Перла - Tatlıtuğ'a бригада - Епизод 35

  • 31 743
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0


Лагуни ,стигааа!!! newsm45 Плиййййз,мила!Нека днес да се повеселим,пък утре ще ги нищим тия неблагонадеждни наши любимци! #2gunfire
[/center]

vikktory , много съжалявам!!!!

# 31
  • Мнения: 3 371
 Coma ,   bouquet чудесно заглавие за новата темичка си избрала ! Peace
Честит празник , момичета ! Нека Свети Георги пази и закриля вас и всички , които обичате ! Praynig Praynig Praynig

# 32
  • Мнения: 4 522
Дами ,да внесем малко позитивно настроение и свеж пролетен полъх след тия разочароващи вести. Hug

ГЕРГЬОВДЕН - ДЕН НА ПОБЕДИТЕ, ДЕН НА ХРАБРОСТТА



Житието на св. Георги посочва годините на неговия живот (края на III в., 284–305 г.), храбростта и благочестието му през тях. Роден е в Мала Азия, в Кападокия, но рано загубил баща си. Отправил се с майка си в Палестина, нейната родина. Там си осигурил всичко – богатство, добро образование, възхищение за храбростта, ума и красотата. Дори император Диоклециан бил респектиран от неговото юначество. На 20 години му дал висш сан във войската си – трибун – и се радвал, че сред воините му има храбрец като Георги. И животът му щял да протече в почести и слава, ако не загърбил всичко заради християнската вяра. Не само раздал на бедни и нещастни огромното си богатство, но и като войник на императора отказал да воюва с християните, отказал да ги гони и изтезава. При това го направил открито, пред всички знатни придворни. Обърнал се към Диоклециан и рекъл възмутено: "Докога ти, владетелю, и вие, князе и съветници, ще разпалвате своя гняв срещу християните? Докога ще гоните и мъчите невинните и добродетелни люде, които никога и с нищо не са обидили никого и дават пример на всички за благочестив живот? Вашите идоли не са божества. Исус Христос е истинският Бог. Или познайте истината и се научете  на благочестив живот, или престанете да смущавате тия, които вече са я познали!"
Само мъчения и смърт можели да последват от тук нататък за Георги. Императорът не искал да погубва храбрия си воин, предложил му компромис, сделка, с която ще запази живота му. Но компромис и сделка не можели да се правят от всеки, особено от мъчениците на вярата и особено от един от най-смелите сред тях – св. Георги Победоносец.

Казват, че в деня преди да се яви пред императора, сам Господ му се явил и сложил венец на главата му, окуражил го, успокоил го и му казал, че скоро ще свършат земните му мъки и мястото му до Божия престол в небесата вече е завинаги запазено. Така и станало, макар че мъките наистина били страшни. Горели нозете, притискали гърдите му с тежки камъни, били го с волски жили, пускали го в негасена вар, три дни го държали заровен до шия в земята. Какви ли мъчения не измисляли, но раните му зараствали като по чудо, той не усещал болката. Дали му силна отрова да пие – и нея не усетил, не подействала. Чудел се народът и като гледал храбростта му, приемал за своя тази велика вяра, която го крепяла. Приела християнството дори жената на императора и, разбира се, скъпо платила за това. Платил с живота си и светецът великомъченик Георги – воин, храбрец и християнин. Последната му битка за вярата се превърнала в най-голямата му победа. Отрязали му главата и го погребали близо до Бейрут, при Ливанските планини.

# 33
  • Мнения: 0

Хайде да изкупя вината си с малко музика , която на мен много ми допада.Дано и на вас ви хареса.  bouquet  bouquet



# 34
  • Мнения: 4 522
Връщам жеста на Лагуни! Laughing  Много настроение,гъвкавост,красота и грация...

Последна редакция: чт, 06 май 2010, 16:17 от vikktory

# 35
  • Мнения: 0
vikktory , благодаря за клипчетата.Патрик Суези е невероятен!!Жалко , че си замина толкова млад , но ще остане запомнен с невероятния си талант и обаяние което притежава!

 Уитни Хюстън слушам винаги с огромно удоволствие , за песнента им с Енрике Иглесиас няма какво да говорим.Всичко ми настръхва когато ги слушам.Навремето можех да слушам баща му денонощно , невероятна романтика струи от всяка негова песен.Моят поздрав към теб е с една от неговите песени които обожавам. 


Текста на песента е невероятен.До някъде бих могла да го приложа към нашите любимци.

# 36
  • Мнения: 0

Малко снимки на Къванч , които много харесвам :





И малко на Сонгюл - прекрасна е :




# 37
  • Мнения: 0

Още един поздрав с една прекрасна песен на Кристина Агилера. vikktory , копвам превода / невероятен / специално за теб.Сигурно ще  разберш защо...


Сякаш беше вчера,когато видях лицето ти.
Каза ми колко си горд(а),но аз си тръгнах,
Само ако знаех,каквото знам сега.


