Клуб "Парфюмен Ценител" 33 - Nose: Jacques Polge

  • 48 760
  • 702
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Най-после нещо, което да ме развълнува! Е, засега е само увлечение по снимка, но кой знае, може и да е любов! 
Пънкарското ми сърчице трепна при вида на това: http://www.fragrantica.com/perfume/Etat-Libre-d-Orange/Sex-Pistols-10083.html
Дано да не е разочарование - пипер, кожа, цитрус (дотук добре), но какво прави онази тъпа слива най-долу?

Случаят направо си го иска: http://www.youtube.com/watch?v=dtUH2YSFlVU



А на мен сливката ми харесва най-много от цялата композиция  Laughing
Притеснителни са ми цитрусите и алдехидите, защото хич ги не любя.

# 691
  • Мнения: 64
Пък мен все ме е страх да се запозная с тази парфюмна къща. Такива страхотии чета, че отлагам все запознанството ни.

# 692
  • Мнения: 129
Аз също не интересувам от този бренд. Освен Tilda Swinton Like This, с голямо въображение може да се каже, че познавам, съм пробвала по-обстойно Rossy de Palma. Той всъщност е много хубав и в него няма нищо страшно. Най-отличаващо се в него е мушкатото, което по мое мнение надделява над розата.
Но изобщо не ми хрумна да помириша някой друг освен Like This, дори прословутия Secretions Magnifiques или пък Jasmin et Cigarette. Всъщност, изобщо не се сетих за тях, а нямах желание да пръскам наред - пазих си обонянието  Laughing



# 693
  • Мнения: 2 438
Денси,да те помоля и тук/разбрах че сте си го подарили с ТМ/,както и всички които го познават Praynig разкажете за този Уондърууд на КдГ!!!!

# 694
  • Мнения: 31 231
За мен е прекрасен, мек тамян с много силна дървесина за подложка. Не е много мощен и наистина може да се носи и стои различно на мъж и жена. Източен парфюм, спокоен и уравновесен. Съставките са меки и не е шлейфов. Страхотно много ми харесва, но едва ли би се харесал на дами обичащи силен, тежък тамян.

# 695
  • Мнения: 2 438
Благодаря ти,Денси Heart Eyes
Няма ли някаква сладост,лека и ефирна поне Flutter
Странно,но единствения тамянен аромат по който си паднах е Черния кашмир,но на моята кожа не е толкова църковен дето се вика Wink
Едно Киото например не ме грабна въобще,не го пожелах и за миг дори,ужасно много тамян и нищо друго Rolling Eyes
Ще почакам за Уондърууд,една проба би трябвало вече да пътува към мен,ако дамата е успяла да ме отметне вече из многото си ангажименти  Hug

# 696
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Брррр, не споменавайте Киото и всичките insense, че веднага ми изниква поп  bishop

# 697
  • Мнения: 31 231
О Уондърууд няма нищо общо с такъв тамян. Забравих да кажа че има естествено и ууд, който обаче не е онзи накъртващия познат ни от Монталите.

# 698
  • Мнения: X
Ще имаме ли нова тема?
Питам, защото предложението ми е да бъде за Алберто Морилас. Един от най-продуктивните и талантливи носове.

# 699
  • Мнения: 31 231
Ще имаме разбира се. Hug Защо не? Добра идея, наистина много продуктивен нос.  bouquet

# 700
  • Мнения: X
Супер, Денси. Благодаря.  Hug

# 701
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Mислех си, че съм се кротнала с желанията, но няколко проби пак ме разбудиха.  Laughing В момента съм влюбена в 10 Corso Como, който май е реформулиран (така разправят), но за мен новата версия е идеална. Напълно ми се вписва в естетиката на The Different Company, хладно-медицински връх, който впоследствие се затопля от прекрасно сандалово дърво. Присъства така популярната напоследък комбинация от мушкато, роза и мускус. Много е носим, много елегантен.

Все повече харесвам и Зен, и Тимбукту. Може би има общо, че в момента тук върви едно късно циганско лято, още съм силно на тема зелении. Тествах Датура Ноар, хареса ми, но май не е достатъчно студено за нея още....

Преди време се разговаряхме за аромата на българската роза - препоръчвам тест на L'Ombre Dans L'Eau by Diptyque. За мен е прекален, но розолюбителките ще го оценят.

# 702

Общи условия

Активация на акаунт