Езикови школи по италиански и испански

  • 38 048
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
Моите отзиви за Lenyka са положителни Simple Smile Научих основни неща - граматика и доста думички. Курсовете, които посещавах, бяха вечерни. Мисля, че направиха и съботно-неделни.  Може да идеш на място и да видиш - да се запознаеш с този, който ще ти преподава и тогава да прецениш.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Много полезна тема.
Аз съм силно завладяна от идеята да уча испански, но понеже знам не повече от 10 думи , затова за сега съм се спряла на "Сервантес", където нещата стават бааавно Wink - гледах им графика за тази есен , имат курсове веднъж седмично по 3 часа. (цената не е от най - изгодните сравнявайки с другите учебни центрове , но пък се надявам, че така ще имам повече време и ще усвоявам по - качествено материала).

п.п. Учила съм английски и немски в "Престиж" и съм изключително доволна, но там са само тези два езика.

# 17
  • Мнения: 714
Някакви отзиви за курсовете по италиански в Италианския културен институт?
Ще се радвам да споделите отзиви за добри школи в София, става дума за начинаещ.
Благодаря   bouquet
Там съм карала всички нива. Имай предвид, че е било преди около 8 години Wink
Много, много съм доволна. Преподавател ми беше Ина Кирякова, изключително компетентен филолог.
Групите са по около 15 човека.

# 18
  • Мнения: 241
Много полезна тема.
Аз съм силно завладяна от идеята да уча испански, но понеже знам не повече от 10 думи , затова за сега съм се спряла на "Сервантес", където нещата стават бааавно Wink - гледах им графика за тази есен , имат курсове веднъж седмично по 3 часа. (цената не е от най - изгодните сравнявайки с другите учебни центрове , но пък се надявам, че така ще имам повече време и ще усвоявам по - качествено материала).

и добре си се спряла на Сервантес. Учила съм в Иберика испански, но в Сервантес по ми хареса. А цената далеч не е толкова зле... а и ако имаш късмет ще ти се падне испанец за учител - половината май са испанци или поне за вече 6 курс там съм имала 3ма българи учители и 3 испански.
лошото е че често отменят курса заради несъбрали се курсисти, което според мен е голяма тъпотия, ама карай - вместо да дадат по-малко варианти за часове и всеки да си направи сметка отрано кога ще му е удобно те дали 20 варианта за курс като само 3 се осъществяват, така че питай си кой курс със сигурност ще тръгне, за да не се окаже после че са забравили да ти се обадят че няма курс

А немски освен в Гьоте и Престиж някой да препоръча къде?

# 19
  • Мнения: 228
Някой да има отзиви за Езиков център "Интелект" за испански език?
Или друг център в центъра Wink
Засега съм се спряла на няколко - ще ги "обходя", но все пак личните впечатления са най-важни - та .. ще гледам Леника, Институт Александър, Нов Стандарт и Милениум, и Тара (за пръв път ги чувам).
Предпочитанията ми са за сутрешен курс, засега в сайта видях само на Интелект.
Чакам да пуснат отново ваучерите по програма "Аз мога" - тези центрове са включени. Сервантес не е, за съжаление.

# 20
  • Мнения: 15
Здравейте и аз търсих курсове за испански език и се спрях на Испанския културен институт.Започвам от нулата,но имам желание да изучавам езика.Смятам, че в Културните институти езиковото обучение е на ниво,доказателство е моя близка приятелка ,която започна от нулата във Френския културен институт,там изкара всички нива отиде да учи във Франция,и сега даже работи като преводач във Брюксел.Изключително доволна беше от обучението в Института.
В Сервантес не са високи цените и смятам, че именно там биха ми предложили качествено обучение, защото езиковите курсове в школите за изучаване на чужди езици имат за основна цел да ти вземат парите/поне голяма част от тях/ а за качеството ...не коментирам.

# 21
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
И аз се интересувам за италиански по програмата "Аз мога". Скоро си подадохме документи заедно със зълва ми и ще чета за отзиви от ДО.
Видях, че СУ - университетска кооперация "Западни езици" предлагат курсове по "Аз мога", има и по италиански. И мястото е удобно.  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 655
Някакви отзиви за курсовете по италиански в Италианския културен институт?
Ще се радвам да споделите отзиви за добри школи в София, става дума за начинаещ.
Благодаря   bouquet
Там съм карала всички нива. Имай предвид, че е било преди около 8 години Wink
Много, много съм доволна. Преподавател ми беше Ина Кирякова, изключително компетентен филолог.
Групите са по около 15 човека.
И аз съм страшно доволна от тези курсове. Изкарах няколко нива и спрях до напреднало, но вече говоря доста добре и чета книги на италиански. Всъщност преминах нивата, които обхващат 3 учебника общо за около 3 учебни години. 

# 23
  • Мнения: 294
Мързеланка, брой ме и мен за италиански начинаещи!  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 655
Мързеланка, брой ме и мен за италиански начинаещи!  Wink
Момичета, учебната година започва на 4 октомври: http://www.iicsofia.esteri.it/IIC_Sofia/Menu/Imparare_Italiano/I … ingua/Calendario/
Аз мисля да се запиша на разговорния курс, има ли други желаещи?

# 25
  • София
  • Мнения: 4 253
Аз проучвах за щерката Simple Smile относно качеството.  Нея я устройва само летен курс засега, тъй като е 12. клас.
Благодаря на отзовалите се с информация!

# 26
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Виждам, че темата е много стара, но мен сега ме вълнува  Embarassed

Получих си одобрение за испански език от "Аз мога" и сега издирвам училище. Спрях се като че ли на "Леника" и "Иберика" (Сервантес не е включен в програмата). Другите "фирми" от списъка ми се сториха много ... общи. Струва ми се, че в специализирано училище е по-добре, отколкото в тези, които сформират всякакви курсове.

Въпроса ми е, интензивен или по-продължителен във времето курс е по-добър за усвояване на езика. Бременна съм, и от една страна ми се иска да не се провлачва много във времето, а пък от друга страна не знам дали така няма само да отбия номера. Мисля да пусна и нова тема, но исках и вие да се включите, че виждам, че сте учили и сте информирани. 10х  Hug

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Зависи колко интензивен е курса -  ако е 3 пъти седмично е ОК, но ако е всеки ден и не си се занимавала с езика досега идва малко повечко ...
Тези курсове, които се влачат пък по 3 месеца за 60 часа (както в Сервантес) са малко бавнички ...

# 28
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Шантал, мерси, ще го имам предвид  Hug

Прозвъних вече някои училища и вземам да се отчайвам  Tired Леника са се изключили от програмата, много бюрокращина казаха, а от Иберика и Софийски университет-Западни езици ме отбиха за септември ... пък тогава с бебешока хич няма да ми е до език ... Продължавам смело да търся ... вече ще се окаже, че ще търся не най-доброто, а където ме вземат  Whistling

# 29
  • Мнения: 228
радос - виж в учебен център Космос - имат сутрешни курсове ако те устройват.

Общи условия

Активация на акаунт