Клуб "Парфюмен Ценител" 33 - Nose: Jacques Polge

  • 48 752
  • 702
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 172
Дойде ред и на моя фаворит Chanel “Nose” Jacques Polge. Той е създал около 38 парфюма, 32 сам и другите в сътрудничество. Роден е 1943 г. Работи за Шанел от 1978 г. насам.

интервю.
интервю.

старата тема.




Bourjois Soir de Paris (reformulated version, 1992, with François Demachy)
Chanel 28 La Pausa (2007, with Christopher Sheldrake)
Chanel 31 rue Cambon (2007, with Christopher Sheldrake)
Chanel Allure (1996)
Chanel Allure Homme (1998)
Chanel Allure Homme Edition Blanche (2008)
Chanel Allure Homme Sport (2004)
Chanel Allure Homme Sport Cologne Sport (2007)
Chanel Allure Sensuelle (2005)
Chanel Antaeus
Chanel Beige (2008)
Chanel Bel Respiro (2007, with Christopher Sheldrake)
Chanel Bois Noir (1987)
Chanel Chance (2002)
Chanel Chance Eau Fraiche (2007)
Chanel Chance Eau Tendre (2010)
Chanel Cristalle Eau de Parfum (1993)
Chanel Cristalle Eau Verte (2009)
Chanel Coco (1984)
Chanel Coco Mademoiselle (2001)
Chanel Coromandel (2007, with Christopher Sheldrake)
Chanel Eau de Cologne (2007, with Christopher Sheldrake)
Chanel Egoiste (1990)
Chanel Egoiste Platinum (1993)
Chanel Gardenia (reformulation)
Chanel No. 5 Eau Premiere (2007)
Chanel No. 18 (2007, with Christopher Sheldrake)
Chanel Sycomore (2008)
Chanel Une Fleur de Chanel
Emanuel Ungaro Diva (1982)
Emanuel Ungaro Senso (1987)
Frederic Fekkai Bouquet de Provence
Frederic Fekkai Eau du Jour
Tiffany Pure Tiffany (2003)
Tiffany Sheer Tiffany (1999)
Tiffany Tiffany for Men (1989)
Yves Saint Laurent Rive Gauche (1970, with Michel Hy)





















# 1
  • Бургас
  • Мнения: 5 918
заставайки до големите виждаме колко сме малки
или иначе казано, изпитвам страхопочитание към този човек и коя съм аз да го анализирам. Малко негови творения познавам, едно - две притежавам /а много би ми се искало да са повече/.
Много бих се радвала Лунен сън да ни разкаже за Парижките нощи, които е заточила в размените  Praynig

пренасям се от предишната тема:
Според вас тази съставка как ухае?
http://www.fragrantica.com/notes/Earth-tincture-415.html
въпросът ми е съвсем сериозен и изобщо не се подхилвам - много съм любопитна Grinning
Специално в парфюмите на Demeter и CB IHP мирише на черна, влажна и плодородна пръст.  Laughing Истинска.
Black March, който обожавам, мирише точно на това + цветни луковици, т.е. на градина в ранна пролет/късна есен.
Мадам Мираж, сподели моля те парфюмите на Demeter имат ли някаква прилична трайност или са 'гола вода'

# 2
  • Мнения: 64
Ауууу.... Велик нос!  Mr. Green Два от любиимите ми аромата са създанеди от него и оценявам стойностно всички други, които познавам.

# 3
  • Мнения: 5 001
Ето това е моят човек  Flutter любимите ми парфюми, Шанс, Модмоазелата, Алюр, Кирстал о верт. Много искам да пробвам Une Fleur de Chanel.

Дени   bouquet с благодарност за труда  Hug  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 233
ех, още един мосю Жак, само че Полж! мастер, мастееер, голям и преголям! Денси, страхотен избор!  bouquet merci beaucoup за темата! Heart Eyes
имала съм Chanel Allure edp, познавам мъничко Beige и Coromandel, познавам добре, но недолюбвам Chance, докато пък Chance Eau Fraiche беше сватбения ми парфюм и още го имам и ползвам с особена приповдигнатост, имах Cristalle и Coco Mademoiselle edt, искам едп от него, познавам и искам много Coco, харесвам и съм подарявала Egoiste, познавам и някой ден може би ще се осмеля да имам Diva - Ungaro, имам в момента Rive Gauche - YSL. не съм имала шанса да се докосна до ароматите на Frederic Fekkai и Tiffany, но предполагам, че ще ухаят скъпо, луксозно - както се полага на такъв ранг!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Само Коко и Коромандел дето е сътворил ми стига. Велик!

Денси  Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: 868
Нали знаете въпроса: Ако трябва да изберете само един бренд, някъде на самотен остров......  Дано не трябва, но ако трябва да избера само една бренд ще е Шанел точно заради този нос.  

По едно или друго време съм имала много от изброените. Спомням си преди много години как, дори когато никак не ми подхождаше, Коко ме омагьоса с дълбоката си plum нота и мека като шоколад база (сменили са формулата си мисля Sad .  Спомням си как като излезе, Коко Мадмоазел стана "подпис" парфюма ми когато все още имах такова нещо. Все още използвам оригиналния Шанс.  Сега се радвам и на някои от екслузивите.

Може би сега е времето да кажа, че не бях справедлива към Chanel 5 Eau Premiere като се оплаках, че изчезва за 1-2 часа от мене. Тогава току-що беше свършила зимата и носът ми беше свикнал с доста по-плътни парфюми, включително такива с oud.  След като ми се де-сентизира носа, открих, че усещам Eau Premiere доста по дълго, около 6 часа след това.

# 7
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Харесвам го, много. По ред Кристал (не е ли 83 вместо 93?), Гардения, Коко, Антеус, Мадмоазел, че дори и Алюр ... Рив Гош, уи, уи.  Laughing

И аз съм Шанел гърл, но все пак не ми е по-любим от Ермес. Може би защото не съм опознала ексклузивите, те могат да наклонят везните.  Mr. Green

# 8
  • Мнения: X
Денси,   bouquet!
Много красива тема.

Жак, Жааак, не знам какво да кажа за теб. Имам много обичани и много мразени твои аромати.
Не съм точно Шанел гърл. Харесвам само някои и те са малко: Алюр Сеншуъл, Кристал О верт, О премиер и разбира се Коромандел. Последният, както каза Мимс, е достатъчен, за да се признае Жак за гений и да му се простят някои други не толкова добри аромати.
От мъжките Шанели съм фен на Алюр Edition blanche.
По-умерено харесвам КМ и Шанс. Ако някой ми ги подари няма да ги върна, но засега не чувствам нужда да изсипя огромните шанелски пари за тях. Шанс О Фреш например е почти идентичен с Версаче Версенс, а КМ със Зен на Шисейдо. Поне за моя нос.


# 9
  • Мнения: 2 435
Яяя,има ли сме си нова темичка,а Денси е страхотна както винаги  bouquet Heart Eyes

Май не съм шанелско момиче,макар и да притежавам някой неща,а произведенията на  мосю Полж са винаги запомнящи се.
Освен Allure друг негов парфюм в оригинална бутилка не притежавам  newsm78,но пък съм тествала няколко други уникални според моя нос:
Coromandel-буди противоречия в съзнанието ми,но го обичам,макар и да е труден за разбиране.
Beige-според мен най-романтичния парфюм.
Une Fleur de Chanel-лесен за харесване свежак,което ми напомня,да си изцъкам отливката.
Cristalle Eau Verte-е много цитрус,много нещо и никаква интрига.
Cristalle,Allure Sensuelle -тествала съм веднъж,но не мога,да кажа за сега дали искам,да ги притежавам.
И колкото и да се харесва Coco Mademoiselle мен не ме впечатли,а на всичкото отгоре и не траен Crossing Arms
Ето този хич не ми понесе Sick -Chanel No. 5 Eau Premiere,но пък
бих искала,да притежавам Coco,Chance и Chance Eau Fraiche,Sycomore,последния доста ми хареса,но за жалост не усетих виолетката Flutter
Някой от мъжките Алюр-и. също много ми харесваше,но кой беше не помня newsm78
А много ми се иска,да тествам някое Tiffany Crazy
Сега като направих равносметката,май доста неща не познавам на този господин,но някой ден се надявам,да се срещна и с други негови аромати,всъщност май винаги съм отворена за нови парфюмни предизвикателства Laughing


пс.Някой може ли,да ми каже каква е разликата между SOIR DE PARFUM и EDP???

Последна редакция: сб, 01 май 2010, 17:19 от goddess

# 10
  • Козлодуй
  • Мнения: 750
Много бих се радвала Лунен сън да ни разкаже за Парижките нощи, които е заточила в размените  Praynig
"Вечер в Париж" май е по-точен превод Grinning Издирвах го и го придобих точно заради създателите си-единият работил за Шанел,другият за Диор(Francois Demachy).Но се оказа,че ми е труден за носене.Фрагрантика го дава цветен,но за мен няма нищо общо с невинните аромати,които съм свикнала да слагам в тази група.Седи ми ретро,има някаква нотка,която ми тежи и макар да е различен от Кабошар или Кноуинг,правя асоциация с тях(а аз не съм им фенка Embarassed ).Ако ти е интересен,пращам пробичка веднага Hug
По темата(поздравления,Денси  bouquet ),и аз не мога да кажа,че съм Шанелско момиче.Харесвам,имам и нося с удоволствие Коко,Алюр и Алюр Сенсуел.От Коромандел и Бейдж имам малки отливчици,първият си го пазя и кътам,много го харесвам,но надали скоро ще се изръся за по-голямо количество.Бежовият е твърде лек за мойто обоняние...Имам и онзи Elixir Sensuel на 5-тицата,но още не мога да кажа,че съм го носила достатъчно и познавам добре.Бих изследвала и други произведения на Jacques Polge,ако ми попаднат,но сякаш не ми провокират интереса така,както ексклузивите на Serge Lutens например,или както по едно време бях луднала по тези на Том Форд Grinning

# 11
  • NYC
  • Мнения: 50
Денси - чудесно оформена тема   bouquet

Преди няколко години определено се имах за шанелско момиче (и парфюмният ми живот беше много по-лесен  Joy), а сега - една раздвоение на личността... 

Първата ми среща с екслузивите беше миналата есен. В Ню Йорк имаше fashion night out - за да насърчат хората да ходят по магазините, имаше една организирана вечер, в която по-големите магазини и бутици бяха отворени до късно, с коктейли и музика, тук-таме по някоя знаменитост и други подобни забавления. Атмосферата беше много приятна, особено след няколко питиета. Имах среща с няколко приятелки и първата ни спирка беше Шанел - където след няколко чаши шампанско, попаднахме на едни големи шишета с непознати парфюми.

Любимецът от тази първа среща беше beige - явно за мен той е най-лесен за харесване, а е и толкова женствен. След това пробвах няколко пъти coromandel - трудно, но мисля че ще можем да се разберем. Началото ми е малко странно, но след първия половин час става прекрасен (на този етап на опознаване). Това което съм набелязала за следваща проба е 28 la pausa - в името на моята все по-дълбока любов към ирисите  Peace

# 12
  • Мнения: 35 962
май аз съм пас  Embarassed
като цяло съм безразлична към тези произведения на парфюмерийното изкуство - не ги мразя, но не ги и харесвам
единствено КМ /абсолютно стандартно  Laughing/ имах известно време, но в крайна сметка я размених с удоволствие  Laughing

# 13
  • Мнения: 477
Здравейте момичета !
От ноември не съм писала при вас, макар да не съм ви изпускала от поглед  Grinning
Живях си толкова месеци в парфюмен баланс, докато не попаднах на няколоко аромата на Ерме, които не ми дават мира  Crazy
А по повод темата - имам и обожавам Allure Sensuelle , всъщност това беше и последният парфюм, който си купих миналата зима,
и стотицата вече е преполовена,
уханен ден на всички !   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 152
Денси - мерси за прекрасната темичка   bouquet

Мадмоазел и 5-ицата са двата парфюма, с които мога да си остана!

Общи условия

Активация на акаунт