А за шляпането по локвите?

  • 2 711
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 193
Аз сьщо разрешавам,няма локва в която да не сме се пльоснали-но винаги гледам да сме близо до у дома,за да го преоблека после бързичко,че да не настине. А ако сме тръгнали някъде с нови дрешки - стъпва във всяка локва,но съвсем открая и така се залъгва. Не виждам защо да му забранявам,след като това  му доставя огромно удоволствие и е нещо съвсем безобидно,наистина тези неща са част от детството,ами да си ги ги изживее...

# 31
  • Мнения: 186
Напълно съм съграсна с Анетте1104 със ограничения нищо няма да се постигне. Най-много да те изненада детето някой път точно когато не трябва.
P.S. И се радвам, че не съм единствената луда. Hug Hug Hug

# 32
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
ООооо, това е голям кеф. И Танти е оборудвана с гумени ботуши за целта. Също така има дъждобран и непромокаем гащеризон-готов рибар.

Тя много добре знае, че може да шляпа само, когато е с ботушите, иначе на самата нея не й е приятно.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 228
Рарешавам  Simple Smile
Това му е една от любимите игри. Разбира се, обут подходящо и наблизо до вкъщи  Simple Smile
Също така позволявам да си разхвърля играчките (почти всички) наволя из цялата стая (после се пазарим да ги събира, но това е друга тема) и да си кани приятели вкъщи (редовно събира всички деца от махалата - 5- 6 броя и обръщат къщата наопаки). Въобще - свобода  Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 13 216
Аз разрешавам... така постепенно й стана безинтересно и го прави мнооого рядко, а и сега вече й обяснявам, че така не може.. Като беше на годинка и нещо не можех да й обясна защо да не го прави, нека да й мине мерака...

# 35
  • Мнения: 3 927
Обичам ви Hug
Значи постъпвам правилно в крайна сметка. Остава да дочакаме времето, когате
ще правим разлика между "цивилизована" разходка и "мокра" разходка Simple Smile.

# 36
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз (кат' една интелигентна и начетена особа  Flutter, така де, кой си е написал сам, че е умница, ама ха!) разрешавам на дребния да шляпа в локвите и куп други хубави неща. Аз също обичам да шляпам, така че няма да е честно, ако само аз си се кефя, а дребният стои отстрани чист и ненакалян, без лекета и трохи по предницата (тук вече се отвлякох в мечти...).  Grinning
По този повод се сещам за един случай. Дребният беше още съвсем дребен и за зла участ този ден баща му цъфна на нашата разходка. И докато аз си блея, дребният взел с шепичка водица (от локва  Shocked) и си пийнал!
- Ето докъде води твоя подход - ревна със страшен глас мъжът ми.
Ние доста често спорим за моя подход (да се валя детето, какво му е) и неговият (нищо да не пипа, че всичко е мръсно).
Аз гузно казах, че така детето се учи на хм, ами на разни неща.
- Да, може би се учи да оцелее в пустиня - ехидно каза благоверният ми съпруг.  Joy  Joy  Joy

# 37
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
- Да, може би се учи да оцелее в пустиня - ехидно каза благоверният ми съпруг. Joy Joy Joy

нема лошо:)

Май често хората забравят, че живеем на планетата Земя...с всичките и локви и микроби...ние сме част от тях...и те са част от нас.
Ако ги нямаше локвите, как щяха да се появят океание...еуглените и ние?Simple Smile

Само....не се карайте момичета (Тането и Кисса). Поне не в темата...пишете си на лични каквото имате да си казвате...по-соленичко:)

# 38
  • usa
  • Мнения: 2 113
не само им разрешавам, ами си и цапкам из локвичките заедно с тях Simple Smile...

# 39
  • Мнения: 8 769
И да разрешавам, и да не разрешавам - все тая. Катерина си цопка във всяка капка вода, която види по улиците.  Crazy Случвало се е, да казвам-"Внимавай, локва!", а тя нарочно да отива и да цопне в нея. Което в 99% от случаите ме разсмива, както и хората наоколо. Какво да се прави....Деца. Няма специални ботуш и непромокаеми панталони. То като ще влизам в морето с неопрен, по-добре да не го правя Mr. Green
Когато не искам да се освини, просто я вземам на ръце и я пренасям до безопасно място. Това е.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 6 880
не само им разрешавам, ами си и цапкам из локвичките заедно с тях Simple Smile...

