А за шляпането по локвите?

  • 2 699
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 927
Разрешавате ли на децата си? Или им спирате порива?
Аз реших да я оставям моята да шляпа, колкото си иска, но срещам неодобрението на околните майки, които съответно не разрешават на децата си да правят подобно нещо - щяли да се изцапат и намокрят. Е, да, ама е такъв кеф за детето Simple Smile Дори бързам да й купя гумени ботуши специално за целта!

# 1
  • Мнения: 5 183
Имаме си ботуши за тази цел. Щляпа си на воля. Единственото неудобство е в това, 4е така сме свикнали 4е може да си шляпа .... 4е понякога забравяме 4е сме с неподходящи обувки и сме тръгнали нещо да вършим...ала сме с наквасени крака. Но пък е толкова щастлиииииииииииииииив!!! Laughing Даже с видеокамерата го снимах как си джапа и крещи от кеф миналата зима и бабите бяха ужасени, като им изпратих касетата.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Разрешавате ли на децата си? Или им спирате порива?
Аз реших да я оставям моята да шляпа, колкото си иска, но срещам неодобрението на околните майки, които съответно не разрешават на децата си да правят подобно нещо - щяли да се изцапат и намокрят. Е, да, ама е такъв кеф за детето Simple Smile Дори бързам да й купя гумени ботуши специално за целта!

Мен ли имаш предвид?  Simple Smile

Да, не разрешавам, и не само защото ще се намокри и изцапа, а и да знае къде може да гази, къде - не.

Утре ще поиска в най-голямата кал да се навре, и какво? Да стоя и да гледам как се кефи?!

По тази логика не трябва да забраняваме да лапат разни боклуци, дето ги намират под краката си. Нека ги лапат - за тях е голям кеф!  Mr. Green

# 3
  • Варна
  • Мнения: 6 878
Ами не, не разрешавам и не съм забелязала да е нещастна от факта. Също така не разрешавам да се пързаля по кална пързалка, съответно люлка и т.н..

# 4
  • Мнения: 8 505
Гледам да я държа далеко от локвите (че са и слабост,май),но падне ли ми пердето,оставям я да прави каквото иска.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Още не сме срещнали подходящи локви, но съм готова с два чифта гумени ботуши за целта. Иначе тя е чистница голяма и се потриса, ако случайно стъпи в локва и си наморки обувките, та ще видим как ще обяснявам, че на ботуша нищо му няма от цапането...
Та идеята ми е - ако има ентусиазъм, няма да я спирам да гази, когато е подходящо обута.

# 6
  • Мнения: 186
 newsm09 smile3532 Сещам се веднъж дъщеря ми някъде на около година и половина се прибираме от някъде, а беше валяло дъжд. Точно пред блока ни се събрала една огромна локва и аз просто я оставих на воля да си поджапа. Е да ама не. Комшийките като видяха естествено взеха да роптаят, а тая мойта за да им докаже, че не са в ред като започна с ръце, с крака пляска в локвата и се кефи. И при при това страшен кеф. Оставих я да се наджапа, прибрах и я изкъпах. И до сега продължава да си джапа, когато обаче разреша. Само дето майка ми и изпрати гумени ботушки да не се мокри, а тя мамината наджапа в една ЛОКВИЧКА по-дълбока от ботушите и после сме изсипвали водата на сред улицата. smile3534Ама тези моменти с локвите не си ги давам за нищо. Толкоз щастие толкоз радост и смях няма.

# 7
  • Мнения: 3 927
Kissa, не само теб Wink Simple Smile Оня ден всички ме гледаха изумено Shocked

Говоря за шляпане в локви вода!!!! И аз не давам детето да лапа боклуци от земята и да се пързаля по осрани пързалки - извинете за израза, но вчера видях точно такава Close

# 8
  • Мнения: 3 927
Още не сме срещнали подходящи локви, но съм готова с два чифта гумени ботуши за целта.

Там е работата, че в двора на едно училище,, където водим децата се образуват страхотни локви - само за шляпане Mr. Green

Кажи къде има такива ботушки да пратя майка ми да купи. Тук пообиколох, но не намерих вчера....

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Разрешавам...
Има гумени ботуши. Когато е без тях и иска да джапа само и напомням, че ще си намокри краката и ще и е студено...пък тя каквото реши да си прави...
Обикновено се отказва, но по някога се налага непредвидено къпане и пране:)

Така де..ако сега не се налудува кога? Когато стане стара коза като мен ли?

За лапането на неща от улицата и е обяснено какви са последствията и не го прави.

# 10
  • Мнения: 5 183
newsm09 smile3532 Ама тези моменти с локвите не си ги давам за нищо. Толкоз щастие толкоз радост и смях няма.
Помня 4е и на мен ми беше голям кеф като малка. Даже лятото, на село, съм се събувала тайно и съм джапала в локвите. Още помня удоволствието да усещам кал между пръстите на краката си.

# 11
  • Мнения: 1 134
И аз разрешавам. Когато не сме с подходящи обувки, просто избираме по - малки локвички. И тя вече знае и пита: "Мамо, тази малка ли е?" Laughing
Мисля, че не трябва да лишаваме децата от детството им и такива "малки бели", че и без друго от толкова много неща имаме да ги пазим.... #Crazy

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 878
Хайде сега пък което не гази в локвите значи е лишено от детство! Shocked


Тане, вчера гледах гумени ботуши в Биг шоп-овете, 10тина лева бяха. В магазините за обувки като че ли не съм мяркала такива.

# 13
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Когато стане на 20 няма да шляпа в локвите.
Позволявам, но вече забелязвам, че се шляпа само в локвата пред входа. Другите доста умело се прескачат или заобикалят. 

Локвите освен за шляпане се използват и за изследване - колко е дълбока, обувката ще издържи ли на водата и т.н

Това е част от детството!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Аз пак да се включа.  Simple Smile

Представете си, че разрешавате на детето си да шляпа в локвите - добре, това е ваш избор, никого не укорявам, всеки си гледа и възпитава детето както смята за добре.

А какво ще правите, ако отивате с детето на разходка в някой парк или на празник някъде, на гости и детето е облечено с красиви, хубави дрешки.

На пътя ви се изпречва локва, детето се втурва към нея с идеята да си пошляпа както винаги, щото мама не се кара.

И изведнъж мама, дето винаги е разрешавала, този път не дава!

Ще седнете да се обяснявате ли? А ако детето няма и 2 годинки, дали ще ви разбере? Нали в малката му главичка ще се роят мисли от типа на: "тогава можеше, днес защо пък да не може?"

И истерията и ревът са неминуеми.

Приятна разходка!  Laughing

# 15
  • Мнения: 186
Когато стане на 20 няма да шляпа в локвите.
На мен като малка не са ми давали да джапам, но към 20 година ми хареса. Съвсем сериозно разхождахме се с мъжо и с кучето и изведнъж си харесах локва. Реших да видя какво е Wink .Само дето мъжа ми малко се позасрами. Joy

# 16
  • Мнения: 1 210
За тази цел има гумени ботуши. Разрешавам.
Ако е без ботуши само напомням че е без тях и става лошо, мокро и студено. Това обикновено решава проблема.

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

Ами...красивите дрешки после се перат:)
По принцип когато излизаме на разходка пазенето на дрехите не ми е приоритет.
Елина е на 3 и малко и много добре разбира кога може и кога не може да шляпа...

Е....сега откровенни свинщини като ОЛИВАНЕ със сок не са ми приятни, но не правя сцени...

# 18
  • Мнения: 2 807
Сега разрешавам само в малките локви, но той не шляпа, щото ми е голям чистник  Heart Eyes и не иска да се изцапа, а само преминава през нея.
Зимата, когато е с ботушки - може, в които си хареса.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 793

Ами...красивите дрешки после се перат:)


Друга ми беше мисълта...

Те че се перат - перат се, но едва ли ще ти е приятно да заведеш детето си на рожден ден (примерно) цялото оплескано в мръсна вода от локвата.

# 20
  • Мнения: 3 927
E, ama w golemi podrobnosti izpadnahme Wink
Какво лошо има да изведа детето за час и малко специално да пошляпа - особено както вали следобедите.....
Естествено, че ако отивам на гости няма да сме с ботуши за локви Wink

# 21
  • Мнения: 421
Миналата зима това беше най-забавното от разходката на Али, сега сме на етап -опит за прескачане, който не винаги е успешен.
Всичко с времето си....

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Те че се перат - перат се, но едва ли ще ти е приятно да заведеш детето си на рожден ден (примерно) цялото оплескано в мръсна вода от локвата.

Simple Smile Аз съм си малко непукис.... ако се е увъртяла в кал...въпреки моите съвети...ще си ходи кална.
После хората ще и се смеят и другият път ще внимава.

Но все пак...гледам да плува в сравнително чисти локви и досега не е имало потресающи последици:)

# 23
  • София
  • Мнения: 15 232
Не, не разрешавам. Слава богу, с Иво вече постигнахме съгласие по този въпрос. Когато е валяло и има локви вземаме (ауууу, как се казва тази играчка-една топка, която се бута на дръжка, има и разни такива патета, самолетчета....-ние й казваме "колелото", но веднъж чух една мвайка да казва "ролер" :rollSimple Smile колелото и той си го кара през локвите, но без да влиза в тях. Ако го няма колелото-давам му пръчка и си бърничка с нея във водата.
Миналата година есента-значи Иво тогава е бил на около година и половина-изобщо не ме слушаше и тичаше из локвите със страшна сила. Ставаше мокър до ушите. Един път пък беше валяло доста проливно и навсякъде имаше огромни локви. Той реши, че няма какво да се хаби да тича-просто се пльосна по очи в една дълбока локва и започна да пляска с ръце и крака от възторг. Направо щеше да се удави. Едва го извлякох. Докато се вайках как точно да го гушна, така че да не се измокря много, той хукна към едно друга почти толкова огромна локва и се просна по очи и в нея. И пак-пляскане с ръце и крака във възторг. Полудях. Едва го довлякох до в къщи да го преоблека-той врещеше и се дърпаше към всяка локва по пътя ни. Тогава що нещо изкрещях по него-ужас просто! Обаче оттогава в локва е влязъл само без да иска-от разсеяност.

# 24
  • Мнения: 6 323
И да, и не.
Достатъчно големи са (съответно на 8 г. и на 3.5 г.) и е ясно кога отиваме някъде, кога вървим по работа, кога се забавляваме и т.н.
Тази година, по време на големите дъждове, се прибирахме от детската градина тичайки от локва на локва и се състезавахме в парка кой ще намери по-голямата локва... всеки си харесваше по една, засилваше се и скачаше в нея. Голяма веселба беше - и за децата, и за мен (кога друг път ще мога да си шляпам в локвите без да ме вземат за луда... макар че и така не изглеждах много нормална в погледите на хората).  Laughing
Прибирахме се мокри до кости, но то така или иначе в тези дъждове и да не скачахме по локвите, пак мокри щяхме да се приберем, но нямаше да ни е толкова весело.

Но е ясно - като излизаме "по работа" или ако отиваме някъде - пазим се от локвите и калта, но пък си измисляме други забавления непрекъснато. Например като е валяло, но вече е започнало да изсъхва, си поставяме за задача да ходим и тичаме само по сухите петна... или само по мокрите. Сега пък ходим като балерини и не стъпваме по листа... купонът е пълен.

# 25
  • Мнения: 415
И ние имаме ботуши за шляпане, и излизаме понякога само за тази цел.
Някой беше казал - разрешавайте на децета да се цапат на воля - така те израстват духовно - така както възрастните, когато слушат любима музика!
Съгласна съм с това, а и имам една приятелка - най - чистият и подреден човек когото познавам /от 20год./, но и най- скованият и най- тесногръдия.....
Разрешете на децата си да изживеят детството си - не ги третирайте като възрастни и зрели хора, каквито още не са.

