А за шляпането по локвите?

  • 2 713
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 186
Когато стане на 20 няма да шляпа в локвите.
На мен като малка не са ми давали да джапам, но към 20 година ми хареса. Съвсем сериозно разхождахме се с мъжо и с кучето и изведнъж си харесах локва. Реших да видя какво е Wink .Само дето мъжа ми малко се позасрами. Joy

# 16
  • Мнения: 1 210
За тази цел има гумени ботуши. Разрешавам.
Ако е без ботуши само напомням че е без тях и става лошо, мокро и студено. Това обикновено решава проблема.

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

Ами...красивите дрешки после се перат:)
По принцип когато излизаме на разходка пазенето на дрехите не ми е приоритет.
Елина е на 3 и малко и много добре разбира кога може и кога не може да шляпа...

Е....сега откровенни свинщини като ОЛИВАНЕ със сок не са ми приятни, но не правя сцени...

# 18
  • Мнения: 2 807
Сега разрешавам само в малките локви, но той не шляпа, щото ми е голям чистник  Heart Eyes и не иска да се изцапа, а само преминава през нея.
Зимата, когато е с ботушки - може, в които си хареса.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 802

Ами...красивите дрешки после се перат:)


Друга ми беше мисълта...

Те че се перат - перат се, но едва ли ще ти е приятно да заведеш детето си на рожден ден (примерно) цялото оплескано в мръсна вода от локвата.

# 20
  • Мнения: 3 927
E, ama w golemi podrobnosti izpadnahme Wink
Какво лошо има да изведа детето за час и малко специално да пошляпа - особено както вали следобедите.....
Естествено, че ако отивам на гости няма да сме с ботуши за локви Wink

# 21
  • Мнения: 421
Миналата зима това беше най-забавното от разходката на Али, сега сме на етап -опит за прескачане, който не винаги е успешен.
Всичко с времето си....

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Те че се перат - перат се, но едва ли ще ти е приятно да заведеш детето си на рожден ден (примерно) цялото оплескано в мръсна вода от локвата.

Simple Smile Аз съм си малко непукис.... ако се е увъртяла в кал...въпреки моите съвети...ще си ходи кална.
После хората ще и се смеят и другият път ще внимава.

Но все пак...гледам да плува в сравнително чисти локви и досега не е имало потресающи последици:)

# 23
  • София
  • Мнения: 15 252
Не, не разрешавам. Слава богу, с Иво вече постигнахме съгласие по този въпрос. Когато е валяло и има локви вземаме (ауууу, как се казва тази играчка-една топка, която се бута на дръжка, има и разни такива патета, самолетчета....-ние й казваме "колелото", но веднъж чух една мвайка да казва "ролер" :rollSimple Smile колелото и той си го кара през локвите, но без да влиза в тях. Ако го няма колелото-давам му пръчка и си бърничка с нея във водата.
Миналата година есента-значи Иво тогава е бил на около година и половина-изобщо не ме слушаше и тичаше из локвите със страшна сила. Ставаше мокър до ушите. Един път пък беше валяло доста проливно и навсякъде имаше огромни локви. Той реши, че няма какво да се хаби да тича-просто се пльосна по очи в една дълбока локва и започна да пляска с ръце и крака от възторг. Направо щеше да се удави. Едва го извлякох. Докато се вайках как точно да го гушна, така че да не се измокря много, той хукна към едно друга почти толкова огромна локва и се просна по очи и в нея. И пак-пляскане с ръце и крака във възторг. Полудях. Едва го довлякох до в къщи да го преоблека-той врещеше и се дърпаше към всяка локва по пътя ни. Тогава що нещо изкрещях по него-ужас просто! Обаче оттогава в локва е влязъл само без да иска-от разсеяност.

# 24
  • Мнения: 6 362
И да, и не.
Достатъчно големи са (съответно на 8 г. и на 3.5 г.) и е ясно кога отиваме някъде, кога вървим по работа, кога се забавляваме и т.н.
Тази година, по време на големите дъждове, се прибирахме от детската градина тичайки от локва на локва и се състезавахме в парка кой ще намери по-голямата локва... всеки си харесваше по една, засилваше се и скачаше в нея. Голяма веселба беше - и за децата, и за мен (кога друг път ще мога да си шляпам в локвите без да ме вземат за луда... макар че и така не изглеждах много нормална в погледите на хората).  Laughing
Прибирахме се мокри до кости, но то така или иначе в тези дъждове и да не скачахме по локвите, пак мокри щяхме да се приберем, но нямаше да ни е толкова весело.

Но е ясно - като излизаме "по работа" или ако отиваме някъде - пазим се от локвите и калта, но пък си измисляме други забавления непрекъснато. Например като е валяло, но вече е започнало да изсъхва, си поставяме за задача да ходим и тичаме само по сухите петна... или само по мокрите. Сега пък ходим като балерини и не стъпваме по листа... купонът е пълен.

# 25
  • Мнения: 415
И ние имаме ботуши за шляпане, и излизаме понякога само за тази цел.
Някой беше казал - разрешавайте на децета да се цапат на воля - така те израстват духовно - така както възрастните, когато слушат любима музика!
Съгласна съм с това, а и имам една приятелка - най - чистият и подреден човек когото познавам /от 20год./, но и най- скованият и най- тесногръдия.....
Разрешете на децата си да изживеят детството си - не ги третирайте като възрастни и зрели хора, каквито още не са.

# 26
  • Мнения: 3 164
Малкия, като види локва и с такъв устрем тича към нея, че  ми е невъзможно да го спра HugАз от върла противничка на локвите и там всичките октанали дивотии(с баткото), сега съм най големия непукист CrazyЗа целта му купих гумени ботуши , поне краката да са му сухи иначе приятно каляне Joy

# 27
  • Мнения: 510
И да, и не.

Тази година, по време на големите дъждове, се прибирахме от детската градина тичайки от локва на локва и се състезавахме в парка кой ще намери по-голямата локва... всеки си харесваше по една, засилваше се и скачаше в нея. Голяма веселба беше - и за децата, и за мен (кога друг път ще мога да си шляпам в локвите без да ме вземат за луда... макар че и така не изглеждах много нормална в погледите на хората).  Laughing


Идеята за  дисциплина "скок в локва" е топ smile3501

Моята дъщеря е почти на 6 и също сме скачали в локви,образували се по дупките на асфалта,но сега живеем  в нова кооперация на неасфалтирана,ултра кална "улица" и само чакаме СНЕГА ,за да се бухаме в него.А по време на го-о-олемите летни дъждове ходихме боси newsm10

# 28
  • Мнения: 2 452
Да, разрешавам, но само с гумени ботуши, водоустойчив панталон и дъждобран. Специално излизаме навън след дъжд с тази цел. Правим си експедиции с цапане в локвите. Избираме най-дълбоките, където може да скача на воля и там я оставям да си шляпа колкото си иска!
Иначе ако е облечена неподходящо не и разрешавам, защото ми се струва неудачно. И да, тя прави разлика между двете и няма да скочи в локва, ако е тръгнала на рожден ден. Не само защото вече е голяма - и преди правеше разлика между разходка в дъжда с цел шляпане в локви и разходка из парка.

# 29
  • Мнения: 3 367
Да, разрешавам, но само с гумени ботуши, водоустойчив панталон и дъждобран.
100% сьгласна..нашето дете е по-малко, но ако и е обяснено като хората прави нужните разлики..и буклуци лапа,и пръст яде като по-малка..лимити според мен се учат с опит-грешка-обяснение, а не с ограничаване
Анна

Общи условия

Активация на акаунт