некоректни наематели.

# 77
  • Мнения: 1 296
....явно се качва за определен период от време и си стои, въпреки че, не е актуална.
...
Всеки брокер, който публикува обява може от акаунта си да я изтрие/спре по всяко време Peace
Относно притесненията ти - единствената ви защита е договор за наем с предвидени в него всички възможни казуси, които биха възникнали по времето на срока на договора за наем. Всички договори за наем се сключват на база изискванията на Закона за Задълженията и Договорите. Вашият договор е необходимо да отрази максимално пълно и точно спецификата на твоят имот и условия за отдаване под наем.
Друг вариант и особено ако не живеете в населеното място, където се намира имотът ви – сключете договор за Управление. Тоест самият брокер с/у договорена месечна сума има ангажимента да следи за всички сметки, повреди, дори и когато наемателите се изнасят да приеме от тях жилището, отчитайки всички /евентуални/ повреди, щети и прочие. Ако въобще има такива, защото все пак има и съвестни наематели. 
 

# 78
  • Мнения: 252
Здравейте,
Аз искам да попитам дали на някой му се е случвало следното:
Търсим си апартамент и брокера ни /от Адрес/, ни води на апартамент, който е с 15 000 евро повече от това, което можем да си позволим /предварително нищо не ни е казал/, като обяснява, че това е офертна цена и може да се преговаря. След огледа ни пита дали ни е харесал и се опитва да ни убеди да го оферираме на цената, която ние може да си позволим. Обясни ни, че схемата е следната: отиваме в техния офис и казваме, че сме готови да го купим за 75000 евро /офертна цена 89000/ и внасяме капаро от 10% /примерно/, и те ще преговарят и ако до 10 дни не се сдигне до сделка ще ни върнат капарото.
От обясненията на брокера всичко изглежда идеално, но аз все си мисля, че някъде има звездичка /ситен шрифт/. И се опасявам, че веднъж като им дам капаро, те ще ме въртят, т.е да не стане - за тази сделка не става, ама ще го използваме за друга и т.н.
Въпроса ми е на някой друг случвало ли му се е това, защото на мен ми се струва нереално да успеят да свалят 15 000 Евро?

# 79
  • София
  • Мнения: 1 634
rumba77 ,

Не смятам, че трябва да оставяте 10% в/у 'офертна цена" и да чакате продавачът да се съгласи на Вашата цена!
Тези 10% се оставят на предварителен договор, в който изрично се упоменава цената на имота! А този договор си има юридическата сила и в него - няма как, ще се напише сумата 89000 (защото в момента цената е тази, нали?) И след могат да платите тази сума!
Нека първо свалят цената - Вашите 10% няма да отидат у продавача, та той да размишлява, а остават в агенцията

А за намаленията на цените - да, така е. Наблюдавам от 7-8 месеца какво се случва в сайта имоТ бг  (не имотИ) - там има секция "Имоти с падащи цени" , само трябва да се регистрираш набързо в пробок - и ще забе;ежиш, че 'офертните цени понякога падат с  по 20%  , за да станат реални и продаваеми.

А пък при такава цифра , за която говориш, че можете да платите , целия пазар за недвижими имоти в момента е ВАШ!  Hug Можете да се обадите на която и да е агенция - защо само на една? Много агенции пре-публикуват обявите на тази, която е до собственика, като я завишават с 5-10%! И пишат след това "за клиенти на агенцията"! За да вземат комисионна от купувача, защото НЕ са до собственика

В обобщение - търсете си и вие в интернет, за да не плащате над реалните цени! Сваляне на цените - да, възможно е и то много! Изповядването пред Нотариуса могат и само двете страни да си го направят - той казва предварително какви док-ти иска и готово! Таксата му и държавната такса , се поделят между продавач и купувач

Нашата сделка мина през една агенция, която е мн години на пазара - брокерката успешно свали цената, осигури ни всички док-ти, разписки за платени сметки и беше до последната минута с нас!  Не знам дали е редно да се пише име на агенция - да не го счете админа за реклама  Thinking И хубавото беше, че тя беше И до продавача - в смисъл, че бързо-бързо предаваше офертите и отговорите между страните и така успяхме да постигнем съгласие  Peace

Успех!   bouquet

Последна редакция: ср, 16 май 2012, 13:29 от Lady-B

# 80
  • Мнения: 252
Lady-B, Благодаря ти много за съветите.
И ние търсим в интернет, но повечето обяви са от агенции.
Според мен няма голямо предлагане, ние търсим 3-стаен, тухла и то в Южни райони, та и цената която може да си позволим не е чак толкова много.

# 81
  • Мнения: 46 535
rumba77, странна ситуация. Пари се оставят/приемат, когато си съгласен с условията на другата страна, поне основните, подробностите натам, но цената е най-основното, няма как без нея.
И се описва договорената сума, срок за Предварителен договор/изповядване, зависи за какво точно става дума.
Странно ми е какво ще запишат при вас - купувачът дава капаро на продавача в размер на ..., а продавачът ще седне да размисли относно цената  Crazy

# 82
  • София
  • Мнения: 1 554
Принцпино обявата би трябвало да е свалена от реклама още когато купувачите са заявили сериозен интерес към нея. Тоест, оставен е депозит, водени са преговори м/у страните и т.н.


Явно не е точно така. Когато купувах моя апартамент, аз също се бях притеснила, че е оставен депозит и е подписан предварителен договор, а обявата си стои в нета. В крайна сметка нищо не се случи, явно се качва за определен период от време и си стои, въпреки че, не е актуална.
Аз имам молба към тези от вас, които отдават жилище или живеят под наем. Обмислям вариант да отдам жилището си под наем, чрез агенция, но ме притесняват доста неща. Например това, дали договора по някакъв начин защитава правата ми в случай на неплащане на консумативи от страна на наемателите. Предполагам партидите ще си останат на мое име?Освен това, какво се случва ако след края на договора наемателят отказва да излезе, въпреки моето желание? И тъй като, вероятно ще живеем в друг град, сигурно би трябвало да се упомене в договора, изискването да се превежда наема по банков път? Въпросите ми сигурно са много глупави, но не съм наясно, а и доста се притеснявам от ужасяващите разкази за некоректни наематели.
Здравей,.
Принцпино обявата би трябвало да е свалена от реклама още когато купувачите са заявили сериозен интерес към нея. Тоест, оставен е депозит, водени са преговори м/у страните и т.н.


Явно не е точно така. Когато купувах моя апартамент, аз също се бях притеснила, че е оставен депозит и е подписан предварителен договор, а обявата си стои в нета. В крайна сметка нищо не се случи, явно се качва за определен период от време и си стои, въпреки че, не е актуална.
Аз имам молба към тези от вас, които отдават жилище или живеят под наем. Обмислям вариант да отдам жилището си под наем, чрез агенция, но ме притесняват доста неща. Например това, дали договора по някакъв начин защитава правата ми в случай на неплащане на консумативи от страна на наемателите. Предполагам партидите ще си останат на мое име?Освен това, какво се случва ако след края на договора наемателят отказва да излезе, въпреки моето желание? И тъй като, вероятно ще живеем в друг град, сигурно би трябвало да се упомене в договора, изискването да се превежда наема по банков път? Въпросите ми сигурно са много глупави, но не съм наясно, а и доста се притеснявам от ужасяващите разкази за некоректни наематели.
Здравей,
Аз си отдадох на скоро апартамента под наем, чрез брокер, но договора си го изработих сама. Взех три депозита от наемателя, които ми служат, като застраховка за погазяване на консумативите, както и за запазване добрия вид на имота. Партидите не съм ги прехвърляла, защото си е ангажимент

# 83
  • Мнения: 1 842

Здравей,
Аз си отдадох на скоро апартамента под наем, чрез брокер, но договора си го изработих сама. Взех три депозита от наемателя, които ми служат, като застраховка за погазяване на консумативите, както и за запазване добрия вид на имота. Партидите не съм ги прехвърляла, защото си е ангажимент
Хубаво си искате толкова много пари но надали ако някой има много пари би стоял под наем! За жалост понякога и наемодателите не са коректни и се опитват да изиграят наемателя! А той как да се защити според вас? Интересно ми е мнението нищо друго. Peace

# 84
  • Мнения: 0
Здравейте! Поне веднъж в годината ми се налага да сменя квартирата и това е изключително неприятно действие. Не само, че е трудно да си харесаш квартира ами пазара е завзет от различни агенции. Сега търся помещение за мен и бъдещата ми съпруга (април се женим), но изключително трудно се намира, а агенциите са окупирали всичко. Ще съм благодарен ако някой знае подходящ апартамент за около 350лв. да има удобен градски транспорт. Може едностайно или двустайно, обзаведен и не обзаведен. Моля помогнете ми не искам да се занимавам с брокери и да плащам излишни пари!

По този повод направих и фейсбук страница, за да има място където ще могат да бъдат прескачани (надявам се не се приема като реклама не печеля нищо от това):
https://www.facebook.com/kvartiri

# 85
  • Мнения: 39
Здравейте! Поне веднъж в годината ми се налага да сменя квартирата и това е изключително неприятно действие. Не само, че е трудно да си харесаш квартира ами пазара е завзет от различни агенции. Сега търся помещение за мен и бъдещата ми съпруга (април се женим), но изключително трудно се намира, а агенциите са окупирали всичко. Ще съм благодарен ако някой знае подходящ апартамент за около 350лв. да има удобен градски транспорт. Може едностайно или двустайно, обзаведен и не обзаведен. Моля помогнете ми не искам да се занимавам с брокери и да плащам излишни пари!