# 26
  • Мнения: 3 164
Малкия, като види локва и с такъв устрем тича към нея, че  ми е невъзможно да го спра HugАз от върла противничка на локвите и там всичките октанали дивотии(с баткото), сега съм най големия непукист CrazyЗа целта му купих гумени ботуши , поне краката да са му сухи иначе приятно каляне Joy

# 27
  • Мнения: 510
И да, и не.

Тази година, по време на големите дъждове, се прибирахме от детската градина тичайки от локва на локва и се състезавахме в парка кой ще намери по-голямата локва... всеки си харесваше по една, засилваше се и скачаше в нея. Голяма веселба беше - и за децата, и за мен (кога друг път ще мога да си шляпам в локвите без да ме вземат за луда... макар че и така не изглеждах много нормална в погледите на хората).  Laughing


Идеята за  дисциплина "скок в локва" е топ smile3501

Моята дъщеря е почти на 6 и също сме скачали в локви,образували се по дупките на асфалта,но сега живеем  в нова кооперация на неасфалтирана,ултра кална "улица" и само чакаме СНЕГА ,за да се бухаме в него.А по време на го-о-олемите летни дъждове ходихме боси newsm10

# 28
  • Мнения: 2 452
Да, разрешавам, но само с гумени ботуши, водоустойчив панталон и дъждобран. Специално излизаме навън след дъжд с тази цел. Правим си експедиции с цапане в локвите. Избираме най-дълбоките, където може да скача на воля и там я оставям да си шляпа колкото си иска!
Иначе ако е облечена неподходящо не и разрешавам, защото ми се струва неудачно. И да, тя прави разлика между двете и няма да скочи в локва, ако е тръгнала на рожден ден. Не само защото вече е голяма - и преди правеше разлика между разходка в дъжда с цел шляпане в локви и разходка из парка.

# 29
  • Мнения: 3 367
Да, разрешавам, но само с гумени ботуши, водоустойчив панталон и дъждобран.
100% сьгласна..нашето дете е по-малко, но ако и е обяснено като хората прави нужните разлики..и буклуци лапа,и пръст яде като по-малка..лимити според мен се учат с опит-грешка-обяснение, а не с ограничаване
Анна

# 30
  • Мнения: 193
Аз сьщо разрешавам,няма локва в която да не сме се пльоснали-но винаги гледам да сме близо до у дома,за да го преоблека после бързичко,че да не настине. А ако сме тръгнали някъде с нови дрешки - стъпва във всяка локва,но съвсем открая и така се залъгва. Не виждам защо да му забранявам,след като това  му доставя огромно удоволствие и е нещо съвсем безобидно,наистина тези неща са част от детството,ами да си ги ги изживее...

# 31
  • Мнения: 186
Напълно съм съграсна с Анетте1104 със ограничения нищо няма да се постигне. Най-много да те изненада детето някой път точно когато не трябва.
P.S. И се радвам, че не съм единствената луда. Hug Hug Hug

# 32
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
ООооо, това е голям кеф. И Танти е оборудвана с гумени ботуши за целта. Също така има дъждобран и непромокаем гащеризон-готов рибар.

Тя много добре знае, че може да шляпа само, когато е с ботушите, иначе на самата нея не й е приятно.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 228
Рарешавам  Simple Smile
Това му е една от любимите игри. Разбира се, обут подходящо и наблизо до вкъщи  Simple Smile
Също така позволявам да си разхвърля играчките (почти всички) наволя из цялата стая (после се пазарим да ги събира, но това е друга тема) и да си кани приятели вкъщи (редовно събира всички деца от махалата - 5- 6 броя и обръщат къщата наопаки). Въобще - свобода  Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз разрешавам... така постепенно й стана безинтересно и го прави мнооого рядко, а и сега вече й обяснявам, че така не може.. Като беше на годинка и нещо не можех да й обясна защо да не го прави, нека да й мине мерака...

# 35
  • Мнения: 3 927
Обичам ви Hug
Значи постъпвам правилно в крайна сметка. Остава да дочакаме времето, когате
ще правим разлика между "цивилизована" разходка и "мокра" разходка Simple Smile.

# 36
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз (кат' една интелигентна и начетена особа  Flutter, така де, кой си е написал сам, че е умница, ама ха!) разрешавам на дребния да шляпа в локвите и куп други хубави неща. Аз също обичам да шляпам, така че няма да е честно, ако само аз си се кефя, а дребният стои отстрани чист и ненакалян, без лекета и трохи по предницата (тук вече се отвлякох в мечти...).  Grinning
По този повод се сещам за един случай. Дребният беше още съвсем дребен и за зла участ този ден баща му цъфна на нашата разходка. И докато аз си блея, дребният взел с шепичка водица (от локва  Shocked) и си пийнал!
- Ето докъде води твоя подход - ревна със страшен глас мъжът ми.
Ние доста често спорим за моя подход (да се валя детето, какво му е) и неговият (нищо да не пипа, че всичко е мръсно).
Аз гузно казах, че така детето се учи на хм, ами на разни неща.
- Да, може би се учи да оцелее в пустиня - ехидно каза благоверният ми съпруг.  Joy  Joy  Joy

# 37
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
- Да, може би се учи да оцелее в пустиня - ехидно каза благоверният ми съпруг. Joy Joy Joy

нема лошо:)

Май често хората забравят, че живеем на планетата Земя...с всичките и локви и микроби...ние сме част от тях...и те са част от нас.
Ако ги нямаше локвите, как щяха да се появят океание...еуглените и ние?Simple Smile

Само....не се карайте момичета (Тането и Кисса). Поне не в темата...пишете си на лични каквото имате да си казвате...по-соленичко:)

# 38
  • usa
  • Мнения: 2 113
не само им разрешавам, ами си и цапкам из локвичките заедно с тях Simple Smile...

# 39
  • Мнения: 8 769
И да разрешавам, и да не разрешавам - все тая. Катерина си цопка във всяка капка вода, която види по улиците.  Crazy Случвало се е, да казвам-"Внимавай, локва!", а тя нарочно да отива и да цопне в нея. Което в 99% от случаите ме разсмива, както и хората наоколо. Какво да се прави....Деца. Няма специални ботуш и непромокаеми панталони. То като ще влизам в морето с неопрен, по-добре да не го правя Mr. Green
Когато не искам да се освини, просто я вземам на ръце и я пренасям до безопасно място. Това е.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 6 878
не само им разрешавам, ами си и цапкам из локвичките заедно с тях Simple Smile...

Във вашите локви плуват ли битови, строителни, животински и човешки отпадъци? Отговора го знам. Simple Smile Peace

Аз съм доволна, че Сиси не се мокри и не се цапа когато това е възможно, също така и че не се нуждае от това за да си намери занимание навън/че и вътре/. Може би ако някой ми обясни бавно и подробно механизма на духовното израстване чрез цапане на воля, ще има шанс за мен да стана по широко скроен човек, знам ли... Rolling Eyes Laughing

# 41
  • usa
  • Мнения: 2 113
Във вашите локви плуват ли битови, строителни, животински и човешки отпадъци? Отговора го знам. Simple Smile Peace

Аз съм доволна, че Сиси не се мокри и не се цапа когато това е възможно, също така и че не се нуждае от това за да си намери занимание навън/че и вътре/. Може би ако някой ми обясни бавно и подробно механизма на духовното израстване чрез цапане на воля, ще има шанс за мен да стана по широко скроен човек, знам ли... Rolling Eyes Laughing

ами няма да ти отговарям щом знаеш отговора Simple Smile...
признавам, че в софийски/варненски локви и аз най-вероятно не бих си пускала децата Embarassed. както не са свикнали да си гледат в краката, ако имах три ръце и тримата щях да ги нося и не бих ги оставяла да ходят по ос..ните от кучета тротоари при пребиваванията ни в българия...
а за извисяването изобщо не се и замислям, флаш-че, кеф ми е, цапкам си. а още по кеф ми е да им гледам ухилените физиономии когато те си цапкат. и тичането през пръскалките, които поливат тревата лятно време е голям кеф Simple Smile. пробвай някой път, може и да ти хареса и да си изясниш въпроса за извисяването  Wink  Heart Eyes ...

# 42
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ами в нашите локви не съм виждала човешки и кучешки отпадъци, строителството около нас е приключили така че и такива екстри нямаме.
Но то по тая логика и в пясъчника не трябва да ходим и на плаж и стана дълъг списък.

А относно красивите дрехи - всички са ни такива. Просто ходя с раничка с 2 чифта резервни дрехи и предупреждавам - това са последните сухи дрехи! И играта става внимателна.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 228
Може би ако някой ми обясни бавно и подробно механизма на духовното израстване чрез цапане на воля, ще има шанс за мен да стана по широко скроен човек, знам ли... Rolling Eyes Laughing

Не бе, Флаш, моят живее на село (виж тук какво прави основно:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=26795.105
) и там нали село, скука, ама и по - чисти са локвичките, та затова ...
Няма какво да ме слушате мен, квото и да обяснявам - аз съм доказано безотговорна майка  Mr. Green
(иначе за протокола - на това аз му викам детство на свобода и не знам точно каква е връзката с духовното израстване)
П.П.: Постингът ми е изцяло добронамерен, не се заяждам с никого  Peace

# 44
  • Мнения: 3 371
Обичам ви Hug
Значи постъпвам правилно в крайна сметка. Остава да дочакаме времето, когате
ще правим разлика между "цивилизована" разходка и "мокра" разходка Simple Smile.
Майчета,супер сте!Децата ви са късметлии!Ето подарък за вас:
                        ЛОКВИТЕ СА ЧУДЕСНО НЕЩО
Локвите са едни от най-хубавите играчки.При това в тях не можеш да потънеш като в истински голямата вода на морето.В тях само скачаш и водата пръска на  всички страни-върху Саша,Калинчо и Гошко.Истинско удоволствие!Тогава и те скачат в някоя локва,като добре ме изпръскват.Тогава аз скачам в моята локва така,че Саша,Калинчо и Гошко се покриват целите с вода,кал и въобще цялата разкошна мръсотия,каквато може да има в една истинска локва.Обаче ,преди още да си се наиграл в локвите,си вече мокър и мръсен.Това не е съвсем добре!Изтичах бързо в къщи.Едва не се сблъсках със съседката:-Я гледай!Къде бързаш толкова?-пита тя
-У дома,при мама,за да ме набие!
-Ама,че работа!Бързаш да ядеш бой?!
-Да бързам,за да стигна у дома преди татко,иначе ще ме набие и той!
Чудесно е ,че оставате децата си да бъдат деца,а още пд-хубаво е,че и вие се връщате към детството си ,поне за малко!  bouquet

# 45
  • Мнения: 6 390
Ние още не можем да ходиме, но като почнем ще си шляпаме в локвите до насита  Mr. Green
Сега се търкаляме и лазиме по цялата площадка  Mr. Green ... пък някакви локви ще ме притеснят  hahaha
защо да й забранявам нещо толкова елементарно и безобидно, след като и аз с голямо удоволствие съм шляпала в локвите като дете  CrazyMr. Green
а и забранения плод нали е най сладкия и не се знае кога ще ме изненада  Wink
въобще съм против крайностите ,ако може без забрани най добре ... но едва ли така ще е до безкрай  Laughing  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 510
и тичането през пръскалките, които поливат тревата лятно време е голям кеф

това ни е любимо занимание през лятото Sunglasses,особено когато реки,езера и море са далеч-далеч,топ място е НСА,прескалките на стадионите са с питейна вода-да го знаете за другото лято  love001

Общи условия

Активация на акаунт