Нова бременност след секцио.Моля ви за мнение.

  • 9 864
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Руптура на матката се получава и при бременността при разтягането на матката.
Хайде да не спорим за нещо, което е абсолютно медицински доказано.
Това, че не е често срещано не го изключва като вариант.
Това едно.
Второ - не смятам, че може да има паника заради варианти, които са реални.
Както казваш самата жена би трябвало да е наясно с всички възможни последици от толкова ранно забременяване след второ секцио.

# 16
  • Мнения: 92
Моя приятелка забременя 6 месеца след секцио.Всичко беше наред , носи си бебето с количката до втория етаж всеки ден по два пъти.Нещо което аз не знам дали бих посмяла при второ.Зависи как си е свършил работата доктора за благополучния завършек.
Честито и лека бременност!

# 17
  • Мнения: 4
здравей,

за твое успокоение искам да ти кажа, че кумата ми забременя и роди без ниаккви проблеми 5 месеца след първото секцио. ако състоянието ти се следи, не мисля, че ще имаш проблеми.
успех!!!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 395
Консултирай се с лекаря, който е правил секциото. На ултразвука също ще ти кажат мнение. При мен и лекарят ми каза, че няма проблем, а на ултразвука казаха, че е много добре, че плацентата е задна и шансът за проблеми е по-малък Hug

# 19
  • Мнения: 57
bebZz Kiryakova , ти колко време след първото секцио забременя?

# 20
  • Мнения: 2 980
bebZz Kiryakova , ти колко време след първото секцио забременя?

Явно седем месеца, съдейки по лентичките й  Mr. Green

# 21
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
Малко е рисковано,трябва пазене,следене от добър специалист и психическа нагласа за всичко!Руптура може да се получи и по време на бременност,не само при раждане.Ако лекаря си е свършил добре работата при първото секцио,ако матката е зарастнала  без усложнения може всичко да мине наред до края на втората бременност!Консултациите да се извършват,ако трябва малко по на често от обикновенно.Успех и много здраве!Безпроблемнна бременност! Hug Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 1 395
sunny малкият се роди края на май, а малечка-палечка е правена по Нова година Mr. Green

Не е особено лесно, имайки предвид че сега в края на 5ти месец ми е толкова тежко с домашните работи кажи-речи колкото преди в 9ти, а и с малкия е голям зор.. Нужна е доста подкрепа от най-близките и много желание и любов и за нероденото детенце Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 537
Аз имам 2 секцио, забременях точно като теб 7 месеца след първото раждане. Първата бременност беше много тежка, втората не я усетих, толкова леко мина. Моят гинеколог също каза, че най-големият риск от руптура на матката е при контракциите при второто раждане. При мен насрочиха второто секцио седмица преди термин, нямах още силни контракции, всичко мина много гладко. Във всички случаи си е по-добре да се изчака повече, но станалото-станало. Сега говори с добър гинеколог. Желая ти късмет.

# 24
  • Мнения: 57
Аз имам 2 секцио, забременях точно като теб 7 месеца след първото раждане. Първата бременност беше много тежка, втората не я усетих, толкова леко мина. Моят гинеколог също каза, че най-големият риск от руптура на матката е при контракциите при второто раждане. При мен насрочиха второто секцио седмица преди термин, нямах още силни контракции, всичко мина много гладко. Във всички случаи си е по-добре да се изчака повече, но станалото-станало. Сега говори с добър гинеколог. Желая ти късмет.
bebZz Kiryakova , не се тревожи, всичко ще е наред. Децата ти ще са с малка разлика, сега ще е по-трудно, но по-нататък ще ти е много по-лесно, ще се заиграват и няма да е необходима твоята компания.
Лека бременност до края.

# 25
  • Мнения: 318
 Hug Кураж и консулт при добър лекар !!

# 26
  • Мнения: 168
И аз съм с две секцио - разбрах,че съм бременна когато дъщеря ми беше на 10 м.Явно обаче,че и лекарите са на различно мнение по въпроса - докторката,която ме оперира първия път ,докато бях на операционната маса ми каза,че не трябва да забременявам 2г.Е, случи се и когато отидох при гинеколожката,която ми следеше първата бременност,тя ме прегледа и каза,че няма проблем.После се записах в консултацията на Шейново и там ми следиха втората бременност - само един от многото лекари там се опита да ми се скара,но без да има някаква причина,всичко си беше наред.Аз ужасно се ядосах,защото така или иначе бях вече в напреднала бременност,нямаше никакви проблеми и не разбрах смисъла на неговото становище.В крайна сметка всичко мина гладко,децата ми са точно с година и половина разлика,а докторката,която ми прави второто секцио каза,че е станало като по учебник и няма проблем и за трето Joy

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Честита бременност!

# 28
  • Мнения: 40
На мен след второ секцио и последваща коремна операция заради усложнения от секциото,водещ специалист в Англия ми каза ако искам трето дете да изчакам  6 месеца сьс забременяването;
това за 2 години е остаряло схвашщане...

# 29
  • Варна
  • Мнения: 199
Много ви благодаря за подкрепата, момичета и че ми вдъхнахте кураж.    bouquet

Признавам си, имах нужда от него. Първоначално доста се бях уплашила, но сега съм по-спокойна и по-уверена.
Преди няколко дни се записах на женска консултаця. Докторът беше много внимателен, прегледа ме на ехограф и ми каза, че всичко с бебенцето е наред . Беше откровен като ми каза, че има известен риск след направени 2 операции, последната от които съвсем скоро. Каза, че проблем евентуално би могло да има в края на бременността, след 6, 7-мия месец. Каза ми обаче, че ако операциите са направени добре, всичко ще бъде наред. Каза ми също така повече да си почивам към края, по-малко да се напрягам и изморявам. Това разбира се ще бъде трудно с две малки дечица, но се надявам татито да помага много.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт