Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?

  • 236 720
  • 3 712
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 464
Как да не впиша в нотариалния акт подобна дължима сума.
Прехвърлям с вписване на дължима сума, не повече от 10% остатък.
При подобни дължими суми си стоят на предварителен договор, имотът си е на мое име до издължаване на сумите.
Ако просрочат- нотариална покана веднъж-дваж, после им отварям сметка, внасям им сумата, без неустойките и кой-откъде е.

Забравих да добавя- задължителна нотариална заверка на договора и си бетон.

Последна редакция: пн, 17 май 2010, 17:32 от Azzy

# 61
  • София
  • Мнения: 16 139
Жозефина, предлагам да сключите предварителен договор с кандидат купувачите. Да вземете част от парите и да фиксирате крайна дата. До тази дата трябва да доплатят останалите пари и да изповядате сделката пред нотариус. След като ти продаваш - определяш нотариуса и начина на получаване на парите - по твоя банк. сметка или на ръка. След получаването на цялата сума те могат да влезат във владение на апартамента. Не се съгласявай да минете при нотариус, да си вземат нотар. акт и после да ти доплащат.
Съветвам те да сключиш договора така, че ако не се издължат до опр. дата - губят капарото.
В предварителния договор също така фиксирайте как ще се разделят разходите по прехвърлянето, нотар. такси, уточнете как ще изповядвате сделката - дали на данъчна оценка  или на реална. Аз винаги действам на реална цена за да си нямам разправии после.

# 62
  • Мнения: 384
Аз от година се опитвам да продам един имот и не мога.Криза е!
На първа линия, на 30 метра от морето , в регулация, с право на строеж.
Ако някой има идеи, да ми пише, плз!
Само 3 дк.

# 63
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Записвам се да следя темата,и мен ме вълнува,предстои ни покупка! Peace

# 64
  • Мнения: 800

Д.Стоянова, Амар мога ли да ви помоля да споменете някакви цени, приблизително поне, без детайли.Просто за ориентация на какви нива се предлага в момента.Както и на колко ви карат да свалите.Просто да се опитаме да дадем количествено измерение на феномена "реална цена" (с уговорката за относителност, разбира се).Също и търсещите много ще помогнат ако цитират до каква цена търсят.Реално.

Апартаментът е в Хиподрума, където средната цена е 1100 евро на кв.м., аз свалих на 1000 и ме подпитват за още сваляне. Говоря за тухлен апартамент (110 кв.м) на страхотно място, аз искам по-малък в района, но не мога да купя, защото ми трябват парите от продажбата на този.

# 65
  • Мнения: 52
Амар, извинявай, ама не се сдържах( от Варна съм). Тия наред ли са? Замяна на жилище в центъра с по-малко във Възраждане? С извинение към живущите там, обаче ти била ли си наскоро във Възраждане? Е, извинявай, ама повечето блокове са като след бомбардировка. То бива спекулации, бива, ама тия са оляха вече. Съвсем за идиоти ни вземат. Извинете за емоционалността ми, но аман от печалбари.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 956
Sunshine84, живяла съм във Възраждане 25 години  Mr. Green
Не мисля, да се връщам пак там  Stop

А агенциите за недвижими имоти съвсем са се побъркали - комисионната вече е 6%  #Crazy Money

# 67
  • Мнения: 2 474
Amar,за "Адрес" ли говориш? Thinking

# 68
  • Мнения: 5 370
Жозефина, предлагам да сключите предварителен договор с кандидат купувачите. Да вземете част от парите и да фиксирате крайна дата. До тази дата трябва да доплатят останалите пари и да изповядате сделката пред нотариус. След като ти продаваш - определяш нотариуса и начина на получаване на парите - по твоя банк. сметка или на ръка. След получаването на цялата сума те могат да влезат във владение на апартамента. Не се съгласявай да минете при нотариус, да си вземат нотар. акт и после да ти доплащат.
Съветвам те да сключиш договора така, че ако не се издължат до опр. дата - губят капарото.
В предварителния договор също така фиксирайте как ще се разделят разходите по прехвърлянето, нотар. такси, уточнете как ще изповядвате сделката - дали на данъчна оценка  или на реална. Аз винаги действам на реална цена за да си нямам разправии после.
Tочно подобно нешо ме посъветваха, Аиша, благодаря.

Лошото е, че не са можели да определят въобще крайна дата, затова родителите ми отказали. (имотът е извън София)

# 69
  • София
  • Мнения: 3 464
Не може без крайна дата, сроковете са задължителен реквизит за договора.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 956
Amar,за "Адрес" ли говориш? Thinking

Да  Twisted Evil

# 71
  • Мнения: 1 224
Ама в това няма никаква логика... newsm78 Пазарът е затегнат, продажбите не вървят и кво прайм -  е как каво - вдигаме комисионните, че да стане още по-тегаво и непродаваемо  #Crazy Ох, толкова пъти съм се убеждавала, че не трябва да се търси логика в България, ама не се научих... ooooh!

# 72
  • София
  • Мнения: 3 464
Е, никой не ви кара насила да ползвате тази или онази агенция и дали изобщо да ангажирате посредник.
Те могат и половината от имота да поискат, важното е да има кой да им даде.

Мен понеже ми познават злия нрав агенциите и съвсем се умориха да преговарят с мен.
Аз, обаче не им отказвам, само си дефинирам претенциите и те сами се отказват.
За сметка на това имам няколко топ професионалиста от листата на брокерите, които ги посипвам със злато от глава до пети за свършена работа, никога не съм допускала да ги прескачат и работата с тях винаги ми е нослила удоволствие, освен пари.

# 73
  • Мнения: 2 474
Всъщност "товаят" цената с 6%,на купувачите се казва,че не плащат комисион.А,всъщност,точно те им плащат.Друг е въпросът кой им ги дава при сделка.В условията на криза процентът е последното неща,което би развалило една продажба.Реалният комисион за една фирма е този,който реши да им даде клиента.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 956
Всъщност "товаят" цената с 6%,на купувачите се казва,че не плащат комисион.А,всъщност,точно те им плащат.Друг е въпросът кой им ги дава при сделка.В условията на криза процентът е последното неща,което би развалило една продажба.Реалният комисион за една фирма е този,който реши да им даде клиента.

Така е, но ако аз искам да продавам за 100000 а те го обявят за 106000 и искат комисионна върху тези 106000 .....  каква става вече цената ....  ooooh!
Затова предпочитам без посредник  Peace

Общи условия

Активация на акаунт