Бих те държал в ръцете си,
Бих утешил болката.
Благодаря ти за всичко,което направи.
Грешките са простени,
Няма нищо,което не бих направил(а)
да чуя гласът ти отново.
Понякога искам да ти се обадя,
но знам,че няма да си там.


Съжалявам,че те обвинявах
за всичко,което просто не можех да направя,
нараних себе си,наранявайки теб.


Някои дни се чувствам зле,но няма да призная,
понякога просто искам да се скрия,
защото ти си това,което ми липсва,
и е толкова трудно да кажа 'Сбогом',
когато дойде до това.


Би ли ми казал(а),че сгреших?
Би ли ми помогнала да разбера?
Гледаш ли към мен?
Горд(а) ли си от това кой съм?


Няма нищо,което не бих направил(а),
само да имам още един шанс,
Да погледна в очите ти,
и да видя твоите във мен.


Съжалявам,че те обвинявах
за всичко,което просто не можех да направя,
нараних себе си..


Ако имах само още един ден,
щях да ти кажа,колко много ми липсваш,
откакто си далеч.
Опасно е,
толкова е неправилно
да се опитваш да върнеш времето назад.


Съжалявам,че те обвинявах
за всичко,което просто не можех да направя,
нараних себе си,наранявайки теб.

# 38
  • Мнения: 4 522
 Hug  Лагуниии, Joy разбрах те добре!!!Да си силна личност,преди всичко значи да умееш да чакаш,да си търпелив... Ето го и моя отговор:

Предчувствам,че отново ще те срещна
случайно пак след тридесет години,
но тъй противна ми е тази среща
и тъй ми е противно,че те има...

Досадно ми е,че си тъй далече,
че смееш се,ликуваш и тъжиш...,
а споменът за мен изтрит е вече
и влюбено за друга ти мълвиш.

За чужди устни може би бленуваш
и пламък във очите ти блести...
А мойте тъжни клетви не дочуваш
и песните ,що вятърът реди...

Сега съм млада,силна и красива,
сега съм твоя сбъдната мечта!
След време ще съм само сянка сива
на спомена ни скъп за любовта...

Със сигурност отново ще те срещна
след двайсет или тридесет години:
Ще се усмихнеш ти,
                               с ръце ще плесна,
но после знай,с тъга ще те отмина!


 

# 39
  • Мнения: 0

Супер са стиховете!!Много съм съгласна , че дълготърпението е действително качество на силните личности.И шапка свалям , на тези които владеят това желателно качество.А защо ли пък варианта да не е следния:


Писна ми

 Любовта ми е на границата...
 Любовта ми е на границата...
 Любовта ми е на границата...

 Малко закъсня с думите, които си премълчал,
 но не заради теб съм тъжна,
 тъжна съм заради времето, което пропилях,
 защото вече научих истината.
 Сърцето ти е на място,
 на което аз отдавна не бих искала да бъда,
 знаех и, че ще дойде ден,
 в който трябва да те пусна на свобода,
 защото ми писна винаги да ми е писнало!

 Любовта ти не е искрена,
 ти живееш в свят, в който не слушаш никой
 и за никого не те е грижа,
 така че не ми остава друго,
 освен да витая във въздуха...
 Да витая във въздуха...

 Не се пазя от тъжните песни
 за разбити сърца...
 Мечтите ми за вълшебни приказки и фантазии
 бяха разбити.
 Загубих душевния си мир
 някъде по пътя.
 Знаех, че ще настъпи часът,
 в който ще ти кажа :
 Писна ми винаги да ми е писнало!

 Любовта ти не е искрена,
 ти живееш в свят, в който не слушаш никой
 и за никого не те е грижа,
 така че не ми остава друго,
 освен да витая във въздуха...
 Да витая във въздуха...

 Любовта ми е на границата...
 Любовта ми е на границата...
 Любовта ми е на границата...


 

# 40
# 41
# 42
  • Мнения: 0
Момичета тук има снимки на Идил Фърат и предното и гадже.sevi_nil ги е копнала в темата за Забранена любов.Надявам се да нямат нищо против , че си ги взех без разрешение!!


# 43
  • Мнения: 0

До колкото виждам в статията се казва ,че момичето е на 24 год.Предишната ни информация беше , че е на 20 год. Той е на 26 год. - чудесно!!!

# 44
  • Мнения: 285
 http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/14627919.asp?gid=222

След края на близо година продължилата връзка с Мелтем Джумбул, името на К.Т се спрягаше с партньорката му от “Aşk-ı Memnu” Берен Саат и сега той май е решил да се жени. Красавецът на един прием се запозна с Идил Фърат/ на 7.03/ и за да покаже, колко е сериозна връзката им той я запозна със семейството си.
 От близо два месеца К.Т флиртуваше с И.Ф и в началото, когато го питаха за нея отговаряше, че не я познава. Но по късно влюбените се отказаха да се крият и преди няколко дни известният актьор запозна родителите си с нея. Те обядваха в Етилер/квартал на Истанбул/ и И.Ф се качи в колата на бъдещата си свекърва Нуртен Татлъту и отпътува с нея.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт