Кухните - 31-ва тема

  • 80 325
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Момичета, имаме почти финализиран проект на кухнята и ще поръчваме окончателно!
Много се вълнувам вече... Simple Smile
Ще споделите ли мнение - http://picasaweb.google.com/katerina.georgieva/LhHrdJ#5482546900005859954
Може да си го увеличите със "zoom"-a, че е доста общ плана.

Най-вероятно бутилиерата ще отпадне, или се чудим дали има начин да е от ляво на печката. Но за толкова малко парче плот ни казаха, че трудно ще се закрепи. Вярно ли е това?
От друга страна, докато работя там на плота, и се наложи да я отварям, сякаш ще ми пречи?

За абсорбер ни предложиха такъв, който не е телескопичен, пак вършел същата работа, но без да се издърпва напред.
Цветът на стените няма да е това жълто, а прасковено.

# 706
  • Мнения: 634
Странно ми е това за плота, той нали ляга върху страниците  ooooh!
Относно дали ще пречи- ти няма да го държиш постоянно отворено-отваряш, взимаш и затваряш и продължаваш да работиш, според мен изобщо няма да ти прави впечатление

# 707
  • Мнения: 183
просто смени местата на шкафчето и бутилиерата /шкафчето плътно до печката, а бутилиерата отдясно на шкафчето/ Simple Smile
Не се отказвай от нея, страшно удобно е.Аз все се каня да кача снимки на моята нова кухничка и все не остава време.......

# 708
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Най-вероятно бутилиерата ще отпадне, или се чудим дали има начин да е от ляво на печката. Но за толкова малко парче плот ни казаха, че трудно ще се закрепи. Вярно ли е това?
От друга страна, докато работя там на плота, и се наложи да я отварям, сякаш ще ми пречи?

Аз бих го преместила от другата страна, мисля, че така ще изглежда по-добре, печката да не е някак сбутана в стената, а и много ще ти се цапа колоната в ъгъла. Или ако смяташ, че ще ти пречи, сложи най-вляво шкафа, после печката и най-вдясно - еханизма за бутилки.

За абсорбер ни предложиха такъв, който не е телескопичен, пак вършел същата работа, но без да се издърпва напред.

За абсорбатора - зависи от характеристиките му, а какъв ще сложите зависи само от вашия вкус.

Още нещо, ако разрешиш, не знам какво ще имаш като вградени уреди - миялна, пералня, но ако имаш място бих си направила още един шкаф с чекмеджета, но не с 4, а 2 или 3 по-дълбоки.

# 709
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Още нещо, ако разрешиш, не знам какво ще имаш като вградени уреди - миялна, пералня, но ако имаш място бих си направила още един шкаф с чекмеджета, но не с 4, а 2 или 3 по-дълбоки.
Ще има вградена миялна от лявата страна на мивката, двойния шкаф под мивката, 4те чекмеджета и след това шкаф, в който ще държа тенджери, тигани, тави, големи съдове. Май не остава място за други чекмеджета. А от дясно шкафа с едното чекмедже ще бъде на две нива и там ще държа буркани и бутилки.
От каква гледна точка е добре да има 2-3 дълбоки чекмеджета?

# 710
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
 Embarassed Rolling Eyes

# 711
  • Мнения: 0
keit, аз бих сложила хладилника в нещо като шкаф, а шкафчето над него да е дълбоко колкото хладилника, както е на този мой "проект"
http://lh5.ggpht.com/_xeLm2jg5Pvc/TBT2TyGtMhI/AAAAAAAAEtU/9Z9Jr9 … /kitchenv10-2.jpg

# 712
  • Мнения: 466
Keitр на каква програма е правен проекта?

Някой знае ли дали Салекс могат да направят стенен/работен плот по поръчка, тоест с твой дизайн, и дали това много оскъпява? На страницата им виждам, че предлагат такава услуга дигитален печат, но не става ясно може ли единични бройки и т.н.

# 713
  • София
  • Мнения: 15 242
keit, аз бих сложила хладилника в нещо като шкаф, а шкафчето над него да е дълбоко колкото хладилника, както е на този мой "проект"
http://lh5.ggpht.com/_xeLm2jg5Pvc/TBT2TyGtMhI/AAAAAAAAEtU/9Z9Jr9 … /kitchenv10-2.jpg

 Peace

Моят сегашен хладилник е направен по този начин. Само че горният шкаф не стига до стената (не си личи от страницата), за вентилация. Хладилникът ми не е за вграждане. Кухнята ми стои по-завършено, някак... Да не говорим колко неща събирам в този шкаф, които не влизат в никой друг.

# 714
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Още нещо, ако разрешиш, не знам какво ще имаш като вградени уреди - миялна, пералня, но ако имаш място бих си направила още един шкаф с чекмеджета, но не с 4, а 2 или 3 по-дълбоки.
Ще има вградена миялна от лявата страна на мивката, двойния шкаф под мивката, 4те чекмеджета и след това шкаф, в който ще държа тенджери, тигани, тави, големи съдове. Май не остава място за други чекмеджета. А от дясно шкафа с едното чекмедже ще бъде на две нива и там ще държа буркани и бутилки.
От каква гледна точка е добре да има 2-3 дълбоки чекмеджета?

Точно за тави и тенджери мисля, че ще е по-удобно, ако са две дълбоки чекмеджета, че да не се навеждаш постоянно. Дори и за бутилки и буркани си мисля, че ще е по-удобно за вадене на нещата. То вярно, че нямаш други шкафове, а и така се оскъпява самата кухня.

П.П. За хладилника и аз съм на мнението за по-дълбок шкаф отгоре.

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
С тези дълбоки шкафове над хладилника не се ли нарушава линията на горния ред шкафове, осебено ако хладилника не е вграден в шкаф?
Аз пък някак не мога да ги възприема  Mr. Green Peace

# 716
  • Мнения: 0
С тези дълбоки шкафове над хладилника не се ли нарушава линията на горния ред шкафове, осебено ако хладилника не е вграден в шкаф?
Аз пък някак не мога да ги възприема  Mr. Green Peace

Точно затова хладилника се слага в шкаф, ако не е вграден, както показах по-горе.

# 717
  • Мнения: 1 669
И моят хладилник е в шкаф,макар да не е за вграждане,именно заради линията на кухнята ми.Хладилникът е висок 205см,а шкафовете до 210см и, за да не нарушим линията, направихме с 5см по-висока кутията на хладилника.Пускала съм и преди снимки,но ето отново

# 718
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Keit, на каква програма е правен проекта?
Kitchen Draw - платена е. Правиха ни я във фирмата, от която поръчваме.

За шкафа, в който е хладилника, и над него, и аз нещо не мога да го възприема. Някак ми натежава в тази част прекалено. Ще попитам дали могат да ми направят визуализация с този вариант, ако не е твърде късно Simple Smile А по-дълбоки чекмеджета май няма да има. Притеснявам се да не увиснат от тежестта на посудата, а и ако е само за навеждането - като вземам от долното чекмедже, пак ще се навеждам.

Много благодаря за отзивите!

Последен въпрос - какво мислите за вариант ъглово шкафче от ляво комина, така че на практика коминът да не се вижда?
http://picasaweb.google.com/katerina.georgieva/LhHrdJ#5482930538166952642

Решихме бутилиерата да е от ляво на печката, но не е преместена.

# 719
  • Мнения: 79
Последен въпрос - какво мислите за вариант ъглово шкафче от ляво комина, така че на практика коминът да не се вижда?
http://picasaweb.google.com/katerina.georgieva/LhHrdJ#5482930538166952642

Чудесна хрумка. thumbsup С него прехода кухня-дневна е по-плавен.

Общи условия

Активация на акаунт