По този повод направих и фейсбук страница, за да има място където ще могат да бъдат прескачани (надявам се не се приема като реклама не печеля нищо от това):
https://www.facebook.com/kvartiri



След като ви разгледах фейсбука...и забелязах, че може да намерите 350 жилища от собственици (та, гледам вече се разширявате и „Освен квартири можем да помагаме и с намирането на магазини :“), малко не ми стана  ясно – как така и защо влизате в бг-мама и очаквате от нас – ние да ви предложим жилище...Отделно пишете, че сте обикновен човек „Аз съм като всеки един от вас“  (което ще рече, че не сте агенция, което пък е в разрез с множественото число, което използвате и изречния като „Нашият екип откри това помещение“). Но да речем, че имате раздвоение на личността. „Имам достъп до imot.bg който ми позволява да виждам обявите от частни лица.“ Аз като човек търсел дом 8 месеца, как  така не успях да се сдобия с такъв достъп? Като ще лъжете българските мами-поне го правете, така че да не ви хванем...Аман от мошенници, агенции и желаещи да ти вземат парите...

# 86
  • Мнения: 0
Здравейте! Поне веднъж в годината ми се налага да сменя квартирата и това е изключително неприятно действие. Не само, че е трудно да си харесаш квартира ами пазара е завзет от различни агенции. Сега търся помещение за мен и бъдещата ми съпруга (април се женим), но изключително трудно се намира, а агенциите са окупирали всичко. Ще съм благодарен ако някой знае подходящ апартамент за около 350лв. да има удобен градски транспорт. Може едностайно или двустайно, обзаведен и не обзаведен. Моля помогнете ми не искам да се занимавам с брокери и да плащам излишни пари!

По този повод направих и фейсбук страница, за да има място където ще могат да бъдат прескачани (надявам се не се приема като реклама не печеля нищо от това):
https://www.facebook.com/kvartiri



След като ви разгледах фейсбука...и забелязах, че може да намерите 350 жилища от собственици (та, гледам вече се разширявате и „Освен квартири можем да помагаме и с намирането на магазини :“), малко не ми стана  ясно – как така и защо влизате в бг-мама и очаквате от нас – ние да ви предложим жилище...Отделно пишете, че сте обикновен човек „Аз съм като всеки един от вас“  (което ще рече, че не сте агенция, което пък е в разрез с множественото число, което използвате и изречния като „Нашият екип откри това помещение“). Но да речем, че имате раздвоение на личността. „Имам достъп до imot.bg който ми позволява да виждам обявите от частни лица.“ Аз като човек търсел дом 8 месеца, как  така не успях да се сдобия с такъв достъп? Като ще лъжете българските мами-поне го правете, така че да не ви хванем...Аман от мошенници, агенции и желаещи да ти вземат парите...

Здравейте,

не съм агенция. Имам приятел, който работи за такава и има достъп в imot.bg Писал съм и в множествено число понякога, защото съм свикнал да пиша от името на фирма. Не брокерска, а за дрехи втора употреба. С това се занимавам - верига Grabni.Bg Не виждате ли във фейсбук, че просто давам на хората обявите от собственик, ако съм агенция как щях да печеля от това??? Оставете начина по който съм описал нещата, но повярвайте не съм агенция.
 Женя се на 5 април в Русе ще ми е сватбата и после ми трябва жилище! Пиша в BG-mama защото много от собствениците не качват имотите си в imot.bg,  може да разлепват обявите си по стълбове. Не всички в България се опитваме да спечелим от всичко, което правим. Wink

# 87
  • Варна
  • Мнения: 112
Ако е възможно - бягайте от агенции!!! Най-добре да намерите имот за покупка без посредник, НО задължително се консултирайте с адвокат! Ще си спестите много нерви! Успех! А за Варна мога да кажа към коя агенция да не се обръщате... ( личен горчив опит )... Ако някой прояви интерес, ще му кажа в лично съобщение, за да не излезе, че съм подкупена да петня името на агенциите! Хубав ден!

# 88
  • Мнения: 1
 Никога aма никога не ползвайте услугите на StoneHenge Ltd. Това е жалко подобие на фирмичка, крайно непочтени и арогантни. Hе очаквайте човешко отношение и коректност към клиентите!

# 89
  • Мнения: 14 639
Разгледах това чудо ''Без посредник'',а на снимките стои име на агенция.....
По стълбовете разлепват обяви най-вече брокери.Е,как очаквате да си имаме доверие?

Общи условия

Активация на акаунт