Липолиза или велашейп?

  • 16 259
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 001
С редовно тичане на стадиона, за без една стотинка имам имам в пъти по-добри резултати от всичко досега, масажи, велашейп, маски, кремове и т.н.

# 31
  • Мнения: 3
Преди няколко години съм ходила на липолиза. Направих около 15 процедури и при мен нямаше кой знае какъв ефект, може би защото съм и едра. Сега обаче като се сетя чак тръпки ме побиват как съм издържала с тези огромни игли да ме бодат и то със съмнителна хигиена и тн и тн.
Ако мога бих те отказала от липолизата.

За каква липолиза говориш? Това с игли за пръв път го срещам. Принципно има лазерна липолиза с фибро-оптични сонди, които се въвеждат под кожата, за това ли става въпрос ?

Де факто липолизата  по същество е неинванзивен метод за премахване на излишните мастни клетки  (крайният ефект е като при липосукцията, но няма анестезия, няма шевове, няма пост опреративен период, няма травмиране от разрези (в някои случаи е възможно посиняване на третираното място), след процедурите човек става и си тръгва.
Естествено, че резултатите не са видими на момента, както при липосукцията, т.к при липолизата умъртвените мастни клетки се извеждат чрез нормалните процеси от човешкото тяло.

Има няколко метода за липолиза, ако на някого му е интересно ще ги опиша, а сега само ще маркирам някои:
-липолиза чрез ултразвук;
-липолиза чрез RF;
-лазерна липолиза;
-КРИО липолиза.
Някои от методите се прилагат в комбинация с масажи (пак няколко вида, като ръчен, ролков, с вакуум - вакуумните биват постоянни, с пулсации - пулсациите с различна дълготрайност) .
Темата е доста дълга, а и за различните видове мазнини (както и третирани участъци) се прилагат различните процедури (например: не трябва при твърди мазнини да се прави КРИО липолиза).

Има нещо, на което много малко хора обръщат внимание: т.к. при тези процедури мастните клетки се извеждат от организма по естествен път, се натоварват системи и органи (черен дроб, бъбреци и т.н.) .
Безкрайно съм възмутена от един определен салон. Бяха публикували оферта "предлагаме кавитация" и т.н. На зададения от мен въпрос "какъв вид кавитация?" (дали ще е кавитация или липолиза, по същество е едно и също) ми беше отговорено "не знаете какво е кавитация ли?". На въпроса ми "колко минути се третира едно място?" (т.к. според офертата излизаше, че едно място се третира около 3 минути, което е малко и няма да има ефект) ми отговориха "колкото ваучера си закупите и колкото искате". Излиза, че може и два часа на едно място и няма значение дали е с ултразвук, дали е с RF.
 Всичко това го ви го казвам, защото е редно да знаете, че всяка една процедура си има определена продължителност , както и специфична техника при движенията с накрайника, и, ако се прекали, може да доведе до трайно увреждане на здравето (пример: ултразвука не бива да се задържа на едно място повече от ... секунди и не се третира един участък повече от ... минути). Не слагам точните цифри, т.к. целта ми не е да обучавам  разни  неграмотници, които са си купили уред, нямат никакви познания и са решили да изкарат пари, увреждайки здравето на клиентите си, като изобщо не им пука от това.
В крайна сметка, ако имате сериозни бъбречни, чернодробни, сърдечни заболявания ( както и няколко други), то тези процедури не са за вас! А ако някой ви ги направи, без да ви попита и без да ви е уведомил за рисковете - това са пълни шарлатани и според мен са за затвор!

Общи условия

Активация на акаунт