Знаете ли каква е разликата?

  • 905
  • 2
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 555
Здравейте момичета.   Понеже имам нисък хемоглобин и пия железни препарати си правя изследвания на 3 месеца за да следя стойностите . Винаги ми вземат кръв от вената  , но последният път една приятелка ми взе от пръста и хемоглобинът се оказа по- нисък . Въпросът ми е дали знаете дали има разлика в стойностите му при взета периферна /от пръста / и венозна кръв?

# 1
  • Мнения: 9 487
Разбира се че има!
Именно-периферна кръв е, а и при натиска за да излезе капката излиза и повече лимфа..изобщо това не е меродавно изследване Peace
За да бъде коректно-задължително венозна кръв и най-добре в една и съща лаборатория Wink
(аз за по-висок хемогл. наблягам на чайче от коприва..не знам дали при теб става ли..но не пречи да опиташ)

# 2
  • Мнения: 0
Здравей MERI 123 Аз също съм с такъв проблем от години/ниско желязо  и нисък хемоглобин/Правих много изследвания назначени от хематолог  за да се установи причината но уви Пила съм  много медикаменти но полза съм видяла най много от Фоливит феро/производител  ф/ма Борола/Дъщеря ми има същия проблем  и си мислих дали не е наследствено защото и майка ми е така но лекарите го отхвърлят, Тя роди преди 2 месеца  едно здраво и  красиво бебе/нали си е наше  не може да не е красиво/  и три месеца преди да забременее пиеше Фоливит феро  до края на бременноста и слава  богу детето няма нашия проблем Във Фливит феро  освен желязо има и вит в12 и фолиева киселина Тази комбинация спомага за усвояването на желязото О питай непременно Ако решиш да го пиеш  направи го по дълго време  почивай и то гава си направи контролни изследвания за да  са обективни резултатите Ще се радвам ако съм ти била полезна

Общи условия

Активация на акаунт