Столче за хранене - до кога?

  • 7 025
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 735
Дъщеря ми още се храни в столчето си.Сяда на масата при нас,но това е малко бедствие на масата.Тя по принцип си е едно малко шило и не може дупето да и стои и пет минути на стола и само бърка по чиниите,разсипва храна навсякъде,стъпва на стола и ляга на масата.По тези причини,скоро не смятам да се разделям със стола. Crossing Arms
За дечицата ти мисля,че би било удобно и малка масичка с две столчета.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мислих го и този вариант, но за мен никак не е удобно. Те още не ядат сами и на малка масичка трябва да се сгъна на 16 или да седя на земята, за да ги храня. Снощи пробвахме да седят с нас на масата (след като бяха нахранени) - много бяха смешни, но се държаха учудващо прилично. Боцкат си с вилица от техните чинии, седят мирно, бършат се със салфетка след всяка хапка, много бяха важни.  Joy Но определено им хареса.

# 17
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Мислих го и този вариант, но за мен никак не е удобно. Те още не ядат сами и на малка масичка трябва да се сгъна на 16 или да седя на земята, за да ги храня. Снощи пробвахме да седят с нас на масата (след като бяха нахранени) - много бяха смешни, но се държаха учудващо прилично. Боцкат си с вилица от техните чинии, седят мирно, бършат се със салфетка след всяка хапка, много бяха важни.  Joy Но определено им хареса.

И това: http://misto-bg.com/green-lullaby/benz-table.htm може да бъде практичен вариант. Още повече, че ще става и за други занимания. Но бустерите са без конкуренция - не заемат място, удобни са и можеш винаги да ги пъхнеш в шкафа.

# 18
  • Мнения: 7 947
Ама не е нужно нито вилица, нито салфетка, просто да седнат децата и да се нахранят нормално - е, ще поизцапат, ще се поизнервиш в началото, но каква е разликата дали на столчето или на масата?
А тая масичка е супер нуедобна - къде си пъхат краката децата?

# 19
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Ама не е нужно нито вилица, нито салфетка, просто да седнат децата и да се нахранят нормално - е, ще поизцапат, ще се поизнервиш в началото, но каква е разликата дали на столчето или на масата?
А тая масичка е супер нуедобна - къде си пъхат краката децата?

Вие ползвали ли сте я, че си така категорична? Ние я ползваме вече повече от година.

# 20
  • Мнения: 7 160
Столчето за хранене би ми било в списъка с излишни вещи, закупени за третото ми дете/ добре, че една приятелка ми го даде/.
Предвид това, че синът ми не се задържа на едно място повече от 2 мин. и ползваше столчето предимно за катерене и скачане от него. Mr. Green
В този смисъл беше ползвано минимално време и после върнато на приятелката ми.
Той се храни бързо, седнал на възглавница на стол, пред кухненската ни маса.
Като се върна години назад и за другите ми деца не съм го ползвала много.

Масичката на tigar-migar е хубава, но предназанчението й е друго, въпреки, че може да се използва и за хранене. Разбира се, подходяща е за голям апартамент или къща.

# 21
  • Мнения: 7 947
Ама не е нужно нито вилица, нито салфетка, просто да седнат децата и да се нахранят нормално - е, ще поизцапат, ще се поизнервиш в началото, но каква е разликата дали на столчето или на масата?
А тая масичка е супер нуедобна - къде си пъхат краката децата?

Вие ползвали ли сте я, че си така категорична? Ние я ползваме вече повече от година.
Е, как да я купя - като е видно, че им атабли и не е удобна - ето, питам те - къде си слагат крачетата децата, като таблата сто на сто опира в тях? Или има възможност за махане на таблите?

# 22
  • Мнения: 6 713
На годинка и половина купих столче тип седалка с колани (мойта е толкова шавлива, че без да е вързана някъде изобщо не смея да я сложа ooooh!), която се връзва за голям нормален стол и се храним на масата всички.
Да не говорим, че последния ни хит е да се храним на дивана, сама си иска и така, но от половин година много рядко яде в стола за хранене, просто защото се пречкаше в кухнята, но мъжа ми го свали в мазето.

П.С. Сега видях, че tigar-migar е пуснала снимки, нашето е като първото столче.

Последна редакция: чт, 29 апр 2010, 10:28 от Лурдес

# 23
  • Мнения: 71
На 3 годинки и 4 месеца все още ползваме столче за хранене. Столът стои до масата, на която се храним останалите членове на семейството, т. е. храним се всички заедно. За мен столчето за хранене е голямо удобство - детенце не е с голям апетит и ако не е на столчето, храненето може да се превърне в гоненица из апартамента; храни се самостоятелно, а цапането наоколо е сведено до минимум и почистването е лесно...

# 24
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Ама не е нужно нито вилица, нито салфетка, просто да седнат децата и да се нахранят нормално - е, ще поизцапат, ще се поизнервиш в началото, но каква е разликата дали на столчето или на масата?
А тая масичка е супер нуедобна - къде си пъхат краката децата?

Вие ползвали ли сте я, че си така категорична? Ние я ползваме вече повече от година.
Е, как да я купя - като е видно, че им атабли и не е удобна - ето, питам те - къде си слагат крачетата децата, като таблата сто на сто опира в тях? Или има възможност за махане на таблите?

Таблите са точно толкова напред, колкото крачетата да не опират в тях и няма нужда да ги слагат никъде. Досега синът ми не се е оплакал, че му е неудобно - просто си сяда на пейката и си придърпва масата. Дори предпочита да яде там, вместо на голямата маса. А това което ме очуди в изказването ти е "супер нуедобна" - разбирам да попиташ... но така категорично да се произнесеш за нещо, което не познаваш...

# 25
  • Мнения: 7 947
Ми така ми изглежда, бе жена - какво се обиждаш - нали вие си я харесвате? На мен не ми допада никак и го казах. Да не говорим, че канта не е изцяло и не е добре естетически. Ама никого не задължавам д мнението си, просто отбелязвам недостатъците за мен - ако някои реши да си я купи - да се замисли и той.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 133
ми...моят само в него си иска да яде...и си го ползваме...на 4 години и 5 месеца е Wink

# 27
  • Мнения: 411
Все още си го ползва. Но нашия модел е без маса. Винаги се е хранила с нас на масата. От самото начало и е разрешавано, дори е насърчавана, да се опитва сама да се храни. Аз съм на мнение, че едно дете няма как да се научи да се храни само, да се научи как да се държи на маса, ако няма примера.

# 28
  • Мнения: 7 947
Все още си го ползва. Но нашия модел е без маса. Винаги се е хранила с нас на масата. От самото начало и е разрешавано, дори е насърчавана, да се опитва сама да се храни. Аз съм на мнение, че едно дете няма как да се научи да се храни само, да се научи как да се държи на маса, ако няма примера.
О, наш колко лесно се научи, като тръгна на детската - и да се храни сам, без да се капе, и да ходи до тоалетната сам, и да се загащва, че чак и колан к катарама да си закопчава  Wink

# 29
  • Мнения: 2 132
Интересува ме вие до кога ползвахте столче за хранене и с какво го заменихте после? Ние ползваме класическо столче, което за мен е много удобно, но вече рядко се навиват да седят в него. А мястото, което заема много ми трябва за друго. Та се чудя дали да го махна или е рано още.  newsm78 И ако го махна с какво да го заменя? В момента се хранят седнали на кухненската маса, а аз пред тях на стол, което не е особено удачно. И още нещо - кога децата ви започнаха да се хранят заедно с вас на масата? На мойте им е много интересно и се държат що-годе прилично, но всъщност почти не ядат така, седят за компания само. Не ядат сами още да кажа.  Embarassed
Не съм ползвала столче за хранене. Отдавна седи на кухненската маса с нас. Или яде самичка, или аз и помагам.

Общи условия

Активация на акаунт