Във вашите локви плуват ли битови, строителни, животински и човешки отпадъци? Отговора го знам. Simple Smile Peace

Аз съм доволна, че Сиси не се мокри и не се цапа когато това е възможно, също така и че не се нуждае от това за да си намери занимание навън/че и вътре/. Може би ако някой ми обясни бавно и подробно механизма на духовното израстване чрез цапане на воля, ще има шанс за мен да стана по широко скроен човек, знам ли... Rolling Eyes Laughing

# 41
  • usa
  • Мнения: 2 113
Във вашите локви плуват ли битови, строителни, животински и човешки отпадъци? Отговора го знам. Simple Smile Peace

Аз съм доволна, че Сиси не се мокри и не се цапа когато това е възможно, също така и че не се нуждае от това за да си намери занимание навън/че и вътре/. Може би ако някой ми обясни бавно и подробно механизма на духовното израстване чрез цапане на воля, ще има шанс за мен да стана по широко скроен човек, знам ли... Rolling Eyes Laughing

ами няма да ти отговарям щом знаеш отговора Simple Smile...
признавам, че в софийски/варненски локви и аз най-вероятно не бих си пускала децата Embarassed. както не са свикнали да си гледат в краката, ако имах три ръце и тримата щях да ги нося и не бих ги оставяла да ходят по ос..ните от кучета тротоари при пребиваванията ни в българия...
а за извисяването изобщо не се и замислям, флаш-че, кеф ми е, цапкам си. а още по кеф ми е да им гледам ухилените физиономии когато те си цапкат. и тичането през пръскалките, които поливат тревата лятно време е голям кеф Simple Smile. пробвай някой път, може и да ти хареса и да си изясниш въпроса за извисяването  Wink  Heart Eyes ...

# 42
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ами в нашите локви не съм виждала човешки и кучешки отпадъци, строителството около нас е приключили така че и такива екстри нямаме.
Но то по тая логика и в пясъчника не трябва да ходим и на плаж и стана дълъг списък.

А относно красивите дрехи - всички са ни такива. Просто ходя с раничка с 2 чифта резервни дрехи и предупреждавам - това са последните сухи дрехи! И играта става внимателна.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 228
Може би ако някой ми обясни бавно и подробно механизма на духовното израстване чрез цапане на воля, ще има шанс за мен да стана по широко скроен човек, знам ли... Rolling Eyes Laughing

Не бе, Флаш, моят живее на село (виж тук какво прави основно:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=26795.105
) и там нали село, скука, ама и по - чисти са локвичките, та затова ...
Няма какво да ме слушате мен, квото и да обяснявам - аз съм доказано безотговорна майка  Mr. Green
(иначе за протокола - на това аз му викам детство на свобода и не знам точно каква е връзката с духовното израстване)
П.П.: Постингът ми е изцяло добронамерен, не се заяждам с никого  Peace

# 44
  • Мнения: 3 371
Обичам ви Hug
Значи постъпвам правилно в крайна сметка. Остава да дочакаме времето, когате
ще правим разлика между "цивилизована" разходка и "мокра" разходка Simple Smile.
Майчета,супер сте!Децата ви са късметлии!Ето подарък за вас:
                        ЛОКВИТЕ СА ЧУДЕСНО НЕЩО
Локвите са едни от най-хубавите играчки.При това в тях не можеш да потънеш като в истински голямата вода на морето.В тях само скачаш и водата пръска на  всички страни-върху Саша,Калинчо и Гошко.Истинско удоволствие!Тогава и те скачат в някоя локва,като добре ме изпръскват.Тогава аз скачам в моята локва така,че Саша,Калинчо и Гошко се покриват целите с вода,кал и въобще цялата разкошна мръсотия,каквато може да има в една истинска локва.Обаче ,преди още да си се наиграл в локвите,си вече мокър и мръсен.Това не е съвсем добре!Изтичах бързо в къщи.Едва не се сблъсках със съседката:-Я гледай!Къде бързаш толкова?-пита тя
-У дома,при мама,за да ме набие!
-Ама,че работа!Бързаш да ядеш бой?!
-Да бързам,за да стигна у дома преди татко,иначе ще ме набие и той!
Чудесно е ,че оставате децата си да бъдат деца,а още пд-хубаво е,че и вие се връщате към детството си ,поне за малко!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт