Реимунизация-морбили-сгреших ли?

  • 6 270
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 192
Аз пък днес трябва да взема това решение. Вчера ни се наложи по спешност да посетим детска клиника, но при влизането и излизането от дежурния кабинет се разминахме с дете съмнително за морбили и ни казаха да информираме личната лекарка, за да ни поставят евентуално ваксина. Това се прави до 3 дни след контакта с болни. Синът ми преди 8 месеца е бил ваксиниран (редовната).
 Аз лично повече съм склонна да не го ваксинирам, струва ми се излишно  Rolling Eyes

# 16
  • Враца
  • Мнения: 5 206
И аз да попитам- дъщеря ми е ваксинирана. На входа на детската градина залепиха бележка, че на децата трябва да им се направи задължително реваксинация. Във Враца напоследък има много нови случаи. Личната каза, че няма да направи.
Какво се прави в такъв случай?

# 17
  • Мнения: 1 192
А какви са й съображенията, да не би детето да е болно?
На нас ни казаха, че при контакт с морбили се полагала такава ваксина, която трябва да се постави до 3 ден. Не знам дали има ефект, ако контактът (който понякога не е ясно дали и къде е станал) е бил по-отдавна и в момента на поставяне на ваксината детето вече е било заразено  Thinking

# 18
  • Враца
  • Мнения: 5 206
Първият път ми каза, че все още не са им доставили ваксини. Сега наистина е настинала, но аз питах по принцип след като оздравее дали ще слагаме, но отговорът пак беше не. Ясно подчертах за след това, не вярвам да не ме е разбрала.
Съответно в медиите постоянно излиза информация колко са реимунизирани и колко нови случаи има. През почивните дни, когато съпругът ми е завел малката в Спешното, лекарката им е казала, че са имали 5 деца с морбили за един ден

Общи условия

Активация на акаунт